Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2006 o 23:32, Bajuj napisał:

Głupio z tymi poziomami :/ Czemu zmieniaja to co było dobre widac było dzieki temu ze postac
robi sie silniejsza na poczatku nie umiałem go pokonac teraz juz umiem :) A 5 poziomów to nie
jest mało szczególnie w wyższych stanach.


Różnice poziomów mają chyba raczej większe znaczenie na początku gry, potem jakoś się nadrabia umiejętnościami w szermierce ;) :)

Dnia 28.08.2006 o 23:32, Bajuj napisał:

Ale i tak duzo lepiej niz w Oblivionie. I znowu bede uciekał przed cieniostworem.

Cieniostwory wyglądają teraz tak kiepsko, że będzie mi raczej przykro i dam mu się zjeść ^^

Moim skromnym zdaniem, o wiele groźniej wygląda już ten Ripper, czy jak to diabelstwo się nazywa... Zębacze też niestety straciły na uroku :(

Dnia 28.08.2006 o 23:32, Bajuj napisał:

btw Dopiero teraz obejrzałem filmik z Lee, i co przywódca Nowego Obozu i Najemników stoi sobie
skromnie w kaciku i ostrzy mieczyk :D


Mało tego... wielki dowódca... generał Królewskiej armii... musiał wcześniej dowodzić oddziałami tak licznymi, jak cała ludność Khorinis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2006 o 23:13, Monastor napisał:

Chcę znowu mieć elementy "survival horror" w Gothicowych lasach.... Amen! :)


O tak, palpitacji serca szło dostać, jak byle wilk wyskoczy z ciemności...a te szeleszczące krzaki i tajemnicze odgłosy niewidocznych ptaków :)

Prawdę mówiąc prawie zemdlałem, jak pierwszy raz grałem w G2 i w lesie, w nocy, przy jednym z kręgów, wyskoczył na mnie Ork-Elita :D Niesamowity klimat, przy tzw. survivalach nigdy tak się nie bałem :)


Oby G3 był lepszy we wszystkim od poprzednich części....oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2006 o 23:13, Monastor napisał:

Ufam, że przykładowy "Pan NPC" będzie na 20 poziomie zarówno kiedy my będziemy tak samo zaawansowani,
jak i wtedy, kiedy bezimienny będzie na poziomie 15, 10, czy nawet 1...

Chcę znowu mieć elementy "survival horror" w Gothicowych lasach.... Amen! :)


Było dużo krzyku na forum JoWooD w sprawie skalowania i tego, aby go nie było w Gothic 3. Mam nadzieję, że poskutkowało...

@Bajuj

Dnia 28.08.2006 o 23:13, Monastor napisał:

Dopiero teraz obejrzałem filmik z Lee, i co przywódca Nowego Obozu i Najemników stoi sobie skromnie w kaciku i ostrzy mieczyk :D


- a który to filmik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 23:51, verbum napisał:

Było dużo krzyku na forum JoWooD w sprawie skalowania i tego, aby go nie było w Gothic 3. Mam
nadzieję, że poskutkowało...

Wiem... znajdziesz tam pewnie nawet moje posty... mam tam pewien staż... krótki, ale zawsze :)
Ostatnio nie wchodzę tam... za dużo dziwnych ludzi, a tutaj mamy wszyscy nieocenionego Cinus''a ;] Ten to wie co w trawie piszczy.

Dnia 28.08.2006 o 23:51, verbum napisał:

> Dopiero teraz obejrzałem filmik z Lee, i co przywódca Nowego Obozu i Najemników stoi sobie
skromnie w kaciku i ostrzy mieczyk :D
- a który to filmik?


Jak mniemam, to ten:
http://www.4gamer.net/jump.php?http://download.bbgames.jp/4gamer/movie2/gc_2006/gc2006_Gothic3_play.zip

PS
Nie pomyl Lee z Leef''em ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 23:13, Monastor napisał:

> ./.../
Ufam, że przykładowy "Pan NPC" będzie na 20 poziomie zarówno kiedy my będziemy tak samo zaawansowani,
jak i wtedy, kiedy bezimienny będzie na poziomie 15, 10, czy nawet 1...

Sytuacje w Oblivionie są rzeczywiście curiozalne. Mnie strasznie nudzi to ciągłe doładowywanie "narzędzi pracy", brak kamieni w których mógłbym złapać te większe dusze (nawet Gwiazda Azury nie łapie wszystkich) a przede wszystkim pseudorozwój postaci. I, niech to cholera, przeciwnicy rozwijają się czasem szybciej. Mam nadzieję, że Gothic pozostanie do końca Gothic''iem bo inaczej przejdę go raz, góra dwa nie jak poprzednie części po około 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 23:43, Monastor napisał:

(...)
Moim skromnym zdaniem, o wiele groźniej wygląda już ten Ripper, czy jak to diabelstwo się nazywa...
Zębacze też niestety straciły na uroku :(


Myślę, że to jest tylko jedna z odmian zębaczy, są też o wiele groźniejsze i większe - te co były na początkowych filmikach z Gothic 3 (wyglądają jak małe dinozaury...:)
Na tych targach raczej starano się pokazywać nam tereny miast i bliskie okolice, zapewne w lasach jest mnóstwo różnego zwierza, ale nie chcieli wszystkiego od razu zdradzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...mam ten filmik ściągnąłem jakoś wcześniej, ale ślepy nie zauważyłem tam Lee...
Czy u Was też nie ma dźwięku na nim? (we właściwościach pliku nie pokazuje mi żadnej informacji o metodzie kompresji, pewnie jest wycięty dźwięk...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda filmików było sporo jednak szkoda że tak kiepskiej jakości, szkoda że niepojawił się triler z GC, coś na miare tego co było zaprezentowane na E3 2006. Jak zresztą widać i sami twórcy to przyznają, mają jeszcze sporo roboty, jak się okazuje... Mam nadzieje że to niewpłynie na przesunięcie premiery, a zdrugiej strony lepsza dopracowana gra niż z błędami, aczkolwiek błedy te mogły by być naprawione wraz z wyjściem dodatku do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 00:12, Sztywny-pl napisał:

Mam wrażenie, czy na tym filmiku http://rapidshare.de/files/30738663/Gothic3-GC-Mitschnitte-DivX6.avi
w pewnym miejscu menu nie jest pokazana opcja wyboru trudności gry? Nie chcę wzbudzać niepokoju
i proszę, żeby ktoś to sprawdził :).


sprawdziłem i w pewnym momencie widać jest w menu możliwość wyboru takie opcje (sprawdzałem ze słownikiem ;) ):
hoch - wysoki
mittel - średni
niedrig - niski
angepasst - (mniej więcej oznacza to dopasowany, dostosowany)
po tym ostatnim sądzę, że to jednak są ustawienia grafiki, ma się d wyboru trzy poziomy oraz opcję zaawansowanych, bardziej szczegółowych ustawień.
także to chyba nie są ustawienia poziomu trudności, aczkolwiek nie wykluczone, że gdzieś w menu można będzie ustawić sobie poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 23:44, Lone Wolf napisał:

O tak, palpitacji serca szło dostać, jak byle wilk wyskoczy z ciemności...a te szeleszczące
krzaki i tajemnicze odgłosy niewidocznych ptaków :)

Prawdę mówiąc prawie zemdlałem, jak pierwszy raz grałem w G2 i w lesie, w nocy, przy jednym
z kręgów, wyskoczył na mnie Ork-Elita :D Niesamowity klimat, przy tzw. survivalach nigdy
tak się nie bałem :) (...)


Ja miałem podobną sytuację, ale z tym Orkiem Elitą za latarnią morską Jacka - tam na początku gry jest jeden Ork Elita i kilku zwykłych. Otóż przechodząc po raz pierwszy grę, byłem tak głodny punktów doświadczenia, że uwziąłem się akurat na tego Orka (a ledwo sobie z wilkiem radziłem, bo to był sam początek gry), no ale wziąłem się na sposób - podprowadziłem tego Orka pod klify skalne, sam na nie wskoczyłem i szyłem do niego z łuku dosłownie chyba z pół godziny, nagle ów Ork (który cały czas miotał się na dole próbując się do mnie dostać), gdzieś mi znikł...i po kilkunastu sekundach, gdy wypatrywałem na dole stojąc wciąż na krawędzi klifu nagle skoczył mi na plecy...O_o Dopiero po chwili jak doszedłem do siebie ;) domyśliłem sie co się stało - on po prostu obiegł cały klif dookoła, przebiegł koło latarni Jacka, wbiegł na górę i stamtąd zeskoczył w dół na najniższy klif, na którym stałem...:) - tak czasem potrafiły działać skrypty w Gothic 2... :))))

Mam nadzieję, że w Gothic 3 będzie nie gorzej z poziomem trudności i AI potworów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 09:59, zajacisko napisał:

kiedy indigo da ten link na stronkę z relacjami z GC?


hehe, wiem, wiem, jestem opóźniony, ehm, tzn. spóźniony. właśnie dorwałem dobre narzędzie do konwersji na divx''a - filmiki się właśnie robią, trochę to trwa, bo na notebooku, a nie na stacjonarnym (tylko celeron 1200). Jak się skończy (pokazuję, że za 2h) to uploaduje na stronkę, co też chwilę potrwa, i daje wam linka.
W każdym razie pamiętam o tym, także luz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, a tak przy okazji, zauważyliście, że PB wraca do tzw. "obozów"?Bo będą Orkowie, Nomadowie, Normandowie i wojsko króla, a w każdym "obozie" po dwie kasty?Wiem, że będzie mniej więcej takie gildie:
-u orków będą ludzcy zwolennicy orków i nekromanci,
-u króla Magowie Ognia i paladyni,
-u Normanów ci myśliwi i druidzi
-u Nomadów...?
Jak więc widąc będzie chyba aż 8 gildii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 11:32, plada napisał:

Ej, a tak przy okazji, zauważyliście, że PB wraca do tzw. "obozów"?Bo będą Orkowie, Nomadowie,
Normandowie i wojsko króla, a w każdym "obozie" po dwie kasty?Wiem, że będzie mniej więcej
takie gildie:
-u orków będą ludzcy zwolennicy orków i nekromanci,
-u króla Magowie Ognia i paladyni,
-u Normanów ci myśliwi i druidzi
-u Nomadów...?
Jak więc widąc będzie chyba aż 8 gildii!


Może być całkiem inaczej. Myśliwi i druidzi nie będą w Nordmarze, tylko w lasach. Poza tym będzie jeszcze Lee, kilka kast magów (bo nowi półbogowie są), panowie lennni, Łowcy Orków (Nordmar), i przestępcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 11:32, plada napisał:

Ej, a tak przy okazji, zauważyliście, że PB wraca do tzw. "obozów"?Bo będą Orkowie, Nomadowie,
-u Nomadów...?
Jak więc widąc będzie chyba aż 8 gildii!


U nomadów assasyni, czy też hasz''sz''szini :), czy jakoś tak. Służą Beliarowi i będą mogli nauczyć np. zabijania jednym ciosem od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 11:53, Mediv napisał:

Może być całkiem inaczej. Myśliwi i druidzi nie będą w Nordmarze, tylko w lasach. Poza tym
będzie jeszcze Lee, kilka kast magów (bo nowi półbogowie są), panowie lennni, Łowcy Orków (Nordmar),
i przestępcy.

To w końcu są czy nie ma?

Jeśli przeczytałeś to tutaj, to to były żarty (przynajmniej to co ja pisałem)... skąd masz tą informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować