Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

To są nowe ale i tak mam problem ze zmienieniem rozdzielczości na pożądaną więc chcę zainstalować te od nVidii, ponieważ te mogą mi pomóc ale nie wiem jak je zainstalować w trybie tekstowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty_pl#Jak_zainstalowa.C4.87_sterowniki_grafiki_.28NVIDIA.29 <- sproboj moze tego. A probowales juz jak mowilem, po prostu uaktywnic sterowniki z Menadzerze sterownikow wlasnosciowych ? No i dlaczego koniecznie konsola, nie mozesz skorzystac z Envy , jesli inne metody zawodza ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 15:33, metal_man napisał:

Ja dodam od siebie jeszcze tylko tyle, ze przed instalowanie kolejnych strownikow poprzednie
warto usunac... ;)

Wiem o tym przecież nie jestem początkującym userem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Wie ktoś jak zmienić pozycje w menu wyboru systemu przy uruchamianiu?
Mam teraz coś takiego:
1 Kubuntu
2 Kubuntu w innym trybie
3 Memtest
4 Windows XP
Chciałbym żeby Windows XP był na pierwszym miejscu i domyślnie się uruchamiał. W Mój Komputer/Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i Odzyskiwanie mam coś takiego "[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista systemów operacyjnych znajduje się w pliku /boot/grub/menu.lst lub /boot/grub/grub.conf. Uruchom Kubuntu i zmień zawartość tego pliku, który zawiera wpisy dotyczące wszystkich 4 pozycji. Efekty będą po ponownym uruchomieniu komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić aby Windows widział pliki na partycji Kubuntu, oraz żeby Kubuntu widziało pliki na partycjach z kodowaniem ntfs??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:03, com5 napisał:

Co mam zrobić aby Windows widział pliki na partycji Kubuntu, oraz żeby Kubuntu widziało pliki
na partycjach z kodowaniem ntfs??

Ubuntu widzi zamontowane dyski z NTFSem bez problemu, ale są one tylko do odczytu.
Natomaist, żeby Winda widziała dyski na ext2 lub ext3 potrzebujesz tego programiku: http://www.fs-driver.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:03, com5 napisał:

Co mam zrobić aby Windows widział pliki na partycji Kubuntu, oraz żeby Kubuntu widziało pliki
na partycjach z kodowaniem ntfs??

co to jest kodowanie ntfs? O systemie plików ntfs to ja słyszoł, ale kodowanie? A Windołs to ni zobaczy partycji kubuntu, tak normalnie, zainstaluj total Comandera i wtyczkę do nie go stąd:
http://totalcmd.pl/download/wfx/dsk/ext2rw
A jak ma Kubuntu widzieć ntfs?
http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl#Jak_automatycznie_zamontowa.C4.87_partycj.C4.99_NTFS_podczas_startu_system u.2C_przyznaj.C4.85c_u.C5.BCytkownikom_prawo_do_odczytu.3F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 17:42, metal_man napisał:

> Jaki mam ustawić główny system plików przy instalacji Kubuntu?

ext2/ext3


Chodzi mi o wersje AMD64. I jeszcze jak "zdefiniować główny system plików w menu partycjonowania"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 17:49, com5 napisał:

Chodzi mi o wersje AMD64. I jeszcze jak "zdefiniować główny system plików w menu partycjonowania"?


No to nie ma znaczenia jakiego masz proca. Przynajmniej na razie nie ma znaczenia. wybieras ext2/ext3. Na swapa dajesz 512 do 1024 mega i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 17:54, metal_man napisał:

> Chodzi mi o wersje AMD64. I jeszcze jak "zdefiniować główny system plików w menu partycjonowania"?


No to nie ma znaczenia jakiego masz proca. Przynajmniej na razie nie ma znaczenia. wybieras
ext2/ext3. Na swapa dajesz 512 do 1024 mega i tyle.


Na wikipedi piszą że swap powinien być dwa razy większy od Ramu. Ja mam Ramu 1024MB 677MHz. Ile powinienem przeznaczyć miejsca na swapa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 19:08, czad93 napisał:

no tak z 1gb/2gb. Ja nie pamietam ile mam, ale chyba giga przy ramie 512mb.

ja mam 1,5 GB ramu i na swapa dalem tylko 600-700 mega (mam troche maly dysk) , czy system moze przez to dzialac wolniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 19:03, com5 napisał:

Na wikipedi piszą że swap powinien być dwa razy większy od Ramu.

Stara informacja z czasów, gdy RAMu było w komputerach znacznie mniej.

Dnia 02.05.2007 o 19:03, com5 napisał:

Ile powinienem przeznaczyć miejsca na swapa?

512 MB powinno wystarczyć. W każdej chwili możesz sprawdzić stopień użycia pamięci poleceniem free -m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować