Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2008 o 21:21, Invin napisał:

Naszło mnie kilka pytań odnośnie meczu:
1. Czy zwycięzca pucharu UEFA zagra w następnym sezonie w Lidze Mistrzów, a jeśli tak
to czy zacznie od kwalifikacji czy od razu będzie w fazie grupowej?

O ile się nie mylę to nie ma już czegoś takiego,ale i tak oba zespoły raczej w LM zagrają. Rangersi pewnie zdobędą mistrzostwo Szkocji,a Zenit jest chyba mistrzem Rosji.

Dnia 14.05.2008 o 21:21, Invin napisał:

2. W jakich strojach gra Zenit na wyjeździe?

To są wyjazdowe,a co do domowych patrz obrazek.

Dnia 14.05.2008 o 21:21, Invin napisał:

3. Jak powinien (wg przepisów) zachować się sędzia, jeżeli zawodnik wchodzi w nogi przeciwnika,
powala go, a końcówką wślizgu sięga piłkę? Gwizdnąć faul, czy raczej uznać to za czysty
wślizg?

Wg. przepisów nie wiem. Dla mnie to faul :)

20080514212956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:21, Invin napisał:

3. Jak powinien (wg przepisów) zachować się sędzia, jeżeli zawodnik wchodzi w nogi przeciwnika, powala go, a końcówką wślizgu sięga piłkę? Gwizdnąć faul, czy raczej uznać to za czysty wślizg?

Wg. mnie* faul, bo noga obroncy najpierw trafila w nogi rywala, a nie w pilke. Gdyby bylo odwrotnie - wejscie w pilke, a potem "zahaczenie" rywala- to zagranie byloby IMHO czyste, bo dla arbitra powinno liczyc sie tylko to, ze wykonujacy wslizg najpierw dotknal pilke. No chyba ze to "zahaczylby" piescia o zeby rywala ;]

Zenit do boju! Nie zebym ich specjalnie lubil, ale spodobalo mi sie rozgromienie Bayernu w 1/2 finalu.

Pozdrawiam.


* - od razu zaznaczam, ze sedzia nie jestem ;] Ale raczej mamy z Matim racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwasza połowa meczu przebiega raczej pod patronatem Zenita , Rangersi z rzadka nieśmiało atakują, ale i tak mecz jest remisowy póki co. Jakiś klarownych okazji nie zauważyłem, takich "setek" jak to mawia Saganowski. Niby coś tam Darcheville próbował, ale nie zrozumiał się z partneram. Za to Frodfeld, ten sam co siędziował kiedyś mecz Groclin- Manchester City, zignorował rękę w końcówce gracza Rangersów. Tzn gracz zagrał ręką w polu karnym swojej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy aż miło patrzeć na grę Zenitu. Długo utrzymują się przy piłce, grają z zaangażowaniem, niesamowitym wręcz pressingiem. Szkoda, że sędzie nie zauważył ewidentnego karnego po zagraniu piłki ręką przez któregoś z Rangersów.Trochę się boję, czy wytrzymają to spotkanie kondycyjnie. Swoją drogą, jak tak sobie myślę, że przecież ich trenerem jest Holender, to pozostaje tylko marzyć, żeby nasze orły grały w takim stylu na Euro.

-> Vaxinar

Co takiego było na samym otwarciu, bo chyba się nie załapałem? :)

P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:50, .Darnok napisał:

Co takiego było na samym otwarciu, bo chyba się nie załapałem? :)


No te wszystkie ognie, balony i światła... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 21:30, mati285 napisał:

1...
2...


Dzięki. ;)

A co do waszych odpowiedzi to też jestem zdania, że to jest faul. Tylko zdziwiło mnie, że po jednym takim wejściu (bodajże Thompson) komentator zaczął się zachwycać wspaniałym, precyzyjnym wślizgiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (a przynajmniej mam taką nadzieję) że ten puchar jest już dla Zenitu. Nie dadzą sobie go wydrzeć, tym bardziej, że grają dużo lepiej od Szkotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Wschodnim sąsiadom nie kibicowałem od 1988 roku, kiedy to do finału moimi ulubieńcami byli zawodnicy ZSRR ;P Teraz jednak szczerze przyznaję, że gra Zenitu mi się podoba, a odkąd rozbili pyszałkowatych Niemców z Bawarii są moimi idolami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy cieszą się z wygranej rosyjskiej drużyny - futbol przekracza wszelkie granice ;-)
Gratulacje, puchar jak najbardziej zasłużony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:29, walgierz napisał:

pyszałkowatych


Pokaż mi link, w którym ktoś z władz, albo zawodników tego klubu się puszył. Była w ogóle taka wypowiedź, bo np. ja czytałem mnóstwo wypowiedzi trenera, zawodników i managera przeciwnych do tego co tu napisałeś.

Należało się Zenitowi, za ładną i ambitną piłkę. Gratuluje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:41, .Darnok napisał:

Polacy cieszą się z wygranej rosyjskiej drużyny - futbol przekracza wszelkie granice ;-)


Ale Ty pamiętaj - Gazprom... Schalke i te sprawy. :P
A tak bardziej na serio, w sukcesach drużyn ze wschodu widzimy większe szanse dla nas. Aczkolwiek ja nie widzę, bo taka liga ukraińska czy rosyjska już dawno nas wyprzedziły.
Wisła przed tym sezonem miała w planach zatrudnienie trenera zza granicy. I szkoda że to nie przeszło. Nie mam nic przeciwko Skorży, tym bardziej że nie wyznaje on "starej polskiej myśli szkoleniowej", ale... Sam wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 22:42, Vaxinar napisał:

Pokaż mi link, w którym ktoś z władz, albo zawodników tego klubu się puszył.


Dla mnie Bayern jest pyszałkowaty. Poza tym to najbogatszy niemiecki klub, nielubiany nawet w Niemczech. Mnie podoba się fakt, że jako murowany faworyt do pucharu dostał bęcki w Rosji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 23:08, Vaxinar napisał:

(...)
Wisła przed tym sezonem miała w planach zatrudnienie trenera zza granicy. I szkoda że
to nie przeszło. Nie mam nic przeciwko Skorży, tym bardziej że nie wyznaje on "starej
polskiej myśli szkoleniowej", ale... Sam wiesz.


Z takim składem to nawet Ferguson nie pomoże. Skoro w Rosji na przeciętny transfer wydaje się więcej niż 5-letni budżet Wisły, to o czym w ogóle mówimy. Jeśli uda się awansować do LM, to tylko wielkim cudem i przy szczęśliwym losowaniu, a same rozgrywki mogą się kończyć regularnym laniem. Patrząc realnie na sprawę, to sporym sukcesem będzie wyjście z grupy w PUEFA. Chociaż wiara kibica mówi oczywiście co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze mecz nie wciągał mało akcji i długie piłki w wykonaniu obu druzyn.Co mnie najbardziej w tym wszystkim rozbawiło jak podczas przerwy komentatorzy próbowali wychwycić jakieś momenty taktyczne defensywy Rangersów i poprostu kreślili na tym ekranie i nic nie mogli znaleźć.Pozatym piłkarze Zenita mieli zdecydowanie lepsze krycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 23:20, walgierz napisał:

Dla mnie Bayern jest pyszałkowaty.

Eee? Ale cóż to za argumentacja? Toż chyba jakiś dowód trza mieć nie? :) Jak Mourinho wygłaszał swe filozofie to na tej podstawie mogłeś mówić, że jest pyszny.

Dnia 14.05.2008 o 23:20, walgierz napisał:

Poza tym to najbogatszy niemiecki klub, nielubiany nawet w Niemczech.

No ja bym powiedział nawet, że w Niemczech przez jedną część znienawidzony, przez drugą kochany...

Dnia 14.05.2008 o 23:20, walgierz napisał:

Mnie podoba się fakt, że jako murowany faworyt do pucharu dostał bęcki w Rosji ;]

Wiesz... Ja Ci nie bronie nie lubić, a nawet nienawidzieć tego klubu. :) To normalne. Mi chodziło o same stwierdzenie pyszałkowatości, które do współczesnego Bayernu zupełnie mi nie pasuje. Nawet sam Beckenbauer, prezydent który mógłby się jakoś obnosić częściej krytykuje - nie bezpodstawnie oczywiście - niż wychwala, więc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 23:26, .Darnok napisał:

Z takim składem to nawet Ferguson nie pomoże. Skoro w Rosji na przeciętny transfer wydaje
się więcej niż 5-letni budżet Wisły, to o czym w ogóle mówimy.


Bo tam jest inne podejście sponsora. Tam myślą: "Wyłożymy teraz kasę, to będą sukcesy". U nas myślą "jak będą sukcesy to damy kasę". A trenerzy niech stają na głowie, żeby skład na kolejny mecz sklecić, bo ławka pusta.

No i my nie mamy potentatów gazowych, ale to inna kwestia.

A te 13-14 lat temu, jak Legia grała w LM taki Spartak potrzebował pomocy sędziów, żeby z naszymi wygrać. Ale wtedy klubowa piłka u nas potrafiła się do tej Ligi Mistrzów zakwalifikować (naturalnie było nieco łatwiej, bo nie czekały w eliminacjach zespoły z 3-4 miejsca topowych lig).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 17:25, .Darnok napisał:

W gruncie rzeczy,....


Z tym akurat się zgodzę. Wsadzili was w zamkniętego "batona" z którego niewiele było słychać że tam w środku. Nie byłem tam ale mam wrażenie że robi się swoiste pudło rezonansowe:)

Dnia 14.05.2008 o 17:25, .Darnok napisał:

Najlepszym wyjściem byłby Sląski, ale niestety właściciele się nie zgodzili.


Z tego co czytałem dzisiaj to w Kielcach nie chcieli zgodzić się dziąłacze, w Poznaniu PZPN nie chciał bo remont a na Śląskim niebonie.

>Tyle się pocieszam, że podobno pzpn brał pod uwagę Wronki -_-

:O Żart???



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować