Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2011 o 19:16, Namaru napisał:

Dlaczego? Jak dla mnie to w XX wieku jednym z głównych przyczyn zła jest religia wystarczy
popatrzyć co muzułmanusy wyprawiają. I to, że każda religia zawiera uniwersalny zbiór
zasad moralnych nie oznacza, że one bez nich nie istnieją.

Religi to "zło" ułatwia, jest narzędziem ale jeśli jakaś religia rzeczywiście miłuje pokój to trudno akurat na niej psy wieszać.
To za sprawą czego [tak podejrzewam] o zło obwiniasz religie to to samo co było sprawcą wszystkich "atrakcji" XX wieku, polityka. To mieszanie religii z polityką sprawia, że ludzie detonują się w autobusach, jadą na cudzą wojnę by wspomóc "braci w wierze" przeciwko "Szatanowi z zachodu", że dokonują zabójstw w odpowiedzi na prowokacyjny artykuł i organizują "masowe imprezy" na terytorium wroga. Wystarczy przyjrzeć celom różnych ekstremistycznych ugrupowań islamskich by zauważyć, że wszystkie (jakimś dziwnym trafem) są polityczne: a to uzyskanie autonomii, a to pozbycie się okupanta, a to zdobycie władzy i wprowadzenie własnego reżimu. Jeśli to są cele religijne to możesz od razu nazwać frankistów albo solidarnościowców fanatykami religijnymi.

BTW Może i nasi rodzimi ajtollachowie otwarcie potępiają wszelkie zagrywki braci w wierze, ale skrycie marzą o posiadaniu własnych legionów fanatyków- oni tez mają cele stricte polityczne, stąd ich ciągłe mieszanie się do polityki. Marzą a kto wie czy nie organizują: tylko patrzeć jak jakaś radiomaryjna starowinka zdetonuje się w otwartym [ku oburzeniu Kościoła] w niedzielę markecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:45, Namaru napisał:

To, żadne wytłumaczenie. To, że mają inną kulturę nie usprawiedliwia ich w nawet najmniejszym
stopniu. Używanie przemocy wobec przypadkowych osób jest karygodne, zresztą użycie jej
wobec "winnych" też dobrze o nich by nie świadczyło. Zachowują się jak dzikusy i tyle.
Ja też mogę powiedzieć, że mam kulturę "namarowską" - która każe mi zabijać każdego kto
się z Namaru nie zgadza i źle mówi o grach które Namaru lubi. Więc teraz mogę już mordować
bez pardonu?


Nas tak samo nic nie usprawiedliwia przed faktem palenia Koranu w celu prowokowania arabów. Przez to wyrabiasz sobie opinię na ich temat jako tych złych co biją ludzi, a to przecież my to sprowokowaliśmy. Robiąc coś takiego trzeba było brać pod uwagę takie właśnie konsekwencje. Będąc w dżungli czy gdziekolwiek indziej możemy mieć tylko do siebie pretensję za agresje na nas kierowaną jeżeli np nie będziemy się potrafili zachować czy łamali przyjęte normy, albo palili ich świętość. Za nieposzanowanie świętej krowy w Indiach też by pewnie nas spotkała jakaś nieprzyjemność. Akcja rodzi reakcję, kto drażni lwa robi to na własną odpowiedzialność ;)

Mówisz, że użycie przemocy jest złe, a czy my biali względnie katolicy jesteśmy tutaj lepsi? Przecież to my napadamy na coraz to nowsze arabskie kraje robiąc tam Sajgon. Dla przykładu Husein zabił jakoś 20.000 kurdów, od czasu "misji stabilizacyjnej" życie w Iraku straciło już 0,5 miliona niewinnych ludzi! Już samo to co się dzieje od tylu lat w Palestynie jest dużym powodem do tego by arabowie nas nienawidzili. Media kreują ich wizerunek na wariatów w celu zdobywania poparcia dla kolejnych "misji stabilizacyjnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:53, Pietro87 napisał:

Ja wiem, że to brzmi trochę jak bełkot fanatyka, ale śledząc dosyć bacznie newsy z krajów
islamskich w głowie się nie mieści jak mocno wypaczony jest to naród i wypaczona "kultura".


To jest właśnie to o czym pisałem. Media kreują taki obraz arabów. To co biali tam robią jest jawnym zaprzeczeniem humanitaryzmu czy poszanowaniem jakichkolwiek konwencji. Z tego punktu widzenia, w którym się znajdujesz nie możesz mówić, że oni nie są cywilizowani. Co w takim razie jest cywilizacją? Nasze wzorce kulturowe i zachowania, a ich nie? Dlaczego? Dla nich to my jesteśmy nieucywilizowani i to co u nas jest normą dla nich jest przejawem absurdu i upodlenia cywilizacyjnego. Ich kultura, ich świat, ich życie. Jakim prawem mamy im się w to pakować i mówić jak mają żyć? Nikt by tego nie chciał. Większość z nich chce tego samego co my - spokojnie żyć. Media nagłaśniają tylko takie różne marginalne względem całej społeczności przypadki, albo prawa by wojsko miało nasze poparcie na wprowadzanie tam amerykańskiego stylu życia i podprowadzeni im przy okazji złóż ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie marginalne przypadki... media nagłaśniają sporadycznie to co tam na co dzień jest normą [mój brat pracował Turcji na kontrakcie swego czasu prawie 4 lata, to co ty uważasz za "marginalne" tam jest norma życia codziennego, osoba która chce sobie "normalnie pożyć" kończy albo w pierdlu albo w dołku].
Dla mnie zarówno ich kultura jak i ich chore prawo i tzw policja religijna [szczyt absurdów btw] kwalifikuje się do kodeksu dla ludożerców.
Nikt nie powinien im się pchać z buciorami - powinno się tam zrzucić 6-7 50megatonówek i patrzeć na pokaz sztucznych ogni.
Jak jestem tolerancyjny względem rożnych nacji i odchyłów, tak świata islamskiego nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 14:13, Pietro87 napisał:

Nikt nie powinien im się pchać z buciorami - powinno się tam zrzucić 6-7 50megatonówek
i patrzeć na pokaz sztucznych ogni.
Jak jestem tolerancyjny względem rożnych nacji i odchyłów, tak świata islamskiego nie
trawię.

Mężczyźni, kobiety, dzieci, a [Członek - M - H] tam niech się palą.
Pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:53, Pietro87 napisał:

Może zabrzmię tu jak swego czasu stare "naziole" i "kkk" - ale islamskie nacje powinno
się wymazać z powierzchni globu dla dobra ogółu i powstrzymania ich szerzenia się na
świecie.

Skoro wiesz, kogo przypominasz wypowiadając coś takiego, zapewne wiesz także, jakie poniesiesz tego konsekwencje.

Propagowanie morderstwa ze względu na przynależność kulturową czy religijną nie było, nie jest i nie będzie tolerowane na tym forum.

Degrad -2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz wszystkich do jednego worka. Nie wszędzie rządzą radykałowie, a tylko przez taki pryzmat pokazuje nam się ich kulturę. Dla nich też są bardzo dziwne nasze zwyczaje i niektórzy narwańcy chcacy uszczęśliwić kogoś na siłę najchętniej nam zrzucili by te parę atomówek. Na świecie jest pełno zła, dziwactw, ale biały człowiek nic z tym nie robi dopóki nie ma interesu. Tam jest ropa stąd ta nagonka. Swego czasu działała rosyjska vs amerykańska propaganda nakręcając ludzi na nienawisć względem drugiej strony przez różnice, czy inne ideały.

Pisałem już o tym, że Saddam wymordował ok 20.000 ludzi, Kurdów, buntowników. USA zabiła tam już 0,5 miliona ludzi, głównie cywili. Podczas wojny stosowano uzbrojenie z dodatkami izotopów uranu czy innego świństwa. Największą ofiarę ponosi ludność cywilna i jeszcze długo poprzez skażenia będzie to się za nimi tam ciągnąć. Wojska amerykańskie urządzają sobie tam rzeź niewiniątek, panuje psychoza, strach przed wyjściem z domu na zakupy, że ktoś się wysadzi - wątpię by partyzanci mieli interes w zabijaniu ludności cywilnej dla której walczą. Jak jest zbyt spokojnie to wojska sprzymierzone przebierają się w terrorystów i robią tam zamęt po to by mieć powód do jeżdżenia czołgami po ludziach. Żołnierze usa czują się tam jak w grze komputerowej i mają wielki ubaw podczas zabijania cywili, którzy podnoszą coś co w ich mniemaniu może być bronią - nawet wyciekł film do internetu z tą akcją jak zaatakowano helikopterem grupę zachodnich fotoreporterów. Czymże przy tym jest ich prawo i kultura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellmut zlituj się gdzie tu jest propagowanie morderstwa [i zacznij czytać całe posty i to w kontekście czego są pisane a nie wyrywkowe linijki]... ktoś tu chyba powinien sobie doczytać znaczenie słowa ironia oraz sarkazm i zobaczyć w kontekście czego te odpowiedzi były pisane [chociaż ciągle podtrzymuje swoją opinię odnośnie jednej sprawy ich system prawny jest mocno wypaczony względem wielu norm]

Nomen omen sprawdź sobie jaką filozofie propagowała np szkoła spartańska czy kodeks Hammurabiego - czy propagowanie dziś podobnych zasad, jak ostatnie wystąpienia ministerstwa zdrowia odnośnie nie udzielania pomocy chorym noworodkom [chorym na konkretny szereg schorzeń] tez są propagowaniem morderstwa ? Bo zakładają starą zasadę przeżyją najsilniejsi.

P.S.
Na podobnej zasadzie [podobnego czepialstwa] mógł bym się przypiąć do twojego nicka, który mi kojarzy się z Helmutem Vetterem zbrodniarzem SS a tym samym z propagowaniem morderstw masowych [każdy kij ma dwa końce].

@tensam
Ty tez żeś nie zauważył, że to był sarkazm i ironia.
Nie mniej wrzucam ich rząd i ich wykręconą kulturę do jednego worka, bo ta powinna się zmienić i dostosować do jakiś ogólnych standardów równości w społeczeństwie [islam elegancko propaguje wyższość jednej płci nad drugą co poprawia jeszcze ich wspaniały system prawny]
A to, że takie hipotetyczne USA wparowało by tam "szerzyć demokrację" pod byle pretekstem dla zabezpieczenia złóż paliw to już zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna cywilizacja nie jest dobra. Muzułmanie uważają siebie jak i swoją kulturę najlepszą na świecie, tak samo Zachód mówi o swojej. Tyle że Zachód (w sensie USA, Europa zach i środkowa) w razie jakiegoś konfliktu sięga po to najlepsze rozwiązanie wg nich czyli broń. Polecam przeczytać książkę Samuela Huntingtona "Zderzenie cywilizacji i nowy kształt ładu światowego". Tu wszystko idealnie jest opisane, jak to Zachód truje Bliski Wschód, a kraje Arabskie robią to samo tyle że w inny mniej ostentacyjny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo pisane jest na tyle niedoskonałe, że nie zawsze uda się wyczuć ironię i sarkazm. Nie znamy się też w realu wiec nie wiem czy to tylko żarty czy Twoja opinia. Niestety też się z takimi spotkałem więc potraktowałem to jako jedną z nich.

Robisz błąd wrzucając ich do jednego worka. Nie wszędzie jest tak samo i nie wszyscy podchodzą tak ortodoksyjnie do zasad Koranu. Trochę to tak samo jak oceniać wszystkich katolików przez pryzmat rządów Adolfa Hitlera. Wiem, że tak jest prościej, ale jest to krzywdzące dla reszty względnie normalnego społeczeństwa.

Posłuchaj, my wcale nie jesteśmy lepsi. Może i mamy bardziej humanitarne prawo, ale to są tylko zapiski na papierze. Co jakiś czas zdarzają się akcję typu mordowanie noworodków czy przybijanie gwoździ głowom swojej konkubiny. Nie możesz obiektywnie oceniać ich kultury skoro wywodzisz się z innej. Tak samo oni nie mogą oceniać nas. Inne wzorce, inne schematy, to nam się nie mieści w głowie dla nich normą i odwrotni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam dużo wcześniej masz moja opinię odnośnie koranu jako takiego.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=26642

A to, że ludzie i rząd interpretuje go sobie na swoja modłę - żadna nowość, my jako chrześcijanie i katolicy tez w czasach wypraw krzyżowych i inkwizycji interpretowaliśmy sobie "słowo boże" na swoją modłę bo tak było w tamtej sytuacji wygodnie.

Nie mniej religia islamska a kultura islamska to tez dwie różne sprawy.
Bo o ile sama religia żadna w zasadzie nie nawołuje do przemocy, to już ich kultura jako wycinka cywilizacji jest dla mnie wypaczona, promuje chore traktowanie części społeczeństwa i takie moje zdanie.
Z drugiej strony nikt ich nie naprostuje na inne tory - bo to w większości ludzie fanatyczni podobnie jak nasz rodzimy "moherowy elektorat pisu" z którym dyskutować nie sposób.
Pytanie tylko czy taka kultura powinna mieć a jeśli tak to w jakim stopniu wpływ na kształtowanie świata, bo imho nie przekazuje ona wzorców moralnie wartościowych [ale to jest moje subiektywne odczucie] a wręcz przeciwnie, w wielu miejscach jest pochwałą dyskryminacji i swego rodzaju dyktatury nad obywatelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W stosunku do reszty świata to chyba większa część kultur z naszego punktu widzenia jest wypaczona. Jednak nie daje nam to prawa do ingerencji, nic na siłę. Kultura i technika islamska była kiedyś bardziej rozwinięta od naszej. Teraz są chyba na poziomie naszego średniowiecza. Bieda, bomby, wybuchy i głód spychają ludzi w dość skrajny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 20:59, zadymek napisał:

> Dlaczego? Jak dla mnie to w XX wieku jednym z głównych przyczyn zła jest religia
wystarczy
> popatrzyć co muzułmanusy wyprawiają. I to, że każda religia zawiera uniwersalny
zbiór
> zasad moralnych nie oznacza, że one bez nich nie istnieją.
Religi to "zło" ułatwia, jest narzędziem ale jeśli jakaś religia rzeczywiście miłuje
pokój to trudno akurat na niej psy wieszać.

Oczywiście to co kto ma w środku "w Czesiu" i jakie sobie ołtarzyki stawia w domu to nie moja rzecz. Ale jeśli ktoś siłą usiłuje przekonać innych do swoich racji (czy religijnych czy innych) to jestem temu przeciwny. Przemoc religijna ma nie zawsze podłoże polityczne, czasami po prostu wynika z chęci niszczenia ludzi wyznających inne wartości. Religia jest zbyt łatwym usprawiedliwieniem - nigdy nie zgodzę się, aby patrzeć mniej surowo na zbrodnie tylko dlatego, że ma związek z religią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie się zgłosić więc pisze tu :)
Czeka mnie bierzmowanie... Musze wybrać sobie jakieś tam imię.
Od zawsze chciałem mieć Aleksander i teraz mam okazję. Tylko nie chce rąbnąć jakiejś głupoty i wziąć prawosławnego czy innego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Briant --- Ten to katolik/chrześcijanin ? Ja tam się na tym nie znam więc wybaczcie moje pytanie ;/
Edit:
Albo ten gość, http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Sauli
który mniej podejrzany? :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że mogłem sobie wziąć te imię które już mam, czyli tak jak się nazywam. Nazywam się Albert, więc te imię mam też na Bierzmowaniu. Zapytaj księdza, tak będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleksander Briant - jak najbardziej, Jezuita [czyli brat zakonu papieskiego jezuitów =)]
A swoją drogą były tez biblijne postaci męczenników, Aleksander i Rufus, obaj bodajże są "świętymi", więc suma summarum - Aleksander, bez problemu możesz brać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 14:40, XXL1989 napisał:

U mnie było tak, że mogłem sobie wziąć te imię które już mam, czyli tak jak się nazywam.
Nazywam się Albert, więc te imię mam też na Bierzmowaniu. Zapytaj księdza, tak będzie
najlepiej.

Nie mogłem brać innego, nie pamiętam jak było z tymi co mają drugie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 14:30, DesMonD__PL napisał:

Witam. Nie wiem gdzie się zgłosić więc pisze tu :)
Czeka mnie bierzmowanie... Musze wybrać sobie jakieś tam imię.
Od zawsze chciałem mieć Aleksander i teraz mam okazję. Tylko nie chce rąbnąć jakiejś
głupoty i wziąć prawosławnego czy innego.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_I_%28papie%C5%BC%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować