Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 00:41, sirufok napisał:

To na pewno sprawka Milanu. Prawda Mistic?


Nie jestem kibicem Milanu, więc nie rozumiem twojego komentarza, za to mogę zrozumieć twoje zdenerwowanie jako kibica Juve, bo w bardziej głupi i kuriozalny sposób bramki stracić chyba nie można. Dla tych co nie widzieli: obrońca podaje do Buffona, temu odskakuje piłka przy przyjęciu, przejmuję ją napastnik Lecce, kiwa bramkarza i pakuje futbolówkę do pustej bramki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 00:34, Wszystkozajete napisał:

Chelsea także zaskoczyła in minus, czy to nie czasem 1 porażka tej drużyny odkąd trenerem
został Di Mateo?


Było 1:2 z City na wyjeździe.
Tak czy siak aktualny bilans robi wrażenie, 11 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki. Przed nami jeszcze 4 mecze w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:53, ManweKallahan napisał:

Wziąłbym jednak Wolskiego kosztem Matuszczyka albo Wojtkowiaka.


Hmmm przecież ten chłopak oprócz medialnego szumu niewiele pokazał. Jak już wchodzi, a grywa końcówki, to jest cieniem samego siebie. A jeżeli mowa o młodych, to Żyro gra obecnie o niebo lepiej. A tak z drugiej strony to rozumiem Smude ( chyba tylko w tym jednym przypadku :) ) - niewiele ryzykuje. Może Wolski złapie formę i błyśnie na Euro, może to będzie jego turniej. Umiejętności ma, oby szczęście mu dopisało :)

Szkoda mi Kuszczaka Boruca i Jelenia. Dwóch pierwszych to świetni bramkarze. Fabiański nie gra od dawna, więc argument Smudy że Kuszczak był rezerwowym jest śmieszny. O Borucu nawet nie ma co pisać. Podpadł trenerowi, a Smuda niestety profesjonalny nie jest. Emocje i pycha biorą górę.
Powołanie Brożka czy też Mierzejewskiego a potem mówienie że Jeleń nie wykorzystał szansy bo mu nie poszło w jednym meczu to kolejny przykład pokrętnego rozumowania naszego selekcjonera. Mierzejewski nie błyszczał, marnował sytuację, Brożek miał może jeden dobry mecz w kadrze, a ciągle byli powoływani. Nawet gdy nie grali w klubie. On ciągle na nich stawia i ciągle nie ma tego efektu. Qrcze nawet Lewandowski na początku nic nie grał w kadrze. I żeby być uczciwym chyba nigdy w kadrze nie błysnął. A Irek jeden mecz i out. Są równi o równiejsi dla naszego trenera.

Ehhh ten Smuda. Jakby bym podejrzliwy to w niektórych powołaniach upatrywałbym dobrą robotę menedźerów. Mając w pamięci to co robił Leo, wszystko jest możliwe w tej Polskiej piłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twój post kierowałem go do innego użytkownika, wspaniałego kibica Milanu, który ciągle pastwi się nad przeszłością Juve przy porażkach swojego klubu. Wybacz za tę niejasność ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podany skład mnie lekko zaskoczył, Fabiański który nie gra a nie wybranie Kuszczaka który teraz gra swietnie i to Kuszczak powinien dostać szanse, zasłużyłw jakiś sposób i pokazuje ze ma forme.
Niektórzy piłkarze
Sobeich, Matuszczak, Kucharczyk w reprezentacji za co? Albo Jeleń na rezerwie który powinien byc w glównej kadrze za Brożka moim zdaniem. Ogólnie powiem ze oprócz Lewandowskiego pozycja napastnika jest słabo obsadzona i nie bedzie komu strzelac bramek.

Wybór przeboju wczoraj jak najbardziej smieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kadra kadrą, wiadomo, że Smuda nie wybierze najlepszej na dany moment.

Ale piosenka. To dopiero jajca są. Katastrofa, że takie coś zostało wybrane "hitem" naszej reprezentacji. Wstyd i hańba, że taki zespół, z taką żałosną piosenką ma nas reprezentować. Parodia, wolałbym Feela, Rodowicz czy kogokolwiek. Czemu w tym kraju zawsze wszystko jest chore? I to jeszcze ludzie wybrali...

"Jarzębina jest zespołem ludowym z z Kocudzy w okolicy Janowa Lubelskiego. Składa się z kobiet w wieku 32 - 82 lat. Ich przebój będzie wykonywany przed każdym meczem reprezentacji Polski podczas Euro 2012. "- nc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smuda podał wczoraj skład na Euro . Wygląda on nastepująco:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - Tak naprawdę jedynie Szczęsny zasłużył ba grę w kadrze. Po co do kadry Fabiański , który miał kontuzję i nie grał oraz Tytoń , który mnie zupełnie nie przekonuje. Zamiast nich powołanie powinni dostać Kuszczak i Boruc. Ale w przypadku Boruca to było niemożliwie.

Obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (Torino), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Damien Perquis (Sochaux), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań).
Smuda mówił ,że jeżeli ktoś nie bedzie grał w klubie to nie zagra na Euro a tu proszę Boenisch kontuzja ale na Euro pojedzie. Do reszty obrońców nie mam zastrzeżeń.


Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Duesseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Rafał
Wolski (Legia Warszawa).

Za co dostał powołanie Matuszczyk za to ,że gra w klubie 2Bundesligi ? Mierzejewski nie grał w klubie ale tez dostał powołanie i nie wiadomo czy nie będzie w pierwszej 11.

Napastnicy: Paweł Brożek (Celtic Glasgow), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96).
Znowu selekcjoner jest niekonsekwentny mówił,że Brożek pojedzie na Euro jesli będzie grał regularnie w klubie. Ostatnio Brożek zagrał 50 minut w meczu z Motherwell a tak po za tym kiedyś zagrał 2x po 15 minut i to wszystko i to nie jest regularna gra. Kucharczyk i Sobiech to nieporozumienie. Wolałbym aby to wyglądało tak
Lewandowski ,Jeleń, Brożek, Piech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Smuda nie miał jakiegoś wielkiego wyboru, także naturalnie że w kadrze znalazły się takie ogórki jak Fabiański, Matuszczyk, Kucharczyk, czy Sobiech. Jak nie oni to w ich miejsce Franz powołałby innych, pewnie równie słaby, ponieważ trzeba szczerze powiedzieć, że nie mamy 26 wybitnych piłkarzy, ba nie mamy ich nawet 11 i potem takie wynalazki jak Warzywniak muszą grać i czasem decydują o końcowym wyniku jak np. w meczu z Niemcami.

Osobiście liczę, że słaba forma obrońcy Legii sprawi, że to nie on zagra w pierwszym składzie na lewej obronie. Szkoda Boenischa i tej jego kontuzji, bo byłby idealny do tej 11, gdyby był w formie, ale tak to jest jak liczy się tylko na 11 ludzi i nie ma się wartościowych zmienników.

Cieszy mnie, że Głowacki jest tylko na liście rezerwowej, co by nie mówić, on w kadrze nie ma szczęścia, albo po prostu ma słabą głowę i w takich meczach zawodzi (czerwone kartki, samobóje, sprokurowane karne).

Z bramkarzami jest tak, że w tej chwili najlepsi i to chyba każdy się z tym zgodzi są Szczęsny, Kuszczak i Boruc. Z drugiej strony to tak newralgiczna pozycja, że lepiej zabrać jednego dobrego bramkarza i dwa ręczniki niż by miała się psuć atmosfera - już widzę te komentarze Kuszczaka, Boruca i Szczęsnego każdego z osobna tydzień przed meczem z Grecją, że to on powinien bronić ;P

Ważne by teraz nie było jakiś kontuzji, Perkisz wyzdrowiał, pozostali z pierwszej jedenastki byli w formie i wyjście z grupy jest możliwe. Co do braku Peszki to i dobrze, że go nie ma, w końcu Grosik dostanie szanse, mam nadzieje, że wygra rywalizację z dużo słabszym Rybusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można było wybrać coś takiego na piosenkę reprezentacji? Wstyd wychodzić z szatni po takim wykonie tych starszych pań. Szkoda gadać...

Co do powołań, to nic nie zadziwiło mnie. Bramkarze - wiadome było, że Boruca nie powoła, a Fabiańskim dużo słów padło. Tytonia nawet darzę sympatią i według mnie powinien być w tej sytuacji pierwszym zmiennikiem Szczęsnego. Obrona? Mnie najbardziej martwi lewa obrona. Wawrzyniak to typowy przeciętniak i popełnia mnóstwo błędów w obronie, albo lubi podpiąć się do akcji ofensywnej, po czym lewa strona goła. W pomocy także zaskoczeń nie ma i nie ma co się rozpisywać. Zmiennika z prawdziwego zdarzenia dla Lewandowskiego się nie znajdzie. Piech tylko na liście rezerwowej. O Smudzie się dużo pisało i po raz kolejny pokazuje jakim jest niekonsekwentnym dziadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Smuda mógł powołać Fabiańskiego, który nie gra w klubie, a nie powołać Kuszczaka/Boruca/Sandomierskiego? I to jeszcze na tak kluczową pozycję jak trzeci bramkarz? Przecież to właśnie od trzeciego bramkarza zależą nasze szanse powodzenia na Euro.

A na poważnie...

Powołania takie jak należało się spodziewać. Ci sami ludzie na których Smuda stawiał przez ostatni rok z kawałkiem jadą na Euro (z paroma wyjątkami najbardziej cieszę się z tego, że selekcjoner poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z Głowackiego). I dobrze. Można mieć parę zastrzeżeń typu co tu robią Matuszczyk, Brożek czy Sobiech, ale dotyczą one zawodników, którzy będą grać ogony albo nie grać wcale. Trzon kadry jest każdemu znany i ten pozostał bez zmian. Narzekania zawsze będą, przecież to Polska. 40 milionów selekcjonerów...

Całego festynu związanego z ogłoszeniem składu i koko koko euro spoko nie skomentuje.

Wieści z Premier League: Chelsea przegrywa u siebie z Newcastle 0-2 i tym samym zaprzepaszcza szansę na awans do LM przez ligę. Tottenham wygrywa z Boltonem 4-1 i to oni są obecnie głównym kandydatem do czwartego miejsca, bo Sroki mają trudny terminarz. Arsenal czekają łatwe mecze i nie sądzę by zgubili punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Z napastnikami to rzeczywiście mamy duży problem, poza Lewandowskim nie ma nikogo kto by grał regularnie chociażby w klubie średniej klasy europejskiej. Nawet patrząc na nasza ekstraklasę widzimy obraz nędzy polskiego ataku: 15 goli leciwego już Frankowskiego , a poza nim poziom 10 goli osiągnął jedynie Piech. Sporo osób wymienia Piecha, jako ewentualnego rezerwowego, ale ja nie jestem do końca przekonany, już raz został powołany na jakiś mecz rezerw repry i z tego co pamiętam zmarnował tam 2-3 setki. W meczach Ruchu gra dobrze jeśli ma u boku Jankowskiego, poza tym często miewa mecze przeciętne. Ale skoro zostaje powołany Kucharczyk, który strzelił ledwo 3 gole w sezonie, to może rzeczywiście piłkarz Ruchu byłby lepsza opcją.

@mati285

>Jak Smuda mógł powołać Fabiańskiego, który nie gra w klubie, a nie powołać Kuszczaka/Boruca/>Sandomierskiego? I to jeszcze na tak kluczową pozycję jak trzeci bramkarz? Przecież to właśnie od trzeciego >bramkarza zależą nasze szanse powodzenia na Euro.

Małe sprostowanie. Fabiański będzie bramkarzem nr. 2, więc jeśli (odpukać) Szczęsny złapie jakąś kontuzje, to do bramki wskakuje właśnie Fabiański, który w ogóle nie gra. To już Tytoń mógłby być tym nr. 2, a Fabiański 3 i byłoby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ktoś taki jak Wojtkowiak, Murawski, Polanski, Wolski ( tutaj to wystarczyy strzelić kilka goli w ekstraklasie i dostał powołanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 12:14, Wszystkozajete napisał:

Małe sprostowanie. Fabiański będzie bramkarzem nr. 2, więc jeśli (odpukać) Szczęsny złapie
jakąś kontuzje, to do bramki wskakuje właśnie Fabiański, który w ogóle nie gra. To już
Tytoń mógłby być tym nr. 2, a Fabiański 3 i byłoby ok.

A skąd taka informacja? Do tej pory to raczej Tytoń był drugim bramkarzem u Smudy (gdy był zdrowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 12:22, mati285 napisał:

A skąd taka informacja? Do tej pory to raczej Tytoń był drugim bramkarzem u Smudy (gdy
był zdrowy).


Wszędzie bramkarze są wymieniani w kolejności Szczęsny, Fabiański, Tytoń, ale fakt może na wyrost to zinterpretowałem i to Tytoń zostanie numerem 2, wtedy byłoby ok i kto będzie nr. 3 nie miałoby większego znaczenia.


@Magok
Nie rozumiem po co ktoś taki jak Wojtkowiak, Murawski, Polanski, Wolski ( tutaj to wystarczyy strzelić kilka goli w ekstraklasie i dostał powołanie).

A znasz kogoś lepszego na pozycję defensywnego pomocnika niż Polański i Murawski. Przecież Polański jest naprawdę solidnym graczem, a przynajmniej gra regularnie w średniej klasy drużynie Bundesligi. Jedyny zarzut jaki można mieć do niego to że jest taki hmm "mało polski"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Madryt mistrzem i to jest jedna z najważniejszych, ostatnich informacji. Oglądałem wczorajszy mecz i Real spokojnie wygrał. Ronaldo chyba już trochę przemęczony. Nie strzelił karnego i nie wykorzystał sety. W niektórych fragmentach było widać, że chce podgonić Messiego. Potem Martinez posłał do niego jakiś głupi komentarz tuż po zakończeniu spotkania, Cris potem pokazał mu wała ;] Fajnie było zobaczyć Mourinho cieszącego się z piłkarzami. Szkoda LM, ale mimo wszystko liga świetna. Teraz dwa mecze o pietruchę, więc może Mou da rezerwowym zagrać, albo komuś z Castilli. Z tego co wiadomo to Kaka w Realu jest już skreślony, więc na następny sezon będzie poszukiwany ofensywny pomocnik. Odbiegając od pomocnika, to szkoda, że mamy nadmiar skrzydłowych, bo chętnie zobaczyłbym Muniaina w Realu, ale to jest mało możliwe. Pozostaje na razie tylko świętować i czekać na Euro ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:33, Smooqu napisał:

> Co do hymnu najlepsze podsumowanie: http://demotywatory.pl/3788617/Reakcja-naszej-reprezentacji


Mi się podoba ta piosenka. Poważnie, lepsze to niż jakieś Rodwicz lub Libery, czy inne
(po)twory rodzimych wytwórni muzycznych.

Ehh dla mnie to totalna komromitacja. Sto lat za murzynami jesteśmy. Mam nadzieję że jednak oficjalne piosenki przez np. Coca Colę czy ogólnie Euro będą zagłuszały te nasze Koko Koko :) Ale cos tu się spodziewać w Polsce nigdy nie da się czegoś zrobić z jajem.
No i ta szopka z powoływaniem kadry. Zamiast zrobić to normalnie jak każdy średnio rozwinięty kraj czy federacja. Zwołać konferencję powiedzieć kto będzie i tyle. Ale nie my lubimy show. Za Janasa to samo było tylko że on se na bezczela wywalił kilku najlepszych piłkarzy:)

PS Gratuluję Realowi majstra, należało im się. Myślę że teraz póki Mou będzie w Realu tytuł będzie co sezon wasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 13:33, Smooqu napisał:

Mi się podoba ta piosenka. Poważnie, lepsze to niż jakieś Rodwicz lub Libery, czy inne
(po)twory rodzimych wytwórni muzycznych.

No to ja już wole Rodowicz niż "Jarzębinę" czyli grupka śpiewających babć.
Osobiście wolę już "Mięsny Jeż".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować