Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2009 o 01:41, Vaxinar napisał:

Jak tak dalej pójdzie, to stoczymy się jeszcze niżej i będziemy jak niegdyś wielki Ajax...


"Wielki" Ajax i Bayern to dwie różne filozofie prowadzenia drużyny. W Ajaxie szkolono doskonale młodzież, potem sprzedawano gwiazdę za grube miliony i zastępował go ktoś równie uzdolniony. W pewnym momencie (po kilku latach dominacji) brakło wybitnie uzdolnionych następców.
Tymczasem Bayern zawsze sprowadzał gwiazdy (głównie z ligi niemieckiej), co spowodowało, że obok wielu fanów ma również zagorzałych przeciwników (coś jak Legia w czasach PRLu, gdy trafiali do niej piłkarze z powołaniem do wojska). Nie lubię ligi niemieckiej, nie śledzę nawet wyników, więc nie wiem ilu wychowanków Bayernu gra obecnie w pierwszym składzie. Ale założę się że niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 22:49, Gregory171 napisał:

Po tekście że może być jeszcze dogrywka przy 2-1 dla Lecha chciałem mieć w pilocie opcje wyłącz komentatorów


No to byłaby super opcja. Zostawić same odgłosy z boiska i trybun. Samemu mi się marzy coś podobnego przy niektórych meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 22:46, Sob-styl napisał:

Dlatego kibicuję teraz każdej drużynie w
LM, która będzie grać przeciw Barcy. Nawet jeżeli to ma być Chelsea. Muszę zobaczyć posty
tych biednych kibiców tej "kosmicznej" Barcelony...


Oj stary chyba nie będziesz miał szczęścia bo po tym, co wczoraj pokazali można być pewnym, że wygrają tegoroczne Champions League :P. Nie ważne kto - byle nie Anglicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 11:13, Woo-Cash napisał:

Oj stary chyba nie będziesz miał szczęścia bo po tym, co wczoraj pokazali można być pewnym, że wygrają tegoroczne Champions League :P. Nie ważne kto - byle nie Anglicy...


Ja kibicuję Barcelonie, a drażnią mnie teksty o kosmicznej i magicznej grze. Każdy mecz jest inny, a nawet wielkim zespołom zdarza się słabszy występ. Wczoraj Bayern wyszedł i zaczął się rozpaczliwie bronić - wyglądało to tak, jakby przy każdym dojściu do piłki Messiego, Eto'o, albo Henry'ego pilnujący go obrońca miał pieluchę do zmiany. Tak się nie gra po prostu. Bayern ten mecz przegrał przed wyjściem na boisko (nawet trener mówił, że przyjechali jak najniżej przegrać).
Zespół z dobrą, twardo grającą linią pomocy (a kluby angielskie takimi dysponują) może zatrzymać Barcelonę. Irytuje mnie dawanie FcB pucharu zanim jeszcze w ogóle weszła do finału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak pewne wygranie Ligi Mistrzów, a faworyci zmieniają się co jakiś czas. Na początku sezonu wszyscy stawiali na Chelsea ze względu na rozbijanie większości rywali w pył (2*4:0 z Portsmouth, 4:0 z Bordeaux), potem faworytem została Barca gdy czarowała, a Chelsea się zacięło, potem Manchester gdy VDS miał tą swoją serię bez utraty bramki, potem Liverpool gdy roznosił rywali z wyższej półki (Manchester, Real, Aston Villa). Teraz znowu Barcelona. A jeżeli się zatną w lidze i przeniesie się to na półfinał? Znowu głównym faworytem będzie Chelsea jeśli wygra z Liverpoolem u siebie? A może zostanie nim Porto jak pogoni u siebie Manchester?
Z takimi ocenami lepiej się już wstrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe jakby to powiedzieć... jeśli grałeś kiedyś w FIFę to pewnie znasz system oceny klubów. To teraz wiesz już, czym jest poł-gwiazdkowa różnica w rzeczywistoscoi. Za taka grę jak barca wczoraj( i nie tylko) naprawdę niewielu moze sobie pozwolić (Barca, Real i ...i kto?). Bayern jest wielkim klubem, ale w porównaniu z Barcą to widocznie niebo i ziemia :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 11:00, walgierz napisał:

No to byłaby super opcja. Zostawić same odgłosy z boiska i trybun. Samemu mi się marzy
coś podobnego przy niektórych meczach.

Wiesz swego czasu słuchałam meczu w radiu (Wisła - Groclin - nawet pamiętam :D). W pierwszej połowie wszystko było ok. Komentator nie partaczył, a i odgłosy z trybun były słyszalne bardzo dobrze. W drugiej połowie natomiast, nie wiedzieć czemu, doping wyciszono. Słuchać się tego nie dało, a jak na końcu komentator powiedział: "kibice Wisły dziękują za dobrą grę piłkarzom" to myślałam, że się ze śmiechu rozpłaczę. Gdzie to było słychać? ;/ Swoją drogą niekiedy komentatorzy tak partaczą, że wyciszenie jest jedyną szansą na obejrzenie relacji do końca.

Dnia 09.04.2009 o 11:00, walgierz napisał:

Ja kibicuję Barcelonie, a drażnią mnie teksty o kosmicznej i magicznej grze.

Heh... mogę się pod tym podpisać. Lubię Barcę i w dwumeczu im kibicuję, ale wczoraj jak ich komentator wychwalał to aż musiałam przyciszyć telewizor. Bez przesady. Jeszcze nie awansowali do półfinału, a niektórzy już im puchar dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż nie lubię Barcy[i to bardzo] jednak muszę ich pochwalić za wczorajszy mecz za naprawdę świetna grę,4:0 to nie jest uczciwy wynik,wg. mnie powinno być min. 5:0 albo nawet i 6 albo 7 do "joja" ale cóż,przynajmniej jednego półfinalistę LM już mamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to dopiero Szpakowski dał czadu :) "Henry podaje do Henry''ego" choć na powtórce Eto. Zdjął piłkę z nogi Iniesty choć gołym okiem widać było, że to Xavi i kilka innych. Co za problem się poprawić "o przepraszam, to był Eto" a nie brnąć dalej i gadać głupoty. Szkoda mi Szpaka. Im starczy tym bardziej się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:06, Bishoop napisał:

Wczoraj to dopiero Szpakowski dał czadu :) "Henry podaje do Henry''ego" choć na powtórce
Eto. Zdjął piłkę z nogi Iniesty choć gołym okiem widać było, że to Xavi i kilka innych.
Co za problem się poprawić "o przepraszam, to był Eto" a nie brnąć dalej i gadać głupoty.
Szkoda mi Szpaka. Im starczy tym bardziej się myli.


Ale kto jak kto,ale jego "babole" są naprawdę śmieszne i pan SZ. potrafi atmosferę zrobić[dla mnie jest to najlepszy komentator]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:18, NecroVisioneR napisał:

Ale kto jak kto,ale jego "babole" są naprawdę śmieszne i pan SZ. potrafi atmosferę zrobić[dla
mnie jest to najlepszy komentator]


Błędy zdarzają się każdemu ale to bardzo głupio wygląda jak on się do nich nie przyznaje albo się szybko nie poprawia. Dlatego te babole są takie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:19, Bishoop napisał:

> Ale kto jak kto,ale jego "babole" są naprawdę śmieszne i pan SZ. potrafi atmosferę
zrobić[dla
> mnie jest to najlepszy komentator]

Błędy zdarzają się każdemu ale to bardzo głupio wygląda jak on się do nich nie przyznaje
albo się szybko nie poprawia. Dlatego te babole są takie śmieszne.


Dokładnie,wczoraj Szpaku robił takie błędy,że aż śmiech.A najlepsze było to jak próbował wybrnąć.On tak śmiesznie próbuję się uratować i rzeczywiście jakoś nie ma zwyczaju przepraszać za błąd,ale to mnie akurat u niego bardzo śmieszy heh.Ja tam go lubię więc mu wybaczam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 17:15, Ajinur napisał:

Dokładnie,wczoraj Szpaku robił takie błędy,że aż śmiech.A najlepsze było to jak próbował
wybrnąć.On tak śmiesznie próbuję się uratować i rzeczywiście jakoś nie ma zwyczaju przepraszać
za błąd,ale to mnie akurat u niego bardzo śmieszy heh.Ja tam go lubię więc mu wybaczam
:p


Ze Szpakowskiego robi się powoli taki dziadek, który gada i gada i w pewnym momencie nie będzie wiedział o czym. A tak na serio to sam głos i historia nie pomagają. Jeśli ktoś robi takie babole to coraz miej się nadaje do tego zawodu. Lubię Szpaka ale taka jest prawda a jeśli większość uważa go za najlepszego komentatora to tylko świadczy to o poziomie komentatorów piłki nożnej w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 10:57, walgierz napisał:

Ale założę się że niewielu.

Ano nie jest ich wielu, ale trzeba zaznaczyć, że wychowankowie Bayernu to nie tylko Bayern. Dla przykładu ostatnio ładnie grający w HSV i powoli w reprezentacji Niemiec Trochowski jest ze szkółki Bayernu.
Problem to to, że wielu młodzików uzdolnionych Bayern sprzedaje - tak było z Trochowskim, a dziś... Mógłby być naszą "10". Powoli dorasta nasza wielka nadzieja Toni Kroos, ale nie zdziwiłbym się gdyby go sprzedali.

Co do wielkiego Ajaxu, to wiem że to inna bajka niż my, ale i tak się obawiam. :/ Wszystko zależy od zarządu, bo kasa to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałem wczoraj na Barcę i Chelsea i potwierdziło się :) Barcelona to jeden z moich ulubionych klubów, chelsea też lubię.
Zresztą w tegorocznej edycji LM kto by nie wygrał będę zadowolony ;) Ale kibicuję MU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 20:35, kedzior141 napisał:

Obstawiałem wczoraj na Barcę i Chelsea i potwierdziło się :) Barcelona to jeden z moich
ulubionych klubów, chelsea też lubię.
Zresztą w tegorocznej edycji LM kto by nie wygrał będę zadowolony ;) Ale kibicuję MU.


Nie uważasz że kibicowanie Chelsea i ManU się nawzajem wyklucza?
Ja tam dalej mam nadzieję na obrone tytułu przez Czerwone diabły, ostatnio z Porto daliśmy tyłka, ale to głównie przez obronę. może być jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 20:44, Pernia napisał:

Nie uważasz że kibicowanie Chelsea i ManU się nawzajem wyklucza?
Ja tam dalej mam nadzieję na obrone tytułu przez Czerwone diabły, ostatnio z Porto daliśmy
tyłka, ale to głównie przez obronę. może być jeszcze lepiej.


Wiesz, nie jestem kibicem jednego danego klubu, moim ulubionym klubem jest MU, ale tak samo lubię oglądać mecze Chelsea, czy choćby Arsenalu, i kibicować im przy tym. Dla mnie najważniejsza jest sama gra, i przyjemność z tego, a lubię oglądać dobry futbol. :)

Tak a propo to jaki jest wasz ulubiony komentator piłki nożnej? Mój zdecydowanie Maciej Iwański. :) Naprawdę dobry jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię Milan ale kibicuję tez Interowi :D.

Dobra tak na poważnie to ładny meczyk idzie. Ładna gra Givena, ale co tu komentować - to są wyższe rundy europejskich pucharów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 21:42, Woo-Cash napisał:

A ja lubię Milan ale kibicuję tez Interowi :D.

Dobra tak na poważnie to ładny meczyk idzie. Ładna gra Givena, ale co tu komentować -
to są wyższe rundy europejskich pucharów :)


Given gra bardzo dobrze. Gdyby nie jego dobra postawa to HSV już by miał awans zapewniony. Manchester slabiutki totalnie. Zero gry drużynowej, fatalne ustawianie się na stałych fragmentach gry, akcje ofensywne bez pomysłu. HSV natomiast gra bardzo dobrze. Olic , Petric czy Trochowski jeżdzą po skrzydłach jak chca z zawodnikami Citiziens. Brakuję im tylko skuteczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie sie Szpaka, ale głos on ma strasznie klimatyczny. Może nie umie wymawiać nazwisk(Maszczerano xD), czasami walnie kwasa(jak to było ostatnio Roger szuka Jelenia, Puścił bąka na lewą strone), ale jak już wpadnie bramka to buduje świetną atmosferę. Nie to co ten z sportklub, on to wrzeszczy do tego mikrofonu, że telewizor musze ściszać. Nie lubie faceta, przez niego rzadko oglądam Bundeslige. Po prostu denerwuje mnie jego głos. Cały czas gada(do tego nudno), wrzeszczy jak coś sie na boisku wydarzy i jeszcze beznadziejnych przenośni używa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować