Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Ouya może konkurować z PS3 i Xboksem 360?

17 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Po błyskawicznym zebraniu funduszy na nową konsolę Ouya pojawiło się sporo wątpliwości, czy urządzenie spełni oczekiwania graczy, zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa i będzie mogło konkurować z Sony, Microsoftem czy Nintendo.

Przeczytaj cały tekst "Czy Ouya może konkurować z PS3 i Xboksem 360?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie musi konkurować z Xbox 360 , PS3.

Ma zupełnie inny target i założenia.

Ponadto to będzie napędzane Androidem czyli Google tutaj będzie maczać palce, a Google ma pieniędze i chęć ekspansji na nowe rynki zbytu.
Myślę, że Google po cichu dało kilka milionów na projekt i wdrożenie tego systemu, a oficjalnie jest robiony niby jako nisza i wynikająca z potrzeby "sceny" a nie krawiaciarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 13:25, meJKu napisał:

Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo ja tego pojąć nie mogę. Jaki jest sens tej konsoli?

Nie możesz czy nie chcesz? Wszystko jest w newsie, jeśli to do ciebie nie dociera to widocznie nie jest sprzęt dla ciebie ;) Mi się podoba pomysł, bo pozwoli na tworzenie gier, których największymi walorami będzie grywalność i ogólna estetyka, a nie najlepsze efekty graficzne ever i trzepanie kapusty na DLC. Xboxa mi to nie zastąpi, ale świetnie uzupełni jego braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 14:13, leukocyt_model napisał:

Sens konsoli rozumiem. Sensu modelu biznesowego już nie. Ja się zastanawiam kto na to
będzie robić i wydawać gry?


A kto obecnie robi i wydaje gry na Androida? Jak znajdziesz odpowiedz, to tym samym odpowiesz sobie na swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 i Xbox 360 nie ma nic wspólnego z tym urządzonkiem, to nie jest żadna konkurencja dla Ouya.

Ja jestem za, bo ostatnio wysokobudżetowe tytuły robi się w 95% dla casuali i więcej jest w nich oglądania i skryptów niż samego grania. Wierzę, że na Ouya będą pojawiać się szpile w starym stylu, bardziej podobne do tego co obecnie można znaleźć na xbox live arcade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się pomysł bardzo podoba i jeżeli będzie cena przystępna to chętnie się w to zaopatrzę.
Mam lapca średniej klasy do gry w MMO, Xboxa do innych gier i do tego przyłączę tę konsolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 14:31, Danio1998 napisał:

Ciężko będzie mu ugruntować pozycję na rynku konsol, bo mamy już PS3 i Xbox360, które
cieszą się powszechnym szacunkiem wśród graczy.


Widzisz, ja mam wrażenie, że OUYA jest adresowana do zupełnie innej kategorii graczy, i o sukces będzie walczyła podobnie, jak produkty Nintendo: nie starając się być "tym samym, tylko lepszym", ale czymś zupełnie innym. OUYA stawia na przyjaznośc graczom i twórcom - żadnych uciążliwych restrykcji, żadnej durnej certyfikacji, pełna otwartość. Do tego niesamowicie niska cena.

Mam wrażenie, że OUYA jest dla tych, którzy chcą sobie na lajcie pograć w gry, które nie są jedynie robionymi taśmowo za dziesiątki milionów klonami klonów, wykastrowanymi z zawartości sprzedawanej jako DLC, do tego nastawione na bezmózgą rozwałkę i wodotryski graficzne (bo tych raczej na OUYA nie będzie). Innymi słowy: dla ludzi, którzy są już całą tą sytuacją w branży zmęczeni i zniechęceni, i chcą znowu czerpać przyjemność z grania.

Zresztą, co by dużo nie mówić, ludzie od OUYA sprawili, że ja, zdeklarowany PC-towiec, jestem tą konsolą zajarany i nastawiony na szybkie kupno - a to jednak coś znaczy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 13:25, meJKu napisał:

Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo ja tego pojąć nie mogę. Jaki jest sens tej konsoli?


Hmmm...? A jaki w ogóle jest sens konsol jako takich, bo ja tego pojąć nie mogę? Podłączasz kabel HDMI do kompa, pada do portu USB i, ot! Konsola! I to w dodatku taka, od której odłączysz pada i kabel i znowu może służyć do tysiąca innych rzeczy oprócz grania. Więc...?

Ale abstrahując, od tego Twojego - wybacz - dość bezsensownego postu. Podobnie jak Tenebrael, również jestem PC''towcem i także raczej nastawiam się na prędki zakup urządzenia. Nie jest mi do niczego szczególnego potrzebna, co wykazałem w pierwszej części postu, ale po prostu - przekonali mnie swoją polityką. Świadomie daję się złapać na marketingowe paplanie, bo... Bo warto. Ot. Jeśli zaś ktoś tutaj wysunął słuszny wniosek dotyczący maczania w całym przedsięwzięciu paluchów przez Google to tym lepiej. Takiemu projektowi przyda się, taki "możny protektor" z kapitałem. Co by zresztą o Google nie mówić (wiadomo, święte nie jest) to przynajmniej zasadniczo ich głównym celem (w przeciwieństwie do paru innych firm podobnych gabarytów) nie jest usrywanie życia końcowemu odbiorcy.

Pozdrawiam,
BartazFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się historia elektronicznej rozrywki w najblizszych kilkunastu miesiacach. Ouya moze byc poczatkiem pewnego powrotu do korzeni - gier tryskajacych wieksza miodnoscia niz grafika. To moga byc na prawde bardzo interesujace czasy dla nas - graczy.

P.S.

Pisze to w momencie kiedy na kickstarterze lada chwila bedzie wybijal piaty milion "bucku" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 17:14, Bartaz napisał:

Hmmm...? A jaki w ogóle jest sens konsol jako takich, bo ja tego pojąć nie mogę?

A ja oczekuję poważnej odpowiedzi na poziomie, a tym czasem spotykają mnie posty tego typu. Ja rozumiem OYUA, wszystko fajnie pięknie tylko po co to komu? Przecież to konsola o mocy telefonu. Nie łatwiej i taniej jest po prostu zrobić pad kompatybilny ze wszystkimi telefonami na androidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc dużo lepszym pomysłem byłoby stworzenie PC-towego Androida. Dzięki temu po prostu PC pełniłby rolę tej konsoli, a przy okazji tysiąc innych funkcji. Robienie osobnego sprzętu pod to się nie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2012 o 15:27, Tenebrael napisał:

Mam wrażenie, że OUYA jest dla tych, którzy chcą sobie na lajcie pograć w gry, które
nie są jedynie robionymi taśmowo za dziesiątki milionów klonami klonów, wykastrowanymi
z zawartości sprzedawanej jako DLC, do tego nastawione na bezmózgą rozwałkę i wodotryski
graficzne (bo tych raczej na OUYA nie będzie).

czyli konsola do produkowanych taśmowo klonów tworzonych w garażu? ;) Bo przy całym szacunku dla sceny indie, jak coś nie jest mniej lub bardziej udziwnioną platformówką lub tower defense, to można ogłaszać święto.
A jeśli chodzi o samą konsolę.. chyba ciekawostka ''co z tego będzie'' jeszcze większa, niż nowe Wii. Głównie dlatego, że póki co wygląda jak smartfon bez wyświetlacza, taki SNES pogrobowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 23:02, dark_master napisał:

czyli konsola do produkowanych taśmowo klonów tworzonych w garażu? ;) Bo przy całym szacunku
dla sceny indie, jak coś nie jest mniej lub bardziej udziwnioną platformówką lub tower
defense, to można ogłaszać święto.
A jeśli chodzi o samą konsolę.. chyba ciekawostka ''co z tego będzie'' jeszcze większa,
niż nowe Wii. Głównie dlatego, że póki co wygląda jak smartfon bez wyświetlacza, taki
SNES pogrobowiec.


Odnosze to samo wrazenie. Jedyna nadzieja w tym, ze ktoś znajdzie sposób aby to wykorzystać w bardziej nietypowy sposob ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować