Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 19:18, nekromanta7 napisał:

nie obraz sie koles ale zes sprzedawczyk...


To znaczy konkretnie co sprzedaje? Najpierw narzekacie, ze na forum az sie roi od trolli. A jak juz do nas pisze formularz w tej sprawie to jest sprzedawczykiem. Ja tam jestem wdzieczny za to, ze komus zalezy na tym, zeby na forum byl porzadek i nam moderatorom w tym pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:06, Wojman napisał:

> nie obraz sie koles ale zes sprzedawczyk...

To znaczy konkretnie co sprzedaje? Najpierw narzekacie, ze na forum az sie roi od trolli. A
jak juz do nas pisze formularz w tej sprawie to jest sprzedawczykiem. Ja tam jestem wdzieczny
za to, ze komus zalezy na tym, zeby na forum byl porzadek i nam moderatorom w tym pomaga.



kto narzeka to narzeka... nie no spoko a od czego jest moderator? zeby jakis koles mu donosil na jakiegos goscia mi po prostu nie odpowiada hmm... frajerstwo (dla wrazliwych sprzedawczykowanie) tego kolesia sprawa ze zaklada glupie tematy a nie znam rangi donosiciel bo od zamykania i karania jest moderator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:33, nekromanta7 napisał:

kto narzeka to narzeka... nie no spoko a od czego jest moderator? zeby jakis koles mu donosil
na jakiegos goscia mi po prostu nie odpowiada hmm... frajerstwo (dla wrazliwych sprzedawczykowanie)
tego kolesia sprawa ze zaklada glupie tematy a nie znam rangi donosiciel bo od zamykania i
karania jest moderator...

Ale jakby nikt, jak Ty to napisałeś, nie "sprzedawkował", to na forum byłby taki syf że nie znalazłbyś tematu w którym chcesz pisać... Przyznam sie że i ja nie raz, i nie dwa, wysyłałem formularz do Moderatorów... Poprostu, nie uważam tego za frajerstwo, chce żeby na forum był porządek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi więc proszę z łaski swojej, po co niby by został stworzony formularz, jak nie do pomocy i do wyjaśniania spraw związanych z tematami/degradami/ostrzeżeniami?

Użytkownicy są po to, aby dawać robotę i ją ułatwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości postów i tematów na forum moderatorzy mogą wszystkiego nie wychwycić, dlatego użytkownicy mają możliwość "donosu" na posty, tematy. Nie jest to "sprzedawczykowanie" a czynny udział w życiu forum.
I to nie jest "tego kolesia sprawa" bo przez takie głupie tematy forum staje się mniej czytelne, trudno znaleźć jakieś konkretne, niespamerskie tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:37, nekromanta7 napisał:

<no coment>


No widzisz, nie musisz nam pomagać, zostaw tę robotę innym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko szanuje tych ktorzy "donosza" wiele razy juz widzialem jak koles przeklnal czy cos w tym stylu i nic z tym nie zrobilem i nie bede mial zamiaru cos robic to zadanie zostawiam tym na gorze nad moim postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:46, nekromanta7 napisał:

nie no spoko szanuje tych ktorzy "donosza" wiele razy juz widzialem jak koles przeklnal czy
cos w tym stylu i nic z tym nie zrobilem i nie bede mial zamiaru cos robic to zadanie zostawiam
tym na gorze nad moim postem...

Tylko że jak ktoś Ci pojedzie, a Ty jemu, to możesz dostać degrada... A tak, wyślesz kulturalnie formularz, i jest git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:48, NuGGet napisał:

> nie no spoko szanuje tych ktorzy "donosza" wiele razy juz widzialem jak koles przeklnal
czy
> cos w tym stylu i nic z tym nie zrobilem i nie bede mial zamiaru cos robic to zadanie
zostawiam
> tym na gorze nad moim postem...
Tylko że jak ktoś Ci pojedzie, a Ty jemu, to możesz dostać degrada... A tak, wyślesz kulturalnie
formularz, i jest git:)



sorry ale nie moglbym tak wolalbym dostac tego bana ale go tak zjechac za obaj bysmy byli wynagrodzeni
a tak ogolnie co mi to zrobi ze ja mam brygadziste a inny koles robotnika mnie to nie bierze moge dostac degrada a i tak zagram sobie na komputerze dadza mi kieszonkowe czasami to nie rozumiem tych kolesi co dramatyzuja w watku o degradach "ale ja dostalem nieslusznie..." i co z tego ze dostales mysle sobie? to w koncu tylko napis pod
ksywka i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 22:52, nekromanta7 napisał:

> > /.../> a tak ogolnie co mi to zrobi ze ja mam brygadziste a inny koles robotnika mnie to nie bierze
moge dostac degrada a i tak zagram sobie na komputerze dadza mi kieszonkowe czasami to nie
rozumiem tych kolesi co dramatyzuja w watku o degradach "ale ja dostalem nieslusznie..." i
co z tego ze dostales mysle sobie? to w koncu tylko napis pod
ksywka i tyle

Po części zgadzam się z Tobą a po części nie. Jeśli chodzi o trolli forumowych, to wcale bym takiego nie zjechał. Lepiej jest takiego ignorować. Odpowiadając mu w taki sam sposób stawiam się na jego poziomie. Ignorując, postepuję zgodnie z porzekadłem: "mądry głupiemu ustępuje, głupi się z tego raduje". Owszem, początkowo troll nie rozumie i się raduje. Ale prędzej, czy później to do niego dociera.
Co do donoszenia - bywają takie zachowania, że innego wyjścia nie ma. Można to sobie darować w 99%, ale ten 1% pozostaje. Nie będę dawał przykładów, bo pewnie kilka takich przypadków widziałeś. Potem moderatorzy kasują albo cenzurują takie posty. Jest to o tyle istotne, że zgodnie z polskim prawem CDProjekt jest odpowiedzialny za to, co piszą forumowicze w komentarzach - posty naruszające czyjąś godność albo prawo muszą być kasowane. Im szybciej, tym lepiej dla wszystkich. Ale ile osób wie o tym? założę się, że mniej niż 1%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:00, PolishWerewolf napisał:

Paweuszu, zapomnij o tym. Tak nie będzie, bo są liczne skargi na nietolerancyjnych, nie potrafiących
moderować, zbyt brutalnych... Zresztą między innymi o to był spór parę stron temu. Jak widać,
nic to nie daje.

Zatem mamy tolerować i pielęgnować prymitywny poziom kontaktów międzyludzkich, pseudocontroling i mamy się jeszcze uśmiechać do osobników, którzy robią wrażenie wypuszczonych z buszu, żeby się nie stresowali (choć sam modem nie jestem)... To jest brutalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:15, paweusz napisał:

Mnie w ostatnim czasie bardzo denerwują pseudomoderatorzy i masa gapiów, która to jednym głosem
osądza jak to osobnik będzie miał przechlapane za czyny łamiące regulamin forum. Ktoś nowy,
zdesperowany, niedojrzały emocjonalnie szasta wulgaryzmami, pisze rzeczy niestworzone a te
wszystkie komentarze są dla nich jak pożywka którą to ci "mądrzy i doświadczeni" forumerzy
dostarczają lamerom. Do tego są ślepi, bo nie widzą że są jeszcze gorsi niż dany typ który
jest przez nich straszony moder - bo oni są dłużej, znają zasady (albo tak im się wydaje),
a ciągle poełniają notorycznie ten sam błąd.
Osobiście jestem za tym, żeby ostrzeć karać takich mądralińskich, bo widać ostrzeżenia im nie
straszne. Owczywiście to moje zdanie.
A tu przykład ostatniego "żenada tok szoł" http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26803&u=24



o no to wlasnie chcialem powiedziec podpisze sie pod Ciebie bo ja bym tak madrzej nie napisal:P
wlasnie tez trafilem na taki przyklad z tematem zbieramy kase co sie biednym pomaga i zbieramy sumke jeden koles brygadzista pomylil sie a robotnik go upomnial to odrazu brygadzista wyjechal do niego i oczywiscie zjechal go przezywajac od roboli. koles mysli ze ma stopien brygadzisty to robotnik czy obywatel to nizszy czlowiek i moze po nim jechac bo zdarza mu sie walnac dubla a juz nie daj Bog upomnac wyzszego stopniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 12:16, nekromanta7 napisał:

jeden koles brygadzista pomylil sie a robotnik go upomnial to odrazu brygadzista wyjechal
do niego i oczywiscie zjechal go przezywajac od roboli.


Oczywiscie wtedy nikt do nas informacji o tym nie wyslal, bo nadawca takiego maila to sprzedawczyk...

Dnia 19.08.2007 o 12:16, nekromanta7 napisał:

koles mysli ze ma stopien brygadzisty
to robotnik czy obywatel to nizszy czlowiek i moze po nim jechac bo zdarza mu sie walnac dubla
a juz nie daj Bog upomnac wyzszego stopniem...


Nie jest wazne jaki ktos ma stopien. Kazdy na forum ma prawo sie wypowiadac niezaleznie od tego jaka ma range (z wyjatkiem oczywiscie Wroga Ludu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2007 o 12:40, Wojman napisał:


Oczywiscie wtedy nikt do nas informacji o tym nie wyslal, bo nadawca takiego maila to sprzedawczyk...

obaj zyja a wiec nic sie nie stalo...

Dnia 19.08.2007 o 12:40, Wojman napisał:

Nie jest wazne jaki ktos ma stopien. Kazdy na forum ma prawo sie wypowiadac niezaleznie od
tego jaka ma range (z wyjatkiem oczywiscie Wroga Ludu).



a wlasnie ja nigdy nie widzialem wroga ludu czy wrog ludu ma taki bonus ze nie moze sie wypowiadac na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:30, nekromanta7 napisał:

a wlasnie ja nigdy nie widzialem wroga ludu czy wrog ludu ma taki bonus ze nie moze sie wypowiadac
na forum?

Wróg Ludu to ktoś taki kto dostał bana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2007 o 16:30, nekromanta7 napisał:

a wlasnie ja nigdy nie widzialem wroga ludu czy wrog ludu ma taki bonus ze nie moze sie wypowiadac
na forum?

Wróg Ludu to ktoś zbanowany, a jeśli ktoś jest zbanowany to na forum nie może się udzielać. To dlatego nigdy nie widziałeś kogoś z tą rangą. W statystykach jest podliczenie wrogów ludu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:30, nekromanta7 napisał:

a wlasnie ja nigdy nie widzialem wroga ludu czy wrog ludu ma taki bonus ze nie moze sie wypowiadac
na forum?


Mocno bym sie zdziwil gdybym na forum widzial posty uzytkownika ze statusem Wrog Ludu. Stopien ten posiadaja wylacznie uzytkownicy zbanowani, a wiec pozbawieni mozliwosci wypowiadania sie w serwisie gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


a wiec pozbawieni mozliwosci wypowiadania sie

Dnia 19.08.2007 o 16:35, Wojman napisał:

w serwisie gram.pl



a da sie odkupic jakos grzechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:51, nekromanta7 napisał:

a da sie odkupic jakos grzechy?


Regulamin to przewiduje, bo za niestosowanie się do niego grozi:
"tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się w serwisie gram.pl"
Jednak cofnięcie bana następuje bardzo sporadycznie. Coś obiło mi się o uszy, że miało miejsce, ale nie potrafię wymienić kiedy komu i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się