Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 22:19, Bithda napisał:

Jest lepsza i to nie ulega wątpliwości. Przypomnę ci o tym po meczu w 1/8 (jeżeli zespoły
się spotkają).

Mam nadzieje ze sie spotkają. Tzn mam nadzieje ze Hiszpania wyjdzie z grupy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:33, Starscream napisał:


> Jest lepsza i to nie ulega wątpliwości. Przypomnę ci o tym po meczu w 1/8 (jeżeli
zespoły
> się spotkają).
Mam nadzieje ze sie spotkają. Tzn mam nadzieje ze Hiszpania wyjdzie z grupy:D

Dobre sformułowanie zdania:) Ja też, bo mecz Hiszpania-Brazylia to byłby mecz dekady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na te obydwa mecze, które rozegrała Hiszpania dotychczas na Mistrzostwach, to nie postawiłbym złamanego grosza, że Hiszpanie dojdą do finału. Więcej, nie zdziwię się, jeżeli nie wejdą do ćwierćfinału (o ile oczywiście wygrają z Chile i wyjdą z grupy).
Za dużo marnują okazji. Mistrzom to nie uchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać składy poszczególnych grup i podać najbliższe mecze? Nigdzie nie mogę znaleźć takiego zestawienia.

PS: Portugalia are the champions! Ci goście to nadzieja MŚ w RPA. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:38, Kardithron napisał:

PS: Portugalia are the champions! Ci goście to nadzieja MŚ w RPA. :)


Tia, zwłaszcza z WKS zagrali istny kosmos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 21:43, Budo napisał:

Nie wiadomo, pewnie trafią do więzień, albo coś w ten deseń... po ostatnim meczu z Portugalią
(przegrali 5:3) poszli siedzieć.

Chyba żartujesz?

@ Bambusek
Eee, tam, nie wyspali się. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:34, Bithda napisał:

> Mam nadzieje ze sie spotkają. Tzn mam nadzieje ze Hiszpania wyjdzie z grupy:D
Dobre sformułowanie zdania:) Ja też, bo mecz Hiszpania-Brazylia to byłby mecz dekady:)

Boje sie o Hiszpanie bo graja naprawde przepiekny football, mogliby ten mecz wygrac 7-0, gdyby nie zmarnowali wiekszosc swoich 100% okazji. Tylko co z tego ze graja efektownie skoro nie trafiaja do siatki. A Brazylia to twardy zespol ktory potrafi znalezc kompromis pomiedzy piekna a efektywna gra.
Ale zgadzam sie ze bylby mecz dekady. Po ostatnim mundialu nie spodziewalem sie ze zobacze na tych mistrzostwach tak dobrze grającą Brazylię.


@Kardithron Budo mówi prawdę, trafili do obozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:47, Starscream napisał:

@Kardithron Budo mówi prawdę, trafili do obozów

Rany boskie, nawet po kraju komunistycznym nie spodziewałbym się czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:43, Kardithron napisał:

Chyba żartujesz?


Nie... wiesz cokolwiek o Korei Północnej? To jeden z najgorszych i najbardziej zamkniętych komunistycznych reżimów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Korea_Północna

Ostatnio jakaś reforma monetarna im nie wyszła i ceny towarów wyrwały się spod kontroli co wzmogło jeszcze straszną biedę w tym kraju. Rozstrzelali ministra finansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:54, Budo napisał:

Nie... wiesz cokolwiek o Korei Północnej? To jeden z najgorszych i najbardziej zamkniętych
komunistycznych reżimów.

Wiem, że to państwo totalitarne, ale nigdy nie wnikałem w szczegóły prawa, ustroju, gospodarki i innych.
Jeżeli przy 5:3 zawodnicy trafili do obozów, to przy 7:0... Strach pomyśleć. Istnieje możliwość, że zostaną rozstrzelani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:58, Kardithron napisał:

> Nie... wiesz cokolwiek o Korei Północnej? To jeden z najgorszych i najbardziej zamkniętych

> komunistycznych reżimów.
Wiem, że to państwo totalitarne, ale nigdy nie wnikałem w szczegóły prawa, ustroju, gospodarki
i innych.
Jeżeli przy 5:3 zawodnicy trafili do obozów, to przy 7:0... Strach pomyśleć. Istnieje
możliwość, że zostaną rozstrzelani?

Kij z nimi. Co to za naród, który się nie buntuje przeciwko takiej władzy? Widać podoba im się taki stan, jaki jest obecnie w ich pseudo kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 23:04, Eff3ctiv3 napisał:

Kij z nimi. Co to za naród, który się nie buntuje przeciwko takiej władzy? Widać podoba im się taki stan, jaki jest obecnie w ich pseudo kraju.

Tak, tak, ty bys od razu dokonal przewrotu... ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:58, Kardithron napisał:

> Nie... wiesz cokolwiek o Korei Północnej? To jeden z najgorszych i najbardziej zamkniętych

> komunistycznych reżimów.
Wiem, że to państwo totalitarne, ale nigdy nie wnikałem w szczegóły prawa, ustroju, gospodarki
i innych.
Jeżeli przy 5:3 zawodnicy trafili do obozów, to przy 7:0... Strach pomyśleć. Istnieje
możliwość, że zostaną rozstrzelani?


Nie, raczej nie. Choć kamieniołomy, czy jakieś inne obozy są bardzo prawdopodobne. Szkoda mi ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:58, Kardithron napisał:

Jeżeli przy 5:3 zawodnicy trafili do obozów, to przy 7:0... Strach pomyśleć. Istnieje
możliwość, że zostaną rozstrzelani?


Bez przesady, przecież to tylko piłka nożna, zwykła gra. Jakby rozstrzeliwali każdego za popełnione błędy, to kraj ten wyludniłby się dość szybko. Niemniej żal mi tego, że muszą żyć w takim kraju. Dziwi mnie, że zwykli ludzie nie starają się czegoś z tym zrobić. :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie starają, bo państwo uniemożliwia im jakąkolwiek naukę, więc wszyscy są "ciemni". Takim ludem najłatwiej manipulować, więc oni cały czas myślą, że tak jest wszędzie, a ich państwo jest we wszystkim najlepsze, z tego powodu przecież nie puszczali meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 23:17, Xjumpaytech napisał:

No nie starają, bo państwo uniemożliwia im jakąkolwiek naukę, więc wszyscy są "ciemni".
Takim ludem najłatwiej manipulować, więc oni cały czas myślą, że tak jest wszędzie, a
ich państwo jest we wszystkim najlepsze, z tego powodu przecież nie puszczali meczy.


Podejrzewam, że równie istotnym czynnikiem jest tu zwykły strach... choćby nawet przed próbą podjęcia jakichkolwiek zorganizowanych działań. Przydałoby się im jakieś wsparcie z zewnątrz, choć ciężko powiedzieć czy by je w ogóle przyjęli tudzież zrozumieli.
Ale nie wierzę w to, aby cały naród był już tak zindoktrynowany, by nie zauważać dziejącego się wokół zła i tak po prostu godzić się na nie.
W każdym razie mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni, że ktoś lub coś uświadomi Koreańczykom pewne sprawy i obudzi w nich ducha walki.

Ale wracając do tematu tematu, jutro pierwsze mecze rozgrywające się jednocześnie. Czy ktoś tu jeszcze stawia na Francję ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej serii spotkań wróżyłem z fusów kto awansuje do fazy pucharowej, lecz wyniki drugiej kolejki były tak zaskakujące, ze fusy trzeba wyrzucić i spróbować nowych.

W grupie A awansuje Meksyk i RPA (to trochę optymizm)
RPA gra z Francją, która ma tylko teoretyczne szanse na awans, a Urugwaj z Meksykiem remis wystarcza do awansu obu drużynom, choć pierwsze miejsce sprawia, że w fazie pucharowej nie trafią na Argentyne.
Francuzi mogli by awansować wysoko wygrywając z RPA przy jednoczesnej wysokiej przegranej Urugwaju lub Meksyku czyli generalnie jest to dość mało prawdopodobne.

Fusy podpowiadają, że awansuje Urugwaj i Meksyk
W grupie B awansuje Argentyna i Nigeria
Teoretycznie w grupie jest możliwy awans każdego zespołu, choć musiałby paść zaskakujące wyniki. Grekom nie chce grać się na tych mistrzostwach zaczęli grać jak poczuli szanse, że mogą wygrać, czy będą mieli taką szansę z Argentyną moim zdaniem nie. Korea Płd. musi wygrać lub zremisować i liczyć na zwycięstwo Argentyny. Nigeria by awansować musi wygrać przynajmniej dwoma bramkami i liczyć na wygraną Albiceleste . Koreańczycy wygrali ze słabymi Grekami, którym nie chciało się grać i dostali łomot od Argentyny, Nigeria bardzo dobrze zaprezentowała się w meczu z Albiceleste i przegrała grając w dziesiątkę z Grecją. Myślę, że przeważyć szale na stronę Nigerii może Enyeama.

Fusy podpowiadają, że Argentyna i Nigeria.

W grupie C awansuje wariant rozumowy Anglia USA, wariant sercowy USA, Słowenia
W tej grupie możliwy jest awans wszystkich zespołów.
Algieria może awansować wygrywając z USA i gry w meczu Słowenia - Anglia będzie remis bądź też wygrana Słoweńców. USA może awansować wygrywając gdzie wynik drugiego meczu będzie bez znaczenia lub remisując gdy w meczu Słowenia Anglia wygra Słowenia. Anglia musi wygrać lub może zremisować strzelając dużo bramek i liczyć, że w meczu USA- Algieria padnie bezbramkowy remis.

Fusy podpowiadają mi Słowenia, USA

W grupie D Niemcy, Ghana
Kolejna grupa w której możliwy jest awans wszystkich zespołów. Ghana by awansować musi zremisować z Niemcami. Australia by awansować musiała by wysoko wygrać z Serbią i liczyć na wysoką porażkę Niemców z Ghaną. Niemcy by awansować muszą wygrać by być pewni lub zremisować i liczyć na wygraną Australii lub remis. Serbowie by awansować muszą wygrać lub zremisować i liczyć na wygraną Ghany.

Fusy podpowiadają Ghana, Serbia choć całkiem prawdopodobny jest wariant Niemcy Serbia.

W grupie E Holandia, Dania
Tutaj szans nie ma Kamerun. Pierwsze miejsce Holandii zdaje się być nie zagrożone. Kto awansuje z drugiego miejsca - remis premiuje Japończyków. Ale wydaje mi się, że jednak zwycięży Dania.

Fusy podpowiadają Holandia, Dania.

W grupie F Włochy, Paragwaj
Kolejna grupa w której możliwy jest awans wszystkich zespołów.
W najlepszej sytuacji jest Paragwaj, któremu wystarczy remis. Włosi mogą zremisować, ale muszą liczyć na wygraną Paragwaju. Słowacja musi wygrać i liczyć na zwycięstwo Paragwaju. Nowa zelandia musi wygrać lub zremisować i liczyć na remis z mniejszą ilością goli w meczu Włochy - Słowacja.

Fusy podpowiadają Paragwaj Włochy

W grupie G Brazylia, WKS (chciałbym, żeby awansowały Portugalia i WKS ale to dość nie realne)
W tej grupie ilość opcji jest dość niewielka. WKS by awansować musiałoby wysoko wygrać z KRLD i liczyć na wysokie zwycięstwo Brazylii nad Portugalią. Brazylia awansuje niezależnie od wyników meczu. Portugalia wystarczy remis lub niewysoka przegrana lub zwycięstwo.

Fusy podpowiadają Brazylia, Portugalia

W grupie H Szwajcaria, Hiszpania
Kolejna grupa w której możliwy jest awans każdego zespołu. Honduras musiałby wysoko wygrać z Szwajcarią i liczyć na wysokie zwycięstwo Chile nad Hiszpanią a z racji tego, że Szwajcarom bardzo ciężko strzelić gola ten wariant należy odrzucić. Chile do awansu wystarcza remis z Hiszpanią, w przypadku przegranej istotny będzie wynik jaki osiągną Szwajcarzy i bilans bramkowy. Hiszpanie by awansować muszą wygrać lub zremisować gdzie w meczu Szwajcaria - Honduras padnie remis bądź też przegrana Szwajcarii. Szwajcarzy by awansować muszą wygrać lub zremisować i liczyć na porażkę Hiszpanii.

Fusy podpowiadają mi Chile Szwajcaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 23:08, lydathegreat napisał:

> Kij z nimi. Co to za naród, który się nie buntuje przeciwko takiej władzy? Widać
podoba im się taki stan, jaki jest obecnie w ich pseudo kraju.
Tak, tak, ty bys od razu dokonal przewrotu... ;|

No tak , bo lepiej żyć pod taką władzą bez prądu i miską ryżu na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować