Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przez najbliższe 48 godzin pierwszy Fallout na GOG.com do pobrania za darmo!

107 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2012 o 01:46, vegost napisał:

To, że sterowanie bohaterem odbywa się poprzez tury ? Czy jakoś tak. Podobnie jak w D&D.


Ale tylko podczas walki. I na tym się kończy podobieństwo. :P 3 edycja trochę zapożyczyła z Fallouta, choćby Feats/Atuty, które się tutaj nazywały Perkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 05:34, Pupu2 napisał:

Ale serio pytam. Mam jakiś plik z falloutem na kompie, skad ktos ma wiedzieć czy jest
oryginalny?

Myśl dziewczyno to nie boli. Instalator jest z GoG, GoG ma prawo do dystrybucji. Przestań się kompromitować i potwierdzać stereotypy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 22:09, zadymek napisał:

Gra z 97, w dodatku RPG z systemem walk w turach. Tytuł, który wyjechał już wiele razy
jako "pełniak". Taa, prawdziwa gratka, dla wszystkich must have. To już GTA ma szanse
na więcej odbiorców...miejsce Fallouta jest tam gdzie już trafił, w annałach historii
branży.


No i co z tego? Dają tę grę za darmo, ale ponarzekać i tak trzeba, bo tak jest fajnie?
Ja nie wiem co to za mentalność...
Ja mam swoje Fallouty na płytach i na GOGu już od dawna, w sumie od otwarcia GOGa, więc nie skorzystam z tej promocji, ale inni mogą na niej skorzystać więc czemu mam jęczeć. Nie rozumiem tego.
Jak psy ogrodnika, sami nie skorzystają ale innym też by nie dali.
A poza tym, wskażcie mi "pałniaka" z płyty, który miał soundtrack, biblię fallouta, i inne pierdółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 22:09, zadymek napisał:

Gra z 97, w dodatku RPG z systemem walk w turach. Tytuł, który wyjechał już wiele razy
jako "pełniak". Taa, prawdziwa gratka, dla wszystkich must have. To już GTA ma szanse
na więcej odbiorców...miejsce Fallouta jest tam gdzie już trafił, w annałach historii
branży.

I na moim dysku twardym, zainstalowany po raz setny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 00:17, wojcio102 napisał:

Dodałem do konta, jutro pobiorę. Nigdy nie miałem styczności z serią Fallout, mam nadzieję, że mi się spodoba :)


Nie wiem czy od razu Ci się spodoba, ale spodoba. W moim przypadku potrzebowałem aż 3 czy 4 podejść aby w końcu w F1 zacząć grać (sterowanie i ekwipunek mnie dobjały na samym początku), ale jak zacząłem grać na poważnie, to pokochałem tę grę. Potem przyszedł czas na F2 (też miód), F: Tactics (dla mnie genialna gra - przez większość niedoceniana), F3 (słabiej, ale dało się grać) i F:NV (bardzo dobra gra).

Nie wiem tylko jak u Ciebie z angielskim, bo na GoGu tylko w takim języku są gry :/

Ja grałem we wszystkie Fallouty po polsku, bo lubię wiedzieć doładnie co kto mówi i co jest napisane , to pozwala lepiej wczuwać się w historię i świat gry.

P.S. Ja też jednak założyłem konto na GoGu, a co :)
Do tej pory nie miałem, bo nie gram w gry po angielsku, ale mam nadzieję, że kiedyś GoG wyewoluuje w coś lepszego i będzie możliwość pobierania gier po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 01:07, vegost napisał:

Dla mnie nie jest wstyd. Nienawidzę systemu D&D, nie lubię rzucać niewidzialną kostką
i czekać na ruch. Nudne i według mnie głupie. Dla mnie wstydem było by nie lubić Gothica.
Ja nie narzekam to ty narzekasz, że nie lubię Fallouta.

Jak masz ADHD to zgłoś się do specjalisty, System turowy to póki co jedyny, który potrafi oddać w miar e realistycznie przebieg starcia i jest przy okazji wyjątkowo łatwy do ogarnięcia.
Przejście na czas rzeczywisty od razu wiąże się z potwornym ograniczeniem i uproszczeniem wszystkiego co tylko się da (np. Fallout 3). To pewnie tylko przypadek. :->

A jak już jesteśmy przy nudzie to seria Gothic jest tu niekwestionowanym liderem. To była jedna z bardziej drętwych gier na jakie trafiłem w swojej karierze. Do jedynki podchodziłem 2x ale zawsze odpadałem po kilku godzinach. Już nawet produkcje od Bioware czy Bethesdy posiadają na tyle ciekawszą rozgrywkę, że można je spokojnie zaliczyć (i zapomnieć).

Fallout 1&2 są niekwestionowanymi klasykami więc pisząc, że to gry "głupie i nudne" ośmieszasz się tylko sam. Już sam fakt dużego zainteresowania po tylu latach o czymś świadczy. Rozumiem, że komuś cRPG nie leży i woli zręcznościówki, tylko po co robić z siebie trolla i pakować się w tematy poświęcone temu gatunkowi. Nie przypominam sobie by fani cRPG robili desant przy każdej wiadomości o CoD czy Battlefield żądając walki w turach czy mechaniki D20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz odliczać czas do postów w których ludzie pytają się podstaw jak np. przeładowywanie broni. Bo od czytania instrukcji się odzwyczaili.

Mówicie że każdy fan RPG ma Fallouta w swojej kolekcji.
Prawda.
A czy pomyśleliście o ludziach, którzy nie są fanami gatunku a może im się gra spodobać? Ja tak miałem z Dawn of War. Zupełnie inny gatunek którego nie lubię a grę pokochałem.
Może ktoś lubi grę ale płyta nie jest w najlepszym stanie? Mam parę gier które lubię a płyta jest porysowana.

Nauczcie się patrzeć dalej niż czubek własnego nosa bo widzę, że co poniektórym się pod plecami poprzewracało (w głowie akurat nie ma co się poprzewracać) od dobrobytu.
Z takim podejściem przyszłość tego narodu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam. Odbijalem sie od niej z 4 razy i nigdy nie zrozumiem jej fenomenu. Choc Fallout: Tactics przeszedlem dwa razy, nad F3 spedzilem chyba z 40godzin, a FNV nie skonczylem tylko z jakichs niezrozumialych jeszcze dla mnie wzgledow (konsola trafila do serwisu i plany jej skonczenia sie zmienily ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 01:46, vegost napisał:

> Lol, a co ma D&D do Fallouta?

To, że sterowanie bohaterem odbywa się poprzez tury ? Czy jakoś tak. Podobnie jak w D&D.


Według tej logiki do D&D mógłbyś też przyporządkować Heroesów i Cywilizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 09:42, michal_w napisał:

System turowy to póki co jedyny, który potrafi
oddać w miar e realistycznie przebieg starcia i jest przy okazji wyjątkowo łatwy do ogarnięcia.


Taa, to że każdy cierpliwie czeka na swoją kolej by walnąć kogoś po łbie wygląda b. realistycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pitej

Wszystkie gry zakupione na GOG.com można ściągać ze swojego konta dowolną ilość razy w dowolnym momencie ( chyba, że o czymś nie wiem ).

Fajna sprawa. "Zakupiłem" głównie z jednego powodu, mimo posiadania już oryginału. Wersja z GOG.com odpali się bezproblemowo na Win7 64bit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 11:45, vcrproszek napisał:

Fajna sprawa. "Zakupiłem" głównie z jednego powodu, mimo posiadania już oryginału. Wersja
z GOG.com odpali się bezproblemowo na Win7 64bit :)


"Zwykła" wersja nie-z-goga też odpali :) Co prawda na "gołej" wersji gry występują problemy z grafiką, ale można je całkowicie wyeliminować stosując chociażby high resolution patcha:
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie też Falloutem namówili, mimo iż od kilku lat mam Sagę Fallouta zdobytą za 20 zł w kiosku.

Mają kolejnego klienta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 11:40, Reddi napisał:

Taa, to że każdy cierpliwie czeka na swoją kolej by walnąć kogoś po łbie wygląda b. realistycznie
:P

W systemie turowym nikt nie czeka na nikogo. Pierwszy atakuje/wykonuje akcję ten kto jest szybszy (w dużym uproszczeniu), co jest dość logiczne. A największą zaletą jest możliwość ogarnięcia większej liczby postaci/jednostek biorących udział w starciu.

1 tura to określony wycinek czasu więc wszystko co się dzieje podczas jej trwania ma miejsce jednocześnie.

To w strategicznych/taktycznych grach turowych można stosować i odtwarzać taktykę stosowaną w realnym świecie gdzie RT to zwykle chaotyczna młócka.
Równie dobrze można napisać, że w RT stoi dwóch sztywniaków i tak długo dźgają się ostrymi narzędziami aż jeden się przewróci.

PS Jest oczywiście RT z pauza lub zabawy z upływem czasu ale to wg mnie już jest przekombinowane. Wystarczy popatrzeć na najnowszy Jagged Alliance, dla mnie z tego powodu niegrywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować