Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 21:36, Łeber napisał:

PS: Dzisiaj podpiąłem PS3 do TV z Full HD, nie mogę się przyzwyczaić z mojego SDeka do
tego HD...noż w mordę jeża, jakieś to wszystko jasnawe. ;/


Jasne, tzn wyblakle...?
Zawsze mozesz zmienic jasnosc w telewizorze (powinienes moc ustawic jasnosc dla danego zrodla, zeby nie musiec zmieniac co chwila), ewentualnie zapalic swiatlo w pokoju.
Inna sprawa, ze ja nie moglem sie przyzwyczaic do jasnego obrazu w lapku... Teraz wrecz przeciwnie, wczesniejsze jest za ciemne i nic nie widac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bardziej wole kompa chyba.Raz ze się do niego przyzwyczaiłem:).A dwa że w konsoli żadniej chyba neta nie można mnieć nie pamiętam jak już to tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 06:40, 002Bobson 002 napisał:

Hmm ja bardziej wole kompa chyba.Raz ze się do niego przyzwyczaiłem:).A dwa że w konsoli
żadniej chyba neta nie można mnieć nie pamiętam jak już to tam jest.

Poczytaj... Na górze tej samej strony jest wszysztko napisane... Byś wiedział, że na PS3 można nawet linuxa instalować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 08:29, Łeber napisał:

Raczej nie wiesz, jak to tam jest, a nie że nie pamiętasz. Można mieć, ba! W PS3 jest
przeglądarka internetowa.


Aha to dzieki ne przyszlosć będe wiedział,widać pomyliłem się zdarza się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 21:36, Łeber napisał:

Otóż to.

PS: Dzisiaj podpiąłem PS3 do TV z Full HD, nie mogę się przyzwyczaić z mojego SDeka do
tego HD...noż w mordę jeża, jakieś to wszystko jasnawe. ;/


No pierwsze wrazenie jest dosyc dziwne :D widać też nieco więcej niedorobek, więc szybko docenisz, jak ważny jest anty-aliasing ;D Ale światło przyjemnie bije po oczach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 06:40, 002Bobson 002 napisał:

Hmm ja bardziej wole kompa chyba.Raz ze się do niego przyzwyczaiłem:).A dwa że w konsoli
żadniej chyba neta nie można mnieć nie pamiętam jak już to tam jest.


Ja też wole kompa, chociaż ostatnio nachodzi mnie na jakąś konsolkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer czy konsola?
Ja preferuję "komputer i konsola".
I moim zdaniem to najbardziej udane połączenie dla gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:26, Dekerinho6 napisał:

> Hmm ja bardziej wole kompa chyba.Raz ze się do niego przyzwyczaiłem:).A dwa że w
konsoli
> żadniej chyba neta nie można mnieć nie pamiętam jak już to tam jest.

Ja też wole kompa, chociaż ostatnio nachodzi mnie na jakąś konsolkę :P


Komp to moje przyzwyczajenie :) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 13:46, 002Bobson 002 napisał:

Komp to moje przyzwyczajenie :) i tyle.


No moje też, ale jak grałem raz na konsoli PSP Slim to też niezła zabawka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:39, Dekerinho6 napisał:


> Komp to moje przyzwyczajenie :) i tyle.

No moje też, ale jak grałem raz na konsoli PSP Slim to też niezła zabawka :P


Hehe ja nigdy szczerze nie gralem na konsloli,chociaż nie grałem ale tylko na PS1:) szajs grafika slaba i wogule teraz to juz nawet gier nie ma na 1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każda platforma ma swoje plsuy i minusy, oraz skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców. :)

Mamy dwie główne grupy - czyli znany podział na komputery i konsole. Można to jednak jeszcze bardziej podzielić...

1. Komputery

a) Dla pracy biurowej i multimediów

b) Dla graczy

2. Konsole

a) Stacjonarne

i) Starsze modele (PSX, PS2)

ii) NextGeny (PS3, X360)

iii) Dla Casuali (Wii)


b) Przenośne - PSP, NDS

Właśnie ten podział gwarantuje to, że każdy zakupi to, czego potrzebuje. Coraz częściej widuje się sytuacje, w których w domach ma się przeciętny PC i jedną konsolę (czasami nawet dwie i więcej). Co jest tego przyczyną?
Wysokie ceny komputerów (za dobry PC trzeba zapłacić około 3000zł, konsolę ze świetnym configiem dostaniemy już za 1500zł), brak konieczności wymieniania poszczególnych podzespołów i pierwszeństwo nextgenów w premierach gier. Coraz częściej bardzo dobre tytuły pojawiają się na blaszakach z rocznym nawet opóźnieniem...
Tak wiec czy PC jest Prison Break, Skazany na Śmierć? Sytuacja z całą pewnością nie wygląda kolorowo, lecz do śmierci mu sporo brakuje. Nowe produkcje wciąż zostają wydawane, to właśnie na komputerach grafika jest najlepsza i na nich gra się najprzyjemniej w strategie, gry ekonomiczne i... symulatory.
Właśnie - symulatory (tu przy okazji zapraszam na forum o produkcjach symulacyjnych - simulationsite.pl). To właśnie blaszaki są ich domem. To na PC powstały takie kultowe produkcje jak seria Silent Hunter, Microsoft Flight Simulator, Microsoft Train Simulator czy też Live For Speed... Tutaj można by zakwestionować moją wypowiedź, bo przecież np. na PS2 pojawił się świetny symulator - Garn Turismo 4. Albo na X360 - Forza 2... Okej, samochodówki jeszcze tak, chociaż trudno mówić o symulatorze w stosunku do gry, która nie prezentuje widoku z kokpitu i am słaby model uszkodzeń.
Przyznajcie sami - na konsolach nie zagracie w wciągające, wielogodzinne strategie, nie popłyniecie niemieckim u Botem. Zapewniam was, że nie polecicie również Boeingiem 777 na trasie Londyn - Boston....


Podsumowując - konsole obecnie rządzą, lecz PC również ma sporo do zaoferowania. Jeżeli miałbym jednoznacznie postawić na którąś ze stron... Trudno by było, lecz myślę iż szala przechyliłaby się na stronę PC.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 14:42, 002Bobson 002 napisał:

Hehe ja nigdy szczerze nie gralem na konsloli,chociaż nie grałem ale tylko na PS1:) szajs
grafika slaba i wogule teraz to juz nawet gier nie ma na 1:)


PS1 to rzeczywiście nie można liczyć na nic wielkiego, ale co innego to już PS 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:26, Konował napisał:

Komputer czy konsola?
Ja preferuję "komputer i konsola".
I moim zdaniem to najbardziej udane połączenie dla gracza.


W sumie racja. Ja tak mam :)

Komp - służy do pracy i siedzenia na necie, czase, dp grania w grę z serii Total War
PS2- do grania w tytuły typu Medal of Honor czy God of War
PSP- w sumie do wszystkiego, głównie gry i filmy ( kiedyś też jako mp3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:53, Dekerinho6 napisał:


> Hehe ja nigdy szczerze nie gralem na konsloli,chociaż nie grałem ale tylko na PS1:)
szajs
> grafika slaba i wogule teraz to juz nawet gier nie ma na 1:)

PS1 to rzeczywiście nie można liczyć na nic wielkiego, ale co innego to już PS 3 :P


No PS3 to już pożądny sprzęcik, ale drogi troche :) a PS1 to już przeszłość nawet PS2 teraz nieźle tam sobie żyje :)
Nie jest taki drogi a na PS2 sa jeszcze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 17:03, 002Bobson 002 napisał:

No PS3 to już pożądny sprzęcik, ale drogi troche :) a PS1 to już przeszłość nawet PS2
teraz nieźle tam sobie żyje :)
Nie jest taki drogi a na PS2 sa jeszcze gry.


Jak już będę kupował konsole to pewnie nie wcześniej jak za jakiś rok... Na razie muszę włożyć trochę kasy w swojego kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:05, Dekerinho6 napisał:


> No PS3 to już pożądny sprzęcik, ale drogi troche :) a PS1 to już przeszłość nawet
PS2
> teraz nieźle tam sobie żyje :)
> Nie jest taki drogi a na PS2 sa jeszcze gry.

Jak już będę kupował konsole to pewnie nie wcześniej jak za jakiś rok... Na razie muszę
włożyć trochę kasy w swojego kompa :P


Hehe ja właśnie włożyłem ale to jeszcze nie koniec.Kupiłem se karte graficzną bo nawet CoD4 czy NFS pro street mi nie szły a teraz idą, ale jeszcze procka musze se na lepszego i jeszcze jekieś duperele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 03.02.2009 o 17:11, 002Bobson 002 napisał:

Hehe ja właśnie włożyłem ale to jeszcze nie koniec.Kupiłem se karte graficzną bo nawet
CoD4 czy NFS pro street mi nie szły a teraz idą, ale jeszcze procka musze se na lepszego
i jeszcze jekieś duperele :)


No ja kartę już mam jeszcze procek pamięć ram i też takie drobne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:13, Dekerinho6 napisał:

/ciach/


> Hehe ja właśnie włożyłem ale to jeszcze nie koniec.Kupiłem se karte graficzną bo
nawet
> CoD4 czy NFS pro street mi nie szły a teraz idą, ale jeszcze procka musze se na
lepszego
> i jeszcze jekieś duperele :)

No ja kartę już mam jeszcze procek pamięć ram i też takie drobne rzeczy...


Aha , ja se musze dokupić po już pewnie nie wiem czy mi FIFA 09 pojdzie A GTA 4 to na bank nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiego tematu no i znalazłem :) Mam możliwość zakupienia dobrej karty graficznej, albo też Ps2 lub Xbox 360. Teraz pytanie, co najbardziej się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować