Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2006 o 14:45, retmaniak napisał:

kiedys grałem w tom gre fajna gra nawet ale mi jurz nie dziala na kompie :{

jak nie działa? nie mów, że masz za słaby sprzęt bo nie uwierzę :) A może znajdzie się coś na twój problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:44, Mumin napisał:

> Albo liczbę 19, przy niektórycxh broniach (już nie pamiętam przy których), jest to chyba
też
> zależne od umiejętności w danej broni, ale tego nie jestem pewien...
Nie - przy 19 nie. Tylko i wyłącznie jeśli na kostce wypadnie 20.

To, o czym mówisz, owszem - występuje, ale w trzeciej edycji D&D, a Baldurki są oparte o AD&D
(czyli edycję drugą). Rzeczywiście - w trzeciej edycji jest coś takiego jak zwiększony zakres
zagrożenia krytykiem dla niektórych broni, np. długi miecz zagraża krytykiem przy wyrzuceniu
19-20 w rzucie 1k20.
Niemniej jednak nie ma to zastosowania w Baldurkach i koniec :-P


Jak w IWD 2? Jednak nie jestem pewien od czego to zalezy czy krytyk wypada po zagrozeniu czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:47, Icestalker napisał:

Jak w IWD 2?

Tak, tak jak w IWD 2, bo ta gra (jako chyba jedyna z gier na Infinity Engine) jest oparta o trzecią edycję D&D.

Dnia 11.03.2006 o 14:47, Icestalker napisał:

Jednak nie jestem pewien od czego to zalezy czy krytyk wypada po zagrozeniu czy nie.

Już wyjaśniam...
Test ataku to 1k20 + modyfikatory trafienia - żeby uzyskać trafienie, ta suma musi być większa niż KP przeciwnika. Proste, prawda? Znacznie prostsze niż w AD&D ;-) Z krytykami jest inaczej, tzn. w AD&D były prostsze - wypadało 20 na kostce to był krytyk (chyba że przeciwnik miał hełm). W trzeciej edycji wygląda to tak:
przeprowadzasz test ataku czyli 1k20. Jeśli wypadnie Ci liczba z przedziału zagrożenia trafieniem krytycznym (dla większości broni jest to tylko 20, dla niektórych 19-20 bądź nawet więcej), to zgodnie z nazwą - istnieje zagrożenie, że cios był krytyczny. Przeprowadzasz wtedy drugi test, żeby określić czy trafienie rzeczywiście było krytyczne czy nie. Ten drugi test wygląda dokładnie tak samo: 1k20 + modyfikatory trafienia. Jeśli uzyskany wynik jest wyższy niż KP przeciwnika, to trafienie było krytyczne, jeśli zaś wynik tego drugiego testu jest niższy niż KP wroga, to zaszło zwykłe trafienie.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem to zrozumiale ;-) Jeśli nie, to wal śmiało - spróbuję to uprościć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem spytac, czy ktoś zna może jakis sposób na przyspieszenie działania romansów w grze, bowiem według opisu na "Bezpiecznej Przystani" przedemną jeszcze jakieś 10 rozmów z Jaheirą a skończyły mi się zadania (chyba tylko Gaxx jeszcze został) zaś jako ze druida po kilku rozmowach zostawia tylko liscik nie moge się rozbijac po podmroku czy innym wypoczynkowym regionie tylko musze siedziec w okolicy stolicmy Amn. Dlatego...prosił bym o jakąs pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:54, Vanger napisał:

jako ze druida po kilku rozmowach zostawia tylko liscik nie moge się rozbijac po podmroku czy innym
wypoczynkowym regionie tylko musze siedziec w okolicy stolicmy Amn.

W podmroku toczą się jedynie rozmowy. Z tamtąd druidka ci nie ucieknie. W ogole w podziemiach jesteś bezpieczny (keśli można się tak wyrazić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 19:03, lampak napisał:

W podmroku toczą się jedynie rozmowy. Z tamtąd druidka ci nie ucieknie. W ogole w podziemiach
jesteś bezpieczny (keśli można się tak wyrazić ;)

Hmm..a czy w podmroku mozna spotkac Elemka i zakończyc zarówno zadanie Harfiarzy i romans czy to mozliwe jest tylko na powierzchni? Chce bowiem miec skończony w pełni romans nim spotkam się z Bohdi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poprosić o porade. W Baldur''s Gate 2 chciałem mieć w teemie Yoshimo, ale wiem, że mnie zdradzi i bede go musiał zabić. Czytałem jednak, że można zrobić, że zostaie. Czy wystarczy z nim odpowiednio rozmawiać i to wystarczy, czy trzeba ściągnąć jakiegoś moda ?? Thx za odpowiedzi. :]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdze grałem solo, ale ponoć starczy go zabić zanim zdradzi, a potem wskrzesić po wyjsciu z "niebiezpiecznego" obszaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi ja mam inny problem, jestes na pierwszym poziomie twierdzy straznika i teraz mam zabic w dzwon dwa razy, zapalic swiece etc....i jak ja mam to zrobic? jesli wloze te rzeczy do oltarza to nie dzialaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:03, Mumin napisał:

> Jak w IWD 2?
Tak, tak jak w IWD 2, bo ta gra (jako chyba jedyna z gier na Infinity Engine) jest oparta o
trzecią edycję D&D.

> Jednak nie jestem pewien od czego to zalezy czy krytyk wypada po zagrozeniu czy nie.
Już wyjaśniam...
Test ataku to 1k20 + modyfikatory trafienia - żeby uzyskać trafienie, ta suma musi być większa
niż KP przeciwnika. Proste, prawda? Znacznie prostsze niż w AD&D ;-) Z krytykami jest inaczej,
tzn. w AD&D były prostsze - wypadało 20 na kostce to był krytyk (chyba że przeciwnik miał hełm).
W trzeciej edycji wygląda to tak:
przeprowadzasz test ataku czyli 1k20. Jeśli wypadnie Ci liczba z przedziału zagrożenia trafieniem
krytycznym (dla większości broni jest to tylko 20, dla niektórych 19-20 bądź nawet więcej),
to zgodnie z nazwą - istnieje zagrożenie, że cios był krytyczny. Przeprowadzasz wtedy drugi
test, żeby określić czy trafienie rzeczywiście było krytyczne czy nie. Ten drugi test wygląda
dokładnie tak samo: 1k20 + modyfikatory trafienia. Jeśli uzyskany wynik jest wyższy niż KP
przeciwnika, to trafienie było krytyczne, jeśli zaś wynik tego drugiego testu jest niższy niż
KP wroga, to zaszło zwykłe trafienie.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem to zrozumiale ;-) Jeśli nie, to wal śmiało - spróbuję to uprościć
:-)


Dzieki, wszystko rozumiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 21:03, Vanger napisał:

Hmm..a czy w podmroku mozna spotkac Elemka i zakończyc zarówno zadanie Harfiarzy i romans czy
to mozliwe jest tylko na powierzchni?

Tylko na powierzchni (jeśli dobrze rozumiem kim jest elemek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 10:32, gimlos napisał:

Mam pytanie, z kim moge miec romans majac charakter Chaotyczny Dobry? I czy mozna miec z kims
romans bedac krasnoludem?


Chyba z Nalią możesz. Jesteś wojownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 10:32, gimlos napisał:

Mam pytanie, z kim moge miec romans majac charakter Chaotyczny Dobry? I czy mozna miec z kims
romans bedac krasnoludem?


To z kim możesz mieć romans nie zależy od charakteru, ani od rasy.
Możesz mieć go z osobą płci przeciwnej(Aerie, Jaheira, Viconia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 10:35, recca napisał:

To z kim możesz mieć romans nie zależy od charakteru, ani od rasy.
Możesz mieć go z osobą płci przeciwnej(Aerie, Jaheira, Viconia)

Zależy - np. Viconia nie romansuje z elfami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 10:35, recca napisał:

> Mam pytanie, z kim moge miec romans majac charakter Chaotyczny Dobry? I czy mozna miec
z kims
> romans bedac krasnoludem?

To z kim możesz mieć romans nie zależy od charakteru, ani od rasy.
Możesz mieć go z osobą płci przeciwnej(Aerie, Jaheira, Viconia)


Od rasy owszem zależy, np. półorkowie mają przechlapane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 10:35, recca napisał:

To z kim możesz mieć romans nie zależy od charakteru, ani od rasy.
Możesz mieć go z osobą płci przeciwnej(Aerie, Jaheira, Viconia)


zalezy od rasy, np Vicki romansuje tylko z ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować