Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 19:30, PsychoMan napisał:

Wciskasz Tab parę razy, coby pole <OK> się podświetliło i wtedy z nienacka stukasz paluchem
w Enter ;)


I wtedy:
"Najpierw -- powoli -- jak żółw -- ociężale,
Ruszyła -- maszyna -- po szynach -- ospale,
Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem,
I kręci się, kręci się koło za kołem,
I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej,
I dudni, i stuka, łomoce i pędzi,"
Julian Tuwim

W wierszu o lokomotywie, a ja o instalce. wielkie dzięki za "z nienadzka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu 46% pamięci fizycznej zajmuje pamięć podręczna dysku,a 12% bufory dyskowe? Czy takich funkcji nie powinna pełnić pamięć swap?

20070505234930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@com5 nie pisze się takiej składni ''sudo nano/gedit/kate .......'' tylko wybierasz który edytor tekstu posiadasz :P Pamięć Swap jest wykorzystywana na końcu, bo jest najwolniejsza. btw. Wygląda na to, że jesteś bardzo początkujący zajrzyj tutaj http://pmu.4.pl/ i tu http://ubuntu.pl na pewno ci się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 18:54, com5 napisał:

> albo od razu piszesz:
> sudo nano/gedit/kate /boot/grub/menu.lst

jak wpisuje to na konsoli wtedy wyskakuje" "sudo: nano/gedit/kate: command not found"


To zalezy jaki edytor tekstu masz w systemie. nano powinno dzialac zawsze, kate bedziesz mial standardowo przy kubuntu, gedit jesli masz ubuntu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 11:19, Kaziu02 napisał:

na to, że jesteś bardzo początkujący zajrzyj tutaj http://pmu.4.pl/ i tu http://ubuntu.pl na
pewno ci się przyda :)


Jestem początkujący, dlatego pisze jak czegoś nie wiem lub nie rozumiem. Jak tego nie robiłem to wpisywałem do konsoli byle co i sutkiem zwykle była reinstalka kubuntu.

A formuła już zadziałała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@com5 Jak się poduczysz to zrozumiesz, że reinstalka to najgorsze z możliwych rozwiązanie bo nic nie uczy, nie traktuj Linuksa jak Windows tutaj reinstalka nic nie daje poza resetem ustawień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zmienic aby ikonka Opery nie pokazywała się w tray''u? Zakł􏻳ca mi ta ikonka porządek, bo wcześniej ikonki tam były ustawione w dw􏻳ch rządkach, a przy włączonej Oprze są w jednym. Więc są następujące rozwiązanie
1. sprawić żeby ikonka sie tam nie pokazywała (przeszukałem preferencje, ale takiej opcji nie znalazłem)
2. zmniejszyć lub uciąć ikonke w jakimś programie graficznym (nie wiem gdzie jest plik zawierający ikonke)
3. zwiekszyć rozmiar pionowy paska (wiem jak to zrobić, ale nie chce tego robić z tego samego powodu, jak ikonki)


Drugi problem to: wgrałem flasha zgodnie z instrukcją z tej strony
http://debian.linux.pl/printview.php?t=1377&start=0&sid=97a5e1346c066c4eeb7c7d3580f1ad5e
i podczas używania flasha nie ma głosu.


Nie mam nadal kodek􏻳w. Wpisanie tej form􏻳ły:

sudo apt-get install gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-ffmpeg
gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-good
gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse
gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse
libxine-extracodecs w32codecs

przynosi coś takiego:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Couldn''t find package gstreamer0.10-pitfdll

i kodek􏻳w tak nie ma jak nie było. Problem z mp3 rozwiązałem częściowo pobierając XMMS''a, ale ten program ma kodeki do mp3 tylko dla siebie i pr􏻳ba odtworzenia mp3 za pomocą Amaroka dalej nic nie daje. Poza tym kodeki potrzebne mi są też do odtwarzania film􏻳w.

Jakby to miało jakieś większe znaczenie to mam Kubuntu 7.04 AMD64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 08:29, Deejay napisał:

No i sobie zamówiłem :)
Pewnie zanim przyjdzie, zapomnę, że składałem to zamówienie... ;]


Wcale tak długo nie idzie. 2-3 tygodnie i już będziesz miał płytki w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 09:05, Klimos napisał:

> No i sobie zamówiłem :)
> Pewnie zanim przyjdzie, zapomnę, że składałem to zamówienie... ;]
Wcale tak długo nie idzie. 2-3 tygodnie i już będziesz miał płytki w domu ;)

No właśnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 09:07, Deejay napisał:

No właśnie ;)


Dobra, nie mam więcej pytań. Widzę, że pamięć masz jak ja - dobrą ale krótką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po około 2 tygodniach dostałem płytki, przesłane priorytetem aż z Holandii. Za jakość wydania tych płytek faktycznie - należy ich pochwalić. Dzisiaj mam w planach instalację Ubuntu/Kubuntu. No i właśnie rodzi się tu pierwsze pytanie. Wiem, że te dwa systemy różnią się tylko środowiskiem graficznym - które wydaje się wam ładniejsze i na które jest więcej programów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Programów jest tyle samo, bo możesz bez problemu odpalać programy robione pod KDE na GNOME i odwrotnie.
Ładniejszy też jest teoretycznie KDE, ale to kwestia gustu, ja na przykłąd najbardziej lubię Xfce :)
Generalnie uruchom sobie oba systemy z LiveCD, potestuj z godzinkę oba i zdecyduj, które ci bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. To juz tylko kwestia gustu. Ja osobiscie wybralem GNOME bo wydaje mi sie bardziej funkcjonalny od reszty (ale to TYLKO moja opinia ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc? Dzisiaj zainstalowalem kubuntu, wszystko ładnie skonfigurowałem, ale za cholerę nie mogę wrzucić stacji DVD i CD. Na screenie widać, chcę włączyć napędy "Optical..." "Burner...", ale nie wiem co dokładnie wpisać w polu "Zmień". Dokładnie chodzi mi o typ, bo punkt montowania to wiem jaki wpisać ;).

20070516203406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chce aby akregator otworzył daną strone w zewnętrznej przeglądarce to zawsze używa aktywnej karty. A ja chciałbym aby otwierał nową karte i w niej dopiero daną rzecz. Jak to zrobić?
Mam Kubuntu 7.04 AMD64. I za zewnętrzną przeglądarke akregatora ustawiłem opere 9.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 21:11, com5 napisał:

Jak chce aby akregator otworzył daną strone w zewnętrznej przeglądarce to zawsze używa aktywnej
karty. A ja chciałbym aby otwierał nową karte i w niej dopiero daną rzecz. Jak to zrobić?
Mam Kubuntu 7.04 AMD64. I za zewnętrzną przeglądarke akregatora ustawiłem opere 9.20


W podmenu "Przeglądarka" zaznacz "Użyj tej komendy" i spróbuj tam wpisać to: "/usr/bin/opera -backgroundpage" albo to: "opera -backgroundpage" (oczywiście bez cudzysłowów :P). Może któreś zadziała, ale gwarancji, ani tym bardziej niczego sobie uciąć, nie dam ;)

Cmq --> Mój CD-ROM ma ustawiony typ "auto" (jak na screenie) i wszystko jest OK. U Ciebie natomiast widzę coś bardzo dziwnego, bo masz zamontowaną tą "dziwną" partycję 1Kb (u mnie też ona jest) właśnie jako /media/cdrom1 i typ "auto", a z kolei napędy DVD-ROM i CD-RW (2 ostatnie) w ogóle nie mają ani typu ani punktu montowania :/ Nie mieszałeś czasem tam w jakichś ustawieniach albo nie edytowałeś pliku /etc/fstab?

20070517033451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować