Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: W samo południe z niestrawną zupą (hiszp. SOPA)

87 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Piractwo to plaga internetu, wszyscy to doskonale wiemy. Dziś jednak wiele wielkich firm związanych z technologiami sieciowymi protestuje przeciw amerykańskiej ustawie SOPA, mającej teoretycznie walczyć z piractwem. Czemu protestują? Czym jest SOPA?

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: W samo południe z niestrawną zupą (hiszp. SOPA)" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie sprawa jest poważna, a rządzącym czasem przydałoby się dać "po łapach", jednak kiedy na jednej ze stron wyskoczyła mi informacja o treści: "Join a SOPA and PIPA debate", parsknąłem niekontrolowanym brechtem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi to wszystko zbyt wesoło dlatego mam nadzieję, że nie przejdzie.
Mimo, że to prawo niby naszego kraju nie dotyczy to poprzez fakt, że właściwie cały zachodni świat został sprowadzony do rubieży USA to i my to solidnie odczujemy. Jak to śpiewał Rammstein"We''re all living in America, America..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:37, Mr_Spike napisał:

Jak to śpiewał
Rammstein"We''re all living in America, America..."


A masz zgodę Rammstein na przytaczanie fragmentu tekstu piosenki? Nie? No to trzeba skasować GRAM.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:45, Pietro87 napisał:

Dotyczy dotyczy.
Szybko wymuszono by na UE wprowadzenie respektowania założeń tej ustawy.


Patrz "ACTA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę późno powstał artykuł na ten temat, bo o SOPA głośno w internecie jest już od jakiegoś czasu. No ale lepiej późno niż wcale. :) Zresztą wczoraj w wiadomościach na TVP1 (jeśli mnie pamięć nie myli) coś na ten temat mówili. I jak już, to przydałoby się od razu napisać o ACTA, bo to też bardzo groźna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:49, matiz123 napisał:

Tak trochę późno powstał artykuł na ten temat, bo o SOPA głośno w internecie jest już
od jakiegoś czasu.


Uważam, że dziś jest dzień idealny - dzień protestu chociażby Wikipedii, Google i Faceboka (swoją drogą ciekawe, co będzie mówione na konferencji FB).
EDIT: Pewnie ACTA też się zajmę w którąś środę. Nie jest aż takim potworkiem legislacyjnym, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś protestuje nie tylko Wikipedia, ale także niektóre zachodnie serwisy poświęcone grom; m.in. BeefJack, Dsogaming i RockPaperShotgun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:47, Yachieku napisał:

> Jak to śpiewał
> Rammstein"We''re all living in America, America..."

A masz zgodę Rammstein na przytaczanie fragmentu tekstu piosenki? Nie? No to trzeba skasować
GRAM.pl :P


Upsss... w ten sposób mógłbym doprowadzić do upadku serwisu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie napisać więc napiszę tu bo temat związany.

Isildur, swoim zachowaniem w tym temacie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=73606&u=2 dałeś popis na jaki brakuje cenzuralnych słów. Ja rozumiem, że dla niektórych języki obce to skomplikowana rzecz nie do ogarnięcia ale to co zrobiłeś tamtemu użytkownikowi za zacytowanie listu "AUTORA GRY" to dno i metr mułu. Teraz mnie zbanujcie, zdegradujcie czy co tam chcecie, mam blisko 40 lat i nie zależy mi zupełnie na na dziecinnych forumowych stopniach.

I zmień proszę nicka bo chluby fanom Tolkiena swoją działalnością nie przynosisz, to już nie pierwszy taki wybryk który widzę w Twoim wykonaniu.... A widziałem na tym forum wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się po trochu zgodzić i nie zgodzić - regulamin jest jaki jest tu nie mamy o co się spierać, posta mógł każdy mod zamknąć poniekąd słusznie.
Ban moim zdaniem jest nie fair - bo tu gram.pl połowicznie strzela sobie w stopę, nie popierając form protestu przeciwko ustawie która w owy serwis może bezpośrednio uderzać i skutkować jego zamknięciem.
Tak więc moim zdaniem - starczyło posta zamknąć nawet bez podawania przyczyny - dalej każdy by go mógł odczytać a user nie cierpiał by z powodu niesłusznego bana - on nie propagował piractwa on jako prawdopodobnie właściciel tejże gry dostał od jej twórców [twórcy] maila o poparciu protestu przeciw owej ustawie.


Swoją drogą - jakim cudem można propagować piractwo skoro sam autor gry chce aby taki czyn popełnić względem jego produktu i co więcej nie chce żebyśmy jego grę kupili jeśli po piracie nam się spodoba ?
Zgadzam się - moim zdaniem zbrakło tu zdrowego rozsądku, ale niech się tu inni modkowie wypowiedzą.


Co do ustawy - powiem tak tu teraz poleci walka o sponsoring i kasę.
Teraz wszystko rozbija się o fakt czy Obama woli forsę od wytwórni fonograficznych na finansowanie swojej przyszłej kampanii czy może google, fb i inne koncerny które są przeciwko SOPA sypną większym groszem i zapewnią lepsze sondaże wyborcze. Moim zdaniem postawienie się po stronie internautów i takich koncernów w tym wypadku dało by gościowi lepsza pozycję - poparcie wśród artystów również bo oni na tej ustawie także tracą w zasadzie jakiekolwiek prawo do darmowego promowania się chociazby na YT.
Trzeba pamiętać, że wybory w stanach to nie to co u nas - tam kandydatów finansuje sponsor i tego sponsora trzeba pozyskać dając mu coś w zamian [w przypadku sponsoringu firm fonograficznych i wytwórni filmowych którym ta ustawa wybitnie jest na rękę taki kandydat musiał bym im np właśnie obiecać przepchniecie tegoż potworka, coś za coś]

A swoją droga ta ustawa odbiła by się czkawką i wytwórniom - filmy i muzyka promowana jest w sieci na niewyobrażalną skalę, zamykanie serwisów jak YT, czy growe serwisy typu Gamespot, IGN tudzież filmowy IMDB dosłownie uwstecznia i hamuje postęp.
A bzdury, ze ta ustawa "walczy z piractwem" to można schować między bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 13:22, Pietro87 napisał:

Musze się po trochu zgodzić i nie zgodzić - regulamin jest jaki jest tu nie mamy o co
się spierać, posta mógł każdy mod zamknąć poniekąd słusznie.


Poniekąd może i tak ale ja naruszenia regulaminu w żaden sposób nie potrafię się dopatrzeć. I piszę to jako prawnik z zawodu i wykształcenia. W żaden sposób autorowi posta nie można przypisać złamania któregokolwiek z zacytowanych punktów regulaminu biorąc pod uwagę fakt, że autor gry poprzez własne oświadczenie woli (może nieco pokrętnymi słowami) zmienił licencję na korzystanie ze swojego programu. Zresztą sam już o tym napisałeś w swoim poscie.

>“But wait Vino,” I hear you say. “It’s not really pirating if you pirate your own game, is it?” My response to you is, >“Shut up you nut fucker and pirate my damn game.” Or do you like SOPA

A i dajcie mi ostrzeżenie za cytat słowa na f... Już EA mi cenzuruje "fuksa" w stworze, więc wszystko możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to, ze z piractwem chca walczyc to bzdura, po prostu chodzi i blokade szerzenia sie pewnych idei, pogladow antyrzadowych i ruchow opozycji. To forma na zamkniecie/utridnienie dostepu do najlepszego zrodla informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować