Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2008 o 19:43, mesiu59 napisał:

Obejrzałem skrót wczorajszego spotkania i Real nie grał lepiej

Skróty przecież pokazują najlepsze akcje, a nie pokazują tego co złe. Na ich podstawie to urodę bramek można zobaczyć czy jak blisko było przy niewykorzystanych sytuacjach. A nie oceniać 90 minut na podstawie widzianych... 5?

Dnia 02.03.2008 o 19:43, mesiu59 napisał:

Potwierdza się znów teoria, że Real lepiej radzi sobie z mocnymi teamami, a Barca ze słabymi. ;)

Piszesz to po meczu z Recreativo? :P

Ciekawi mnie bardzo postawa Schustera. Jak sędziowie krzywdzili Real to były komentarze w stylu: "Sędzia był z Katalonii?", "Przykro mi, że jest moim rodakiem. Nie każdy zasługuje na to by być Niemcem". Miał do nich prawo? No ok, przeżywa porażki - niech będzie, że miał. Ale teraz jak Raul strzelił gola ze spalonego, a dziennikarze na konferencji prasowej spytali o arbitra Schuster wyszedł sobie z sali...tak po prostu. Oto konferencja z udziałem Złotoustego: http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=17181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:24, mikal15 napisał:

Skróty przecież pokazują najlepsze akcje, a nie pokazują tego co złe. Na ich podstawie
to urodę bramek można zobaczyć czy jak blisko było przy niewykorzystanych sytuacjach.
A nie oceniać 90 minut na podstawie widzianych... 5?

Skrót trwał 17 minut.

Dnia 02.03.2008 o 22:24, mikal15 napisał:

Piszesz to po meczu z Recreativo? :P

Nie, piszę to po meczu z Atletico.

Dnia 02.03.2008 o 22:24, mikal15 napisał:

Ciekawi mnie bardzo postawa Schustera. Jak sędziowie krzywdzili Real to były komentarze
w stylu: "Sędzia był z Katalonii?", "Przykro mi, że jest moim rodakiem. Nie każdy zasługuje
na to by być Niemcem". Miał do nich prawo? No ok, przeżywa porażki - niech będzie, że
miał. Ale teraz jak Raul strzelił gola ze spalonego, a dziennikarze na konferencji prasowej
spytali o arbitra Schuster wyszedł sobie z sali...tak po prostu. Oto konferencja z udziałem
Złotoustego: http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=17181

Schuster nie krytykuje moim zdaniem sędziów bo tak mu się podoba, tylko zdejmuje presję i winę ze swoich piłkarzy, co jak widać jest słusznym postępowaniem. Schuster to psycholog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno. Co masz do sędziego oprócz tego, że Raul strzelił ze spalonego?

A wracając jeszcze do tego, że Real gra dobrze z mocnymi rywalami, a Barca przeciwnie, to podeprę się statystykami. Weźmy drużyny które są na premiowanych miejscach LM, czyli Real Barcelona, Villarreal, Atletico. Real, na 5 spotkań jakie z nimi rozegrał (pozostał rewanż z Barcą na SB) wygrał wszystkie! Barcelona na 4 mecze (został im mecz z Realem i Villarrealem za tydzień) 3 przegrała, a jeden wygrała! Jest różnica, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 02:32, mesiu59 napisał:

Aha i jeszcze jedno. Co masz do sędziego oprócz tego, że Raul strzelił ze spalonego?

A co, to nie wystarczy? ;) Jakby Raul strzelił tak hat-tricka to wtedy dopiero byłby błąd? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górnik przegrał, bo grał słabo. Ogólnie, te dwa gole i tak mnie nie zadowoliły. A gdy było 3:1 już zwątpiłem w wygraną. Ale dalej darłem ryja! A dzisiaj głosu nie mam. Nie zdążyliśmy na koncert Dody, a chciałem ją wygwizdać.
Powracając do meczu...bez Hajto, to nie gra. On by podtrzymywał tępo gry, on by decydował o końcowej fazie akcji. To on by rozprowadzał najlepsze akcje i bronił bramki. A tak? Ruch bawił się nami, grał skrzydłami dobrze, nasza obrona się gubiła i opieprzała się. Nasi skrzydłami słabo grali, i te bezsensowne faule, ale każdemu nerwy puszczają. Nie wykorzystane rzuty wolne...aj, idzie się załamać, i tak jest. Jestem zawiedziony i zły.
I tak kocham Górnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 16:26, mikal15 napisał:

A co, to nie wystarczy? ;) Jakby Raul strzelił tak hat-tricka to wtedy dopiero byłby
błąd? :P

Niby wystarczy, ale widzę, że masz pretensje do arbitra głównego, a prawda jest taka, że przy golu Raula zawinił boczny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 17:13, Cesarro napisał:

Górnik przegrał, bo grał słabo. Ogólnie, te dwa gole i tak mnie nie zadowoliły. A gdy
było 3:1 już zwątpiłem w wygraną. Ale dalej darłem ryja! A dzisiaj głosu nie mam. Nie
zdążyliśmy na koncert Dody, a chciałem ją wygwizdać.
Powracając do meczu...bez Hajto, to nie gra. On by podtrzymywał tępo gry, on by decydował
o końcowej fazie akcji. To on by rozprowadzał najlepsze akcje i bronił bramki. A tak?
Ruch bawił się nami, grał skrzydłami dobrze, nasza obrona się gubiła i opieprzała się.
Nasi skrzydłami słabo grali, i te bezsensowne faule, ale każdemu nerwy puszczają. Nie
wykorzystane rzuty wolne...aj, idzie się załamać, i tak jest. Jestem zawiedziony i zły.
I tak kocham Górnik.

Wole Górnika niż Ruch. Szkoda, że przegrał. Mówi się trudno, może następnym razem będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Drzymała widocznie stwierdził, że w tak małym mieście jak Grodzisk Wielkopolski nie da się zbudować na prawdę wielkiej piłki, czego skutkiem jest fuzja ze Śląskiem Wrocław. W niedalekiej przeszłości doszło do do połączenia Amica Wronki z poznańskim Lechem i jak widać kluby nie wyszły na tym źle. Umowa dzisiaj podpisana jest przedwstępna, więc na razie nic się nie zmienia. To może się udać ;)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4983884.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 19:44, mikal15 napisał:

Główny nie musi słuchać bocznego i może naprawić jego błąd. Chcesz przykład z ostatnich
tygodni? :D

Ale za spalone odpowiada boczny. Przypadek gdy sędzia główny poprawia bocznego i podejmuje inną decyzję zdarza się raz na 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 19:33, ko?nik napisał:

Pan Drzymała widocznie stwierdził, że w tak małym mieście jak Grodzisk Wielkopolski nie
da się zbudować na prawdę wielkiej piłki, czego skutkiem jest fuzja ze Śląskiem Wrocław.
W niedalekiej przeszłości doszło do do połączenia Amica Wronki z poznańskim Lechem i
jak widać kluby nie wyszły na tym źle. Umowa dzisiaj podpisana jest przedwstępna, więc
na razie nic się nie zmienia. To może się udać ;)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4983884.html


To, dobra wiadomość dla Wrocławia, (wreszcie ten klub może cos osiągnąć, a kibice z tego miasta zobaczą lepsze druzyny) i dla ekstraklasy, (w końcu wiadomo, że we Wrocławiu będzie dużo lepsza frekwencja niż w Grodzisku).
A jeśli kluczowi zawodnicy z Groclinu przejdą do Ślaska to może już w nastepnym sezonie ten klub będzie walczył o puchary.
Chyba w następnym sezonie Śląsk, Wisła i Lechi zagrają wreszcie w jednej lidze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 20:28, temek napisał:

To, dobra wiadomość dla Wrocławia, (wreszcie ten klub może cos osiągnąć, a kibice z tego
miasta zobaczą lepsze druzyny)

W sumie i tak pewnie by zobaczyli, bo Śląsk ma spore szanse na ekstraklasę. Ale tak mają to jakby zapewnione (chociaż umowa jest dopiero wstępna).

Dnia 03.03.2008 o 20:28, temek napisał:

i dla ekstraklasy, (w końcu wiadomo, że we Wrocławiu będzie dużo lepsza frekwencja niż w Grodzisku).

Pod warunkiem, że wrocławscy kibice się zmobilizują. Bo średnia na meczach Śląska na jesieni w drugiej lidze to raptem 4,5 tysiąca. Coś koło tego co w Grodzisku zapewne. Ale jeżeli mobilizacja nastąpi (bo ekstraklasa to nie druga liga) to rzeczywiście pan Drzymała liczyć na wyższą frekwencję.

Dnia 03.03.2008 o 20:28, temek napisał:

A jeśli kluczowi zawodnicy z Groclinu przejdą do Ślaska to może już w nastepnym sezonie
ten klub będzie walczył o puchary.

Przejdą na pewno. Skład nowej drużyny ma się opierać na graczach z Grodziska. Większość graczy obecnego Śląska zostanie zepchnięta do bodajże czwartoligowych rezerw.

Dnia 03.03.2008 o 20:28, temek napisał:

Chyba w następnym sezonie Śląsk, Wisła i Lechi zagrają wreszcie w jednej lidze :)

I tym samym liga może się wzmocnić. A co ciekawe Śląsk w przyszłym roku mógłby grać już w europejskich pucharach, bo aspiracje do P. UEFA zgłasza Groclin. A wszystkie dokonania Groclinu przejdą na konto Śląska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakiej zasadzie jest sporządzany ranking IFFHS. Nie rozumiem dlaczego pierwsza jest Chelsea która nie odniosła jakis znaczących sukcesów na arenie między narodowej w poprzednim sezonie. Bardziej już Milan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko dlaczego wielu kibiców śląska jest niezadowolonych? mówią, że to nie będzie śląsk, tylko groclin wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj są bardzo interesujące mecze Ligi Mistrzów a przede wszystkim mecz Barcelony z Celticiem . Pewnie Barca wygra ale mecz będzie emocjonujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 15:25, przemas15 napisał:

Dzisiaj są bardzo interesujące mecze Ligi Mistrzów a przede wszystkim mecz Barcelony
z Celticiem . Pewnie Barca wygra ale mecz będzie emocjonujący


Będzie emocjonujący po błędach Caldwella i interwencjach Boruca ;P
Mnie najbardziej interesuje mecz mojej ulubionej zagranicznej drużyny Manchesteru United z Lyonem, wystarczy 0:0 , aby awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła 5:0 Jagiellonia w Pucharze Ekstraklasy
Tak wysoki wynik jest efektem tego, że Skorża do gry wystawił kilku podstawowych piłkarzy, jak Sobol, Cleber, czy Łobodziński i Cantoro po przerwie. Świetny mecz Jirsaka, kiedy on dostanie szanse w meczu ligowym?, moim zdaniem juz jest lepszy od Gargły i innych Iwańskich. Jednago z goli zdobył Dudu (czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu to nazwisko wywołuje roadosć u niektórych gramowiczów ?;P). W półfinale zagramy najprawdobodobnie z...Legią!.
I jeszcze jedno, ostatnio słysze, że PE jest nie ważny i te mecze można całkowicie odpuscić, nie zgadzam się z tym bo przecież 200 tys(za zdobycie pucharu) + kasa z biletów (nie dużo ale zawsze coś) piechotą nie chodzi. A poza tym, czy nie fajnie byłoby zdominować w tym sezonie całą polską piłkę i zdobyć wszystkie możliwe trofea ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować