Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 12:47, jaceloth napisał:

> W miłości trzeba mieć szczęście..
to nie fallout. tu nie ma współczynnika lucky:-)

Ale porównałem to do realu :-). A nie do Fallouta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja tam takich dylematów nie miałęm ,bo grałem jeno

Dnia 18.07.2008 o 12:39, Aragloin napisał:

krasnoludem. Ale teraz gdy gram człekiem, to z Viconią zaczynam flirtować ...



Heheh Ciekawe co by było jak byś grał Elfem - Mężczyzną też może by zarywała nie wiem tak tylko rozmyślam sobie ale chyba na pewno Aerie by mogła zarywać hmmm może <mysli>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:51, Sir Braveheart napisał:

>Ja tam takich dylematów nie miałęm ,bo grałem jeno
> krasnoludem. Ale teraz gdy gram człekiem, to z Viconią zaczynam flirtować ...


Heheh Ciekawe co by było jak byś grał Elfem - Mężczyzną też może by zarywała nie wiem
tak tylko rozmyślam sobie ale chyba na pewno Aerie by mogła zarywać hmmm może <mysli>

Viconia romansuje tylko z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2008 o 12:54, Asthariel napisał:

Viconia romansuje tylko z ludźmi.

I tak w SoA nie będzie końca romansu. W TB można podjąć przerwany romansik..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:49, Aragloin napisał:

Ale porównałem to do realu :-). A nie do Fallouta...

fallout to prawie real;-) w realu wychodzi mi to znacznie lepiej i z lepszym efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:54, Asthariel napisał:

> >Ja tam takich dylematów nie miałęm ,bo grałem jeno
> > krasnoludem. Ale teraz gdy gram człekiem, to z Viconią zaczynam flirtować ...

>
>
> Heheh Ciekawe co by było jak byś grał Elfem - Mężczyzną też może by zarywała nie
wiem
> tak tylko rozmyślam sobie ale chyba na pewno Aerie by mogła zarywać hmmm może <mysli>

Viconia romansuje tylko z ludźmi.



Chyba, że doinstaluje się jeden z komponentów "Ease of Use", to wtedy już nie istnieją takie ograniczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:58, jaceloth napisał:

> Ale porównałem to do realu :-). A nie do Fallouta...
fallout to prawie real;-) w realu wychodzi mi to znacznie lepiej i z lepszym efektem.

A mi zdeeecydowanie w BG, i JE. W realu- bee..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:54, Asthariel napisał:

Viconia romansuje tylko z ludźmi.


Z Ludźmi, półelfami i niziołkami.
Z elfami NIE.

W przypadku "korzyści" - to materialnych jest najwięcej w romansie z Jaheirą (2 Pierścienie +2, Szpilka i mnóstwo drobnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 16:31, Erykknesz napisał:

W zamku D''arnise znalazłem dwie głownie cepa (kwas i chłód) i ponoć można z tego zrobić
broń.Powie ktoś jak?


W tym zamku jest jeszcze jedna głownia i specjalna ukryta kuznia do stworzenia broni, wiec jesli tego nie znalazles to nie zabijaj glownego stwora odpowiedzialnego za atak na zamek, bo jak go zabijesz i wyjdziesz z zamku nawet na chwile, to juz nie bedziesz mial szansy na stworzenie broni.
Ale jak bedziesz zwiedzal zamek to powinnes na to natrafic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 16:31, Erykknesz napisał:

W zamku D''arnise znalazłem dwie głownie cepa (kwas i chłód) i ponoć można z tego zrobić
broń.Powie ktoś jak?


Kolega dobrze powiedział.. Przeszukaj dobrze zamek i wszystkie zakamarki w z dłuż i szerz ostatnią z tego co pamiętam część ma taki typek jak gdyby hmmm przed boss go nazywałem zawsze on jest gdzies w jakimś pokoju ukryty.. a potem do kuźni i heya ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 17:00, Sir Braveheart napisał:

> W zamku D''arnise znalazłem dwie głownie cepa (kwas i chłód) i ponoć można z tego
zrobić
> broń.Powie ktoś jak?

Kolega dobrze powiedział.. Przeszukaj dobrze zamek i wszystkie zakamarki w z dłuż i
szerz ostatnią z tego co pamiętam część ma taki typek jak gdyby hmmm przed boss go nazywałem
zawsze on jest gdzies w jakimś pokoju ukryty.. a potem do kuźni i heya ;)

Pozdrawiam

Kurde, a ja już wyszłem dawno temu (wczoraj :D).Cóż, niestetu.Ale dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 16:31, Erykknesz napisał:

W zamku D''arnise znalazłem dwie głownie cepa (kwas i chłód) i ponoć można z tego zrobić
broń.Powie ktoś jak?


czesci cepa mozesz znalezc w ukrytym pokoju z oszalalym wojownikiem (2 pietro, wejscie w polnocnym korytarzu), w pokoju z golemami (2 pietro, za pokojem lady d''arnise) i w kieszeni tor''gala (piwnice zamku, wejscie za pokojem lady d''arnise). jak masz wszystkie 3 czesci to idziesz do ukrytej kuzni (1 pietro, wejscie w zbrojowni za sekretnym przejsciem do zamku), klikasz na piecu i dostajesz cep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 17:27, Erykknesz napisał:

> Pozdrawiam
Kurde, a ja już wyszłem dawno temu (wczoraj :D).Cóż, niestetu.Ale dzieki za odpowiedź.


Czyli mówisz że nie zrobiłes broni i zabiłeś Tor''gala uuuu to lipa bo w Twierdzy strażnika tam są dwie dodatkowe buławy i jest to już póxniej cep bojowy +5 dający dodatkowe obrażenia od ognia , kwasu , lodu , elektryczności, i chyba jeszcze od trucizny ;)

Pozdrawiam :D jak byścoś nie wiedział to pisz :D kazdy tutaj coś CI podpowie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:47, jaceloth napisał:

> W miłości trzeba mieć szczęście..
to nie fallout. tu nie ma współczynnika lucky:-)


A właśnie że jest :) Tyle tylko że niejawny. Jest chyba nawet w grze miecz dający bonus do szczęścia. A może to było w Icewindzie? W każdym razie co do współczynnika to na 100% wystepuje on w obu grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 21:39, Yorguś napisał:

A właśnie że jest :) Tyle tylko że niejawny. Jest chyba nawet w grze miecz dający bonus
do szczęścia. A może to było w Icewindzie? W każdym razie co do współczynnika to na 100%
wystepuje on w obu grach.

a gdzie żeś o tym wyczytał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 21:48, jaceloth napisał:

> A właśnie że jest :) Tyle tylko że niejawny. Jest chyba nawet w grze miecz dający
bonus
> do szczęścia. A może to było w Icewindzie? W każdym razie co do współczynnika to
na 100%
> wystepuje on w obu grach.
a gdzie żeś o tym wyczytał?


Nigdzie :) Prosta dedukcja - skoro są w grze sytuacje, w których wykorzystywane jest szczęście danej postaci (vide namioty z ruletkami na Targu Nashkel w jedynce) oraz istnieją przedmioty zwiększające szczęście, to logicznie do rzeczy podchodząc musi istnieć odpowiadający za to współczynnik. Chociaż teraz, gdy zapytałeś, przypomniałem sobie, że faktycznie gdzieś o tym wspólczynniku czytałem. Mozliwe nawet, że na tym albo starym forum ktoś o nim wspominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:01, Yorguś napisał:

Nigdzie :) Prosta dedukcja - skoro są w grze sytuacje, w których wykorzystywane jest
szczęście danej postaci (vide namioty z ruletkami na Targu Nashkel w jedynce) oraz istnieją
przedmioty zwiększające szczęście, to logicznie do rzeczy podchodząc musi istnieć odpowiadający
za to współczynnik. Chociaż teraz, gdy zapytałeś, przypomniałem sobie, że faktycznie
gdzieś o tym wspólczynniku czytałem. Mozliwe nawet, że na tym albo starym forum ktoś
o nim wspominał...

wątpię, ponieważ w samym d&d nie istnieje taki współczynnik, a jednak bg na nim sie wzoruje.
co do ruletek to na jakiej podstawie mniemasz,ze tam jest wykorzystywane jakieś szczęście naszej postaci? jak obliczane miałoby być to szczęście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze istnieje czar o nazwie "szczęście", z jego opisu trudno jednak wywnioskować czy podnosi on jakiś ukryty parametr czy też bezpośrednio wpływa na rzuty obronne i inne losowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować