Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2007 o 21:45, com5 napisał:

Troche pytań mam bo jestem zieliony jeśli chodzi o Linuxy, a chce się nauczyć obsługiwać jakiegoś
i za swoją ofiarę wybrałem Kubuntu.
A oto następne pytanie: czemu po nagraniu obrazu Kubuntu Feisty Fawn na płytke za pomocą programu
ImgBurn pokazuje mi się że cała płyta jest zagrana, ale na niej nie ma żadnego pliku? A jak
próbuje z niej wystartować to się nie da?
Drugie pytanie: czy Feista Fawn ma juz polską wersje językową, a jak nie to kiedy ma mieć?

Ma polską wersję. Możesz pobrać ją z tąd www.ubuntu.com tylko przy pobieraniu wybież polską lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 21:54, Vivek1 napisał:

> Drugie pytanie: czy Feista Fawn ma juz polską wersje językową, a jak nie to kiedy ma
mieć?
Ma polską wersję. Możesz pobrać ją z tąd www.ubuntu.com tylko przy pobieraniu wybież polską
lokalizację.


Czyli przy pobieraniu Kubuntu też będzie polska wersja jeżeli wybiore polski serwer? Bo tak zrobiłem, tylko że teraz mam problem z nagraniem tego co ściągnąłem na płytke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 22:00, com5 napisał:

> > Drugie pytanie: czy Feista Fawn ma juz polską wersje językową, a jak nie to kiedy
ma
> mieć?
> Ma polską wersję. Możesz pobrać ją z tąd www.ubuntu.com tylko przy pobieraniu wybież polską

> lokalizację.

Czyli przy pobieraniu Kubuntu też będzie polska wersja jeżeli wybiore polski serwer? Bo tak
zrobiłem, tylko że teraz mam problem z nagraniem tego co ściągnąłem na płytke.

Tak, ale jak zbotujesz to na samym początku gdzie masz wybór i pisze po angielsku np. install Kubuntu to naciskasz F2 i wybierasz język Polski. (Proste jak dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś. Nie ściągaj wersji x64 bo na nią nie ma jeszcze adobe flash player i innych takich programów do odtwarzania multimediów ze stron internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 22:10, Vivek1 napisał:

Jeszcze coś. Nie ściągaj wersji x64 bo na nią nie ma jeszcze adobe flash player i innych takich
programów do odtwarzania multimediów ze stron internetowych.


Na razie ściągnąłem właśnie wersje x64, bo mam Athlona 64 i chciałem sprawdzić jak będzie działał system wykorzystujący tą technologie. W dodatku na stronie http://jakilinux.org/linux/ubuntu/kubuntu-606-na-athlonie-64-bit piszą:

Środowisko 32-bitowe w 64-bitowym systemie
Po pierwsze, należy zainstalować środowisko odpowiedzialne za uruchamianie aplikacji 32-bitowych. Najłatwiej wykonać to w konsoli za pomocą polecenia:
sudo apt-get install ia32-libs ia32-libs-gtk linux32
Od tej chwili, będziemy mogli instalować i uruchamiać programy przeznaczone dla systemu 32-bitowego w środowisku 64-bitowym przez proste polecenie:
linux32 nazwa_programu
Czasem będziemy chcieli zainstalować również pakiety przygotowane dla Ubuntu w wersji na procesory x86. Z pomocą przychodzi nam tutaj opcja force-architecture programu dpkg. Przykładowo:
sudo dpkg --force-architecture \
opera_8.54-20060330.6-shared-qt_en_etch_i386.deb
zainstaluje Operę w wersji 8.54.

Więc czy jak się to zrobi czy będą te programy rzeczywiście działać na x64 czy lepiej ściągnąc zwykła wersje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ;( próbowałem tak zainstalować ale nie dawało to porzątanego skutku bo nie mogłem ustawić rozdzielczości na 1280x1024 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie stery instalowales? Te z repo czy ze strony nVidii? Jesli te drugie to nie ustawisz normalnie rozdzialki. U mnie w ubuntu pojawia sie menu podobne zreszta do tego w windzie gdzie moge ustawic rozdzialke wieksza od 1024x768 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podpowie mi ktoś jak zainstalować router z płyty (autorun nie włącza się)
Mój router to DSL 524T
Dziś dopiero zainstalowałem ubuntu na komputerze
Teraz piszę z drugiego kompa
Jestem rozleniwiony przez Winde, obiecuję zebrać się do porządku.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

autorun nie ma prawa sie wlaczyc... Przeciez Linux to nie windows ;) A jestes pewny, ze na plycie sa sterowniki do linuxa? Ustaw DNSy, IP... powinno ruszyc. Jesli nie to w googlach DSL 524T+ubuntu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 16:54, metal_man napisał:

A jakie stery instalowales? Te z repo czy ze strony nVidii? Jesli te drugie to nie ustawisz
normalnie rozdzialki. U mnie w ubuntu pojawia sie menu podobne zreszta do tego w windzie gdzie
moge ustawic rozdzialke wieksza od 1024x768 ;)

Te z repozytoriów i nie moge zmienić rozdziałki na 1280x1024:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Na poczatek: jaka masz karte graficzna i ktore sterowniki z repozytoriow zainstalowales ? [z tego co sie orientuje sa trzy rozne, ale moge sie mylic bo sam mam ati, i nvidia chwilowo mnie nie interesuje ;].
Jesli nie masz nic przeciwko pojsciu na latwizne polecam Envy: http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html - podobno bardzo przydatne narzedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Aha - wlasnie wyszukalem, ze w Feistym wystarczy wlaczyc sterowniki w Menadzerze sterownikow wlasnociowych - nie trzeba nic doinstalowywac. [System -> Administracja -> Menadzer...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 21:16, LifaR napisał:

>/.../
-> Aha - wlasnie wyszukalem, ze w Feistym wystarczy wlaczyc sterowniki w Menadzerze sterownikow
wlasnociowych - nie trzeba nic doinstalowywac. [System -> Administracja -> Menadzer...]

Dzięki. jak komp powróci z serwisu to sprawdzę. Mam Geforce 7900GS (to karta graficzna w moim słabszym sprzęcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 22:01, Vivek1 napisał:

Zainstalowałem sterowniki nvidia-glx new


Zainstalowales i co? To sa te przez ktore jest tyle problemow? Czy wogole te sa nowe i z nimi nie ma problemow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować