Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Oficjalnie muszę rzec, że liga szkocka jest słabsza od polskiej.

Oczywiście, można zwracać uwagę na ten ranking IFFHS i twierdzić, jaka to polska liga słaba, za Albaniam i innymi Wietnamami, ale prawda jest taka, że jesteśmy lepsi od Szkocji.

No bo co tam jest ciekawego? Celtic słaby jak nigdy, Rangersi odpadają z Malmoe, a Dundee ze Śląskiem...

PS.
Brawo Wisła. Będzie faza grupowa LE, Melikson super grajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest:>Czyli program troche oszalal no trudno.

Jak narazie pierwsza polowa dosyc ciekawa,litewsk nic ciekawego nie pokazal poza paroma wpadkami w obronie.Pilkarzem meczu zdecydowanie Melikson a do zdjecia jak dla mnie totalnie nieskuteczny Kirm,Malecki malo widoczny ale nadrobil wszystko asystom przy bramce.Coz moge z cala pewnoscia powiedziec ze zobaczymy Wisle w czwartej rundzie eliminacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melikson piłkarzem meczu, ma chłopak wszystko - technikę, przegląd pola, a oprócz tego jeszcze szybkość. Oczywiście można by marudzić jak po ostatnim meczu Lecha niektórzy.. bo i w tym meczu tez było pełno kontrowersji - karny z kapelusza, bułgarski grajek nie powinien dostać czerwieni itp. ale po co. Nawet jeśli sędziowie się mylili to dobrze, że w końcu na korzyść Polaków :) Zasłużone zwycięstwo Wisły i awans do IV rundy. Na tyle prób ile miał ten klub, w końcu powinni awansować do LM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FC Kobenhavn
BATE Borysów
Maccabi Hajfa
NK Dinamo
APOEL

na nich Wisła może trafić najlepszym rywalem był by NK Dinamo lub APOEL oraz BATE Borysów.
Najtrudniej tutaj moim zdaniem było by z Maccabi Hajfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 22:53, Magok napisał:

FC Kobenhavn
BATE Borysów
Maccabi Hajfa
NK Dinamo
APOEL

na nich Wisła może trafić najlepszym rywalem był by NK Dinamo lub APOEL oraz BATE Borysów.
Najtrudniej tutaj moim zdaniem było by z Maccabi Hajfa.


Poważnie, tylko taki wybór? To nie jest źle, a nawet dobrze, w porównaniu do Realu, Barcelony czy nawet Tottenhamu (tylko to był Puchar UEFA) z poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 22:53, Magok napisał:

FC Kobenhavn
BATE Borysów
Maccabi Hajfa
NK Dinamo
APOEL

na nich Wisła może trafić najlepszym rywalem był by NK Dinamo lub APOEL oraz BATE Borysów.
Najtrudniej tutaj moim zdaniem było by z Maccabi Hajfa.

FC Kopenhaga - dla mnie najtrudniejsza ekipa z faworytów III rundy i jak widać jedna z nielicznych, którym ten awans do IV rundy się udał. Z grupy mistrzowskiej odpadli Partizan Belgrad, Rosenborg, Glasgow Rangers, a z tej drugiej m.in. Standard Liege i Panathinaikos. Niestety nie powiodło się także Polakom z Trabzonsporu :(

Zresztą bez przesady jeśli sam awans do fazy grupowej LM nie jest tylko celem, ale środkiem do zdziałania czegoś w Europie, to z takimi rywalami trzeba sobie radzić ;) nawet w grupie LE można trafić na cięższych rywali niż wyżej wymienieni. Osobiście liczę, że Wisła nie trafi na ogranych w Europie Duńczyków, ew. Chorwatów z Dynama, reszta ujdzie :) W ogóle Duńczycy nieźle, Odense wyeliminowało przecież Panathinaikos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 22:57, MithrandirII napisał:

Poważnie, tylko taki wybór? To nie jest źle, a nawet dobrze, w porównaniu do Realu, Barcelony
czy nawet Tottenhamu (tylko to był Puchar UEFA) z poprzednich lat.


Całe szczęście od czasu reformy Platiniego nasze drużyny nie mogą już trafić w eliminacjach na takie drużyny.Co do potencjalnych rywali Wisły w następnej rundzie , to najmocniejszą z nich wydaję się Kopenhaga.Niedawno grali w LM , paru zawodników pewnie im jeszcze z tego czasu zostało więc mogą być groźni. W sumie wszystkie drużyny na które Wisła może trafić są w jej zasięgu.Zwłaszcza że krakowianie z meczu na mecz grają coraz lepiej i mam nadzieję że ta tendencja zostanie podtrzymana w 4 rundzie kwalifikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz Wisły i świetny mecz Meliksona. Jeśli będzie tak grał dalej, to długo on się w Wiśle nie na gra, bo umiejętności techniczne ma duże i dobrze czuje się z piłką przy nodze. Pierwszy gol, to był majstersztyk, świetna akcja Małecki Melikson. Karny jak wiadomo, nie słuszny, ale reszta goli zdobyta prawidłowo. Co do przeciwników to z pewnością najtrudniejszy rywal FC Kopenhaga, przecież w tamtym sezonie zaliczyła awans do 1/8 finału. Reszta potencjalnych rywali obleci. Teraz czas na pokaz Śląska i Legii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ktoś z piątki: FC Kopenhaga, BATE Borysów, Maccabi Hajfa, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja. Każdy rywal nieprzyjemy, ale ajgorzej trafić na Kopenhage. APOEL jeśli się nie mylę grał ostatnio w fazie grupowej. Ale jeśli mają grać w fazie grupowej to takich rywali powinni przejechać. Jeśli nie przejdą 4 rundy to znaczy, że nie zasługiwali na grupę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melikson rzeczywiście wczoraj genialnie zagrał, to chyba był jego najlepszy występ w Wiśle. Ogólnie gra wyglądała całkowicie inaczej, niż w Bułgarii, dominowaliśmy, przeciwnik nie miał zbyt wielu szans na strzelenie gola i zasłużenie awansowaliśmy do następnej rundy. Można marudzić na sędziego, bo karny z kapelusza, ale także gol dla Litexu padł po jego błędzie - niesłusznie kazał ponowić rzut wolny, który za pierwszym razem Bułgarzy wykonali dość słabo.

Szkoda, że nie odpadła jeszcze jedna z drużyn wyżej od nas notowanych w 3 rundzie bo wtedy bylibyśmy rozstawieni. Chociaż z drugiej strony w gronie nierozstawionych też nie ma już ogórków. Teraz nie chciałbym tylko trafić na Kopenhagę, bo z nimi może być bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 07:49, Luk04229 napisał:

No to teraz ktoś z piątki: FC Kopenhaga, BATE Borysów, Maccabi Hajfa, Dinamo Zagrzeb,
APOEL Nikozja. Każdy rywal nieprzyjemy, ale ajgorzej trafić na Kopenhage. APOEL jeśli
się nie mylę grał ostatnio w fazie grupowej. Ale jeśli mają grać w fazie grupowej to
takich rywali powinni przejechać. Jeśli nie przejdą 4 rundy to znaczy, że nie zasługiwali
na grupę i tyle.


Chyba najlepszą opcją by było BATE Borysów - jeszcze nigdy o tym zespole nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 10:30, Kwasu93 napisał:

> No to teraz ktoś z piątki: FC Kopenhaga, BATE Borysów, Maccabi Hajfa, Dinamo Zagrzeb,

> APOEL Nikozja. Każdy rywal nieprzyjemy, ale ajgorzej trafić na Kopenhage. APOEL
jeśli
> się nie mylę grał ostatnio w fazie grupowej. Ale jeśli mają grać w fazie grupowej
to
> takich rywali powinni przejechać. Jeśli nie przejdą 4 rundy to znaczy, że nie zasługiwali

> na grupę i tyle.

Chyba najlepszą opcją by było BATE Borysów - jeszcze nigdy o tym zespole nie słyszałem.


Oni byli nie tak dawno w fazie grupowej ligi mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2011 o 10:30, Kwasu93 napisał:

Chyba najlepszą opcją by było BATE Borysów - jeszcze nigdy o tym zespole nie słyszałem.

Tak się składa że Bate już w LM grało. Bodajże 2 lata temu się dostali i byli o ile się nie mylę z Realem chyba nawet w grupie:)
Co do tej piątki drużyn na które możemy trafić, to nie ważne na kogo trafimy jest duża szansa ich przejść. Nie ma co kalkulować wg mnie. Grać swoje i tyle. Fajnie by było jeżeli byśmy grali pierwszy mecz na wyjeździe, bo to zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal toczy się dyskusja kto byłby lepszym rywalem na Wisły. Według mnie nie ma to znaczenia, gdyż potencjalni rywale są zbliżeni poziomem - a poziom ten jakoś nie góruje nad tym co obecnie prezentuje Wisła (a ta wciąż poprawia swą grę i idzie do przodu). FC Kopenhaga, BATE czy Maccabi w ostatnich latach potrafiły awansować do LM ale są to ekipy mocno średnie na ten poziom rozgrywek i na pewno nie ma powodu do strachu przed nimi. Mnie bardziej interesuje postawa Wisły na tle jednego z tych rywali. W Polsce zawsze się gada co oponent prezentuje, na ile jest groźny i trudny do ogrania. Ja stawiam na to, co pokażą piłkarze z Krakowa. Prezentują coraz lepszą grę, atak poprzednio już był wielce optymistyczny, szybkie i dokładne rozegranie piłki też daje radę, wczoraj defensywa (nie tylko linia obrony) spisywała się dobrze. Wisła idzie w dobrym kierunku. Zatem uważam, że każda z potencjalnych ekip na jaką możemy trafić jest w naszym zasięgu, tylko trzeba to przełożyć na boisko a wtedy możemy trafić do piłkarskiego nieba.
Jak dla mnie, to może być BATE Borysow. Nie dlatego, że uważam że są najsłabsi ale że blisko na Białoruś - więc dla kibiców to lepsza opcja niż jechać do Izraela czy na Cypr. Do Danii też nie było by najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczere gratulacje dla Wisły, bardzo ciekawy mecz i pewne zwycięstwo, faza grupowa LE już w kieszeni, ale ja, jak i pewnie wszyscy liczę jednak na LM. Dzisiaj Śląsk i Legia zagrają w 3 rundzie klasyfikacji do LE, co do drużyny z Wrocławia(mimo że nie tydzień temu mimo przytłaczającej przewagi nie zdołali strzelić bramki) mam znacznie lepsze odczucia i sądzę, że dzisiaj powinna pokonać rywala, co do Legii to muszę powiedzieć, że liczę jej dobrze, ale nie zdziwiłbym się, gdyby dzisiaj przegrała i odpadła.
BTW. Jako że mecze rozpoczynają się mniej więcej o tej samej godzinie(Legia o 19, Śląsk 30 minut później) niestety nie będzie mi dane obejrzeć obu meczów, dlatego wybiorę spotkanie Śląska z Lokomotivem, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jeżeli jedna z naszych drużyn dzisiaj co najmniej by awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej LE. Bardziej liczę na Śląsk, ale fajnie jakby Legia też awansowała.
Jeżeli jeszcze ktoś nie wie to mecz Śląska o 19:30 na Polsacie a Legia bodajże od 19 na Polsat Sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować