Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

O muzyce co mówili? Metalowy wokal - charczenie, okrzyki, agresja, niezrozumiałe słowa
mające chwalić Szatana itd. Techno, wprowadzające człowieka w niekontrolowany trans,
zagłuszające własne myśli, często przy spożyciu narkotyków itd.

To ciekawe, bo transujace kawałki spotykamy też w wielu religiach. Choćby takie zdrowaśki.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Sam nie słucham takiej muzyki bo nie uważam tego za muzykę, nikogo nie obrażając. :)
Narkotykom i transom też jestem przeciwny.

Trzeba jeszcze wiedzieć czym jest ten trans by np dowiedzieć się, czy już w niego nie zapadasz.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Co do tego księdza to nie powiedziałbym że ma małą wiedzę, jest on osobą o bardzo silnej
woli, trudno mu patrzeć w oczy, na prawdę.

Silna wola i wiedza, jak piernik i wiatrak?

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Rozumiem też ich troskę o unikanie różnych symboli, talizmanów, wisiorków, no skoro jestem
tym chrześcijaninem to nie wierzę w szczęśliwe kamienie, to logiczne.

Jakby na to spojrzec z punktu widzenia wolnego rynku, chodzi tu o ni mniej nie wiecej jak tworzenie monopolu: nasze symbole, nasze zawodzenia, wszelka konkurencja być zła. Jest to też sygnał,ze KK autentycznie obawia się wpływu tego co zwalcza na swoje interesy. Najlepiej jednak nie słuchać głupot o tym czyj proszek jest lepszy, bo to tylko marketing, a wypróbować i ocenić samemu.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Często mówiono o Harrym Potterze jako wielkim złu. No cóż, przeczytałem całą sagę, jestem
z tego powodu bardzo zadowolony. Gdyby nie medialna nagonka i stworzenie konfliktu między
HP a katolikami, nigdy żaden ksiądz nie powiedziałby złego słowa o tej książce. To już

O. I już widzisz już, że to bullshit.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

u aprobowanego przez kościoł Tolkiena jest więcej herezji, bo stworzył przecież nowy
panteon bogów.

Niezłe:)
To mi przypomina walkę sukienkowych z Kodem Da Vinci. Twórcy filmu setki razy podkreślali, że to tylko fikcja, ale czarni nie odpuścili nagonki: niechybnie dopatrzyli się w filmie jakichś niewygodnych dla faktów skoro tak się uwzięli na głupi film.
No i zrobili mu reklamę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak ostatnio rozmyślam, i zastanawiam się czy ateista może pójść do nieba. Oczywiście nie mówię o mogrimowych ateistach-komuchach, ale o człowieku który jest dobry, pomaga innym ale nie wierzy.
Jakieś pomysły? :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 00:46, Rumcajsev napisał:

A ja tak ostatnio rozmyślam, i zastanawiam się czy ateista może pójść do nieba. Oczywiście
nie mówię o mogrimowych ateistach-komuchach, ale o człowieku który jest dobry, pomaga
innym ale nie wierzy.
Jakieś pomysły? :C

Nie, w biblii tak jest napisane. Stary, przebaczajacy cap widocznie nie jest az tak przebaczajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 17:00, SoundWave napisał:

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,6/t,26682
Ale uwazaj- tutaj tez sa slowa jak "moze", "mozna" itd!


Hehehe bardziej kretyńskiej strony podać juz nie mogłeś. Trzeba było napisac od razu, że na niej się opierasz, nie traciłbym czasu na dyskusje.
Faktycznie, odkrycie. Pewnie dlatego przeleżało 25 lat w szufladzie. Nagle ktoś się obudził? Żenada. Niech przeszukają szuflady u tego faceta z Niemiec, może w drugiej ma kompletny szkielet obcego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2009 o 06:21, HumanGhost napisał:

Hehehe bardziej kretyńskiej strony podać juz nie mogłeś.

Bardziej kretynskiego argumentu podac juz nie mogles. Wiem, ze fanom magicznej rozdzki trudno przyjac do wiadomosci cos z tej ziemi, ale prawda moze byc bolesna, jesli cale zycie zyje sie wsrod jednorozcow i wrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 00:53, SoundWave napisał:

Stary, przebaczajacy cap widocznie nie jest az tak przebaczajacy.


Czy jakiś moderator zagląda do tego tematu? Bo od kiedy grupka fanatycznych ateistów zaczęła spamować, jakakolwiek dyskusja tu jest niemożliwa. W dodatku zupełny brak kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

O muzyce co mówili? Metalowy wokal - charczenie, okrzyki, agresja, niezrozumiałe słowa
mające chwalić Szatana itd.

Uogólnienie, do tego bardzo nie poprawne - typowe dla księży.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Techno, wprowadzające człowieka w niekontrolowany trans,
zagłuszające własne myśli, często przy spożyciu narkotyków itd.

Na serio użył terminu techno? O_o

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Co do tego księdza to nie powiedziałbym że ma małą wiedzę, jest on osobą o bardzo silnej
woli, trudno mu patrzeć w oczy, na prawdę.

Może mieć dużą wiedzą na różne tematy, ale na muzyce raczej się nie zna. Nie znam go, więc trudno mi go oceniać, ale czytałem wiele artykułów na ten temat. Zwykła propaganda przeciwko muzyce z użyciem "naukowych" argumentów z nieznanych i niepotwierdzonych źródeł; niezliczonej liczby uogólnień; banalnych przykładów, często nie do końca zgodnych z prawdą.

Dnia 06.07.2009 o 00:33, Galadin napisał:

Często mówiono o Harrym Potterze jako wielkim złu. No cóż, przeczytałem całą sagę, jestem
z tego powodu bardzo zadowolony. Gdyby nie medialna nagonka i stworzenie konfliktu między
HP a katolikami, nigdy żaden ksiądz nie powiedziałby złego słowa o tej książce. To już
u aprobowanego przez kościoł Tolkiena jest więcej herezji, bo stworzył przecież nowy
panteon bogów.

Prędzej uwierzę w Iluvatara niż w Jahwe ;P


Haha, Mogrim wspomniał o kulturze i fanatykach znów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:12, Mogrim napisał:

Czy jakiś moderator zagląda do tego tematu? Bo od kiedy grupka fanatycznych ateistów
zaczęła spamować, jakakolwiek dyskusja tu jest niemożliwa. W dodatku zupełny brak kultury.


www.gram.pl/moderator

Jak modek nie widzi, nie zareaguje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:13, Miklak napisał:

Haha, Mogrim wspomniał o kulturze i fanatykach znów.


Tak, tylko że ja to wszystko widziałem a nie słyszałem o tym. Mówię o tych uzdrowieniach z opętań itd. Wiadomo za rękę nikogo nie złapałem, bo nie miałem takiej możliwości. Ale trudno mi jest to rozstrzygnąć, na te msze przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nawet zza granicy. Są w kościele setki wiernych i spora część obsługi-organizatorów. Przecież to jest niemożliwe, żeby tak olbrzymia liczba ludzi utrzymywała wszystko w tajemnicy, no chyba że chodzi o dużą forsę, ale nawet przy dużej forsie ktoś zawsze coś chlapnie i wygada się. A ludzie którzy przyjeżdżają - są tak przekonani, że nie zastanawiają się nad tym? I to od wielu pewnie lat? I co tylko ja miałem wątpliwości? Nawet grupka dzieciaków, gimnazjalistów w tym uczestniczyła, tracili przytomność przy modlitwie, zero fałszywego uśmieszku czy mrugnięcia okiem. Wszystko wyglądało bardzo realnie. No ale bez sensu tak na forum, musielibyście tam wpaść i sami ocenić. Dodatkowo oprócz moich wątpliwości i tego przerażenia będąc tam, nie podobała mi się pewna rzecz - sprzedawanie zaraz za wejściem do kościoła (wewnątrz) wielu różnych książek i tego typu rzeczy. Owszem w kościołach też sprzedaje się gazety ale nie w takich ilościach, nie robi się wielkiego kiermaszu czy wręcz rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:12, Mogrim napisał:

> Stary, przebaczajacy cap widocznie nie jest az tak przebaczajacy.

Czy jakiś moderator zagląda do tego tematu? Bo od kiedy grupka fanatycznych ateistów
zaczęła spamować, jakakolwiek dyskusja tu jest niemożliwa. W dodatku zupełny brak kultury.

Mogrim widzi źdźbło w oku bliźniego, ale nie widzi belki w oku swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:28, Miklak napisał:

Czy mi się zdaje, czy zmieniłeś temat?


Nie, rozwijam to samo co zacząłem na początku, tylko odpowiedziałem na nieodpowiedni cytat z Twojego postu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:22, Galadin napisał:

> Haha, Mogrim wspomniał o kulturze i fanatykach znów.

Tak, tylko że ja to wszystko widziałem a nie słyszałem o tym. Mówię o tych uzdrowieniach
z opętań itd. Wiadomo za rękę nikogo nie złapałem, bo nie miałem takiej możliwości. Ale
trudno mi jest to rozstrzygnąć, na te msze przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nawet
zza granicy. Są w kościele setki wiernych i spora część obsługi-organizatorów. Przecież
to jest niemożliwe, żeby tak olbrzymia liczba ludzi utrzymywała wszystko w tajemnicy,
no chyba że chodzi o dużą forsę, ale nawet przy dużej forsie ktoś zawsze coś chlapnie
i wygada się. A ludzie którzy przyjeżdżają - są tak przekonani, że nie zastanawiają się
nad tym? I to od wielu pewnie lat? I co tylko ja miałem wątpliwości? Nawet grupka dzieciaków,
gimnazjalistów w tym uczestniczyła, tracili przytomność przy modlitwie, zero fałszywego
uśmieszku czy mrugnięcia okiem. Wszystko wyglądało bardzo realnie. No ale bez sensu tak
na forum, musielibyście tam wpaść i sami ocenić. Dodatkowo oprócz moich wątpliwości i
tego przerażenia będąc tam, nie podobała mi się pewna rzecz - sprzedawanie zaraz za wejściem
do kościoła (wewnątrz) wielu różnych książek i tego typu rzeczy. Owszem w kościołach
też sprzedaje się gazety ale nie w takich ilościach, nie robi się wielkiego kiermaszu
czy wręcz rynku.

Czy w innych krajach np. Czechach też mają miejsce takie msze, czy musi być spełniony jakiś warunek ? Kiedyś robiono eksperymenty z przekazem podprogowym podczas wyświetlania filmów. Reklamowano w ten sposób określony produkt. Efekt był taki, że poddani takiemu przekazowi chętnie kupowali właśnie ten produkt, a nie konkurencyjny. Zostało to zabronione, ale jak widać, różni manipulanci dalej to robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kulturze wypowiedzi, napisał Pan Mogrim: ;)

"
"Chamskie i prostackie, współczuję rodzicom że im takie coś wyrosło, ale tobie, że cię tak wychowali."

Na szczęście siedzę w tej chwili przed komputerem i nie mam wątpliwego zaszczytu siedzenia w twojej głowie w zastępstwie ameby.

Cóż, ściana to rzeczywiście interlokutor na równym poziomie.

Jakby pare gumek kilkanaście lat temu nie pękło to dzisiaj na tym forum byłoby kilku idiotów mniej.

Ktośtam pisał o zniesieniu instytucji religijnych. Odpowiem mu grzecznie: wal się. Nie chcesz - to wystąp/nie wstępuj, a odwal sie od tych, ktorym są one potrzebne.

Znowu pieprzysz jak ignorant.

Jest to więc dowód twojego fanatyzmu, nienawiści i ciasnoty umysłowej.

Nie szatana, tylko debili.

ak, mam bardzo ciężkie życie, ale dzięki skończonym kretynom mogę od czasu do czasu poprawić sobie humor.

Co za tuman.

Jak proboszcz w parafii stwierdzi, że piekła nie ma, a wszyscy parafianie się z tym zgodzą, to tylko skończony debil powie, że wg Kościoła nie ma piekła."

Cytaty zupełnie wyrwane z kontekstu, istne szaleństwo, crejzol! A to tylko kilka stron pisania o kulturze wypowiedzi i wcielania jej w życie.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:12, Mogrim napisał:

Czy jakiś moderator zagląda do tego tematu? Bo od kiedy grupka fanatycznych ateistów
zaczęła spamować, jakakolwiek dyskusja tu jest niemożliwa. W dodatku zupełny brak kultury.

Urazilo to CIEBIE? O ile mi wiadomo ty nie masz na imie Jahwe ;] Swoje spostrzeżenia dotyczace niewidzialnego capa opieram na waszej biblii, ktorej posrednio on sam jest autorem.
Poza tym- jest wszechmocny- jak bedzie cos do mnie mial to pewnie da znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 11:12, Mogrim napisał:

> Stary, przebaczajacy cap widocznie nie jest az tak przebaczajacy.

Czy jakiś moderator zagląda do tego tematu? Bo od kiedy grupka fanatycznych ateistów
zaczęła spamować, jakakolwiek dyskusja tu jest niemożliwa. W dodatku zupełny brak kultury.

Ej no, chyba nam tu z obrazą uczuć religijnych nie wyjedziesz? A poza tym jak można się obrazić o obrażanie czegoś co nie istnieje?
Równie dobrze ty mógłbyś bluzgać na Balroga: niogo to nie ruszy. Weź poprawkę, na to, że autor nie może podchodzić do podmiotu emocjonalnie skoro w jego istneinie nie wierzy, ot chciał kogoś sprowokować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować