Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2010 o 21:20, Wojman napisał:

Kto tam by sie przejmowal takimi drobnostkami jak lamanie regualminu serwisu czy obrazaniem
innych uzytkownikow, nie?


Obrażanie innych użytkowników? Tak, jest zapisane w regulaminie i jest to jego łamanie, potwierdzam. I tak, może nawet kara się należy. Ostrzeżenie, degrad... są sposoby. W końcu regulamin jest...
Ale banowanie bloga?! To tak, jakbyś przyznał komuś za jednorazowy spam BANa. No bez żartów.
A jeśli takie coś jest w porządku, to wytłumacz mi, dlaczego tak wiele blogów nadal działa? Wszędzie ktoś się kłóci, ludzie się obrażają... Z psychologicznego punktu widzenia kłótnie są właściwie wpisane w człowieka. Rany, no toż to oczywiste, że w tak wielkiej społeczności do nich dochodzi a przy tym - do obrazy innych.
No i co, jakoś nie widzę, by liczba GS-ów zmniejszyła się do... 100? 200? a może 50?
Nie, Wojman to nie są drobnostki. Ale nie jesteśmy w przedszkolu, a Ty, ani żaden inny moderator nie jesteście przedszkolankami.
A już karanie banem GSa za obrażanie użytkownika, w takim miejscu jak GS (który miał być przecież właściwie prywatnym kącikiem każdego z nas) wygląda mi podejrzanie.
Jak już mówiłem - nie umniejszam winy. Jeśli była, to była, a regulaminu trzeba przestrzegać.
Tylko jak kara jest niewspółmierna do winy, a regulaminu przestrzega się wybiórczo, to coś mi tu nie gra. Ja wiele razy byłem obrażany na swoim gramsajcie. Wiele razy moje wpisy były polem do pyskówek i wojen na słowa. I co? I nic. Tak to już jest że dyskusja czasami zamienia się w wojnę. Mamy tu społeczność, to naturalne.
Ale nie, lepiej zbanować. Klaps i do kąta.
Pheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:39, cedricek napisał:

Wszędzie ktoś się kłóci, ludzie się obrażają... Z psychologicznego punktu widzenia >kłótnie
są właściwie wpisane w człowieka. Rany, no toż to oczywiste, że w tak wielkiej >społeczności
do nich dochodzi a przy tym - do obrazy innych.

Są obrazy nazwijmy to dla uproszczenia "małe" i obrazy "duże". Są też prowokacje oraz ewidentne chamstwo oraz wulgaryzmy. Tylko że tutaj na gramie wszystko wkłada się do jednego wora. "Nieco" niesłusznie ...

Dnia 01.01.2010 o 21:39, cedricek napisał:

A już karanie banem GSa za obrażanie użytkownika, w takim miejscu jak GS (który >miał
być przecież właściwie prywatnym kącikiem każdego z nas) wygląda mi podejrzanie.

Problem w tym że owym "obrażaniem" można zgasić każdego i w każdej chwili. Jak już wspominałem gsy jako blogi przedstawiają bardzo małą wartość w porównaniu do konkurencji. Problemy z działaniem pod przeglądarkami [ mimo że jesteśmy od bodaj kilku lat karmieni bajeczkami że DZIAŁAJĄ ], problemy techniczne - choćby z serwerami i tym podobne. Kilkudniowe zwiechy serwisu, zresztą wystarczy zajrzeć do odpowiednich tematów na forum. A to że "Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników." to tylko bajeczka dla naiwnych. Jest różnica między względną wolnością słowa i ogólną władzą nad tym hmm własnym poletkiem a bezwzględnym karaniem userów. Tak ... mamy to za free ale przecież to MY tu jesteśmy klientami prawda? Wnioski? Sajty nie są nasze, są gramu więc musi być "porządek" i cenzura. Tyle tylko że przez to wiele wartościowych sajtów poszło, idzie i pewnie pójdzie w piach. Poza tym mam nadzieję że imć Prosiaq miał kopię swoich tekstów bo jak nie ... ja bym się nieco wkurzył na jego miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylbys zadowolony, gdyby to Ciebie wyzywano bez zadnego powodow od tepych ch..., damskich narzadow czy nawet jeszcze gorzej? Co nie? No to nie zycz innym tego co Tobie nie mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:02, Wojman napisał:

Bylbys zadowolony, gdyby to Ciebie wyzywano bez zadnego powodow od tepych ch..., damskich
narzadow czy nawet jeszcze gorzej? Co nie? No to nie zycz innym tego co Tobie nie mile.


Jeśli ktoś kogoś wyzywa, to ma powód. Nic się nie dzieje bez powodu. Akcja - reakcja. To po pierwsze. Po drugie, oczywiście, że nie byłbym zadowolony.
Nie życzę nikomu aby się spotkał z takim zachowaniem, Wojmanie. Ale... banowanie bloga? Degrad, blokada na forum (skoro jest dla niego mniej ważne)... tak. Ale BAN?
Jeszcze raz powiem - to nie przedszkole, mamy tu społeczność (czy ktoś tego chce, czy nie), to nawet nie stało się w miejscu ,,publicznym" że tak to ujmę, nie na forum nawet.

Ktoś idzie ulicą, rabuje kobietę. Kiedyś obcięto by mu rękę, dziś poszedłby do więzienia. W żadnym z dwóch przypadków nie spotkała by go śmierć.
Kara musi być współmierna do winy. Tak przynajmniej zawszę sądziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:02, Wojman napisał:

Bylbys zadowolony, gdyby to Ciebie wyzywano bez zadnego powodow od tepych ch..., damskich
narzadow czy nawet jeszcze gorzej? Co nie? No to nie zycz innym tego co Tobie nie mile.

Radziłbym przeczytać dokładnie treść sprzeczki na GSie. Ale... Ups... usunięty.
Na szczęście BYŁEM stałym czytelnikiem.
Chciałbym nadmienić, że Szanowny Pan Polonista zaczął pierwszy sprzeczkę rzucając się na wyraz "Polsza" jakby to była jakaś uberwielka obraza, jednocześnie nazywając wiadome rzeczy "szmatami Blizzarda" (czy coś w tym guście). Potem doszło jeszcze jechanie po życiorysie prosiaka. A to, że Prosiaq się obronił i zrobił to perfekcyjnie i w jego stylu... cóż... w każdym razie, powód był. Czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak sadze jak ale nikt by nie był zadowolony
takie osoby i sie zawsze znajda w każdym miejscu i o każdej porze na to nie ma reguły
czasami niektórzy wchodzą tylko po to aby kogoś obrazić , albo jak komuś sie zwróci uwagę to w zły sposób reaguje i zaraz lecą obraźliwe słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:02, Wojman napisał:

Bylbys zadowolony, gdyby to Ciebie wyzywano bez zadnego powodow od tepych ch..., damskich
narzadow czy nawet jeszcze gorzej? Co nie? No to nie zycz innym tego co Tobie nie mile.


Wiesz, Wojman, ruszyłbyś dupę i sprawdził wszystko. Jak pisze Szarakus, nie ja zacząłem. To jest raz. Dwa, rzygać mi się chce od twojego moderatorstwa, bo na MOJĄ skargę NIKT nie zareagował, a niejaki Skwarek_pl mnie obraził. Na GSie i przez gadu. I wam do tego nie chciało się ruszyć zada? Ok, rozumiem.

A teraz wyobraź sobie sytuację: masz hobby. Załóżmy, że zbierasz znaczki. Przychodzi jakiś lamer do twojego domu, bierze klaser, sra na twoje znaczki, rozmazuje gówno po wszystkich kartkach a na koniec mówi, że ma w dupie twoją makulaturę. I co zrobisz? Powiesz "Ojejejejej, przestań?". Tak? Zazdroszczę.

Od razu ban na gramsajt? Zazdroszczę pomysłowości. Szkoda tylko, że nie było żadnego ostrzeżenia przed, bo dzięki waszej zajebistej decyzji nie zdążyłem zarchiwizować tekstów z ostatnich miesięcy, czyli jakichś... 150 notek? Dziękuję bardzo. Wy nie szanujecie mojej pracy, to ja pierdolę waszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wy nie szanujecie mojej pracy, to ja pierdolę waszą.

W pełni się zgadzam prosiaq odwalił na GS-ie kawałdobrej roboty a wy ją zje...... i tyle, witam też wśród żywych prosiaq i powodzenia w dalszej konwersacji jeśli takową dalej dędziesz tu prowadził.

Nowy rok nie zaczyna się dobrze a co będzie dalej brrrrrrrrr.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem reakcji po twoim poście ;). Zgadzam się z Tobą w 100 procentach, choć może bluzganie na innych nie było dobrym pomysłem. W każdym razie nasi moderatorzy mogą chyba liczyć na kolejną serię niepomyślnych opinii przez następne kilka tygodni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, teraz już mniej więcej wyobrażam sobie jakie słowa padły na rzeczonym GSie:/
Ale to i tak nie jest powód do bana.
Myślę jednak, że strategia jaką przyjąłeś jest błędna. Wielu przed tobą się awanturowało i "ich ni ma". Spróbuj spokojnie wszystko wyjaśnić, wykonaj gest dobrej woli: negocjacje, tłumaczenia np, że puściły ci nerwy, dodaj więcej szczegółów (ja też na to liczę) i koniecznie kontakt przez gg (to wiele ułatwia, gdy możesz się szybko wymieniać opiniami), może nawet jakieś przeprosiny,...a później wspomnianemu userowi zablokuj możliwość komentowania wpisów:)

BTW Zauważ, że nie jesteś teraz na swoim GSie. Na forum za bluzgi już możesz oberwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 23:33, karolekx23x napisał:

Ciekawe jak Moderatorzy zareagują na słownictwo w poście jakie napisał Prosiaq
na pewno pozytywnie się nie skończy


Prawdopodobnie nie, ale przynajmniej chłopak jest szczery i nie liże dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 23:37, Jakli napisał:

Prawdopodobnie nie, ale przynajmniej chłopak jest szczery i nie liże dupy.


Albo ma dość szczeniackie zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na jego miejscu "nieco" mocniej wkurzył. Ale tylko ciutkę ... poza tym ja mimo wszystko staram się go zrozumieć. Jakby mnie nagle zniknęła moja twórczość, w dodatku dość obszerna jak na blogi to też kląłbym pod niebiosa.

I słówko do moderatorów - jeśli dobrze pamiętam Prosiaq wygrał któregoś tam GotWa, ogólnie na gramie nie pamiętam żeby coś złego odwalił więc jest niegroźny. Czy naprawdę nie można mu odbanować tego sajta na ileś godzin żeby sobie pokopiował tych notek? Ja rozumiem że regulamin złamał i takie tam brednie ale chyba tyle to możnaby zrobić prawda? Zwłaszcza że chłopak się starał i pisał na poziomie. I to są JEGO teksty do których ma PRAWO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 22:43, Prosiaq napisał:

Dziękuję bardzo. Wy nie szanujecie
mojej pracy, to ja pierdolę waszą.


Widze, ze bez wulgaryzmow w twoich wypowiedziach sie obejsc nie moze. Zarowno na GSie, w komentarzach czy na forum. Zatem - BAN za lamanie regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Tym Masz racje powinni chociaz umozliwic skopiowanie wszystkiego , chociaz na tyle , by nie psuli mu poczatku nowego roku albo wogóle powinni dac mu druga szanse

Ale cóz mówiłem dobrze to sie nie skonczy juz reakcja nastapiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 23:47, Gumisiek2 napisał:

> Prawdopodobnie nie, ale przynajmniej chłopak jest szczery i nie liże dupy.

Albo ma dość szczeniackie zachowanie.


No nie powiesz mi, że w normalnych warunkach (poza forum) nie zachowałbyś się podobnie. ;)
Choć wiadomo bycie kulturalnym wiele razy pomogło nie jednemu, ale w sytuacji gdy nasi moderatorzy zawodzą nasze oczekiwania i to nie pierwszy raz, trudno jest być miłym i grzecznym. Niestety jest ten problem, że ten temat to nie instytucja zmieniająca wyroki moderatorskie, a zwykła dyskusja. Tutaj nikt nie upomni się o swoje, bo inna jest formuła, że tak powiem poprawiania sytuacji. Więc jeśli iść tym tropem to dojdzie pewnie zaraz do niepotrzebnej kłótni, która się skończy albo zerowym efektem, albo -1 dla kilku osób, które się w to włączą ;).
Cóż... bywa!
Edit: Ban dla Prosiaqa. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się