Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - nowe informacje o premierze wersji PL

210 postów w tym temacie

Twardziele ci z Ubi. Zwłaszcza jak producenci StarForce''a dadzą linka do torrenta... Swoją drogą, Spellforce 2 też ma jakieś dziwne opóźnienie (wersja angielska już dawno w sprzedaży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak Cenega mówiła o opoźnieniu Obliviona lub Civ4, to wszyscy się oburzali, nikt nie pomyślał, że to może być wina Take2, a nie Cenegi, zaś gdy CDP pisze o opóźnieniu HOMM5, to wszyscy są wyrozumiali... Nie jest to atak na CDP (broń boże), bo wiem, jak uciążliwi mogą być zachodni wydawcy, ale czasami zaczynam wątpić w inteligencje graczy, bardzo wątpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brr... Mam nadzieję, że przynajmniej tutaj nie będzie takich problemów jak z Fable PL (napisy i wychodzenie gry do Windowsa podczas napisów końcowych) i jak z DS2 PL. Brr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh a pewien gostek odowiadajacy w Ubi za Heroes 5 zapewnial ze Polacy to dla nich wazny "target" :/ (jestli chodzi o Heroesa 5) w CDA zdajesie byl z nim wywiad :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 13:35, Dowodca_Pawel napisał:

Heh, jak Cenega mówiła o opoźnieniu Obliviona lub Civ4, to wszyscy się oburzali, nikt nie pomyślał,
że to może być wina Take2, a nie Cenegi, zaś gdy CDP pisze o opóźnieniu HOMM5, to wszyscy są
wyrozumiali... Nie jest to atak na CDP (broń boże), bo wiem, jak uciążliwi mogą być zachodni
wydawcy, ale czasami zaczynam wątpić w inteligencje graczy, bardzo wątpić.


http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=2431&pid=8116

dlaczego mamy nie wierzyc CDP ?

wierze w to ze sa solidna firma i dbaja o swoich graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 13:35, Dowodca_Pawel napisał:

Heh, jak Cenega mówiła o opoźnieniu Obliviona lub Civ4, to wszyscy się oburzali, nikt nie pomyślał,
że to może być wina Take2, a nie Cenegi, zaś gdy CDP pisze o opóźnieniu HOMM5, to wszyscy są
wyrozumiali... Nie jest to atak na CDP (broń boże), bo wiem, jak uciążliwi mogą być zachodni
wydawcy, ale czasami zaczynam wątpić w inteligencje graczy, bardzo wątpić.


Nie pamiętam jak było w przypadku Obliviona, ale z Civ chyba to trochę inna zasada. Cenega od razu dała wersję angielską nie podając nigdzie daty wersji polskiej. A ta pojawiła się chyba dopiero 2 miesiące po premierze wersji angielskiej jeśli mnie pamięć nie myli. CDP chciał natomiast zrobić wersję PL równą z innymi, co jest moim zdaniem fajnym działaniem, bo pokazuje nas w świecie, pokazuje że firma jest silna itd. Jak się jednak okazuje, świat nie chce nas wcale widzieć. W każdym razie wydanie polskie 3 tygodnie po premierze a dwa miechy jest różnicą. A wersja angielska dla niecierpliwych jest dostępna na gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.....jestem bardzo spokojny, jestem bardzo spokojny....ehhh, no to jeszcze miesiąc. Szkoda, że 9 czerwca zaczyna się letnia sesja egzaminacyjna u mnie na uczelni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 to zaczynaja sie MS 2006 (POLSKA - EKWADOR)
myslalem ze umile sobie oczekiwanie na MS grajac w H5 a tu lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The.Vinci -> UbiSoft, a Take 2 to dwie różne firmy. FIMY SIĘ RÓŻNIĄ. Gry UbiSoftu u Cenegi, całkiem szybko wychodzą (ale nie szybko przyznaje). Zaś z Take2 historia była taka, że Cenega mogła czekać na decyzje Take2 co do spolszczenia Civ (kilka miesięcy), albo wydać kilka tygodni po premierze światowej wersje ang. Co wolisz? (wersja PL ukazała się w kwietniu, wina wydawcy zachodniego).

morthi -> CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM. Gdzie ja napisałem, że CDP kłamie?! Gdzie napisałem, że to nie solidna firma?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 13:40, Ali G napisał:

ehh a pewien gostek odowiadajacy w Ubi za Heroes 5 zapewnial ze Polacy to dla nich wazny "target"
:/ (jestli chodzi o Heroesa 5) w CDA zdajesie byl z nim wywiad :/


Bo polscy gracze są ważni. HoMM w Polsce zawsze miał silną pozycję, gracze lubią gry tej serii i dobrze się sprzedają. Jednakże jednoczesna troska o polską wersję mogłaby opóźnić CAŁĄ premierę w Europie i tu już musiano pewnie wybrać mniejsze zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak tak dalej pójdzie, to dodadzą nam opcje poszerzenia złozonych zamówień o pierwszy oficjalny dodatek [nie oszukujmy się wiadomo że takowy się uwarze, kwestia czasu] po promocyjnych cenach =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 13:52, Dowodca_Pawel napisał:

The.Vinci -> UbiSoft, a Take 2 to dwie różne firmy. FIMY SIĘ RÓŻNIĄ. Gry UbiSoftu u Cenegi,
całkiem szybko wychodzą (ale nie szybko przyznaje). Zaś z Take2 historia była taka, że Cenega
mogła czekać na decyzje Take2 co do spolszczenia Civ (kilka miesięcy), albo wydać kilka tygodni
po premierze światowej wersje ang. Co wolisz? (wersja PL ukazała się w kwietniu, wina wydawcy
zachodniego).


Hm... Czy sugerujesz, że UbiSoft podchodzi inaczej do tych dwóch wydawców, skoro Cenega wydaje szybciej gry UbiSoftu niż CDP (swoją drogą czy tak jes rzeczywiście?)? Bo nie bardzo widzę potrzeby takiego działania, ale może masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby Ubi zrekompensował nam Polakom te uciążliwe czekanie na Polską premierę i ciągłe przesuwanie premiery. Dla mnie to jest najgorszy termin bo wtedy zaczynam sie uczyc do obrony pracy inzynierskiej, pozniej wyjazd na zasluzone wakacje pewnie do niemiec a pozniej wyjazd do anglii w poszukiwaniu pracy. Wiec co ja mam zrobic, zeby sobie pograc?? Jestem smutny. Sciagnac z neta?? Nie po to czekam zeby ja zostawic rodzicom i pograc dzien dwa. Tyle czekania na marne. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak będzie na wakacje, więc i tak nie jest źle. Przynajmniej może szanse na zdanie do nastepnej klasy u niektórych osób wzrosną :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The.Vinci -> Ech... Nie napisałem, że gry UbiSoft u Cenegi wychodzą szybciej niż u CDP... Czytajcie ze zrozumieniem... Napisałem, że gry Ubisoftu wychodzą całkiem szybko u Cenegi (szybciej niż gry Take2) co wskazuje, na różny stosunek obu wydawców do polskiego rynku. Co do HoMM5, to zauważ, co napisał zresztą Jay Z, że seria Herosów cieszy się w Polsce popularnością, dlatego ma taki piorytet (tzn. zostanie wydana szybciej, niż Cenega wydaje gry UbiSoftu) i dlatego grę dostało CDP (bo mają doświadczenie w serii Heroes, Cenega też, bo wydawała 3 (pod nazwą Mirage), ale CDP jest "świerzsze", no i zapewne wchodził w grę aspekt pieniężny. Tak czy siak CDP nie wydaje innych gier UbiSoft (na PC), więc wskazuje to, że Ubi zależy na tym by HoMM w Polsce dobrze się sprzedał i zrobi w tym kierunku wszystko (no może poza opóźnieniem premiery europejskiej ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło na myśl... czy miesiąc czasu to nie jest dużo (wręcz za dużo)? Inwestując większe siły (więcej ludzi?) można by skrócić dystans między premierami. A drobne bugi mogą być naprawione patchem.
Może to i kontrowersyjne zdanie, ale czy nie mam troche racji? Lepiej przecież zagrać tydzień wcześniej, a potem zpatchować HoMMa tydzień/dwa tygodnie później, niz czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:00, Ma_trix napisał:

Teraz mi przyszło na myśl... czy miesiąc czasu to nie jest dużo (wręcz za dużo)? Inwestując
większe siły (więcej ludzi?) można by skrócić dystans między premierami. A drobne bugi mogą
być naprawione patchem.
Może to i kontrowersyjne zdanie, ale czy nie mam troche racji? Lepiej przecież zagrać tydzień
wcześniej, a potem zpatchować HoMMa tydzień/dwa tygodnie później, niz czekać.


grales w demo polskie ? wybacz - nie mam zamiaru sie denerwowac ze gra jest skiepszczona jak to mialo miejsce przy premierze heroes 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:00, Ma_trix napisał:

Teraz mi przyszło na myśl... czy miesiąc czasu to nie jest dużo (wręcz za dużo)? Inwestując
większe siły (więcej ludzi?) można by skrócić dystans między premierami. A drobne bugi mogą
być naprawione patchem.
Może to i kontrowersyjne zdanie, ale czy nie mam troche racji? Lepiej przecież zagrać tydzień
wcześniej, a potem zpatchować HoMMa tydzień/dwa tygodnie później, niz czekać.


1. To nie CDP dyktuje warunki Ubi, jest odwrotnie.
2. Premiera europejska jest ważniejsza od PL.
3. Nikt nie będzię zatrudniał rzeszy ludzi, by Polscy gracze zagrali wcześniej i tak już zapewne niezłą kasę wtopiono w tą produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować