Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Tak.
Jak dla mnie w grupie A wszystko jest już jasne. Tak zwani "reprezentanci" Francji z tego co słyszałem to nie bardzo się nawet palą do wyjścia na boisko, a RPA to po prostu najsłabszy zespół w tej grupie w dodatku mają tragiczny bilans. Urugwaj i Meksyk mogą się więc czuć w miarę bezpiecznie i sami zagrają pewnie tak by przede wszystkim nie przegrać, a remis przypieczętowuje awans obu zespołów. Wieczorna rywalizacja w grupie B prezentuje się dużo ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 15:07, gloody napisał:

Nie jest to takie oczywiste. Drużyna, która w tym spotkaniu wygra prawdopodobnie zapewni
sobie uniknięcie starcia z Argentyną co jest dość dużą motywacją do gry na pełnych obrotach.

A drużyna która przegra może odpaść z turnieju na rzecz Francji lub RPA. To jest motywacja do zapewnienia sobie awansu poprzez remis :P
Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie ładny mecz, nie ważne czy na remis czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 23:04, Eff3ctiv3 napisał:

Kij z nimi. Co to za naród, który się nie buntuje przeciwko takiej władzy? Widać podoba
im się taki stan, jaki jest obecnie w ich pseudo kraju.


Nie naród winny, ale system i aparat władzy. Kraj jest zamknięty, praktycznie nikt nie wjeżdża, nikt nie wyjeżdża, nieliczni uciekają. Ludzie są indoktrynowani od dzieciństwa, w przedszkolu już wpaja im się ideały komunistyczne i wmawia, że ich kraj jest najlepszy, a cała reszta to syf i zło. Nie wiedzą jak jest na świecie, bo tam nie ma wolnej telewizji, komórki są zabronione, nie ma internetu. Władza kontroluje wszystko. Zwykli ludzie akurat są najbardziej pokrzywdzeni. Zauważ ile czasu w Polsce zabrało stworzenie opozycji i obalenie komuny, a tam oni mają znacznie gorzej.

Dzisiaj ciekawe mecze, szczególnie Meksyk - Urugwaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy post, moim zdaniem awansują:

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają, że awansuje Urugwaj i Meksyk

Urugwaj i Meksyk

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają, że Argentyna i Nigeria.

Argentyna i Nigeria.

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają mi Słowenia, USA

Anglia i USA

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają Ghana, Serbia choć całkiem prawdopodobny jest wariant Niemcy Serbia.

Niemcy i Ghana

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają Holandia, Dania.

Holandia i Dania

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają Paragwaj Włochy

Paragwaj i Włochy

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają Brazylia, Portugalia

Brazylia i Portugalia

Dnia 22.06.2010 o 10:36, Rzezim napisał:

Fusy podpowiadają mi Chile Szwajcaria.

Hiszpania i Szwajcaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 14:04, Adidas66 napisał:

No way. Moim zdaniem zapadło już ciche porozumienie między reprezentacjami i w tym meczu
padnie remis, który daje awans obu zespołom.

Myślenie w kategorii "awans/brak awansu" jest krótkowzroczne. Remis nie satysfakcjonuje w tej chwili Meksyku, gdyż najprawdopodobniej oznacza on pojedynek z Argentyną w 1/8. Pierwsze miejsce w grupie natomiast oznacza grę ze słabszą drużyną (Koreą/Grecją/Nigerią). Z pewnością jest o co walczyć i Meksyk tak łatwo się nie podda. Tym bardziej, że nawet w przypadku niepowodzenia, tj. porażki, Francuzi muszą odrobić aż 5 bramek w stosunku do Meksyku. Urugwaj będzie raczej bronił korzystnego wyniku (remisu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy im 1:0, w przypadku porażki Greków.
Dziwne zachowanie sędziego teraz w meczu Francja-RPA. Nie wiem czy to przykład nadinterpretacji czy sprzyjania gospodarzom, ale mam nadzieję, że to pierwsze. Gourcuff nie powinien wylecieć z boiska. Nie żeby to miało jakieś znaczenie dla tego spotkania, bo Francuzi to marna imitacja drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 16:24, Starscream napisał:

Nie liczylbym na awans Nigerii. Z Koreą im sie nie uda wysoko wygrac

Każda wygrana Nigerii nad Koreą przy porażce Grecji daje awans Super Orłom. Przy 1:0 mają bilans 2-3, a Korea 3-5, zatem awansuje drużyna z Afryki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, no nie mogę z Francji:D Liczyłem na Nich w tych mistrzostwach, w sumie nie zawodzą - przynajmniej pod względem rozśmieszania mnie, bo o sportowym poziomie to nie wspomnę, bo go w ogóle nie ma. Brawo Domenech! Szykuje się zmiana na stanowisku selekcjonera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 16:40, paweldomar1 napisał:

Hahaha, no nie mogę z Francji:D Liczyłem na Nich w tych mistrzostwach, w sumie nie zawodzą
- przynajmniej pod względem rozśmieszania mnie, bo o sportowym poziomie to nie wspomnę,
bo go w ogóle nie ma. Brawo Domenech! Szykuje się zmiana na stanowisku selekcjonera.


Domenech miał chyba odejść po mistrzostwach, bez względu na wynik drużyny.

BTW co myślicie o tym kuponie:
Nigeria-Korea 1
Grecja-Argentyna 2
USA-Algieria 1
Sporo zainwestowałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się bardzo ciekawa sytuacja w grupie A. Taka, która rozważano chyba tylko teoretycznie, ale jak pokazuje życie, wszystko w piłce jest możliwe. Jeszcze 2 gole, które strzelą wspólnie RPA i Urugwaj (albo któraś z nich) i gospodarze jednak awansują do 1/8 finału.
A przecież jeszcze wczoraj nikt tego raczej (poza optymistami z RPA) nie zakładał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 16:58, A-cis napisał:

Jeszcze 2 gole, które strzelą wspólnie RPA i Urugwaj (albo któraś z nich)

Jeśli Urugwaj strzeli 2 i na tym skończą się bramki w tej grupie, to będzie losowanie - dobrze myślę?


btw, pozdrawiam wszystkich, co z taką pewnością mówili o urugwajsko-meksykańskiej umowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 16:40, paweldomar1 napisał:

Brawo Domenech! Szykuje się zmiana na stanowisku selekcjonera.

Blanc jest namaszczony na następcę Domenecha chyba od kilku dni już. Będzie musiał lekką rewolucję kadrową przeprowadzić żeby rozbić to towarzystwo, które teraz mundial zawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sędziemu nie udało się przepchnąć wuwuzel na drugie miejsce w grupie, ale z drugiej strony tak słabo grającej Francji nigdy nie widziałem. Wypada też pochwalić Urugwaj i Meksyk, że grały fair i nie chciały na siłę zremisować swojego meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się powtórka z 2006 kiedy Argentyna zagrała w 1/8 właśnie z Meksykiem :) Pamiętam jeszcze tą wspaniała bramkę Maxi Rodrigueza w dogrywce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować