Zaloguj się, aby obserwować  
Ryan-Kam

Medal of Honor Airborne

1010 postów w tym temacie

A ja już skreśliłem tą grę. Ponad stówa w kieszeni.
Nie jestem maniakiem realizmu ale są pewne granice. Już kręciłem nosem na ilość i rodzaj ekwipunku, z którym skaczemy: tak naprawdę jedynie pistolet mógł się znajdować na wyposażeniu bo reszta jest za duża lub za ciężka. Nieskończona amunicja też trochę kuła mnie w oczy ale i tak nie używałem tego pistoletu. To jednak co przeczytałem w recenzji CDA całkowicie mnie zniechęciło do grania. Nieprawdę historyczną już jest mi ciężej wybaczyć ale gdybym chciał zagrać w RTCW to zdecydowanie nie szukałbym takich wrażeń w tej grze i nie chcę ich: albo historia albo s-f.

Medal of Honor to seria konsolowa i to co widziałem w niej na PSX a także kilka lat później na PC mnie do niej nie przekonało. Prawi uczyniło to demo MoH:A ale jak widać pełną wersją bym się zawiódł i to strasznie. Dopiero mody dały by szansę tej grze ale co za sens wydawać kasę na coś, co nie odpowiada moim oczekiwaniom? Szkoda, wielka szkoda. Kończę wypowiadanie się tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie możesz skreślić gry, opierając się o recenzję z takiej gazety jak CDA.....
Przynajmniej ja niecierpię tej gazety, ale niech będzie.
Nigdy nie ufałem recenzjom z gazet, ani o grach na PC, ani o grach na konsole.
Powód? Chociażby dlatego, że Counter Strike: Source dostał w CDA 2/10 "bo to tylko remake"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zaczekać (a może już jest, to obejrzeć) recenzję na gametrailers.com lub przeczytać reckę na ign. com. Takimi serwisami warto się sugerować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 14:17, Ufo2 napisał:

Na Wirtusie pisało, że dzisiaj wysyłka, ale jak widać coś im nie wyszło :P

Premiera była przecież przesunięta na 7 września - widocznie na wirtusie nie zmienili. Mnie też zastanowiła słaba ocena w CDA ... Poczekam jeszcze aż wyjdzie CoD 4, posłucham ocen gramowiczów i wtedy zobaczę. Nie chcę wydać 120 zł w błoto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - MoH:A dostało w CDA 7+. A miało byc lepsze. Co więcej napisali, że Cod wywoływał większe emocje, a jedynka ma juz swoje małe lata. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:37, hallas napisał:

A ja już skreśliłem tą grę. Ponad stówa w kieszeni.

Nie sugeruj się recenzją w CDA, oni już wielokrotnie albo zbyt wysoko oceniali grę( Oblivion, który dostał 10/10, a dzisiaj jest uważany za szajs, a nie prawdziwy RPG) albo zbyt nisko, i to z powodu niedopatrzenia redaktora,np. dodatek do Commandos oberwał za to,że nie miał trybu treningowego...trening był, tylko trzeba było poszukać go w folderze z grą. Heroes V oberwało za to że nie miał listy wszystkich budynków w mieście...lista była, tylko jest domyślnie wyłączona. Wystarczy pogmerać w opcjach. Nie skazuj więc gry na potępienie,tylko dlatego że panowie CDA znowu oczekiwali za wiele...(pamięta ktoś numer z CS Source?)

Dnia 04.09.2007 o 15:37, hallas napisał:

Nie jestem maniakiem realizmu ale są pewne granice. Już kręciłem nosem na ilość i rodzaj ekwipunku,
z którym skaczemy: tak naprawdę jedynie pistolet mógł się znajdować na wyposażeniu bo reszta
jest za duża lub za ciężka.

Bzdura. Skąd ci przyszło coś takiego do głowy? Jeśli można by było zabrać tylko pistolet, jaki byłby sens wysyłania spadochroniarzy do Normandii podczas D-Day? Na wyposażeniu spadochroniarza była jedna broń długa, parę granatów,noż i amunicja+racje żywnościowe. To, co nie mieściło się w kieszeniach, ładowano do torby.
A co do tego pistoletu... zdziwisz się, ale to właśnie jego NIE powinno być w ekwipunku. A wiesz czemu? Bo oficjalnie nie był on elementem wyposażenia amerykańskiego spadochroniarza. Ci, którzy go mieli, musieli go sobie "załatwić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.W sumie po jednej niezbyt optymistycznej recenzj nie ma sie co zniechęcac.Nieraz było tak ze cda wystawiło grze bardzo dobrą ocene co mnie zmotywowało do kupna,a gdy juz w tą gre zagrałem to odstawilem na pulke,wiec nie ma sie co sugerowac.Poczekam na inne recenzje i opinie.Pozatym kupuje gre głównie dla multi a w cda praktycznie nic o nim nie ma.To ze dla Mac Abry(recenzent)gra jest za trudna i za mało realistyczna(pewnie grał na easy...)nie znaczy ze dla mnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MoH: A dostał tylko 7+?? Ludzie świat się kończy! Liczyłem na co najmniej 8+... Miał być hit wyszedł prawie hit... Muszę kupić CDA żeby przeczytać tą reckę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:25, kpt Nemo napisał:

MoH: A dostał tylko 7+?? Ludzie świat się kończy! Liczyłem na co najmniej 8+... Miał być hit
wyszedł prawie hit... Muszę kupić CDA żeby przeczytać tą reckę :)


Jeśli nie przeszkadzają Ci niezgodności historyczne mozesz dodac do oceny jeden punkt.Tak napisali w cda.Czyli nie jest tak zle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:37, hallas napisał:

A ja już skreśliłem tą grę. Ponad stówa w kieszeni. Nie jestem maniakiem realizmu ale są pewne granice. Już
kręciłem nosem na ilość i rodzaj ekwipunku, z którym skaczemy: tak naprawdę jedynie pistolet mógł się
znajdować na wyposażeniu bo reszta jest za duża lub za ciężka.


Słucham?! To niby czym walczyli żołnierze w Normandii?! Samymi pistoletami? Owszem, z Thompsonem i Grandem naraz nikt nie skakał, ale każdy miał coś cięższego niż Colt. Poza tym owych pistoletów zwykli żołnierze oficjalnie nie mieli. Zdaje się, że dostawali je z przydziału tylko oficerowie, a reszta załatwiała je sobie na własną rękę.

Dnia 04.09.2007 o 15:37, hallas napisał:

Nieskończona amunicja też trochę kuła mnie w oczy ale i tak nie używałem tego pistoletu. To jednak co
przeczytałem w recenzji CDA całkowicie mnie zniechęciło do grania. Nieprawdę historyczną już jest mi ciężej
wybaczyć ale gdybym chciał zagrać w RTCW to zdecydowanie nie szukałbym takich wrażeń w tej grze i nie
chcę ich: albo historia albo s-f.


No cóż, jeśli jedna (ostatnia) misja opisana przez Mac Abrę bardzo subiektywnie, zresztą tak jak i cała recenzja (vide fragment z mostem w Nijmagen) zniechęciła Cię do gry w Airborne''a, to radzę nie czytać prasy komputerowej - każda gra ma mniejsze lub większe błędy, a widzę, że Ciebie wyjątkowo łatwo zrazić. Tak czy siak poczekałbym na recenzję w jakimś dużym internetowym portalu, a najlepiej kilku, i na ich podstawie wysnuć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 17:05, Darkstar181 napisał:

Nie sugeruj się recenzją w CDA, oni już wielokrotnie albo zbyt wysoko oceniali grę( Oblivion,
który dostał 10/10, a dzisiaj jest uważany za szajs, a nie prawdziwy RPG)

Nie, dzisiaj Oblivion nie jest L33T grą, więc wstyd w nią grać. A mi się podoba, to po prostu bardzo popularny gatunek, action RPG. Zresztą, recenzje są subiektywne - i każdy ma prawo do oceny. Więc nie powinno się sugerować wszystkimi ocenami, chyba że dany redaktor ma gust podobny do twojego, ew. gra wszędzie zbiera dobre oceny.

Dnia 04.09.2007 o 17:05, Darkstar181 napisał:

albo zbyt nisko,
i to z powodu niedopatrzenia redaktora,np. dodatek do Commandos oberwał za to,że nie miał trybu
treningowego...trening był, tylko trzeba było poszukać go w folderze z grą.

Był trudno dostępny, więc tyle już starcza...

Dnia 04.09.2007 o 17:05, Darkstar181 napisał:

Nie skazuj więc gry na potępienie,tylko dlatego że panowie CDA
znowu oczekiwali za wiele...(pamięta ktoś numer z CS Source?)

Ja pamiętam, akurat z tą opinią się dokładnie zgadzam. Liczyłem na coś więcej, niż zwykłą poprawę (i tak mierną) grafiki.

Dnia 04.09.2007 o 17:05, Darkstar181 napisał:

A co do tego pistoletu... zdziwisz się, ale to właśnie jego NIE powinno być w ekwipunku. A
wiesz czemu? Bo oficjalnie nie był on elementem wyposażenia amerykańskiego spadochroniarza.
Ci, którzy go mieli, musieli go sobie "załatwić".

Co i tak zdarzało się bardzo często, pod koniec operacji Overlord prawie każdy miał już pistolet zdobyty na wrogu, ew. po martwym kumplu.

Aha, średnia ocen w internecie i bardziej renomowanych anglojęzycznych czasopismach to 80% i 25 opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2007 o 18:09, Cmq napisał:

Nie, dzisiaj Oblivion nie jest L33T grą, więc wstyd w nią grać.

Jeżeli już, to nie tylko dzisiaj, ale już od 3 miesiąca premiery...ludzie się po prostu zorientowali że gra poza piękną grafiką niczego ciekawego nie ma. Przecież ten idiotyczny level scalling(czy jak to się nazywa) który powoduje że potwory dostosowują się do twojego poziomu postaci, nie został nawet wytknięty w CDA... a niemal w każdym szanującym się piśmie/serwisie internetowym obniżano jednak za niego ocenę do 9, lub 9+...ale nie w CDA, gdzie redaktor ponoć grał w grę tylko parę godzin( a gra ponoć zaczyna się nudzić po 2 dniach)

Dnia 04.09.2007 o 18:09, Cmq napisał:

> treningowego...trening był, tylko trzeba było poszukać go w folderze z grą.
Był trudno dostępny, więc tyle już starcza...

Był dostępny razem ze skrótem do właściwej gry w menu start, i chyba nawet na pulpicie, po wybraniu opcji utworzenia skrótu, nie był więc trudno dostępny. Po prostu jakimś cudem redaktor go przeoczył. Nie wiem jakim, bo nawet dzieciak pewnie by zobaczył że są dwa skróty, ale nie redaktor CDA.

Dnia 04.09.2007 o 18:09, Cmq napisał:

Ja pamiętam, akurat z tą opinią się dokładnie zgadzam. Liczyłem na coś więcej, niż zwykłą poprawę
(i tak mierną) grafiki.

Tylko, że ten CS Source właśnie tak był zapowiadany...remake na silniku Source,plus parę nowych map, dźwięków, nowych modeli broni. Nie wiem więc czemu redaktorzy oceniali go jako nową grę/dodatek. Z

Dnia 04.09.2007 o 18:09, Cmq napisał:

Co i tak zdarzało się bardzo często, pod koniec operacji Overlord prawie każdy miał już pistolet
zdobyty na wrogu, ew. po martwym kumplu.

Pod koniec tak...ale nie przed nią, czyli nie przed skokiem z samolotu:)

Dnia 04.09.2007 o 18:09, Cmq napisał:

Aha, średnia ocen w internecie i bardziej renomowanych anglojęzycznych czasopismach to 80%
i 25 opinii.

Ja tam wciąż czekam na recenzję z gametrailers, a przede wszystkim z ign.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 18:27, Darkstar181 napisał:

a niemal w każdym szanującym się piśmie/serwisie internetowym
obniżano jednak za niego ocenę do 9, lub 9+...ale nie w CDA, gdzie redaktor ponoć grał w grę
tylko parę godzin( a gra ponoć zaczyna się nudzić po 2 dniach)

Zgadzam się, ocena 9/10 to optimum, przynajmniej według nas. Ale redaktor CDA ma prawo do innego zdania. I przesadzasz z "ponoć", dowody by się przydały. Zresztą, właśnie Obek jest długi i starcza na kilkanaście dni porządnej zabawy.

Dnia 04.09.2007 o 18:27, Darkstar181 napisał:

Był dostępny razem ze skrótem do właściwej gry w menu start, i chyba nawet na pulpicie, po
wybraniu opcji utworzenia skrótu, nie był więc trudno dostępny. Po prostu jakimś cudem redaktor
go przeoczył. Nie wiem jakim, bo nawet dzieciak pewnie by zobaczył że są dwa skróty, ale nie
redaktor CDA.

Możliwe też, że to wina wersji przysłanej do prasy. Bo bardzo często do pism wysyłają wersję 0.9, które na przykład takiego skrótu nie mają. O tym już tak trudno pomyśleć?

Dnia 04.09.2007 o 18:27, Darkstar181 napisał:

Pod koniec tak...ale nie przed nią, czyli nie przed skokiem z samolotu:)

Często tak. Wiesz, prosto załatwić coś takiego od kumpli, co pokazuje na przykład "Kompania Braci", będąca przecież oparta na prawdziwych wydarzeniach. ;)

Dnia 04.09.2007 o 18:27, Darkstar181 napisał:

Ja tam wciąż czekam na recenzję z gametrailers, a przede wszystkim z ign.com.

To i tak zależy od redaktora, nie serwisu. Dlatego właśnie takie strony jak gamerankings są fajne, bo wszystko sprawdzają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wię mam pytanie bo jestem zdezorientowany, bo cda dali 7+ a demo mi się podobało, więc nasuwa się pytanie czy najnowszego medala opłaca się kupić (jako fan drougowojenych fps-ów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 19:06, Bratek196 napisał:

Wię mam pytanie bo jestem zdezorientowany, bo cda dali 7+ a demo mi się podobało, więc nasuwa
się pytanie czy najnowszego medala opłaca się kupić (jako fan drougowojenych fps-ów).


Jak będziesz dalej polegał tylko i wyłącznie na opinii jakichś brukowców,a nie swojej żadnej gry, która Cię interesuje nie kupisz. Jeśli gra Ci sie podoba, zwłaszcza, że zagrałeś w demo, kupuj bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 19:10, rick90 napisał:

> Wię mam pytanie bo jestem zdezorientowany, bo cda dali 7+ a demo mi się podobało, więc
nasuwa
> się pytanie czy najnowszego medala opłaca się kupić (jako fan drougowojenych fps-ów).


Jak będziesz dalej polegał tylko i wyłącznie na opinii jakichś brukowców,a nie swojej żadnej
gry, która Cię interesuje nie kupisz. Jeśli gra Ci sie podoba, zwłaszcza, że zagrałeś w demo,
kupuj bez wahania.


Tak zgadzam się z kolegą, jeżeli gra Cię interesuje to kup, grałeś w demo, podoba się kupuj, ja też grałem w demo i jutro będę miał pełniaka bo mi się spodobał :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 19:06, Bratek196 napisał:

Wię mam pytanie bo jestem zdezorientowany, bo cda dali 7+ a demo mi się podobało, więc nasuwa
się pytanie czy najnowszego medala opłaca się kupić (jako fan drougowojenych fps-ów).



Narazie na to pytanie raczej ci nikt nie odpowie(poza recenzentami ktorzy grają w gre przed premierą no i oczywiscie tworcami:D)poniewaz zwykły gracz jeszcze w nowego "medala: nie grał.Pozostaje czekac na inne recenzje albo do premiery gdy gracze sie do niego dorwią i zdadzą raport z frontu:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować