Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2006 o 21:38, Malinowski123 napisał:

Ej mam pytanie:
Czy jak wchodzicie na gram.pl to jest napisane Gothic 3 nadchodzi za 2 godz. 20 min


( a tak wogle to jak jakieś teksty po niemcu o gothic 3 to ja chentnie przetlumacze [biegle
gadam po niem.] )


Nooo stary - z nieba nam spadłeś :D :D to jak możesz to zobacz ten topic i powyławiaj co najciekawsze (też dotyczy patcha nr2, podobnie jak ten po angielsku, ktory podalem - ale tu dzieje sie o wieeele więcej)

http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=156908

z góry wielkie dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne

1. Windows(R) 2000/XP
2. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
3. 1024 MB RAM
4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
6. DirectX(R) 9,0c
7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
8. napęd DVD

Zalecane

1. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
2. 1,5 GB RAM
3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:43, Andrzej Tytan napisał:

Mam nadzieję ,że kupienie gry gotic 3 będzie warte swojej ceny.Ale mam pytanie jakie ma wymagania


nie no to już jest szczyt! człowieku o wymaganiach G3 piszą w setkach miejsc na całej sieci -> www.google.com.. a i tutaj to pytanie było już z kikladziesiąt razy. Taki leniwy jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe niech to moderator da na poczatku kazdej otwieranej strony! Zeby sie ludzie 10000 razy nie pytali:


Kilka ważnych szczegółow o Gothic 3! Nie pytaj na forum nim to przeczytasz!

Wymagania:

Minimalne

1. Windows(R) 2000/XP
2. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
3. 1024 MB RAM
4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
6. DirectX(R) 9,0c
7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
8. napęd DVD

Zalecane

1. Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
2. 1,5 GB RAM
3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Najlepsze strony o Gothic :

http://www.gothic.phx.pl/

http://gothic.gram.pl/

Cena..:

Cena zestawu zwykłego: 99,99 z wykorzystaniem wPLN
Cena zestawu edycji koleckjonerskiej: 159,99 z wykorzystaniem wPLN

Data wydania:

2 listopada

Data wysyłki:

31 październi

Strona producenta:

http://www.piranha-bytes.com/

http://www.jowood-fans.com/

PAMIETAJ! Przeczytaj i poszukaj w wyszukiwarce nim zamieścisz post! Nie dodawaj postów typu: "ja też" "hehe" też tak sądze" mówiąc prosto don''t spam!



To chyba najważniejsze więc najlepiej jakby to jakis modek zamiescil na poczatku strony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:02, DC666 napisał:

Mam prosbe niech to moderator da na poczatku kazdej otwieranej strony! Zeby sie ludzie 10000
razy nie pytali:


Chyba przesadziłeś z długością tego posta. Trzeba było tylko polecić link do google i wymagań sprzętowych.
Pozatym jeśli uważasz, że jest tu zbyt dużo spamu to napisz książke o meandrach Gothica i sprzedawaj ją w Eempiku :D . Ja lubie lubie wszystkie wstawki o Gothicu nawet te najbanalniejsze i mi taki spam nieprzeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:08, Kodi127 napisał:

> Data wydania:
>
> 2 listopada

Mała poprawka 3 listopada drugiego, to co najwyżej dojdzie w pre-order...


Dziekuje prosze jeszcze o dodanie tego:

Nie pisz nigdy zad., ani gdzie znaleźć dany item nawet oznaczając to spoilerem! Wejz gg osoby zainteresowanej i tam jej to przekaż! To nie poradnik ani solucja to forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem maila (reklame :P) od gram.pl, ze jest ostatnia szansa na kupno Gothica 3 w preorderze. Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie napisal ze "jesli zamowisz gre przed 29 listopada masz gwarancje ze otrzymasz gre przed innymi". Czyzby CDP wymyslil cos z wysylka, bysmy dostali gre wczesniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:16, Malinowski123 napisał:

Moge cos powiedziec o Xardasie ale nie wiem czy mogo bo nie chce psuć innym zabawy w graniu....
MAm pisac co bedzie robic xsardas w gothic 3?

NIE, chyba że ktoś chce to mu na gg wyślij... jak będzie chciał, to poda, a jak nie to jego sprawa... NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:16, Malinowski123 napisał:

Moge cos powiedziec o Xardasie ale nie wiem czy mogo bo nie chce psuć innym zabawy w graniu....
MAm pisac co bedzie robic xsardas w gothic 3?


NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A mam ci zdradzić zakończeni 4 części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:16, Malinowski123 napisał:

Moge cos powiedziec o Xardasie ale nie wiem czy mogo bo nie chce psuć innym zabawy w graniu....
MAm pisac co bedzie robic xsardas w gothic 3?

Lepiej będzie jeśli "zamilkniesz" aż do trzeciego listopada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko pozostale sklepy wysłały Gothica w tym samym czasie. W końcu też pisali, że wysyłka będzie przed premierą. Wirtus już powinien stać w kolejce do hurtowni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam wszystkie błędy gramatyczne znalezione na forum. Nie jest ich dużo i nie są znaczne ;)
To ogólnie tłumaczenie wątku z ogólnym zachowaniem slangu :) :
Moje komentarze pisane kursywą... nie wiem czy wszystkie znalazłem


Sowilo:
http://www.worldofgothic.de/dl/index...ds&file_id=257

donjn:
Jakiekolwiek przemyślenia na temat wydajności? Ktokolwiek?

Demonium:
Wow, czy oni nie mówili, że nowy patch miał wyjść w 5-6 tygodni?
W każdym razie dzięks, Sowilo. Dzięks, człowieku/ziom :)

Emad:
O! To świetnie :D

I. naprawione techniczne błędy
=======================================
Poprawka/łatka 1.08
-------------------------
-Poprawiono kilka błędów, w których gra się zawieszała/wywalała do windy
-Poprawiono wydajność
-Poprawiono/uproszczono SI walki dla kilku potworów (na przykład dzików)
-Wiele poprawek SI (Reakcje na zabicie/atak ze strony członka drużyny, komentarze SI poprawione)
-Poprawione reakcje SI śpiących NPC
-Kontrola kamery: odwracanie osi X jest teraz zachowywane
-Odbłysk soczewki/słońca już nie prześwieca przez góry i budynki
-Rhobar i Zubewn są martwi po pokonaniu ich
-Mechanizmy/mechanika rewolucji poprawione/a
-Lester już teraz prowadzi rozmowy nawet wtedy, gdy nie siedzi przy ognisku
-Naprawiony epilog
-poprawiono (tutaj nie wiem o co chodzi, bo nie grałem, to są moje domysły) misje, w których występowały problemy po dwukrotnym komunikacie o niewystarczającej ilości złota.

II. Naprawione błędy zawartości
==========================================
Poprawka/łatka 1.08
---------------------------------------
-Vak i Gonzales nadal są na swoim miejscu po rewolucji
-Jest teraz więcej broni u handlarzy i w skrzyniach
-Wkurzający NPC z areny Faring zostali usunięci
-Fabuła i misje w (shedim... przyznam się bez bicia, nie znam słowa, może literówka, a może chodzi o żydowskie demony... choć to nie ma tu sensu)... chodzi w każdym razie o poprawę tego względem AI. Jako przykłady podaje się tutaj Lestera, Saturasa, czy też Wutrasa(?)
-Naprawiony kamień przodków Snorre (znów nie wiem co to w grze, więc zgaduję :/ )
-Wszystkie problemy Hogara i południowych orków naprawione
-Ronar Trading Fixed (pewnie chodzi o jakiś sklep, czy handlarza, z którym były problemy... znów nie znam gry dość dobrze)
-Mniej potworów/orków w Nordmarze
-teraz Vilbad nosi przy sobie wybuchowe strzały
-naprawiono dialog z Bogirem
-naprawiono dialog z Osmundem

III. Zmiany/Dodatki
==============================================
Poprawka/łatka 1.08
---------------------------------
-Poprawiono sposób trzymania kuszy

Ord:
Nadal brak implementacji anti-aliasingu <ściana>
Jakkolwiek, dobrze widzieć drugiego patcha

Emad:
Poprawili też zabezpieczenia <wywija oczami>

UnionLords: (do Emada, w odpowiedzi na posta, w którym ten dał listę)
Jak wszedłeś w posiadanie/ Skąd wziąłeś tą listę poprawek?

W każdym razie,
jeśli patch usuwa je wszystkie, zwłaszcza:
1) Reakcje NPC (SI)
2) Wydajność gry na różnych systemach (przycinanie się)
3) Przebłyski słońca (chodzi tu o to przeświecanie przez obiekty)
to jest to duży krok w kierunku zdatności do gry... i oczywiście do zabawy

BTW --> Zgadzam się z tobą Demonium
Mówili:
"Drugi patch będzie wypuszczony/wydany od pięciu do sześciu tygodni później"
Ale on został[/] wydany 5-6 tygodni od momentu, kiedy to powiedziano :D

Taka szybka robota, hę?

Faby:
Ściągnąłem tego patcha kilka minut temu. Rozpocząłem grę, wczytałem save''a. Ładowanie wydaje się być teraz szybsze, ale nadal, po tym jak zielona linia osiąga 100%, wyświetla mi się błąd "Error RD607 (czy coś takiego) - Pure virtual call". Próbowałem jeszcze trzy razy, było tak samo. Uruchomiłem komputer ponownie, uruchomiłem grę, załadowałem i wszystko wydawało się być w porządku. Ale ona ciągle się wywalała, tym razem bez komunikatu o błędzie. Tylko ten: "z aplikacją Gothic3.exe wystąpił problem i wymaga ona zamknięcia"
Aha! Zanim wszyscy staniecie się podejrzliwi, to JEST oryginał!.

Cóż, wywalanie się gry z pewnością nie poprawiło się zauważalnie. <wywija oczami>

Emad:
:( Kurczę
Próbowałeś zacząć nową grę?

Faby:
W rzeczy samej, próbowałem.
To też nie dało żadnego efektu. Nadal się wywala.

BearishSun:
Mówili, że w ciągu 5-6 tygodni, mając na myśli sekundę do 6 tygodni od tej chwili. (tak brzmi to zdanie... nie wiem o co chodzi ^^ )

lenoirrichelieu:
Jak dla mnie, to działa. Wyrzuciłem wszystkie rzeczy z paska szybkiego dostępu i zapisałem grę. Potem, zainstalowałem drugiego patcha i jest w porządku. Załadowało save''a bez błędów. Nie wiem co z wydajnością, bo jeszcze tego nie zweryfikowałem.

Onaceo:
Cóż, to było szybkie... zamierzam wypróbować i ZABIĆ PARĘ DURNYCH DZIKÓW HAHAHA... ekhm...
Jeszcze jedno pytanie... co to dokładnie znaczy: "poprawiona mechanika rewolucji" ?

Faby:
Eee... nieważne. Problem dotyczy pewnej bardziej... delikatnej sprawy. (nie, ta gra JEST oryginalna <wywija oczami>)

JoyRide: (w odpowiedzi na posta z pytaniem o rewolucje)
Prawdopodobnie przejmowanie miast od orków działa lepiej, więcej pomocy i takie tam(?)

Mandragor:
No weź, Faby, nie trzymaj nas w niepewności. Czy coś się stało z twoją pamięcią, czy co? (chodzi pewnie o tą delikatną sprawę wymienioną wcześniej)
To świetna wiadomość, ale sądzę, że to nie będzie ostatni patch do tej świetnej gry. Teraz muszę znaleźć sposób, żeby wygnać moją dziewczynę z domu, tak żebym mógł grać... :D

RocketMagnet:
Nie ma żadnej poprawy wydajności. Działa dokładnie tak samo jak przedtem. Szybko, jakkolwiek nadal zdarzają się długie przerwy, kiedy gra próbuje gorączkowo przesłać dane z z dysku do pamięci RAM (2GB)
To jest pierwszy patch (z wyjątkiem tego z dnia premiery) - wygląda na to, że jeszcze długa droga przed nami.
Walka nadal jest absolutnie ekstremalna - tak naprawdę, powiedziałbym, że jest gorszy, gdyż klawisz szybkiego ataku gniecenia (głupio brzmi... mam wątpliwości, czy dobrze przetłumaczyłem... mash fast attack) jest jeszcze efektywniejszy.

Swarms:
Twórcy gry powiedzieli, że mają naprawić system walki w trzecim patchu...

DJ YuLy:
Bardzo dobrze... dzięki Sowillo
Mam nadzieję, że problemy z wydajnością i "liczne potwory i zwierzęta w Nordmarze" zostały naprawione, tak jak to powiedziano.

isatanica:
Byłoby miło, gdyby pisali wszystko także po angielsku. Chodzi o to, że są ludzie, którzy NIE ROZUMIEJĄ niemieckiego <wywija oczami>

"Achtung: Vor dem Patch-Vorgang bitte erste einen Spielstand laden, alle Items ablegen, den Spielstand speichern und danach den Patch ausführen!"

O co im tu chodzi?
[wtrącę się i przetłumaczę ;) "W sprawie patcha, proszę najpierw załadować stan gry, odłożyć wszelkie przedmioty, zrobić backup save''ów a następnie wprowadzić patcha! - tak to ogólnie chyba jest po polsku ;)]

Faby:
Drugi patch do Gtohic 3 jest zrobion. Kompletna lista zmian jest tutaj.
<tłumaczy na angla to co ja niepotrzebnie tłumaczyłem z niemieckiego :/ ^^... na szczęście udało mi się zrobić to dobrze>

DJ_YuLy:
Mam taki sam problem, jak Faby :( Jak mam go rozwiązać?

Faby:
Skontaktuj się ze mną albo przez PM, albo przez Yahoo. O tym problemie raczej nie powinno się dyskutować w publicznym wątku.

Astromarine:
Wczoraj właśnie dostałem grę i po ściągnięciu patcha, zdecydowałem się zacząć nową grę. Kiedy tylko zielony pasek wypełnia się, zaczyna mi się wyświetlać kilka komunikatów o błędach, jak "Scripted script is not registered: OnInit!" (treści błędów nie tłumacze, bo są... jak to błędy.. raczej bezsensowne dla kogoś kto patrzy z perspektywy języka, a nie programisty :) )

W tym momencie kończy się druga, a zarazem ostatnia strona wątku.
PS
tylko nie odpowiadajcie na tego posta, a jak to robicie, to tnijcie cytaty :D :D: D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:23, Monastor napisał:

Poprawiam wszystkie błędy gramatyczne znalezione na forum. Nie jest ich dużo i nie są znaczne
;)
To ogólnie tłumaczenie wątku z ogólnym zachowaniem slangu :) :
Moje komentarze pisane kursywą... nie wiem czy wszystkie znalazłem


kawał dobrej roboty! ale bardziej by się przydało żeby ktoś zaczął tłumaczyć posty z niemieckiej sekcji - angielski większość osób jednak zna. niemieniej jednak podziwiam zaangażowanie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować