Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2014 o 18:30, theZoSo napisał:

Sorry, ale myślałem, że Ty też sobie jaja robisz.


Robienie sobie jaj i pierdzielenie bez sensu to nie jest to samo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:30, theZoSo napisał:

> Sorry, ale pierdzielisz bez sensu :D
Sorry, ale myślałem, że Ty też sobie jaja robisz.

@maniekk
A mi się wydaje, że to nawet lepiej, że część społecznościowa żyje własnym życiem i jest
trzymana w miarę z dala od tych nowocześniejszych, bardziej marketingowych sfer gram.pl
tak długo, jak tylko się da. Są w ekipie ludzie, którzy nad tym czuwają, ale niestety
mocy przerobowych na razie nie starcza, by ogarnąć to wszystko od deski do deski. Ale
niczego nie zamykamy, możesz spać spokojnie.


Że niby od sklepu? A co miałoby tam społeczność zrobić lub nabroić? Jesteśmy jak wstydliwy problem w rodzinie, że trzeba trzymać nas na strychu? Dobrze wiedzieć, że jesteśmy "gorszym" sortem.
No i po co zamykać, samo umrze przy takim traktowaniu. Oczywiście nie będzie to z dnia na dzień, ale mimo wszystko umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:38, maniekk napisał:

Że niby od sklepu? A co miałoby tam społeczność zrobić lub nabroić? Jesteśmy jak wstydliwy
problem w rodzinie, że trzeba trzymać nas na strychu? Dobrze wiedzieć, że jesteśmy "gorszym"
sortem.


Nie, nie. Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli wpływ w odwrotną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:42, theZoSo napisał:

> Że niby od sklepu? A co miałoby tam społeczność zrobić lub nabroić? Jesteśmy jak
wstydliwy
> problem w rodzinie, że trzeba trzymać nas na strychu? Dobrze wiedzieć, że jesteśmy
"gorszym"
> sortem.

Nie, nie. Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli wpływ w odwrotną stronę.


Sklep, źle wpłynie na forum? A niby w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:47, maniekk napisał:

Sklep, źle wpłynie na forum? A niby w jaki sposób?

Na przykład mogliby wrzucać co 10/15 postów ramkę z promocjami w sklepie. Na niektórych forach widuję takie ramki z reklamamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz ile było narzekania na zbyt dużą ilość sklepowych linków na nowej stronie głównej?
Nie mówię, że wpływ byłby wyłącznie zły, ale na pewno spotkałby się z ogromną niechęcią ze strony niektórych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:42, theZoSo napisał:

> /.../ > Nie, nie. Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli wpływ w odwrotną stronę.

Aaaa, rozumiem. Liczysz na to, że zostaniemy ukulturalnieni. I ileż to określeń na ten sam proces: odchamianie, zmiana nastawienia, przeniesienie na wyższy poziom, uświadamianie... nic, tylko wybierać. No i, oczywiście, już nie będziemy prezentowali tak niskiego, jak teraz, poziomu dyskusji i będziemy nader oględnie wyrażali się o tym, co nas dotknęło. I zaraz damy temu wyraz, na przykład w zamówieniu: uprzejmie poproszę o łaskawe sprzedanie mi tej wspaniałej gierki, tak wspaniałej, ze dziwi mnie zaniżona cena, która powinna być co najmniej dwukrotnie wyższa. Wprawdzie znajdują się malkontenci, którzy bezpodstawnie twierdzą, że gra tnie się niemiłosierni, ale przecież to jawna nieprawda i działanie obliczone na pogrążenie wspaniałej marki, któremu trzeba i należy dać zdecydowany odpór. Wrogie jednostki, też bezpodstawnie, twierdzą, że gra jest zbyt krótka, ale to przecież zaleta, można taka grę szybko skończyć i kupić następną.
Oczywiście, można i tak... prawda, że kulturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 18:56, Dared00 napisał:

> Sklep, źle wpłynie na forum? A niby w jaki sposób?
Na przykład mogliby wrzucać co 10/15 postów ramkę z promocjami w sklepie. Na niektórych
forach widuję takie ramki z reklamamami.


No bez przesady :) Jeśli nie walą po oczach to czemu nie? Takie jak na sfd. Chyba, że błyskałyby jak choinka i zasłaniały całą stronę, wtedy się zgodzę.

@theZoSo
Ale jest jakieś odgórne nakazanie trzymania X linkow na stronie z forum? Nie można zrobić belki w zależności jak temat się czyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i czytam i uwierzyć nie mogę. Nowi moderatorzy wprowadzili swoisty reżim. Nie wolno już używać słowa "Szajsung" a jak ktoś piszę "Micro$oft" to jest już dobrze. Nie chce mi się teraz tego szukać, ale kiedyś użytkownicy tego forum wiele razy używali tego słowa i nikt za to ostrzeżenia nie dostał. Przykro się czyta to co modzi wyprawiają. Dostał "cycek" władzę (karabin) i teraz jej nadużywa (strzela z niego). Ja rozumiem że można napisać słowne ostrzeżenie do takiego jegomościa że na forum i przede wszystkim jeśli szanuje siebie to nie używamy i nie przekręcamy nazw firm, ale tu się zrobiło tak że i bana za to można wyłapać. Samsung wam za to płaci? Macie z tego jakieś profity i może jesteście obrońcami uciśnionych? Potwierdza się tylko moja opinia że na warto tu już nic pisać lub pisać pod swoistą moderacją czyt. cenzurą bo inaczej to bana wyłapiesz. Dodam tylko że użytkownicy tego forum często też przekręcali nazwy gier np. Rambo The Game na Szambo The Pseudo Game i co też dostaną za to ostrzeżenie czy bana. Naprawdę proponuje puknąć się w czoło bo to co dzieje się na forum pod wodzą nowych modów to robi się już niesmaczne i mało śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem mojej własnej przebiegłości. Totalnie jestem jakimś szatanem marketingu, a marnuję się jako grafik. Wyjaśnij mi proszę, jak mnie rozgryzłeś, bo sam jestem ciekaw swojego niecnego planu.

Serio - nie. Napisałem wszystko jasno, a i tak doszukujesz się jakiegoś podtekstu. -_-

@maniekk
Ale ja niestety nie wiem kto i co by zaplanował. Na chwilę obecną mogłoby się w tego typu sytuacji tak naprawdę wydarzyć wszystko i dlatego chcemy to najpierw spokojnie ogarnąć wspólnymi siłami, gdy tylko znajdzie się czas, by zebrać się do kupy i obgadać i porobić to i owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt za to bana nie dostał, ale za takie coś można dostać warna, a jeśli to recydywista (lub jeżeli ktoś ma bogatą kartotekę) to i degradem może oberwać. Swoją drogą to też mi się to nie podoba, bo to forum rzeczywiście staje się coraz mniej forumowe. W końcu nie bez powodu mamy tu komunistyczne rangi, o czym już z Isildurem rozmawiałem i wspólnie doszliśmy do wniosku, że fajnie by było przywrócić statusy ze starego forum, ale to już inna działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 20:15, Prince_Miki napisał:

....

Tylko widzisz, należy jeszcze zawsze mieć na uwadze jakie przewinienia są w kartotece, nie podwajać karę tylko dlatego, że po prostu jedno czy dwa ostrzeżenia już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi proszę posta gdzie użytkownik przekręcił nazwę firmy i dostał za to bana? Nie było takiej sytuacji, zazwyczaj prosimy o nie przekręcanie nazw, jeśli prośby nie skutkują taki użytkownik dostaje ostrzeżenie, a jeśli nadal ignoruje prośby Moderatora to już sięgamy nawet po degrada.

Naprawdę język Polski jest na tyle ubogi by używać obraźliwych zwrotów? Nie można tego ubrać w inne słowa wraz z uzasadnieniem? Czy to takie trudne? Mnie się wydaje, że nie jest to skomplikowane tylko co niektórzy, mają bardzo ubogie słownictwo oraz nie chce im się argumentować swojej krytyki.

Przypomnę krytyką nie jest obrażanie kogoś czy czegoś tylko mieszczące się w granicach kultury osobistej opisanie lub omówienie co się nie podoba.

Nie potrafisz konstruktywnie wyrazić swojej krytyki to nie krytykuj, a jeśli już musisz użyć słowa obraźliwego to robisz to na własną odpowiedzialność.

I nowi Moderatorzy tego nie wprowadzili, taka zasada już dawno była wprowadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 20:08, sylwasss napisał:

Nowi moderatorzy wprowadzili swoisty reżim. Nie wolno już używać słowa "Szajsung" a jak ktoś piszę "Micro$oft" >to jest już dobrze. Nie chce mi się teraz tego szukać, ale kiedyś użytkownicy tego forum wiele razy
używali tego słowa i nikt za to ostrzeżenia nie dostał. Przykro się czyta to co modzi
wyprawiają.

Post został podpięty w czerwcu (choć zasada z tego co pamiętam obowiązywała też wcześniej). Ja zostałem moderatorem we wrześniu. Ty patrz jakie ja muszę mieć plecy, żeby wprowadzać reżim na forum nie mając nawet wejścia do panelu admina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 20:31, Isildur napisał:

taka zasada już dawno była wprowadzona.


Nie zapomnijmy dodać, że ów zasada została wprowadzona przez nacisk/wymuszenie firmy zewnętrznej - Cenegi.

Naprawdę, gdyby to było wymagane od początku, 2005 roku, to by było zrozumiane, ale tak?
Trochę śmiesznie się na to patrzy, jak to wszystko się odbyło.

Tak w ogóle - skoro tak łatwo ulegliście firmie zewnętrznej, to rozumiem, że jeszcze łatwiej ulegniecie nam i przywrócice zasadę do stanu przed-Cenegowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 21:38, Rifter napisał:

Tak w ogóle - skoro tak łatwo ulegliście firmie zewnętrznej, to rozumiem, że jeszcze
łatwiej ulegniecie nam i przywrócice zasadę do stanu przed-Cenegowego?


Mamy przestać wymagać kultury osobistej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nazwy poszczególnych rang to najmniejszy problem....Zresztą co to znaczy, że forum staje się mniej forumowe (jakoś średnio rozumiem ten zwrot) ? Priorytetem jest regulamin i rozruszanie gramsajtów, które są bardzo ciekawą formułą, ale trzeba by ją odświeżyć bo jak na razie to mamy relikt przeszłości. Dziwne, że na większość uwag forumowiczów dotyczących samego funkcjonowania forum od strony czysto technicznej muszą odpowiadać modkowie(za to duży plus dla obecnej ekipy, która oczywiście ma na swoim koncie sporo kontrowersyjnych decyzji, ale jednak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 21:38, Rifter napisał:

Nie zapomnijmy dodać, że ów zasada została wprowadzona przez nacisk/wymuszenie firmy
zewnętrznej - Cenegi.


owa!
Skąd ta maniera, żeby nie odmieniać "ów", tylko pisać tak niezależnie od rodzaju, osoby i przypadku? Szkoły przestały uczyć, czy jak? Trochę szacunku dla ojczystego języka, ludzie. Nie liczę już, którą osobę przyłapuję na tym lapsusie w ostatnim miesiącu. Skąd to się bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się