Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Naga Triss na nowym zwiastunie Wiedźmina 2 w wersji na Xboksa 360

54 postów w tym temacie

Dziękuję, że jako frajer kupiłem grę na PC dzień po premierze borykając się z problemami związanymi z odpaleniem gry. Dziękuję za grę, która miała gorszą fabułę i dziękuję za to, że nie było jasnego słowa przeciwko przedpremierowym spoilerowcom, dzięki którym dowiedziałem się jaki jest najlepszy moment gry zanim ją rozpakowałem zamordowanie.

Spoiler

Foltesta przez Leto na początku


Zamiast tego była jakaś śmieszna akcja walki z piractwem, co nic z tego co wiem nie przyniosła, ale efekt był lepszy niż podczas premiery gry.
Bojkotuję gry z serii Wiedźmin po tym newsie. Konsola dostanie coś lepszego i z lepszym startem, a PC znowu będzie do tyłu. Nazywajcie mnie fanboye jak chcecie - nie zależy mi na opinii innych, tylko powiem, że jest mi przykro. Nie piszę tych słów z zazdrości, ale z poczucia bycia oszukanym.
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Geralt to było coś jak Wiedźmin 1 w kwestii promocji - tak, że bał się człowiek otworzyć lodówki w obawie przed Geraltem, który z niej wyleci. Dobra, polska produkcja, to zrozumiałe i to się chwali, że gra z Polski jest sławna i ma dobrą promocję u siebie.
Tylko czemu do cholery jasnej mam być gorszy w kwestii rozrywki? Bo nie mam Xboxa? Przyznam się, że naiwny byłem. Ta promocja to teraz widzę żadna fala radości, ale po prostu czysty kapitalizm, jaki ma na celu zachęcić takich naiwniaków jak ja do kupna gry.
Nie obchodzą mnie dalsze losy Geralta i spółki. Nie mam zamiar kupować tego szajsu, bo o ile przy jedynce niedociągnięcia (liczne, jak błędy czy gryzienie się ze sprzętem moim i kumpli, albo grafikę niezbyt dobrą) mogę wybaczyć ze względu na historię, tak tutaj to już zahacza o kpinę.
PS Współczuję ludziom, którzy sprawę Wiedźmina traktują jak patriotyzm. To głupota, którą jeszcze powielają pod komentarzami z angielskim na poziomie 3 klasy podstawówki, wyrazami "Polska!" albo bluzganiem na każdego, kto ma czelność skrytykować ulubioną gierkę.
PS2 Argumenty o darmowych DLC nie są dobre - fakt, w innych firmach dostalibyśmy je za jakąś cenę, ale nie są one też takie duże, żeby się cieszyć z ich darmowości. (oczywiście nie wspominam o radykalnych sprawach jak zbroja dla konia w Oblivionie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dafuck? Przecież dostaniesz to samo, co konsolowcy. Wszystkie poprawki będą za darmo do ściągnięcia na PC, także sumarycznie wersje X360 i PC będą identyczne (z tym, że na Klocku będzie słabsza grafika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 01:16, szypek26 napisał:

Dafuck? Przecież dostaniesz to samo, co konsolowcy. Wszystkie poprawki będą za darmo
do ściągnięcia na PC, także sumarycznie wersje X360 i PC będą identyczne (z tym, że na
Klocku będzie słabsza grafika).

Tyle dobrze, gdyż na pewnym portalu przeczytałem, że zawartość wersji dla Xbox będzie wartością specjalną, zatem nasunęło mi się skojarzenie, że - podobnie jak w konwersji z konsoli na pc - wartość specjalna oznacza coś, co będzie nieuchwytnego dla posiadaczy innego sprzętu ku uciesze posiadaczy sprzętu przeciwnego.
Nie zmienię jednak mojej opinii o tym, że gra mi się nie podoba i ją bojkotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 01:19, Adamantium napisał:

Nie zmienię jednak mojej opinii o tym, że gra mi się nie podoba i ją bojkotuję.


A nie zmieniaj, ale wiedz, że zachowujesz się jak primadonna. Może gdyby ci zapłacili, to EWENTUALNIE mógłbyś rozważyć przerwanie bojkotu, prawda? Śmiech na sali, życzę powodzenia w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee mogę się doczekać, bo trailer nastawił mnie strasznie bojowo :3 Zagrałbym jeszcze raz, naprawdę pysznie się to prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle Ci że miałeś rok wcześniej grę i się jeszcze obrażasz, że przez ten rok postanowili poprawić to co się graczom nie podobało oraz dodać nowe rzeczy? I to wszystko jeszcze za darmo dla wszystkich...
Krótko mówiąc jak ktoś wydaje łatkę do gry, to Ty się czujesz oszukany?
Mam jedną radę, bojkotuj nie tylko Wiedźmina ale wszystkie gry i najlepiej znajdź sobie inne hobby...

A co do tematu, trailer świetny, muzyka również bardzo dobrze dobrana.

Dla mnie obecnie CDPR jest developerem #1 na świecie (#2 Valve, #3 Blizzard, #4 Nintendo, #5 ArenaNet) i myślę że nie jestem w tym przeświadczeniu osamotniony. Z takim podejściem jakie prezentują obecnie (W1, W2, gog.com) mają szansę zbudować świetną bazę klientów. Uważam, że powinniśmy ich wspierać, bo jak gracze takim studiom nie okażą wsparcia, to będzie to jasny sygnał dla wszystkich inwestorów, że model biznesu w którym szanuje się klientów się nie sprawdza, a jak to się skończy, to chyba każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie kusi, żeby skomentować tego newsa w stylu znanym użytkownikom YouTube: "Jeśli wy też weszliście tu tylko po to, żeby zobaczyć cycki - łapka w górę!" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle pc''towycy [M] przez konsolowców.. = /
To jest smutne, że na konsole ( a dokładnie Xbox360 ) CDProjekt bardziej sie stara niż przy premierze na PC. Nagle przypomniało się o PC, wydawanie patchy " o arena tak to jest to". Kpina! Na konsolach moim zdaniem lepsza graficznie, pomyśłowość co do areny, nowych postaci i nawet nowych miejsc. Dlaczego nie myśleli tyle przy wersji PC.? Poszkodowani Ci, którzy kupili grę za 120 zł i się od x czasu [M] z instalacją, patchami. Konsolowcy przychodzą i dostają wszystko jak na srebrnej tacy i jeszcze są głaskani po [M]. Sorry ale CDProjekt u mnie przegrał. Nigdy więcej nie kupuje Wiedźmina lepiej poczekać aż wydzie i się ściągnie = ) bo inaczej się nie da. Jak oni lecą w [M] to my też. = )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serce mnie boli jak czytam takie głupoty :( PC dostaje grę rok wcześniej. Xbox czekał w niepewności czy w ogóle gra się pojawi. Twórcy stają na rzęsach żeby ludzie którzy kupili grę ROK TEMU !! i którą można w tej chwili w necie legalnie kupić za połowę ceny, mieli taki sam pakiet jak ludzie którzy zapłacą 129 zł rok po premierze. a wy i tak czujecie się oszukani i wyru...w du.ę :/ niestety ... jedyne co mi przychodzi do głowy to słowo "żałosne".

PS. jak czujecie że Wiedźmin wyru.. was to czekajcie aż zapłacicie podatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 10:55, Panoszek napisał:

Debilny trailer. I tyle w tym temacie.


Jak masz zamiar dalej trollować to lepiej stąd wyjdź.

Wracając do tematu: nie mogę się doczekać nowych lokacji w obrębie

Spoiler

Loc Muine

a w szczególności
Spoiler

gór z pruszącym śniegiem

oraz
Spoiler

kwiecistej polany przypominającej IV akt z pierwszego Wiedźmina

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

jak zwykle pc''towycy wyruch....ani przez konsolowców.. = /

Pokaż mi, gdzie niby PCtowi gracze są "ruchani" przez konsolowców. Jeden przykład, tylko jeden.
Ups, nie ma takiego. To twórcy są w takich przypadkach winni, ale i tak sprawa jest dyskusyjna. To wolny rynek.

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

To jest smutne, że na konsole ( a dokładnie Xbox360 ) CDProjekt bardziej sie stara niż
przy premierze na PC.

Pardon? Wersja Xboksowa dostaje na premierę tylko to, co wersja PC dostawała w patchach ZA DARMO. A nawet jeśli jakieś zmiany są tylko w wersji na Xa, to i tak CDP wyda patcha dodającego te elementy do wersji komputerowej. Trudno się dziwić, skoro wersja na konsolę MSu wychodzi ROK PÓŹNIEJ po premierze pierwszej wersji. Trudno, żeby devsi nie dodali poprawek, co nie?

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Nagle przypomniało się o PC, wydawanie patchy " o arena tak to
jest to". Kpina!

Z takim podejściem życzę Ci, by jak najmniej gier wychodziło na PCty.
Podobna sytuacja była przy okazji premiery ME2 na PS3 - "jak to, oni dostają w rok wszystkie DLC (wtedy wydane ofc) na płycie, a my co? EA KUPIONE PRZEZ SONY!!!oneoneone".

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Na konsolach moim zdaniem lepsza graficznie,

Trzeba chyba iść do okulisty.

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

pomyśłowość co do areny, nowych postaci i nawet nowych miejsc. Dlaczego nie myśleli tyle przy wersji PC.?

Bo grę wydali. Wszystkie te pomysły powstały już raczej po premierze wersji PC. Nie można przeciągać wydania gry w nieskończoność, bo potem kończymy jak DNF.

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Poszkodowani Ci, którzy kupili grę za 120 zł i się od x czasu wkur...wiają z instalacją, patchami.

UWAGA - PCtowcy całą tą zawartość dostają ZA DARMO. W patchu. Pokaż mi innego deva, który w obecnych czasach tak robi.

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Konsolowcy przychodzą i dostają wszystko jak na srebrnej tacy i jeszcze są głaskani po
dupie.

Może trzeba kupić konsolę?

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Sorry ale CDProjekt u mnie przegrał.

Bo wydaje dodatkową zawartość do wydania gry w rok po premierze a całej reszcie (czyt. nabywców wersji PC) daje to wszystko ZA DARMO? Dobrze się dzisiaj czujemy? Bo chyba nie za bardzo.

Dnia 18.03.2012 o 11:01, knypol17 napisał:

Nigdy więcej nie kupuje Wiedźmina lepiej
poczekać aż wydzie i się ściągnie = ) bo inaczej się nie da. Jak oni lecą w chooja to
my też. = )

Yhy, czyli przyznajesz się do bycia trollem i jednocześnie piszesz o tym, że spiracisz grę (i przy okazji jeszcze nieudolnie kamuflujesz przekleństwa) - post zgłoszony do Moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Edycja Rozszerzona na PC wyjdzie nie tylko w postaci łatki, ale również wydania pudełkowego. Nie uśmiecha mi się kupować edycję sprzed roku wiedząc, że będę musiał ją spatchować, a dodatkowa zawartość pewnie waży kilka GB. Znając szybkość mojego neta by pobierała się kilka godzin...
Ale wydanie pudełkowe Edycji Rozszerzonej na PC pewnie wyjdzie. Jeśli nie teraz to np. przy przejściu gry do tańszej serii. Bo nie wypalą na dysku wybrakowanej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 07:05, Blasting_Power napisał:

A co do tematu, trailer świetny, muzyka również bardzo dobrze dobrana.


Day of Reckoning - muzyka pochodzi ze stajni Audio Network:
http://www.audionetwork.com/production-music/day-of-reckoning_34326.aspx

Dnia 18.03.2012 o 07:05, Blasting_Power napisał:

Dla mnie obecnie CDPR jest developerem #1 na świecie (#2 Valve, #3 Blizzard, #4 Nintendo,
#5 ArenaNet) i myślę że nie jestem w tym przeświadczeniu osamotniony. Z takim podejściem
jakie prezentują obecnie (W1, W2, gog.com) mają szansę zbudować świetną bazę klientów.


Nic dodać, nic ująć. Bardzo szanuję Valve za to, że daje kopa PC gamingowi oraz za jakość i wsparcie własnych gier (darmowy Team Fortress 2, osiem kampanii do L4D2 za friko). Ale Gabe''a stać na taki gest. Nie jest to żadne wyrzeczenie, gdy weźmie się pod uwagę, że każdego roku obroty Steam rosną o ponad 100%. CDPR się nie przelewa, a mimo to obdarowują swoich klientów takimi prezentami. Nie trzeba ich kochać, nie trzeba ich lubić, ale odrobina szacunku im się należy, choćby za to, że mają odwagę iść pod prąd.


@ Arborek

Bardzo proszę nie uogólniać, bo normalni gracze od takich opinii się zdecydowanie odcinają.


@ sebogothic

Po 17 kwietnia w sklepach będzie już można kupić pecetowego W2 wyłącznie w ER (choć premierówki pewnie jeszcze będzie można gdzieniegdzie kupić). Natomiast nie wiem, czy dostępna będzie sama łatka na płytce, tak jak to miało miejsce w przypadku W1 (obstawiam, że nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 07:05, Blasting_Power napisał:

Źle Ci że miałeś rok wcześniej grę i się jeszcze obrażasz, że przez ten rok postanowili
poprawić to co się graczom nie podobało oraz dodać nowe rzeczy?


Dobra dobra, za darmo jej nie rozdawali, zapłacił to miał.
A, że wydali bubla to zupełnie inna sprawa, generalnie sama gra powinna dostać ocenę 0/10 w oficjalnych magazynach/portalach już za sam fakt, że nawet dzień po oficjalnej premierze nie dało się jej uruchomić, co ergo powinno z miejsca zaważyć na ocenie [i może wtedy CDP nauczyło by się nie dawać dupy notorycznie, z W1 były podobne jaja, ze przytoczę tylko błędy techniczne jak crashe, fatalna wydajność itp, mowa o czystej wersji przed patchami co ważyły tyle co sama gra].
Kolejny śmieszny i wręcz żałosny był fakt recenzowania W2 po kilku patchach, min tu na gramie tez takie jaja zrobiono, tylko czemu np teraz innych produkcji się tak nie traktuje i panowie "recenzenci" wpieprzają w minusy innym produkcjom np info o jakimś bugu który to w patchu np 7 dni od recenzji został naprawiony ?
Chyba każda produkcja powinna się bronić w przypadku recenzji jako "vanilla" prawda ?

Ja też jako posiadacz numerowanej EK jestem całokształtem zawiedziony [oczywiście tu mam na myśli grę bo akurat formalnie EK było bardzo zacne w stosunku jakość->zawartość->cena], głównie wyraźnie niedopracowanym produktem, uciętym 3cim aktem, bardzo nierównym voice actingiem [weź np Letho tu jak na ironię jego angielski dub wypada o niebo lepiej niż nasz docelowy polski który kompletnie rujnuje pewien klimat i wyrazisty charakter tej postaci, podobnie np Saskia] i kilkoma innymi niedoróbkami.

Każdy ma prawo do swojej opinii, o ile zgadzam się, że akurat płakanie nad tym, że Xkloc dostanie wersję poprawioną jest głupie bo i my te poprawki dostaniemy w darmowym upie o tyle już wytykanie grze błędów czy niedoróbek jest jak najbardziej normalne i jakiś bełkot który wszędzie się uskutecznia, że to polska gra i nie można jej krytykować jest najmniej kretyński.

Wręcz przeciwnie, to gra z naszego podwórka więc należy ją szeroko i rzetelnie ocenić, bo my mamy najlepszy i najłatwiejszy kontakt z jej twórcami, co za tym idzie im więcej błędów czy elementów które nam się zbiorczo nie podobają wytkniemy zamiast przymykać na nie oko, tym większa szansa, ze kolejna cześć będzie pozbawiona "powtórek z rozrywki".
Nie rozumiem więc czemu wiele osób burzy się jak dzieci, że ktoś ma czelność uważać W2 za przeciętniaka który nie spełnił oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 14:44, Pietro87 napisał:

Każdy ma prawo do swojej opinii, o ile zgadzam się, że akurat płakanie nad tym, że Xkloc
dostanie wersję poprawioną jest głupie bo i my te poprawki dostaniemy w darmowym upie
o tyle już wytykanie grze błędów czy niedoróbek jest jak najbardziej normalne i jakiś
bełkot który wszędzie się uskutecznia, że to polska gra i nie można jej krytykować jest
najmniej kretyński.

No i jest jeszcze aspekt koniunkturalny: jakoś nie zdarzylo mi się czytać wynurzeń konsolowców nad wydaniem ichnich exclusive''ów na PC : łaaa, a Alan Wake dostają z oboma DLC:(, Gears of War na PC ma ulepszone i rozbudowane multi, WTF!!!, co? Poprawili im grafikę w The Force Unleashed?!, Prototoype 2 od razu w edycji rozszerzonej dostali, a nas olewają...
To było by żałosne. Nie wiem, może byli i tacy, ale chyba niezbyt głośni. A co by nie powiedzieć to sytuacja eksportu z konsol jest o wiele częstsza niż na odwrót.
I żeby był jakieś usprawiedliwienie np zazdrość, ale nie. Kurcze, czy ludzie nie mogą po prostu ograniczyć krytyki do własnego podwórka? Po co komu ten stres i szukanie dziury w całym? Nie lepiej cieszyć się tym co się ma? Ja przykładowo nie narzekam, że w wersji PC Dead Island są padziakowe achiki, mogę grać i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować