Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Z historii....

Wyobraź sobie, że jesteś przewodnikiem po Akropolu. Napisz, co opowiedziałbyś o nim turystom.

Bardzo proszę o odp... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż mam problem z moim zdaniem nieco banalnym zadaniem, ale po prostu oprócz pewnej sztuczki ''nie konstrukcyjnej'' nic nie przychodzi mi na myśl :) Zadanie z podstaw geometrii: Dany odcinek podziel na pięć różnych części. Chciałem piątą część dorysować, ale raczej to nie będzie fair :] Więc jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak to zrobić, byłbym wdzięczny, gdyż mi wychodzą 4 odcinki, wiadomo w jaki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:23, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Otóż mam problem z moim zdaniem nieco banalnym zadaniem, ale po prostu oprócz
pewnej sztuczki ''nie konstrukcyjnej'' nic nie przychodzi mi na myśl :) Zadanie z podstaw
geometrii: Dany odcinek podziel na pięć różnych części. Chciałem piątą część dorysować,
ale raczej to nie będzie fair :] Więc jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak to zrobić, byłbym
wdzięczny, gdyż mi wychodzą 4 odcinki, wiadomo w jaki sposób.

Taki myk, którym możesz podzielić odcinek na dowolną liczbę równych odcinków:
rysujesz odcinek, który ma być podzielony na 5 części. Z jednego z wierzchołków prowadzisz w dowolną stronę prostą (tak, żeby ta prosta i odcinek do podzielenia tworzyły kąt ostry). Na tej dobudowanej prostej cyrklem rysujesz pięć kolejnych odcinków (długość dowolna, rozstaw cyrkiel i narysuj po prostu 5 odcinków na tej prostej). Od ostatniego wyznaczonego przez cyrkiel łuku (łuk, który tworzy piąty odcinek na dobudowanej prostej) z miejsca jego przecięcia z prostą prowadzisz odcinek do końca odcinka, który ma być podzielony na 5 części. Teraz z każdego łuku na prostej dobudowanej prowadzisz odcinki równoległe do tego, który łączy ostatni łuk z końcem odcinka, który ma być podzielony. Te równoległe odcinki podzielą Ci ten odcinek na 5 równych części.
Trochę pogmatwałem, ale starałem się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki pieczone, człowieku, mocny jesteś :) Wcześniej tego nie znałem, nawet żaden nauczyciel nam o tym nie wspomniał, a na pewno dzisiaj nie przypomniał, i coś tak mi się zdaję, że jutro jako jedyny numer 3 z dziennika będzie miał odrobione szatańskie zadanie numer 2. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć(naprawdę prostym językiem) działanie klimatyzatora(nie klimatyzacji) i czy korzysta on z procesów termodynamicznych, jeśli tak to jakich i na czym polegają, naprawdę ważne, od tego zależy czy będę miał z fizyki 1 czy 2:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:54, Jaki Ganh1 napisał:

O kurczaki pieczone, człowieku, mocny jesteś :)

^^

Dnia 06.11.2008 o 21:54, Jaki Ganh1 napisał:

Wcześniej tego nie znałem, nawet żaden nauczyciel nam o tym nie wspomniał, a na pewno dzisiaj nie
przypomniał, i coś tak mi się zdaję, że jutro jako jedyny numer 3 z dziennika będzie miał odrobione szatańskie
zadanie numer 2. :]

I dobrze. Może jeszcze postarasz się, żeby mieć w dzienniku trzy szatańskie szóstki? :>

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, raczej trzy szatańskie szóstki to będzie nieco trudne, chociaż, gdyby tak wykorzystać moje szatańskie zdolności, przez które kupiłem szatański zbiór prac klasowych w tamtym roku i kupić w tym roku to mniam, tych szóstek byłoby spooooro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:54, Jaki Ganh1 napisał:

O kurczaki pieczone, człowieku, mocny jesteś :) Wcześniej tego nie znałem, nawet żaden
nauczyciel nam o tym nie wspomniał, a na pewno dzisiaj nie przypomniał, i coś tak mi
się zdaję, że jutro jako jedyny numer 3 z dziennika będzie miał odrobione szatańskie
zadanie numer 2. :]



Ekhmmmmm... Jeśli mogę spytać... Do której klasy chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi i odpowiedzcie na te pytania.
1. Wyjaśnij przyczynę przypływów i odpływów
2. Podaj przykłady wpływów prądów morskich na żeglugę i klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wywołuje je zjawisko pływowe, którego istotą są siły grawitacyjne Księżyca i Słońca (którego wpływ jest około dwukrotnie mniejszy z racji nieporównywalnej odległości). Pewien wpływ ma również siła odśrodkowa wywołana obrotem Ziemi wokół środka ciężkości układu Ziemia - ciało niebieskie działające na naszą planetę.

Po naszemu:

Są one spowodowane działaniem sił grawitacyjnych Słońca oraz Księżyca (z naciskiem na to drugie). Jako drugi, mniejszy powód można podać wpływ siły odśrodkowej wywołanej obrotem Ziemi wokół środka ciężkości układu Ziemia - ciało niebieskie działające na naszą planetę.

P.S. Radziłbym przepisać tylko jedno zdanie (obojętnie z którego "formatu"), ponieważ to ono jest najważniejsze dla nauczycieli (przynajmniej w mojej szkole :)). O tym drugim nie słyszałem, przed chwilą na necie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 13:39, Jaki Ganh1 napisał:

A po co ci takie informacje?



Bo ja to z dzieleniem odcinka miałem w szóstej klasie podstawówki... Więc dziwiłem sie że nie znasz tego sposobu ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś jak liczy się te zadanie z geografii typu: która godzina jest w Madrycie( ileśtam stopni) jeżeli w Londynie jest południe słoneczne. Wiecie o co chodzi? Jeżeli nie, to piszcie, bo bardzo mi to potrzebne. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, my mieliśmy w podstawówce koszmarnego nauczyciela, który stwierdził, że romb to kopnięty kwadrat, nie wytłumaczywszy czym on na prawdę jest (tj. romb czym jest), więc teraz wszystko nadrabiamy, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 17:08, Jaki Ganh1 napisał:

No niestety, my mieliśmy w podstawówce koszmarnego nauczyciela, który stwierdził, że
romb to kopnięty kwadrat, nie wytłumaczywszy czym on na prawdę jest (tj. romb czym jest),
więc teraz wszystko nadrabiamy, niestety.



Współeczuję... My mieliśmy zarombistą nauczycielkę wybiegała poza materiał do gimnazjum ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że strefy czasowe wyznaczają południki. Londyn leży na południku zerowym, zwanym dalej Greenwich, ponieważ przez tą miejscowość w Anglii przechodzi południk zerowy. W innych częściach Anglii różnice czasu są małe. Na mapie stref czasowych odszukałem, że Madryt to strefa czasowa +1:00, zaś Londyn należy do strefy zerowej. Więc w Madrycie godzina jest zawsze o godzinę później niż w Londynie, przykład: aktualnie w Londynie jest godzina 14:00, zaś w Madrycie 15:00. Oczywiście, to jest podane ogólnikowo, ponieważ czas ten nie jest dokładny, lecz bardzo zbliżony, np. w Londynie może być 14:00, zaś w Madrycie 14:50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to nie o to chodzi. Ta się obliczało to która godzina jest gdzieś tam jeżeli w Londynie jest południe i to się dodawało, potem mnożyło przez cztery... Właśnie dokładnie nie pamiętam i nie mogę się nauczyć. Nikt nie wie jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:03, fifomaniak napisał:

Ktoś umie wiązania z chemii? Mam metodę "kropkową", jak to pani profesor nazwała i nie
wiem, jak zrobic HNO3, zeby N mialo oktet. Wychodzi mi tak:


Źle, źle i jeszcze raz źle. Masz tutaj, jak powinno to wyglądać. Zapomniałeś o tym, że azot ma też elektrony walencyjne.

P.S Jeśli za późno, to mówi się trudno.

P.S Co do zadań z chemii, to się do mnie zgłaszać ;)

20081108214501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować