Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Cześć, mam w domu takie repetytorium pomyślałem że porozwiązuje co nieco. Pytanie z historii 500r.p.n.e ile to lat temu mam wzór np 350r.p.n.e + bieżący rok -1 czyli 500 + 2009 = 2509 - 1 czyli 2508r a w odpowiedzi mam 2008. Ja się mylę czy oni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam napisac rozprawkę na temat: ,,Bóg miał uwierzyc nareście w człowieka dobrego i silnego, ale dobry i silny to ciągle jeszcze dwóch ludzi"" muszę się odwołac do literatury, filmu lub historii i nie mogę wymyślic przykładu człowieka słabego, ale dobrego. Jak by ktoś pomogł to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] Mam banalne pytanie. Aczkolwiek nie jestem pewien czy dobrze myślę.

Kiedy postawić w zdaniu for, a kiedy since.

Np: I''ve studied Spanish ..... three months but I can''t speak it yet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamięć mnie nie myli since używamy jak mamy konkretne wydarzenie, datę (np. since sumer holidays), a for używamy jako "przez" np. (for 2 days), czyli od 2 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:31, Mateuszencjowaty napisał:

Witam ;] Mam banalne pytanie. Aczkolwiek nie jestem pewien czy dobrze myślę.

Kiedy postawić w zdaniu for, a kiedy since.

Np: I''ve studied Spanish ..... three months but I can''t speak it yet

Na mój chłopski rozum to byłoby tak
since jeśli robiłeś coś przed inną czynnością np I have studied spanish since I left poland
for przez pewnien okres czasu jak np w twoim zdaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2009 o 12:31, Mateuszencjowaty napisał:

Kiedy postawić w zdaniu for, a kiedy since.


mówiąc łopatologicznie: for oznacza jakiś przedział czasu (for six months, for a year - przez pół roku, przez rok), a since sygnalizuje, kiedy rozpoczęła się jakaś czynność (since 1980, since kwietnia - od 1980, od kwietnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na polski.

Nazwij i scharakteryzuj swoje pokolenie. Wskaż w nim to, co pozytywne oraz to, co negatywne.

Miał ktoś takie zadanie, albo podrzuci link z Google, bo głupszego w tym roku szkolnym nie było? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:37, Azra napisał:


> Kiedy postawić w zdaniu for, a kiedy since.

mówiąc łopatologicznie: for oznacza jakiś przedział czasu (for six months, for a year
- przez pół roku, przez rok), a since sygnalizuje, kiedy rozpoczęła się jakaś czynność
(since 1980, since kwietnia - od 1980, od kwietnia).



Ok. Teraz to zrozumiałe. Nie chciałem błędu zrobić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:21, krzycho250 napisał:

Mam napisac rozprawkę na temat: ,,Bóg miał uwierzyc nareście w człowieka dobrego i silnego,
ale dobry i silny to ciągle jeszcze dwóch ludzi"" muszę się odwołac do literatury, filmu
lub historii i nie mogę wymyślic przykładu człowieka słabego, ale dobrego. Jak by ktoś
pomogł to byłbym wdzięczny :)

Hmm a Kordian? Chciał ratować Polskę był gotowy na wszystko żeby spełnić swój zamiar jednak był słaby, uległ majaczeniom i nie zabił cara. Więc w sumie był dobry bo go nie ukatrupił
Wokulski? Chciał wszystkim pomagać i odbudować silną Polskę ale nie potrafił sobie poradzić z jedną kobietą
Judym- podobnie jak Wokulski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 12:38, Gumisiek2 napisał:

Nazwij i scharakteryzuj swoje pokolenie. Wskaż w nim to, co pozytywne oraz to, co
negatywne.


pokolenie kciuka.

macdonaldyzacja (wartościami nadrzędnymi są kalkulacyjność, manipulacja, efektywność i przewidywalność), upadek kultury wyższej (widziałeś kiedyś młodych ludzi w operze albo filharmonii?), pęd za pieniądzem, wyścig szczurów, nieuczciwość, nepotyzm zamiast ciężkiej pracy, blaa bla bla...

aktywność, rodząca się świadomość społeczna (możliwość powstania społeczeństwa obywatelskiego), świadomość konieczności ochrony środowiska, zmieniające się przyzwyczajenia względem starszego pokolenia, ułatwienie życia dzięki postępowi technologicznemu (zainteresowanie nowymi technologiami).

na razie tyle, jak czegoś nie będziesz wiedział to wal.


Witcher -> lul? przyczyną klęski Judyma nie była kobieta, lecz jego bezkompromisowa postawa i bezwzględna chęć reform, która spotykała się ze sprzeciwem 'skostniałego' społeczeństwa (lekarze w Warszawie, arystokracja w uzdrowisku w Cisach).
co do Wokulskiego to się zgodzę, pomimo tego, iż był utalentowanym człowiekiem (pozytywistyczny ideał), który naprawdę podejmował rzeczywiste kroki by poprawić życie ubogich, to jednak swoją klęskę zawdzięcza romantycznej części duszy i niszczącej miłości do Łęckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dwie prośby:

a) mam wypisać, w czym lepsze są e-maile od listów, a w czym listy górują nad listami... mógłby ktoś dac ok. 5-6 pomysłów do każdego? (jakby komuś się chciało to po angielsku, bo to niestety na ang :/)

b) muszę zebrać materiały na baze danych... dałby może ktoś jakiś pomysł, o czym moge zrobic taką średnio rozbudowaną bazę danych? bo nie moge na nic wpaśc :/

bede bardzo wdzięczny :) z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:47, Myrmidonowie napisał:

a) mam wypisać, w czym lepsze są e-maile od listów, a w czym listy górują nad listami...
mógłby ktoś dac ok. 5-6 pomysłów do każdego? (jakby komuś się chciało to po angielsku,
bo to niestety na ang :/)



Ale o co chodzi ?
Napisałeś: "(...)e-maile od listów, a w czym listy górują nad listami...". Nie rozumiem tego zdania co skreśla szanse na pomoc. Ale jeżeli chodzi o to w jaki sposób e-maile górują nad listami to mam 2 czy 3 pomysły:

- E-mail jest poręczniejszy niż list, nie musisz się fatygować na pocztę, aby go wysłać.
- E-mail dochodzi do odbiorcy szybciej niż list, nawet w parę sekund.
- Nie ma szans, że Twój e-mail gdzieś zginie, jak to często bywa u Poczty Polskiej z listami/paczkami ;>
- Do e-maila możesz dodać jakieś załączniki, np. zdjęcia, dokument. Drukowanie ich to dodatkowe marnowanie czasu i strata pieniędzy na tusz.
- Mail'a możesz wysłać z każdego miejsca gdzie jest internet (jak wiemy miejsc gdzie go nie ma jest coraz mniej), a list tylko z miejsca gdzie jest skrzynka, ewentualnie stanowisko poczty.

Tyle mam pomysłów do tego. Mało kreatywny jesteś, skoro sam na to nie wpadłeś ^^

Średnio rozbudowana baza danych ? Taka formalna czy niezbyt ? Jeżeli niezbyt to może traktować o Twoim ulubionym zespole muzycznym, lub całym gatunku. Nie znam się na tych sprawach, więc jeśli wprowadzam Cię w błąd to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robię z kolegami (i koleżankami) film na język angielski. Mamy już prawie wszystko oprócz muzyki. Mógłby mi ktoś polecić jakieś kawałki. Chodzi mi o wesoły, radosny nastrój, tylko nic z "Piratów z karaibów", bo ich właśnie przesłuchuję ;)
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopie, wszystko mam ^^

BTW. Jaki był Twój poprzedni nick, bo Azry coś nie kojarzę i nie mam propozycji, kim możesz być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 21:44, Dark_ziom napisał:

Ups... Zapomniałem: z "Władcy Pierścieni" też nie - jego słucham teraz ;)


What a wonderful world - luisa Armstronga
Life is wonderful - Jason Mraz
Still Alive- Valve
Może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby niemożliwe, a jednak.. Zadanie.. z WF-u!
Wypisz różnice między truchtem, a marszem.

Zadanie zadane za karę.

Spoiler

Mój nauczyciel od WF-u jest: **** ****** **** ******** **** oraz ***** ***** ********* ****

Powiedział że mamy robić rozgrzewkę tak jakbyśmy szybko szli, to tak robilem.. I powiedziałe że to marsz, a nie trucht, który nam zadał. <-- zdecydował by się chłop

PS: Sorry za offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2009 o 12:44, Azra napisał:


Witcher -> lul? przyczyną klęski Judyma nie była kobieta, lecz jego bezkompromisowa
postawa i bezwzględna chęć reform, która spotykała się ze sprzeciwem ''skostniałego'' społeczeństwa
(lekarze w Warszawie, arystokracja w uzdrowisku w Cisach).
co do Wokulskiego to się zgodzę, pomimo tego, iż był utalentowanym człowiekiem (pozytywistyczny
ideał), który naprawdę podejmował rzeczywiste kroki by poprawić życie ubogich, to jednak
swoją klęskę zawdzięcza romantycznej części duszy i niszczącej miłości do Łęckiej.

Źle to napisałem- chodziło o to, że był dobry i chciał wszystkim pomagać. Co do przyczyn jego klęski to masz rację społeczeństwo nie było w stanie zaakceptować jego reform. Chyba nie czytałem całej tej książki więc dokładnie nie wiem jak to było. Lalkę przerobiłem dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować