Zaloguj się, aby obserwować  
Raffiti

Grand Theft Auto 4 na X360 i PS3 [M]

3251 postów w tym temacie

Kupiłem wczoraj Grand Theft Auto IV na X360 i wszystko było CU-DO-WNE dopóki nie wszedłem do samochodu... :P Ponoć opanowanie nowego stylu jazdy to kwestia godziny - dwóch, ale w moim przypadku może to zajać dwa razy więcej czasu. Już nie czepiam się tego miękkiego zawieszenia. Najbardziej działa mi na nerwy zwrotność samochodów - używając zwykłego hamulca nie sposób wjechać prawidłowo w zakręt przy większych prędkościach. Ręczny to już w ogóle masakra. Zamiast wejść wślizgiem w uliczkę to zarzuca mnie o 180 stopni i lecę dalej prosto w ludzi czy inne auta... Jak Wam udało się to opanować?! Może macie jakiś sprawdzony sposób na wchodzenie w zakręty przy większych prędkościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:54, Igor FCBayern napisał:

Kupiłem wczoraj Grand Theft Auto IV na X360 i wszystko było CU-DO-WNE dopóki nie wszedłem
do samochodu... :P Ponoć opanowanie nowego stylu jazdy to kwestia godziny - dwóch, ale
w moim przypadku może to zajać dwa razy więcej czasu. Już nie czepiam się tego miękkiego
zawieszenia. Najbardziej działa mi na nerwy zwrotność samochodów - używając zwykłego
hamulca nie sposób wjechać prawidłowo w zakręt przy większych prędkościach. Ręczny to
już w ogóle masakra. Zamiast wejść wślizgiem w uliczkę to zarzuca mnie o 180 stopni i
lecę dalej prosto w ludzi czy inne auta... Jak Wam udało się to opanować?! Może macie
jakiś sprawdzony sposób na wchodzenie w zakręty przy większych prędkościach?

Najpierw hamujesz LT ,potem dopiero skręcasz przy mniejszej prędkości ,ewentualnie od razu kontra gałeczką ,jeśli jedziesz szybko .Ja problemów nie mam .Musisz się nauczyć dobrze kontrować jednocześnie władając gazem i hamulcem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w gta 4 da się uczyć jakiegoś innego stylu walki ?? ba na you tube na filmiku widziałem jak niko walczy jakoś inaczej... bo chętnie bym się nauczył jakiegoś innego stylu bo ten pierwszy jest taki wolny i mało efektowny, jeżeli się da to gdzie i czy ma to związek z fabułą

Spoiler

jestem już jakiś kawałek za napadem na bank

więc czy teraz mam już możliwość nauki walki (o ile taka w grze jest) i czy da się jeszcze gdzieś kupić okulary czy tylko w tym pierwszym ruskim sklepie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
To co widzisz na youtubie to nie jest nic innego jak wciskanie odpowiednich "ciosów" w odpowiednim czasie ;) A żeby wykonać taki combo trzeba (w czasie gdy przeciwnik próbuje nas uderzyć ) musimy wcisnąć "A" (X360) "X" (PS3). Wtedy Niko robi unik i w tym właśnie czasie (podczas naszego uniku) wciskamy przyciski odpowiadające za uderzenia/kopniaki ;P

P.S. Troche chaotycznie napisane ;) Wrazie jakichkolwiek błędów proszę mnie poprawić (z racji tego iż dawno nie uruchamiałem GTA 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:39, davidi napisał:

mam pytanie czy w gta 4 da się uczyć jakiegoś innego stylu walki ?? ba na you tube na
filmiku widziałem jak niko walczy jakoś inaczej... bo chętnie bym się nauczył jakiegoś
innego stylu bo ten pierwszy jest taki wolny i mało efektowny, jeżeli się da to gdzie
i czy ma to związek z fabułą

Spoiler

jestem już jakiś kawałek za napadem na bank

więc
czy teraz mam już możliwość nauki walki (o ile taka w grze jest) i czy da się jeszcze
gdzieś kupić okulary czy tylko w tym pierwszym ruskim sklepie ??

Nie ma stylów walki .Możesz modyfikować uderzenia ruszając gałką i naciskając jakiś tam przycisk dodatkowy .Okulary są tylko tam i nigdzie indziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 15:54, Igor FCBayern napisał:

lecę dalej prosto w ludzi czy inne auta... Jak Wam udało się to opanować?! Może macie
jakiś sprawdzony sposób na wchodzenie w zakręty przy większych prędkościach?


Od siebie polecam "podwójne hamowanie" - oprócz zwykłego hamulca, warto także przytrzymać ten, który odpowiada za ręczny. Przy dużych prędkościach w zakręt najłatwiej wejść na ręcznym - trzeba jednak odpowiednio wcześniej zarzucić auto - w Twoim przypadku po prostu musisz nauczyć się, w którym momencie i jak długo masz wykonać ten manewr. Wszystko przyjdzie z czasem, ja tam w jeździe w GTA IV jestem Master, hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące jest to, że nawet jak dookoła nie ma żadnego policjanta to przy zabiciu jakiegoś przechodnia trzeba od razu stamtąd uciekać bo za kilka sekund pojawi się gwiazdka... ;/
Czy w GTA IV da się znaleźć gdzieś poukrywane bronie jak to było w poprzednich częściach?
Jeszcze jak przy narzekaniu jestem to nie można bronią białą niszczyć samochodów nie licząc wybicia szyby. Szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Denerwujące jest to, że nawet jak dookoła nie ma żadnego policjanta to przy zabiciu jakiegoś
przechodnia trzeba od razu stamtąd uciekać bo za kilka sekund pojawi się gwiazdka...
;/

no bo zaraz ktos dzwoni na polcije i wlasnie dlatego tak szybko

Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Czy w GTA IV da się znaleźć gdzieś poukrywane bronie jak to było w poprzednich częściach?

z tego co mi wiadomo to nie ma trzeba isc do sklepu albo u LJ kupic ( u niego najlepiej )

Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Jeszcze jak przy narzekaniu jestem to nie można bronią białą niszczyć samochodów nie
licząc wybicia szyby. Szkoda :/

szyby mozna wybic i samochod lekko uszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:51, miodus napisał:

z tego co mi wiadomo to nie ma trzeba isc do sklepu albo u LJ kupic ( u niego najlepiej)


Ano tutaj się mylisz. Jest w GTA IV sporo zakamarków, gdzie znajdziemy ukryte bronie. Nie jest już tak łatwo jak w poprzednich odsłonach, że znaliśmy te lokacje na pamięć - teraz Liberty City jest większe i co za tym idzie - mamy więcej ukrytych miejsc. Listę różnych rzeczy, w tym także ukrytych broni (zakładka "Items" i "Weapons") znajdziemy pod tym adresem:

http://grandtheftauto.ign.com/maps/1/Liberty-City-Map

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Denerwujące jest to, że nawet jak dookoła nie ma żadnego policjanta to przy zabiciu jakiegoś
przechodnia trzeba od razu stamtąd uciekać bo za kilka sekund pojawi się gwiazdka...

Jak się dobrze przyjrzysz to zauważysz, że czasem jakiś człowiek wyciąga komórkę i dzwoni na policję. Mi się takie rozwiązanie podoba, bo jest realistycznej :)

Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Czy w GTA IV da się znaleźć gdzieś poukrywane bronie jak to było w poprzednich częściach?

Są, tylko że ciężko je znaleźć. Ja w pierwszych 5 minutach grania znalazłem kij baseballowy, a potem gdzieś na zapleczach jakiegoś sklepu odnalazłem pistolet :) Nic innego nie udało mi się odnaleźć, a ukończyłem już 30% gry. I w sumie mi się to spodobało. Sprawia to wrażenie większego realizmu - w Nowym Jorku zapewne również można odnaleźć gdzieś ukrytą spluwę, ale nie jest to łatwe ;D

Dnia 09.01.2009 o 22:42, choper napisał:

Jeszcze jak przy narzekaniu jestem to nie można bronią białą niszczyć samochodów nie
licząc wybicia szyby. Szkoda :/

I znowu - realizm. Zwykłą pałą nie rozwalisz samochodu tak, że po chwili wybucha i zostają z niego zgliszcza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:06, master matrox napisał:

> z tego co mi wiadomo to nie ma trzeba isc do sklepu albo u LJ kupic ( u niego
najlepiej)

Ano tutaj się mylisz. Jest w GTA IV sporo zakamarków, gdzie znajdziemy ukryte bronie.
Nie jest już tak łatwo jak w poprzednich odsłonach, że znaliśmy te lokacje na pamięć
- teraz Liberty City jest większe i co za tym idzie - mamy więcej ukrytych miejsc. Listę
różnych rzeczy, w tym także ukrytych broni (zakładka "Items" i "Weapons") znajdziemy
pod tym adresem:

http://grandtheftauto.ign.com/maps/1/Liberty-City-Map

w takim razie nie wiedziałem ;) zawsze kupowałem u LJ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco ponad 70% (niedawno robiłem questa z zabiciem chyba Raya i jego ochroniarzy) i mam jakby problem. ^^ Na mapie nie mam żadnych questów tylko zaznaczone miejsce przechowywania zakładniczki(tej od różowego kabrioleta) i nie wiem co mam zrobić by mieć jakieś questy lub wykonać tego z tą zakładniczką, bo mogę ją tylko uderzać przyciskiem akcji... ;P

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:40, albinskia napisał:

Mam nieco ponad 70% (niedawno robiłem questa z zabiciem chyba Raya i jego ochroniarzy)
i mam jakby problem. ^^ Na mapie nie mam żadnych questów tylko zaznaczone miejsce przechowywania
zakładniczki(tej od różowego kabrioleta) i nie wiem co mam zrobić by mieć jakieś questy
lub wykonać tego z tą zakładniczką, bo mogę ją tylko uderzać przyciskiem akcji... ;P

Pozdr.

O ile pamiętam to musisz do niej pojechać i telefonem trzasnąć foto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 21:08, davidi napisał:

Gdzie mogę sobie kupić rękawiczki ?? bo na screenach widziałem jak niko miał takie fajne
rękawiczki bez palców

Nie ma rękawiczek ,ten screen był spreparowany lekko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak sobie poradzić z achievem ,,Sightseer" ? CZytałem ,że wystarczy 5 razy przelecieć się na wycieczkę helikopterem i ,ze można klikąć skip by nie oglądać wycieczki, a zaliczyło. A ja mam problem taki ,że przelatuję tym helikopterem i nic mi nie zalicza. :P Może coś źle robię ?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 13:35, jackass napisał:

> Gdzie mogę sobie kupić rękawiczki ?? bo na screenach widziałem jak niko miał takie
fajne
> rękawiczki bez palców
Nie ma rękawiczek ,ten screen był spreparowany lekko .

ale ciekawe jest to, że na ekranie ładowania jest Nico włąsnie w tych rękawiczkach... Podejrzane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:02, Marcin08 napisał:

ale ciekawe jest to, że na ekranie ładowania jest Nico włąsnie w tych rękawiczkach...
Podejrzane ;)

Rękawiczki można mieć. Ale tylko w wersji PeCetowej.

Zmienia się tam nazwę czegoś w jakimś pliku. I mamy rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:52, albinskia napisał:

Może ktoś wie jak sobie poradzić z achievem ,,Sightseer" ? CZytałem ,że wystarczy 5 razy
przelecieć się na wycieczkę helikopterem i ,ze można klikąć skip by nie oglądać wycieczki,
a zaliczyło. A ja mam problem taki ,że przelatuję tym helikopterem i nic mi nie zalicza.
:P Może coś źle robię ?

Pozdr.

Musisz przelecieć się w 5 RÓŻNYCH wycieczkach .Ciągle randomowo pojawiają sie inne i musisz tyle razy przychodzic na Heli Place dopóki nie pojawią się właściwe.Jest pięć miejsc dla helikopterów i każda ma inną wycieczkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować