Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ale nudno grał dziś Lech, Polonia też, ale oni to wiadomo. Taki typowy polski mecz, po którym pozostaje tylko wynik i nic więcej. Czegoś takiego nie chce się oglądać, a że grać potrafią pokazali tydzień temu z Legią. Nawet mi nie żal tej porażki, bo trzeba było taki mecz wygrać, a grali jakby 0:0 im stykło. Zaczynam powątpiewać, zresztą już ponownie, w myśl szkoleniową Bakero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 22:28, Paoro napisał:

Zaczynam powątpiewać, zresztą już ponownie, w myśl szkoleniową Bakero.


Ja nigdy w nią nie uwierzyłem... o ile jakaś w ogóle była :) Chyba czas pożegnać się z Lechem, już i tak za długo go tam trzymają. Aż trudno uwierzyć że zwolnili Zielińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśl szkoleniową Bakero i faktyczne umiejętności Lecha przyjdzie dopiero teraz zaobserwować. Rudnevs prawdopodobnie nie za gra do końca roku z powodu kontuzji. Ta niekorzystna sytuacja dla Kolejorza pokaże w jakim miejscu jest ta drużyna i czy potrafią strzelać gole bez swego super-snajpera. W zasadzie jak nie Artiom, to nikt nie strzelał bramek dla Lecha w tym sezonie (nie mówię o pojedynczych przypadkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 17:37, dominik713 napisał:

"Zespół gra dość schematycznie" - to są subiektywne opinie, nie fakty. Milan posiada
bardzo dobrych piłkarzy, może nie jest to najlepsza drużyna świata, ale myślę, że 1/8
jest jak najbardziej do przejścia. Zwłaszcza, że w tamtym roku Rossoneri zdobyli Scudetto
i nawet zarząd chce w końcu zajść gdzieś dalej w LM, bo od zwycięstwa w 2007r. to same
porażki, więc Milan będzie mocno zmotywowany. No cóż, przekonamy się niebawem.

Nie zaprzeczam, ale i nie potwierdzam ;) Masz całkowitą rację w tym, że jest to tylko i wyłącznie moja subikrynwa opinia, która wynika z różnych obserwacji tego zespołu. Tak jak wcześniej wspomniałem - futbol jest nieprzewidywalny, tak więc tak uznana marka jak Milan, może sięgnąć nawet i po triumf w lidze mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem, ale muszę odpowiedzieć, na głupotę nie ma rady..
'''' Teoretycznie do tej pory miało realne szanse na mistrzostwo Levante, a i tak nikt ich nie brał na poważnie. Podobnie było z Arsenalem. ''''
To kolejny żart ? Levante liderowało do 8 kolejki, zaś Arsenal do bodaj 29. Widzisz różnicę ?
'''' Atletico, Valencia itd. też stanowi realną obawę dla potentatów, więc znów dochodzimy do tego, że w Angli tak, bo tak, a w Hiszpanii, nie, bo nie. Faktycznie, rzeczowo i obiektywnie. ''''
Przykład hiszpańskich zespołów to jedynie pojedyncze spotkania, zaś w Anglii i Ci mniejsi potrafią trzymać się czołówki.
'''' hahaha, ee? ''''
Życiowa anegdota, kiedy dorośniesz, zrozumiesz.
'''' No tak, bo Valencia nie walczy o TOP4. ''''
A co ma do rzeczy Valencia ?
'''' Co nie zmienia faktu, że nie stanowi żadnego zagrożenia. Villareal, taki hiszpański odpowienik Valencii też nie ma napastników, kontuzjowani są Neymar i Rossi, ale czy to coś zmienia? ''''
Tak, zmienia wiele - na dzień dzisiejszy żółta łódź podwodna gra bez siódemki podstawowych zawodników, więc nie tylko są to napastnicy.
'''' Oj tak, tak, ty w to naprawdę wierzysz? Ja mogę mówić, że w przyszłym sezonie do walki o mistrza włączy się Malaga, ale to tylko słowa. :) ''''
Jedynie twierdzę, przypuszczam. Równie dobrze mogę postawić pytanie - uważasz, że trio angielskich potentatów wiecznie będzie w Top 3 ? To jest futbol, to tylko sport.
'''' Z kontekstu wynikało co innego, więc czytanie ze zrozumieniem tutaj nie zawiodło, a twój niejasny przekaz. :) ''''
Kontekst nie jest istotą informacji :)
'''' Aha, dodatkowa treść jak sytuacja z gościem który bierze hajs z konta? zaraz zaczniesz opowiadać historię swojego życia? ''''
Już o tym wspominałem - wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz '''' anegdota '''', wtedy zrozumiesz.
'''' bo są? Dlaczego Luboja jest słabszy od Benzemy? ''''
Porównanie nie na miejscu, ja porównywałem piłkarzy o podobnej charakterystyce, natomiast Ty wybierasz pomiędzy niebem a ziemią.
'''' Twierdzę, że ci wymienieni przezemnie mają troszkę więszky, a troszkę na takim poziomie oznacza sporo. ''''
To jest tylko i aż wyłącznie Twoja opinia, całkowicie subiektywna, czyż nie ?
'''' i wśrod najlepszych jest 13 z La Liga i 4 z Premiership. Proste. ''''
No tak, bo Barca i Real to cała La Liga, nikt poważny tam nie gra.
'''' To spójrz sobie ilu było nominowanych rok rocznie pilkarzy z barcelony na liscie 23 pilkarzy, wiec nie opowiadajmy bajek, ze ten rok to jakis wyjatek. ''''
Rokrocznie ? Trzy lata nowej, wspaniałej Barcelony ? Wiesz, to może ja przytoczę przełom lat 50 i 60-ych i pięć pucharów Europy Realu ?
'''' europejskie puchary maja wyzszy poziom, to oczywiste, dlatego w premiership lala by bardziej. ''''
W futbolu nie ma spraw oczywistych, są tylko jasno określone lub niepewne.
'''' ale barca nie gra 13 spotkan rocznie, tylko gra jeszcze te 38 w swojej lidze. ''''
Meritum polegało na tym, że porównanie 13 spotkań w lm do całorocznych rozgrywek ligowych jest całkowicie bezcelowe. Real może wygrać champions league, natomiast w la liga stracić do Barcy 20 punktów.
'''' lol? silva pelni dokladnie ta sama role co w barcelonie iniesta. ''''
To oglądamy inną Barcelonę, Iniesta nie jest skrzydłowym. Jasne, pojawia się w tym sektorze boiska, ale z racji faktu, że jest uniwersalnym piłkarzem.
'''' nie wiesz i to udowodnilem. chyba ze swiadomie robisz bledy logiczne. ''''
Nie kompromituj się. Do rad w kwestii słownika języka polskiego się nie zastosowałeś, co więcej próbujesz naśladować trenerski styl Mourinho - daleko Ci do tego rodzaju inteligencji.
'''' udowodnilem to wyzej przeciez. teraz to juz klamiesz. ''''
Nie mam w zwyczaju takich praktyk, także tu i teraz.
'''' no tak, przeciez sevilla jest z hiszpanii, a arsenal z anglii! ''''
Ta ironia Tobie nie wyszła.
'''' daleko cofac sie nie trzeba - sevilla odebrala punkty barcelonie. kolego, ty wiesz co ty wogole wypisujesz? bo to przeciez o pomste do nieba wola. ;] ''''
Tak, odebrała w tym sezonie, wcześniej dostając łupnia na Camp Nou, w każdym praktycznie meczu, pięć bramek. Gwiazda być może spadła, ale świąt to jeszcze nie mamy.
'''' a barcelona nie ma tak doswiadczonego, czyli arsenal > barcelona. :) ''''
Arsenal porównywałem do Sevilli, więc co ma do rzeczy osoba Guardioli ? Nic.
'''' czytaj ze zrozumieniem. zacytuj wypowiedzi z ktorych tak wynika. ''''
Jeżeli jesteś świadom swoich słów, to sam je znajdziesz.
'''' ja jestem osoba i nie przyznaje tego. malo tego, udowodnilem, ze przeczysz sam sobie. ''''
W którym momencie udowodniłeś swoje racje ? Nie widzę takiego zdania.
'''' w polsce znacznie bardziej wypromowany jest futbol angielski, stad fakt, ze nie jestes kibicem zadnej ligi o niczym nie swiadczy, bo twoja stronniczosc wynika po prostu z polskich standardow i twojej niewiedzy. ''''
W Polsce są też ludzie, którzy nie żyją tylko i wyłącznie futbolem. To tylko rozrywka, dodatek do życia. I nie potrzebna mnie wszech ogromna wiedza w tej dziedzinie. Chcesz się dowartościować ? Proszę bardzo. Moja ''''niewiedza'''' [:)] nie wynika z polskich standardów, bo do takowych się nie zaliczam. A stronniczość ? Bredzisz z każdym kolejnym słowem.
'''' mozesz dla mnie rozwinac pojecie ortografii w mowie? :) ''''
Nie łap mnie za słówka, uściślając - ortografia w piśmie, natomiast już gramatyka i w mowie. Tak jak w piśmie, tak i pewnie w mowie idzie Tobie podobnie - wiesz czym jest składnia ?
'''' aha, czyl ija się teraz dowiedziałem, że w La Liga strefa spadkowa obejmuje 18 drużyn! :D dobry jestes :D ''''
Po drodze ironizujesz, by następnie nie załapać tejże samej.. wizyta w szkole będzie niezbędna.
'''' wierutne bzdury. kazdy obiektywny widz to powie. :) ''''
W takim razie temat ten został opanowany przez ludzi pozbawionych obiektywizmu - póki co nie przeczytałem żadnej opinii, która sprzyjała by Twojemu stanowisko w określonej sprawie.
'''' a to ciekawe. do tej pory nie mialem pojecia ze tottenham, liverpool, arsenal walcza o mistrza! o panie, oswieciles mnie! ''''
Nie walczą więc ? W teorii 20 drużyn ma szansę na zdobycie tytułu. Realną walkę podjąć może 6-7 drużyn. Całą swoją bazę ''''argumentów'''' opierasz na tegorocznym sezonie, zapominając, że piłka nożna nie uchowała się rok temu. Niech zgadnę.. może kiedyś byłeś ''''kibicem'''' Chelsea, fanatykiem Mourinho, a teraz, gdy trener ten prowadzi Real Madryt, od tak stałeś się fanem tego zespołu. Kurczę, dlatego wcześniej na to nie wpadłem.. Właśnie zaprezentowałem stopień Twoich argumentów.
'''' a to to juz twoj problem, a nie moj. ''''
Współczuje.
'''' zespol ktory od lat nic nie zdobyl od lat stanowi realne zagrozenie. oj, tak, tak, tak. :) ''''
No tak, przecież w zeszłym sezonie Arsenal ledwo utrzymał się w lidze..
'''' o, to tak jak Valencia! a nie, przepraszam, Valencia zdobyla tytul w 2002 i 2004. :) ''''
To czasy kamienia łupanego, sytuacja w La Liga zmieniła się diametralnie.
'''' A valencia nie potrafi? w tym sezonie prawie wygrala z barcelona po bardzo dobrym meczu. znow wychodzi twoj brak obiektywizmu, brak wiedzy. i znow to udowodnilem. przykro mi. ''''
Prawie ? A czasem nie robi wielkiej różnicy ? To mi jest przykro - wygląda na to, że Twoim światem jest wyłącznie piłka nożna :(
'''' ja wiem, czytajac twoje posty kazdy w anglii stanowi zagrozenie, a w hiszpanii obie druzyny koncza sezon z kompletem punktow i dwoma remisami na koncie, miedzy soba. ''''
Przyjrzyj się tabelom zeszłorocznych rozgrywek i spójrz, ile porażek zanotowała Barca a ile Real..
'''' o, widzisz. znow dowiedzialem sie rzeczy ktora zrewolucjonizowala moj punkt widzenia na ten sport. do tej pory nie bylem swiadom, ze valencia, sevilla, malaga, atletico madryt, villarreal czy espanyol nie maja potencjalu! a jednak! jestes mesjaszem futbolu! ''''
Prawdopodobnie kolejny raz nie zrozumiałeś przesłania moich słów..
'''' udowodnilem. to ze klamiesz mowiac inaczej nie zmienia faktu, ze ci udowodnilem to. :) dla mnie mozesz sobie zyc w swoim swiecie, bo tylko krowa nie zmienia pogladow, a skoro ty po tym jak ci udowodnilem brak racji, konsekwecji i logiki w twoich pogladach i argumentach wciaz za nimi optujesz, to radze isc sie wypasac. ''''
Jedyne, co mnie udowodniłeś, to swoją głupotę, nie wspominając już o tym, że kaleczysz swój ojczysty język.
'''' cytaty prosze, bo na razie to wykazales ze nie ogarniasz tematu. ''''
Twoją wypowiedź właśnie zacytowałem w poprzednim poście, widocznie nie przeczytałeś jej ze zrozumieniem.
'''' i jakie te opinie, bo pewnie znow nie zrozumiales, jak przy tym gdy pokazalem twoje dwie opinie ktore sobie przecza. :) ''''
Zadajesz pytanie, ja odpowiadam, prosta sprawa. Koniec cytatów, każdą Twoją wypowiedź przytoczyłem a następnie ripostowałem, a fakt, że najwidoczniej nie potrafisz tego dostrzec, nie jest już moją sprawą.
Post pełny od cytatów, także z tej strony słowa do Wojmana - to ostatni tego rodzaju post, przynajmniej jeden w całości. Tak patrzę na pozostałe posty użytkownika '''' Moutywator '''' i.. cóż za zdziwienie. Wynika z nich, że posługuje się językiem polskim. Niewiarygodne ! Cóż, najwyraźniej wedle jego oceny jestem obywatelem drugiej kategorii, z którym w dyskusji nie warto stosować poprawnej polszczyzny. Jakże mi przykro :( Kolega chyba ma ambicje polityczne, już jeden taki jest, co wszystko i wszystkich dzieli. Na tym forum też już tacy byli. Bez odbioru, porozmawiać zawsze można, ale w zdrowej atmosferze - bez insynuacji a także wylewania pomyj czy też własnych żalów...
A może i Ty potrafisz dyskutować ? Jak już będziesz chciał rzeczowo dyskutować, zostaw po sobie fachową i zdrową opinię ; ) Zapomniałem.. w życiu ważny jest rozsądek. A co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obiecującym początku pracy Probierza, byłem ciekaw ile wyciśnie z tej drużyny w tym sezonie, całym sezonie. Szkoda, że nie będzie to nikomu dane, ale dobrze, że ten człowiek ma okazję nabierać doświadczenia za granicą, w końcu za dużo tych trenerów w innych ligach nie mamy. W swoim debiucie Aris przegrał 2:3 z Olimpiakosem, ale trener miał mało czasu na poznanie się z drużyną, a poza tym przegrali z obecnie najlepszym zespołem w tej lidze. Oby wyniki z meczu na mecz były coraz lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 22:36, wolverine napisał:

Ja nigdy w nią nie uwierzyłem... o ile jakaś w ogóle była :) Chyba czas pożegnać się
z Lechem, już i tak za długo go tam trzymają. Aż trudno uwierzyć że zwolnili Zielińskiego.


Nie wiem, kiedy go Rutkowski w końcu zwolni, na wiosnę było tłumaczenie, że miał za mało czasu by ułożyć drużynę. Minęło kolejne pół roku i choć z początku grali nawet fajną piłkę, to widać, że się teraz wszyscy rywale połapali jak grać z Lechem, a Bakero jest tak naiwny, że po kilku nieudanych meczach, nadal myśli, że jego drużyna jest lepsza od rywali, bo ma większe posiadanie piłki. Już był taki trener, który mówił, że o poziomie drużyny świadczy ilość wykonywanych rożnych, teraz prowadzi - chyba specjalnie dla niego utworzoną - kadrę U-23 czy coś. Bakero nie widzi, że już nikt głupio nie biega za jego piłkarzami, a te podania między obrońcami są tyle nieefektywne co irytujące dla kibica.

A co do Ziela, to ta jego Polonia też nie gra jakoś pięknie. Może nie ma tam komfortu pracy, nie ma też takich zawodników jak w Lechu miał, gdy zdobywał tytuł, ale trzeba jednak przyznać, że jest bardzo skuteczny.

Podoba mi się bardziej Skorża na którego wszyscy w Legii psy wieszali, od władz po kibiców. Pewnie im teraz głupio :P Choć fakt, że utarła się taka opinia, że z Wisłą to Skorża miał farta, po prostu kto by nie miał takiego składu co on, to by te mistrzostwa zdobywał, a tu w Legii pokazuje, że to jednak on robił różnicę. Sporo jakiś zmian w ustawieniu w trakcje meczu, ten Jędrzejczyk czasem ni stąd wbiega do ataku jak niegdyś u Smudy Maniek Arboleda, no jest trochę zaskoczenia w grze prowadzonego przez niego zespołu, a to robi różnicę.

Transylvanian@
Rudnev się zaciął, w Legii miał setę, którą sobie sam co prawda wypracował, wykorzystując błąd obrony, ale fatalnie mu wyszło minięcie Kuciaka, tu z Polonią też miał setkę i też ni trafił. On na początku sezonu miał 3 setki i tyle goli strzelał. Może i to dobrze, że sobie przerwę zrobi. Z nim też ostatnio nie szło, a bez niego może inni zabiorą się za strzelanie a nie będą tylko podawać napastnikowi przy którym jest ciągle 2-3 zawodników rywali. Gra na Rudneva stała się zbyt czytelna.
EDIT poza tym ta kontuzja ponąć nie tak poważna i może chłopak sobie zagra z Podbeskidziem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 25 lat pracy sir Aleksa Fergusona w roli trenera Manchesteru United.
Ćwierć wieku. Szmat czasu, na dodatek pełen trofeów. Należy mu się za to szacunek każdego kibica na świecie, bez dwóch zdań.
Według mnie nikt nigdy tego nie przebije na takim poziomie.

No bo niby Guy Roux prowadził Auxerre przez ponad 40 lat, ale jego zdobycze nie umywają się do sukcesów Szkota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 14:14, ManweKallahan napisał:

Dzisiaj mija 25 lat pracy sir Aleksa Fergusona w roli trenera Manchesteru United.
Ćwierć wieku. Szmat czasu, na dodatek pełen trofeów. Należy mu się za to szacunek każdego
kibica na świecie, bez dwóch zdań.
Według mnie nikt nigdy tego nie przebije na takim poziomie.

No bo niby Guy Roux prowadził Auxerre przez ponad 40 lat, ale jego zdobycze nie umywają
się do sukcesów Szkota.


Prowadzi ten klub dłużej niż ja jestem na świecie. Coś niewiarygodnego. Jako fan UNITED niewyobrażam sobie bez niego MU. Chyba będę płakał jak kiedyś odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako osoba nie lubiąca tego klubu jestem ciekaw, jak ten klub będzie wyglądał jak Szkot odejdzie.
PS. Wiadomo jakiej firmy żuje gumy, Ferguson?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 17:31, Eff3ctiv3 napisał:

Ja jako osoba nie lubiąca tego klubu jestem ciekaw, jak ten klub będzie wyglądał jak
Szkot odejdzie.
PS. Wiadomo jakiej firmy żuje gumy, Ferguson?


Donaldy xD Wiele jest na ten temat teorii. Niektórzy głoszą, że od 25 lat to ta sama guma a inni, że już się z nią urodził ;) Tak na serio to tylko Fergie to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cracovia - Wisła 1:0
Z Wisłą co mecz jest coraz gorzej. Przegrać z Cracovią to nie lada wyczyn. Nie mam nic do Maaskanta, ale biorąc pod uwagę, że trenera zwolnić najłatwiej to pewnie w następnym meczu prowadzić nas będzie już nowy szkoleniowiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miły dla oka derbowy mecz Fulham vs Tottenham wygrany przez Koguty 1-3, ale ten wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. W pierwszej połowie dominował Tottenham i przypieczętował to dwoma bramkami: samobójczą Bairda (chociaż nastrzelił ją Bale i to chyba jemu będzie zapisana) oraz trafieniem Lennona. W 2 połowie Fulham się obudziło. Samobójczego gola po niesamowitych kanonadach strzelił w końcu obrońca Spurs Kaboul. Do samego końca Fuhlam atakowalo i powinno mieć nawet karnego ale sędzia nie zauważył zagrania ręką w polu karnym Walkera. Pomimo ogromnej przewagi gospodarzy to Koguty w 5 minucie doliczonego czasu zapewniły sobie wygraną po strzale Defoe - niestety futbol jest piękny, a zarazem okrutny. Warto także wspomnieć o świetnej postawie bramkarza Tottenhamu - 40 letnim Bradzie Friedelu który miał kilka świetnych interwencji. Podsumowując: fajny mecz z emocjami do samego końca - Premier Leauge po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petr Cech będzie chyba grał w przyłbicy, bo do - już standardowego - kasku, najprawdopodobniej dojdzie teraz maska. Wszystko przez interwencję z 9. minuty w meczu z Blackburn, gdy nieszczęśliwie w Cecha wjechał Ashley Cole i złamał mu nos... Petr dokończył spotkanie i był nawet czołowym zawodnikiem, wybronił zwycięstwo wyciągając kilka naprawdę trudnych piłek.
Przez to pod znakiem zapytania stoi jego występ w barażach z Czarnogórą.
Nie da się ukryć, że czeski bramkarz to pechowy zawodnik, ale mimo licznych kontuzji ciągle prezentuje klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Sir Alexa Fergusona za 25 lat pracy w United!

Z tej okazji przygotowałem zagadkę.
Kogo Mourinho miał na myśli, wypowiadając te słowa (po meczu z Osasuną):
"Przeszkadzają mi różnice w traktowaniu różnych zespołów. Wczoraj widziałem, jak żółtą kartkę otrzymał Munúa, a wszystko dlatego, że wyszedł dziesięć metrów przed bramkę, protestując przeciwko decyzji arbitra. A są w Primera División bramkarze, którzy przebiegają w tym celu 100 metrów i nie są karani."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2011 o 18:55, Luk04229 napisał:


Donaldy xD Wiele jest na ten temat teorii. Niektórzy głoszą, że od 25 lat to ta sama
guma a inni, że już się z nią urodził ;) Tak na serio to tylko Fergie to wie.

Te teorie są świetne :D , a dla Fergusona szacun bo na takim poziomie przez tyle lat prowadzić zespół...
Chociaż ostatnio widać lekki spadek formy ManU. Uważajcie, bo wam Citizen ucieknie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałeś już skrót? Ja już obejrzałem. Trudno oceniać całokształt gry Milanu ze skrótów bramek, ale widać że Milan powrócił na właściwe tory i Juve musi się ich już zacząć obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 19:59, Eff3ctiv3 napisał:

Obejrzałeś już skrót? Ja już obejrzałem. Trudno oceniać całokształt gry Milanu ze skrótów
bramek, ale widać że Milan powrócił na właściwe tory i Juve musi się ich już zacząć obawiać.


Też tylko bramki widziałem ;/
Po zobaczeniu tych akcji przy 2 pierwszych bramkach sądzę ,że Milan generalnie miał znaczącą przewagę :]

Oby tak dalej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować