Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 17:21, heaton 1992 bdg napisał:

Szukałem takiego tematu no i znalazłem :) Mam możliwość zakupienia dobrej karty graficznej,
albo też Ps2 lub Xbox 360. Teraz pytanie, co najbardziej się opłaca?

Odpowiedz sobie na pytanie, w gry z której platformy chcesz bardziej grać i wybierz.
Każdy tutaj może odpowiedzieć inaczej i podać swoje argumenty, ale lepiej samemu zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:21, heaton 1992 bdg napisał:

Szukałem takiego tematu no i znalazłem :) Mam możliwość zakupienia dobrej karty graficznej,
albo też Ps2 lub Xbox 360. Teraz pytanie, co najbardziej się opłaca?


To zależy w co chcesz grać. :) Jak lubisz strategie, symulacje czy też FPS`y to kupuj kartę graficzną do PC. Jak grafika jest dla Ciebie sprawą drugorzędną i chcesz zagrać w sporo gier po niewygórowanych cenach - kupuj Playa 2. Natomiast jak lubisz grać w nowości, to kupuj X360, bo na nim odpalisz każda nowo wydaną grę bez obaw, że Ci nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 17:18, 002Bobson 002 napisał:

Aha , ja se musze dokupić po już pewnie nie wiem czy mi FIFA 09 pojdzie A GTA 4 to na
bank nie :)


Wiesz jak chcesz grać w najnowsze gry to niestety trzeba zainwestować naprawdę dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:56, Dekerinho6 napisał:


> Aha , ja se musze dokupić po już pewnie nie wiem czy mi FIFA 09 pojdzie A GTA 4
to na
> bank nie :)

Wiesz jak chcesz grać w najnowsze gry to niestety trzeba zainwestować naprawdę dużo...


No a te zeczy nie sa tanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 21:28, Dekerinho6 napisał:


> No a te zeczy nie sa tanie:(

No nie ale są na długie lata :P


No niby tak, tu przyznaje ci racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 21:28, Dekerinho6 napisał:


> No a te zeczy nie sa tanie:(

No nie ale są na długie lata :P


No nie wiem, może jak na dzień dzisiejszy, jak masz wystarczajaco mocny zaprzęg. Prawda jest jednak taka, że na 3 generacje konsol przypada co najmniej 10 generacji kart graficznych. Np. hardware ps3 "pamięta" Geforce''y serii 6,7,8, i 200 (niedługo 300). Fakt,że świat nie stoi w miejscu, ale gdybym był maniakiem, przez ten krótki okres czasu wymieniłbym grafikę przynajmniej 2 razy, procka chociaż raz i dorzucił drugie tyle ramu (albo wogóle kupił nowy piec). Wolałbym przeznaczać ten hajs na gry,szczerze. Albo dokupić jakieś kino domowe dla lepszego efektu.Taki jest mój punkt widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę pewną myśl której się trzymam obserwując rozwój konsol oraz ich peryferiów.


"Konsolo, z ''peceta'' powstałaś w ''peceta'' się zamienisz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z niechęcią musze przyznać że konsole to przyszłość. Od pewnego czasu prężnie się rozwijają. Komputery także się rozwiją, coraz szybciej i to jest niestety minus. Prawdziwy gracz, który chce się ciągle cieszyć idealną grafiką musi co rok mieć ok. 6000zł na komputer. Ja mam roczny, a czasmi już nie ładnie co nie co wygląda. Konsolowe gry nie zmienią wymagań. Na razie tylko za słabe procesory mają, ale... konsole to przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jednak konsole są lepsze bo wychodzą na nie już wszystkie gatunki gier i nie trzeba martwić się o wymagania ani o nic. Ja kupiłem kompa rok temu a już wychodzą takie gry które mi ledwo chodzą na zalecanych jeszcze parę miesięcy i będą takie gry które będą miały za duże wymagania na mojego kompa i co mam kupować nowego? Dlatego kupiłem konsolę która jeszcze przez wiele lat będzie wspierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:46, peryfraz napisał:

Ja Prawdziwy gracz, który chce się ciągle cieszyć idealną grafiką musi co rok mieć ok. 6000zł na komputer.


nie przesadzaj. za 1500 zł złozysz kompa który na dzień dzisiejszy pociągnie kazda giere na max, i spokojnie przez najbliższe dwa lata na co najmniej srednich te które wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 09:25, bezimienny45 napisał:

Wg mnie jednak konsole są lepsze bo wychodzą na nie już wszystkie gatunki gier i nie
trzeba martwić się o wymagania ani o nic. Ja kupiłem kompa rok temu a już wychodzą takie
gry które mi ledwo chodzą na zalecanych jeszcze parę miesięcy i będą takie gry które
będą miały za duże wymagania na mojego kompa i co mam kupować nowego? Dlatego kupiłem
konsolę która jeszcze przez wiele lat będzie wspierana.


na konsoli gry też nieraz potrafią chrupać aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepsza konsola bo każda gra zawsze ci wejdzie.Kupisz konsole i możesz grać przez wiele lat w gry na konsoli.
Do strategi PC, ale jeśli chcesz żeby nowe gry za pare lat chodziły na high detalach to musisz wyłożyć okolo 2500 zł
Jeśli nie grasz dużo w gry polecam PC jeśli bardzo dużo grasz w gry szczególnie nowe to Konsola jest najlepszym wyjściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam, po co grać na high detalach, jak czasem taka grafika może wręcz przeszkadzać? Np. w GRID musiałem wyłączyć HDR i bloom, żeby skupić się na braniu zakrętu, bo te świecidełka mi przeszkadzały :/

Poza tym... ja mam komp z 2006 roku, i jeszcze go nie wymieniam. Może nie gram na high, ale gram ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 09:51, castlerock napisał:

> Ja Prawdziwy gracz, który chce się ciągle cieszyć idealną grafiką musi co rok mieć
ok. 6000zł na komputer.
>

nie przesadzaj. za 1500 zł złozysz kompa który na dzień dzisiejszy pociągnie kazda giere
na max, i spokojnie przez najbliższe dwa lata na co najmniej srednich te które wyjdą.


Za 1500 zł powiadasz ? Ja około 2 miesiące temu kupiełm nowy komputer sięgający budżetowi 5500zł i powiem szczerze, że nie we wszystkich grach mogę śmiało ustwaić najwyższe detale w raz z zadowalającą mnie rozdzielczością. Licze, że może jeszcze z rok pociągne na tych wysokich dtealach, ale za 1,5- 2 lata będę musiał robić kolejny upgrade. Jak to się mówi, jeżeli nie ma się o czymś pojęcia to lepiej, aby się nie wypowiadać, ponieważ możesz kogoś wprowadzić w błąd. Za 1500zł nie kupisz dziś kompuetera, który sięgać będzie wydajności tym znacznie droższym. Za 1500zł najwyżej nacieszysz się średnimi detalami.

A żeby nie było jakiegos offtopu to dodam swoje 3 grosze do tematu ...
Kilka razy widziałem wypowiedzi typu "Konsole to przyszłość, PC''ety powoli kończą swoją działalność". Przyznam, że nigdy nie słyszałem większych głupot. Nie chodzi tutaj o to, że jestem jakiś fanboyem PC, który jak widzi konsole to zwraca pierwsze mleko. Wręcz przeciwnie, mam pc i kosnole, więc nie staje całym ciałem za jedną z platform, ale za obydwiema. Konsole może i rodzą nową przyszłość, ale PC rozwijają się i rozwijajać się będą i nie ważne ile trzeba na dany sprzęt wyłożyć. Jedni wolą raz na 2 lata kupić sobie jakiś mocny komputer, a wzamian kupować gry sięgające maksymalnie 100zł, zaś inni kupią taniej konsole, gdzie gry sięgają 200zł (nowe, premiery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach gry tak szybko się rozwijają, potrzebują coraz lepszego sprzętu i na PC zawsze tak będzie .
Co z tego, że kupi się PC za 5000 zł jak za 2-3 lata to będzie już złom ; ]
Jak stawiasz na gry to stawiaj na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 13:28, Qbasmok napisał:

> >
>
Za 1500 zł powiadasz ? Ja około 2 miesiące temu kupiełm nowy komputer sięgający budżetowi
5500zł i powiem szczerze, że nie we wszystkich grach mogę śmiało ustwaić najwyższe detale
w raz z zadowalającą mnie rozdzielczością. >


to dziwne, bo ja na moim własnie za 1500 złozonym z przecietną ponoć kartą GF 9600 GT i prockiem duo 2,7
pocinam prawie we wszysko co mam na maksymalnych detalach. nie szaleję tylko z AA co najwyzej x 8 bo później troche coś chrupnie. Jedynie GTA IV nie próbowałem bo nie mam (zresztą nigdy tej serii nie lubiłem).
crysisy, bioshocki i inne lost planety, CoD-y, unreale FC2 smigają az miło popatrzeć w sporej rozdziałce - optymalnej dla monitora.
Jedyny problem miałem z Necrovision, bo cięła na very high, ale taka ponoc uroda tej gry (za duzo wodotrysków podobno) ale gra cienka tak czy owak.

co ty do swojego napchałeś ze az 5500 kosztował?!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co ty żeś napchał do tego kompa że aż za 5500 zł ; D

Ja kupiłem 2 tygodnie temu PC za 2300 zł

Intel Duo Quad 4 x 2,33 Ghz
Dysk 500 gb
GeForce GTS 250 1024mb ddr3
Goodram 2x 2gb
zasilacz 550W

I wszystkie nowe gry chodzą na full detalach w rozdziałce 1920x1080 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 14:00, MadoY napisał:

No właśnie co ty żeś napchał do tego kompa że aż za 5500 zł ; D

Ja kupiłem 2 tygodnie temu PC za 2300 zł

Intel Duo Quad 4 x 2,33 Ghz
Dysk 500 gb
GeForce GTS 250 1024mb ddr3
Goodram 2x 2gb
zasilacz 550W

I wszystkie nowe gry chodzą na full detalach w rozdziałce 1920x1080 ;)


Jeszcze tylko przez rok albo 2. Na twoim miejsu kupiłbym PS3 za 1500 a 800 zł mógłbyś na gry przeznaczyć ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować