Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

mecz całkiem atrakcyjny, wisła zagrała ofensywnie, mogło sie podobać. puchar ekstraklasy to bardzo pożyteczne rozgrywki, pokazują naszym piłkarskim leniom, że zawodowy piłkarz powinien grać częściej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 20:20, jaceloth napisał:

puchar ekstraklasy
to bardzo pożyteczne rozgrywki, pokazują naszym piłkarskim leniom, że zawodowy piłkarz
powinien grać częściej...

Przykro mi to mówić, ale mam skrajnie inne zdanie na ten temat. Już tłumaczę dlaczego:
Jak powszechnie wiadomo do klubów zachodnich nam daleko. Co tu ukrywać - naszym piłkarzom pod względem podejścia nieraz też. Zazwyczaj grają bez zęba, byle dograć, a jak jest dobry wynik to często nie walczy się o kolejnego gola. Niby normalne, ale...
Ten mecz mógł się podobać. I owszem - 5 goli na własnym stadionie, rywal nie najgorszy, a na trybunach niewiele ludzi. Dla porównania... niby ten sam wynik, ci sami rywale a w meczu ligowym obu drużyn na trybunach zameldowało się ponad 10.000 ludzi. Nie zastanawiające? Innymi słowy: w tym sezonie (jeszcze na jesieni) widziałam dwa mecze Wisły (obecnie najlepszego polskiego zespołu, jakby nie było) w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy. Mecz z Górnikiem: wystąpili rezerwowym składem niewiele różniącym się od tego, który wybiega na boiska 3 ligi. Zamiast pokazać ambicję (przecież walczą o miejsce w pierwszym zespole!), odpuścili. Kaszana, zło, ogólne niezadowolenie. Do tego wynik 0-1 (jak rzadko Wisła przegrywa u siebie to każdy wie). Inny mecz: Zagłębie Sosnowiec. Styl gry podobny, skład też niewiele różniący się od tego z Górnikiem. I co? Ledwie wymęczony remis w dodatku gol z karnego, którego raczej nie było. Ponownie ogólne niezadowolenie. I gdzie tu pożyteczność owych rozgrywek? Naszym piłkarzom i tak nie wpoi się większej ilości spotkań - na takie mecze przeważnie wybiegają rezerwowi. Niewielu gra na 100%. A powinno. Kluby w tych rozgrywkach zaczynają grać, przeważnie dopiero wtedy, gdy mają nóż na gardle. Tak jak dzisiaj Wisła po remisie w Białymstoku. Nie podoba mi się idea owych rozgrywek - za zwycięstwo nie ma praktycznie nic poza satysfakcją. No i niezbyt przyjemnie się ogląda takie mecze jak Wisły z Górnikiem czy Zagłębiem Sosnowiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale co jest powodem tego że nie są tak zaangażowani? Bo ja myśle że warunki jakie panują w Polsce... Zobacz chociarz na zespół (wigan?) liga angielska... Powstał w 2007 roku chyba... Oni grają teoretycznie tą samą technike co Polacy, tyle że tam mają świetnie przygotowane boiska, duże wynagrodzenie itp... a w Polsce... szkoda gadać nawet... Wezme na przykład własny klub... Concordia Piotrków. Od niedawna zostały wprowadzone wpłaty za trenigi, kilku bardzo dobrych zawodników, z dośc biednych ordzin przestało chodzić :(. Tak to już jest... W polskiej lidze nie gra się już dla przyjemności tylko dlatego że połowa tych "gwiazd" nie ma wyszktałcenia i nie miałaby pracy dlatego grają... taka jest moja opinia na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 20:58, ryczypisk napisał:

no dobrze, ale co jest powodem tego że nie są tak zaangażowani?

A spójrzmy teraz w inną stronę. Zawodnik mający wysokie umiejętności jednak mało ambitny tak naprawdę wielkiej kariery nie zrobi (choćby dlatego, że sie nie przykłada). A odwrotnie? Mający niewielkie bądź średnie umiejętności ambitny piłkarz. Braki nadrobi ambicją a jak coś nie będzie wychodzić będzie ćwiczył aż wyjdzie. Po co? Ano już tłumaczę. Wyobraź sobie - gość gra bardzo ambitnie. Na tle np. takiej Wisły w meczu z Górnikiem bardzo się wyróżnia (choć to trudno zagrać dobre zawody, gdy reszta nie gra ambitnie). Normalnie zawodnik rezerw dostaje z racji dobrego (ambitnego?) występu szansę w pierwszym zespole. Tutaj podczas treningów z pierwszą drużyną nabywa nowych umiejętności i nadrabia braki. Ponownie pokazuje ambicję i regularnie gra w pierwszym składzie. Choćby po 20 minut na mecz. Gra w pierwszym zespole Wisły to jest zupełnie niezła kasa. Weź pod uwagę, że rozpatrzyłam tutaj Wisłę a nie Concordię. Dlatego w dalszym ciągu uważam, że wiele (nie wszystko, oczywiście) rozbija się o ambicję naszych ligowych kopaczy (jeśli nie składów podstawowych to rezerw). Na pewno masz rację, że warunki mamy inne niż Anglia/Niemcy/Hiszpania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę/podejrzewam iż jesteś fanką Wisły K. mnie nie interesuje jej squad, ale powiem co do RTSu... u nie wszystkich ale u przynajmniej kilu zawodnikow widze tam ambitną gre i cieszy mnie to że mój ulubiony klub ma takcih wychowanków. Nie chce szczerze mówiąc dalej rozmawiać na ten temat poniewarz i tak to żadnych skutków w graniu piłkarzy nie zmieni, a wymiana pogladów może trwać w nieskończonośc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz Arsenalu z Milanem stoi na bardzo wysokim poziomie. Wymiana ciosów ze wskazaniem na Arsenal. Arsenal gra szybko i agresywnie, zepchnoł milna do defensywy, a ten stara się kontrować. Fabregas trafił w poprzeczkę.

PS. W meczu Barcy z Celtami Messi kolejny raz się potłukł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na młody wiek to prezentujesz dość duży fatalizm:-) nie mówię, ze PE od razu zaczaruje naszych piłkarzy...sięgnij po regulamin i zauważ, że jednak nie można tych meczów grac zupełnie rezerwowym składem. nie wiem ile z nich obejrzałaś, ja oglądam jej regularnie na polsacie sport i jestem raczej pozytywnie zaskoczony. widzisz,ja jednak wychodzę z założenia, ze w polskich zawodnikach trzeba kształtować nawyk grania znacznie częstszego niż dotychczas. mamy przecież jedna z najdłuższych przerw w ligowych rozgrywkach w europie! to na pewno nie służy podnoszeniu poziomu ligi. tak jak w premier ship istnieje puchar ligi, tak u nas powstał PE. jest to naturalne zjawisko, które tylko pomoże. trzeba oczywiście zaczekać na to parę lat. jednak te mecze różnią sie od zwykłych sparingów, gra sie przecież o konkretne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mecz niezły, arsenal pod koniec pierwszej połowy rozkręcił sie. sędzia prezentuje jednak tragiczny poziom - hleb ewidentnie faulowany na granicy pola karnego otrzymał żółta kartkę za...symulowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Druga połowa zapowiada się nader ciekawie. Milan gra o wszystko, bo ligę sobie odpuścili i walczą teraz o byt w Europie, a Arsenal...Cóż Anglicy są w tym sezonie wyraźnie na fali (chociaż ostatnio złapali zadyszkę, ale liczę, że to szybko przejdzie) i w tym meczu to oni lepiej się prezentują.

Barcelona wygrywa z Celticem. Coś mi się zdaje, że jednak Celtowie niespodzianki nie sprawią, tym bardziej, że mecze na wyjazdach w LM to ich pięta achillesowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 21:48, jaceloth napisał:

mecz niezły, arsenal pod koniec pierwszej połowy rozkręcił sie. sędzia prezentuje jednak
tragiczny poziom - hleb ewidentnie faulowany na granicy pola karnego otrzymał żółta kartkę
za...symulowanie...

A moim zdaniem białorusin symulował. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA moj ukochany klub Arsenal wygral:D:D tak gadalem z kumplami ze jak teraz pokonaja milan to juz wygraja cale lm. Kurde oby jeszcze Sevilla wygrala


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w ćwierćfinale!
ManU 1:0 Lyon po golu Ronaldo, przryznam, że troche obawiałem się tego meczu, ale nie potrzebnie

Milan 0:2 Aresnal
Nie lubie Arsenalu, ale bardzo ciesze sie tym zwysięstwem, młodosć i fajna dla oka gra pokonała staruszków z Mediolanu!
To dobra wiadomość również dla Manchesteru, gdyż Konionierzy graja jeszcze w dwóch frontach, co zwiększa szanse na ich straty punktowe w Premiership
Podsumowując jest to dla mnie bardzo udany dzień w sensie sportowym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

j**** arsenal i wengera ;/
oby odpadli w drugiej rundzie i stracili więcej punktów w lidze na rzecz Manchesteru ;p

Skoro największy faworyt odpadł to życzę zwycięstwa Realowi , Manchesterowi i Sevilli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal pokazał klasę, jeszcze rozpieprzy Manchester (co wielkim problemem nie będzie) i trofeum nalezy do Kanonierów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 22:51, MisticGohan_MODED napisał:

j**** arsenal i wengera ;/
oby odpadli w drugiej rundzie i stracili więcej punktów w lidze na rzecz Manchesteru
;p

Weź człowieku nie rób z siebie hala dziecka. :>

A tak wracając do tematu LM, to jeśli w meczu Sevilli dojdzie do karnych to raczej przejdzie dalej zespół z Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz na San Siro. Cesc błyszczał jak na początku sezonu, obrona grała dość pewnie i tylko skuteczności brakowało. Zwrócił ktoś uwagę na Theo Walcotta, kiedy asystował przy drugiej bramce? Wślizg któregoś z obrońców Milanu (swoją drogą na czerwoną kartkę), Walcott ścięty równo, ale wstaje i jeszcze podaje prosto na nogę Adebayora.

Bardzo dobre widowisko także w Sewilli, gdzie po połowie dogrywki jest nadal 3:2 dla Andaluzyjczyków.

No i oczywiście cieszy zwycięstwo Barcelony. Nie wiem dokładnie, w jakim stylu, ale kartek nie łapnęli i mecz chyba kontrolowali od początku do końca.

PS. Wszystkie kupony mi weszły. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pokonać milan na wyjeździe i to 2-0, to naprawdę wyczyn. arsenal wyrasta na jednego z faworytów LM. fabregas jest genialny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 22:06, mesiu59 napisał:

A moim zdaniem białorusin symulował. ;]

wizyta u dobrego okulisty naprawdę nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować