Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

a jedynki nie pominąłeś? bo z tego co pamiętam maksymalny poziom rzucanych czarów to któraś z tych cech -10 (u czarownika charyzma o ile mnie pamięć nie myli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:01, sig. napisał:

a jedynki nie pominąłeś? bo z tego co pamiętam maksymalny poziom rzucanych czarów to któraś
z tych cech -10 (u czarownika charyzma o ile mnie pamięć nie myli).

Nie. bo nawet ja tworzę postać, to jest zaznaczone minimimum na 9.
A tabelki w instrukcji uzależniają znaną liczbę czarów i ilość na dzień jedynie od poziomu rzucającego. Ani słowa o cechach. Trochę dziwne jak dla mnie.

Poza tym w BG2 np. Aerie ma inteligencję chyba 17(albo 18), a może bez problemu rzucać czary 9 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:04, Vel Grozny napisał:

> a jedynki nie pominąłeś? bo z tego co pamiętam maksymalny poziom rzucanych czarów to któraś

> z tych cech -10 (u czarownika charyzma o ile mnie pamięć nie myli).
Nie. bo nawet ja tworzę postać, to jest zaznaczone minimimum na 9.
A tabelki w instrukcji uzależniają znaną liczbę czarów i ilość na dzień jedynie od poziomu
rzucającego. Ani słowa o cechach. Trochę dziwne jak dla mnie.

Poza tym w BG2 np. Aerie ma inteligencję chyba 17(albo 18), a może bez problemu rzucać czary
9 poziomu.



Aerie to kapłan/mag na poczatku ma int 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm w 2 icewindzie zależy od cechy napewno (grałem całkiem niedawno, zresztą "udało" mi się zrobić czarownika który nie mógł rzucać żadnych czarów (grunt to czytanie opisów przy tworzeniu postaci)) zdawało mi się że w drugim baldurze też...... ale widać tam jakaś "przejściowa" wersja AD&D jest, pewnie 3.25 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:15, sig. napisał:

hm w 2 icewindzie zależy od cechy napewno (grałem całkiem niedawno, zresztą "udało" mi się
zrobić czarownika który nie mógł rzucać żadnych czarów



hehe no to nieźle żeś go zrobił :D *bez obrazy*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy msię różnią te wersje D&D ? Rzutami ? 3,5 to chyba najnowsza, a ta w baldurze to jaka jest i czym się rózni ? Można ściągnąć mod żeby zmienić sobie wersję ?

Skoro Baldur znowu trafił na pólki to może by zająć się stroną ? Ja bym chętnie poprowadził kolektyw ale nie mam czasu :( A Sarafan Knight się trochę obija... Ostatni wpis z listopada 2006 roku. Przydałby się dział o świecuszkach Cespenara bo na bg2.gram.pl świecą tam pustki. Można by dużo książek dołązyć do działu książki FR. Na innych stronach NPC są fajnie porównywane, opisane sprzeczki itp... dużo można by dodać do bg2.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 21:45, Meriv napisał:

ale powiem ci jedno nie opłaca się być czarownikiem lepiej być Magiem czarownik nie może się
uczyć czarów ze zwojów a Mag może czarownik dostaje tylko czary jak dostaniesz poziom :D

Eeeee?? O_o
Człowieku, czarownik jest znacznie potężniejszy od maga! Jeśli tylko odpowiednio wybierasz zaklęcia przy awansach, to czarownik będzie znacznie silniejszy, a to dlatego, że ciągle masz do dyspozycji wszystkie zaklęcia, jakie w ogóle znasz, a nie tylko te, które zapamiętasz. Możesz sobie wtedy zależnie od potrzeb swobodnie wykorzystywać albo 4x kulę ognia, albo 4x rozproszenie magii i nie masz tutaj żadnych ograniczeń, a u maga owszem :P

Vel Grozny -> Czarownik dostaje premie za wysoką charyzmę. Może wtedy rzucić więcej czarów z danego poziomu. Wybacz, ale tabelki nie będę przepisywał - jest w instrukcji do Tronu Bhaala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:25, Grizzly. napisał:

Czy msię różnią te wersje D&D ? Rzutami ? 3,5 to chyba najnowsza, a ta w baldurze to jaka jest
i czym się rózni ?


Wersja 2, zmian jest na tyle sporo, że nie ma co się rozwodzić, podstawową zaletą 3.0 i 3.5 jest spore rozszerzenie możliwości tworzenia wieloklasowców, nie jest to tak ograniczone jak w 2 ed. i pozwala łączyć np. czarownika z barbarzyńcą.

>Można ściągnąć mod żeby zmienić sobie wersję ?

Możesz co najwyżej użyć Icewind Gate, wersje beta bo już nie jest ulepszana.

Dnia 26.07.2007 o 22:25, Grizzly. napisał:

A Sarafan Knight się trochę obija... Ostatni wpis z listopada
2006 roku. Przydałby się dział o świecuszkach Cespenara bo na bg2.gram.pl świecą tam pustki.


A ty się obijasz w kwestii wyszukiwania informacji. Sarafan już tejże strony nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:25, Grizzly. napisał:

Czy msię różnią te wersje D&D ? Rzutami ? 3,5 to chyba najnowsza, a ta w baldurze to jaka jest
i czym się rózni ? Można ściągnąć mod żeby zmienić sobie wersję ?

Nie, AD&D, na którym oparty jest Baldurek, i D&D 3rd Edition (czy też jeszcze nowsza 3,5) to zupełnie różne wersje tego systemu. Mechanika dość zasadniczo się różni.
Nie da się ściągnąć żadnego patcha ani nic takiego. Był przez jakiś czas rozwijany projekt Icewind Gate, który pozwalał grać w Baldurka na engine''ie Icewind Dale II, który z kolei oparty jest na 3 edycji D&D. Dawno nie zaglądałem na stronę projektu, ale wiem, że był trochę zabugowany i chyba zarzucono jakiś czas temu jego dalszy rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:31, Grizzly. napisał:

Ale ciągle jest wpisany w webmasteringu.


Bo nikt tego nie tykał od tamtego czasu i nie ma prowadzącego co by to zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:26, Mumin napisał:

> ale powiem ci jedno nie opłaca się być czarownikiem lepiej być Magiem czarownik nie może
się
> uczyć czarów ze zwojów a Mag może czarownik dostaje tylko czary jak dostaniesz poziom
:D
Eeeee?? O_o
Człowieku, czarownik jest znacznie potężniejszy od maga! Jeśli tylko odpowiednio wybierasz
zaklęcia przy awansach, to czarownik będzie znacznie silniejszy, a to dlatego, że ciągle masz
do dyspozycji wszystkie zaklęcia, jakie w ogóle znasz, a nie tylko te, które zapamiętasz. Możesz
sobie wtedy zależnie od potrzeb swobodnie wykorzystywać albo 4x kulę ognia, albo 4x rozproszenie
magii i nie masz tutaj żadnych ograniczeń, a u maga owszem :P

Vel Grozny -> Czarownik dostaje premie za wysoką charyzmę. Może wtedy rzucić więcej
czarów z danego poziomu. Wybacz, ale tabelki nie będę przepisywał - jest w instrukcji do Tronu
Bhaala.


mi te ograniczenia nie przeszkadzały w niczym :D

jak byłem magiem w miałem wszystkie najpotęzniejsze czary i żaden smok mi nie zrobił HOP :D

ale to jak kto woli jak chcesz bierz se czarownika :D

czarwonik a Mag myśle że są na równym poziomie ale wole Maga :D jak w druzynie miałem 2 potęznych magów ja i Edwin to była niewyobrażalna siła magii ::D xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie opłaca się mieć w drużynie dwóch czarodzieji. Jak się wejdzie w karte postaci i w informacje to widać że bardzo mało zabijają. Poza tym czarodzieje są niewygodni, trzeba najpierw rzucić czary ochronne a potem przemyśleć atak (przy tym pełno pauzowani), nie ma to jak porządny woj idący na hama. Czy jeśli bestia wezwana przez maga kogoś rozwali to trup jest zapisywany magowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:38, Grizzly. napisał:

E tam, nie opłaca się mieć w drużynie dwóch czarodzieji. Jak się wejdzie w karte postaci i
w informacje to widać że bardzo mało zabijają. Poza tym czarodzieje są niewygodni, trzeba najpierw
rzucić czary ochronne a potem przemyśleć atak (przy tym pełno pauzowani), nie ma to jak porządny
woj idący na hama. Czy jeśli bestia wezwana przez maga kogoś rozwali to trup jest zapisywany
magowi ?



szczerze mówiąc nie pomyslałem o tym żeby sprawdzić :D

a jak nie masz żadnego maga albo czarodzieja w drużynie to jest ciężko po tem najlepiej mieć 3 wojów i 3 magów

1. postać główna
2. barbarzyńca (mińsk)
3.paladyn (keldorn) / albo łowca valligard czy jakoś tak
4.Edwin
5.Anomen
6. twój wybór Aerie chyba bym wybrał albo Viconie


jak pierwszy raz szłem to szłem wojem potem złodziej potem mag i teraz pójde druidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 22:44, Meriv napisał:

3.paladyn (keldorn) / albo łowca valligard czy jakoś tak


Valigar ? Ktoś wogóle nim gra ? To chyba najgorszy NPC, niedość że mało wylewny to jeszcze nie może nosić dobrej zbroi. Nie to co Minsc....

Dnia 26.07.2007 o 22:44, Meriv napisał:

jak pierwszy raz szłem to szłem wojem potem złodziej potem mag i teraz pójde druidem


ahahahahahahaha !!!!! Co ??!! Szłeś ? I jak się szło ? A daleko się zaszeszłeś.... hahaha (leże pod biurkiem ze śmiechu) Super to brzmii... szłem... hehe. LOL

Ja pierwszy raz szedłem wojem ( 2 sejmitary) a teraz gram magiem. zeby zobaczyć chowańca... szału nie ma, mam baśniowego smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:38, Grizzly. napisał:

E tam, nie opłaca się mieć w drużynie dwóch czarodzieji. Jak się wejdzie w karte postaci i
w informacje to widać że bardzo mało zabijają.


To zależy tylko i wyłącznie od tego jak prowadzisz swoją drużynę. U mnie kiedy moją główną postacią jest czarownik to ma na koncie więcej trupów niż cała reszta drużyny razem wzięta.

Dnia 26.07.2007 o 22:38, Grizzly. napisał:

Poza tym czarodzieje są niewygodni, trzeba najpierw rzucić czary ochronne


Kamienna skóra (12 h trwania) + pułapka na czary rzucona za pomocą kostura magów (8 h trwania) odpalone zaraz po skończeniu snu. I mag jest całkiem nieźle zabezpieczony, do tego dobrze zmontowane warunkowanie i łańcuch czarów do kompletu ze zdolnością kostura magów do czynienia właściciela niewidzialnym na zawołanie bez tracenia rundy. Cała reszta czarów ochronnych pozostaje do dyspozycji na wypadek poważniejszych walk (np. ze smokiem)

Dnia 26.07.2007 o 22:38, Grizzly. napisał:

a potem przemyśleć atak


Kule ognia i lodowe burze na cieniasów, wyładowania łańcuchowe i plugawe uwiądy na poważniejszych wrogów (lub takich którzy już przemieszali się z drużyną). No i kometa lub oddech czerwonego smoka na tych najpoważniejszych. Wojownicy mogą posprzątać to co przeżyło lub dobije się to palcem śmierci czy poczciwym magicznym pociskiem.

Dnia 26.07.2007 o 22:38, Grizzly. napisał:

Czy jeśli bestia wezwana przez maga kogoś rozwali to trup jest zapisywany magowi ?


Niestety nie. Co trochę zaniża statystyki zabitych potworków zwłaszcza w przypadku maga używającego przyzwania planetara (bo ten naprawdę potrafi przywalić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:26, Mumin napisał:

Vel Grozny -> Czarownik dostaje premie za wysoką charyzmę. Może wtedy rzucić więcej
czarów z danego poziomu. Wybacz, ale tabelki nie będę przepisywał - jest w instrukcji do Tronu
Bhaala.

Dzięki, ale naprawdę nie mogę znaleźć - mógłbyś podać stronę? Bo ja widzę tylko dwie tabelki o czarowniku, ale uzależnienie tylko od poziomu tam jest. Może obcięta instrukcja (choć wątpię, instrukcja do Cieni Amn i jedynki jest naprawdę obszerna, tylko do Tronu trochę cienka)? Mam Sagę na 12CD.

Poza tym w grze pisze, że podstawowym atrybutem czarownika jest inteligencja (wydaje mi się to dziwne, ale tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 00:37, Grizzly. napisał:

Valigar ? Ktoś wogóle nim gra ? To chyba najgorszy NPC, niedość że mało wylewny to jeszcze
nie może nosić dobrej zbroi. Nie to co Minsc....

Valygar. Ja tam wiele razy miałem go w drużynie. I jakoś mi zbroja nie przeszkadzała, bo np. Łuska Smoka Cienia jest zbroją skórzaną i ma AC1 (łuska białego smoka ma chyba -1, a o ile mnie pamięć nie myli też jest skórzana).

A Minsca nie mam prawie nigdy, wkurzają mnie jego odzywki... i stan umysłowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W bg2 czarownicy rzucają czary w oparciu o charyzme= wal na maxa. Ja zawsze losuję staty ok pół godziny, osiągam wynik 18/18/18/18/x/x i tyle mi wystarcza, chociaż moje rekordy sa wyższe :)
Przy tworzeniu postaci wyraźnie masz zaznaczone, że inteligencja liczy sie dla magów, charyzma zaś dla czarowników. Idealny czarownik wygladałby u mnie tak
siła- 18
zręczność- 18
kondycha- 18
inteligencja- 9 i w górę
mądrość- 9 i w górę
charyzma- 18
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować