Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2009 o 19:39, Hubi_Koshi napisał:

dla maski mu się magicznie wydłużył.


Vaizard => Wizard => Mag. Trudno się więc dziwić temu "magicznemu" wydłużeniu;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:32, Tymonius napisał:

Vaizard => Wizard => Mag. Trudno się więc dziwić temu "magicznemu" wydłużeniu;].

Chwała panu że chociaż nie biega po okolicy w sukienc... znaczy szacie maga i nie bije ludzi laską po głowach XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie "Vaizardzi" od dawna są już tłumaczeni oficjalnie jako "Visored". Vizard, Vaizard, Vaizardo itd. to błędny zapis znany ze skanlacji. Chodzi o starą wersję angielskiego słowa "zamaskowany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 19:21, Infes napisał:

Z dupy power-up''y?
Przypomnieć Ci DB gdzie zaczęło się od SSJ a skończyło się na SSJ3? ;x A i tak wiele
osób Kocha to anime/mange.


Tylko, że w DB zostało to w miarę logicznie wyjaśnione. Saiyanie dużo trenowali, a możliwości poszczególnych poziomów się kończyły. Toriyama wymyślał więc kolejne poziomy, by pokazać diametralne zmiany w sile saiyan. A super-hollow jest wyciągnięty z dupy. Po prostu.

Może powiem coś jeszcze nt. walki Aizena z Ichigo - Kubo lubi zaskakiwać, czasem mu to wychodzi, trochę częściej nie. Ale nie jest taki głupi żeby zdradzić nam zakończenie w połowie fabuły. I dlatego Ichigo nie pokona Aizena.

@Arcling
Wiemy, wiemy :) Ale po 1. - "Vizardzi" jest wygodniej; po 2. - "Vizardzi" się po prostu przyjęło, tak jak zapis Stark zamiast prawidłowego Starrk, lub Halibel zamiast Harribel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:33, Hubi_Koshi napisał:

Chwała panu że chociaż nie biega po okolicy w sukienc... znaczy szacie maga i nie bije
ludzi laską po głowach XD


Ja bym się raczej martwił o raka płuc... Sukienka to dość pospolite wdzianko na ulicach większych miast. Zwłaszcza latem;]

Zażartowałem sobie i znalazło się paru (Up), którzy nie lubią dobrej zabawy. Od razu besztają i poprawiają... Ehh... załamka.

Aby było w temacie, to wie ktoś co w najnowszych odcinkach Bleach-a ?
Skończyły się może te nędzne filerki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:33, Hubi_Koshi napisał:

Chwała panu że chociaż nie biega po okolicy w sukienc... znaczy szacie maga i nie bije
ludzi laską po głowach XD


Powiedział normalnie wojak, z facetem z majtakmi na głowie w avatarze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 02:46, Tymonius napisał:

Aby było w temacie, to wie ktoś co w najnowszych odcinkach Bleach-a ?
Skończyły się może te nędzne filerki ?

Filery jeszcze się nie skończyły. 245 epek był... śmieszny? :D Od momentu wejścia Ken - chana strasznie mi się te filery podobają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dwa odcinki temu wszedł nowy opening z motywami z fillerów, więc prędko się one nie skończą. Conajmniej około 25 odcinków jeszcze. W sumie to dobrze, bo nie są jeszcze takie złe te fillery, a lepiej jak potem otrzymamy dłuższy arc oparty na mandze niż 10-15 odcinków i potem znowu fillery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 19:39, Hubi_Koshi napisał:

Już parę razy mówiłem że Kubo żongluje power-levelami jak mu się żywnie podoba i zwyczajnie

Nie tylko Ty ;) Swoją drogą właśnie to mi strasznie się nie podoba. Raz ten raz ten, no kurde...tak jakby się gubił komu jaką dał siłę.

Dnia 10.11.2009 o 19:39, Hubi_Koshi napisał:

Hehe ja akurat Zetkę lubię średnio

Jedni herbata jedni kawa;)

Dnia 10.11.2009 o 19:39, Hubi_Koshi napisał:

power-upom, ale Kubo nieco przesadza. W Naruto przynajmniej jest jakieś uzasadnienia

Może nie przesada tyle co gubi się jak już wspomniałem. Itsygo prześcignął Byakuye czy Ken-chan''a a jednak kilka odcinków widzimy że już stali się potężniejsi od Naszej Truskawki, z jakiej racji? Skoro to Ichigo ciągle walczy a Oni tylko papierki w Gotei13 wypełniają :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:32, Infes napisał:

Nie tylko Ty ;) Swoją drogą właśnie to mi strasznie się nie podoba. Raz ten raz ten,
no kurde...tak jakby się gubił komu jaką dał siłę.

Nom człowiek się w tym świecie zwyczajnie gubi, nie wiadomo kto jest ile wart i w ogóle...

Dnia 11.11.2009 o 14:32, Infes napisał:

Jedni herbata jedni kawa;)

Ja tam wolę Pepsi, albo wodę z cukrem XD

Dnia 11.11.2009 o 14:32, Infes napisał:

Może nie przesada tyle co gubi się jak już wspomniałem. Itsygo prześcignął Byakuye czy
Ken-chan''a a jednak kilka odcinków widzimy że już stali się potężniejsi od Naszej Truskawki,
z jakiej racji? Skoro to Ichigo ciągle walczy a Oni tylko papierki w Gotei13 wypełniają

Co do tego bym taki pewien nie był, w sumie... w obu przypadkach wygrane Ichigo były... nieco niepewne, kiedy walczył z Kenpachim to zwyczajnie nie dawał sobie z nim rady, dopiero kiedy wszedł Zangetsu i dał Ichigo Power-Upa Kenpachi padł, tylko pytanie czy Ichigo dostał teg power-upa jednorazowo czy był to lvl-up. W przypadku Byakuyi też wygrana nie była całkiem czysta bo wpadł Hichigo z swoim power-upem,pociachał trochę Byakuyę i resztę Ichigo zostawił, a i tak po walce Byakuya nadal stał i nie wyglądała na Poważnie poobijanego. No i oczywiście jest kwestia treningu, nie myślisz chyba że tylko Ichigo wyciska z siebie siódme poty ?? Wszyscy w SS pewnie ostro trenowali by być w jak najlepszej formie podczas walki z Aizenem. Byakuya nawet nowego skilla zdobył "Wy-Shunpowywanie się z ciuchów" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

Nom człowiek się w tym świecie zwyczajnie gubi, nie wiadomo kto jest ile wart i w ogóle...

Egzakli.

Dnia 11.11.2009 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

Ja tam wolę Pepsi, albo wodę z cukrem XD

A Lipton White Tea lubisz? Bo mam to mogę Ci nalać ;)

Dnia 11.11.2009 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

przypadku Byakuyi też wygrana nie była całkiem czysta bo wpadł Hichigo z swoim

No dobrze ale zrównął się w tym momencie z nimi. A gdy opanował Maskę już naprawdę dobrze to powinien ich kosic jak chce a tutaj...buba :x Nagle znowu taicho są potężniejsi

Dnia 11.11.2009 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

walki z Aizenem. Byakuya nawet nowego skilla zdobył "Wy-Shunpowywanie się z ciuchów"

Dość efektowne to jest :P Trza przyznać robi wrażenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy narzekają na różne "poziomy" mocy postaci Bleacha. Ja to tłumaczę sobie tak: pamiętajcie że siła to nie jest jakaś sztywna, policzalna jednostka tylko cos na co składa się wiele nieprzewidywalnych czynników. Każdy może mieć gorszy/lepszy dzień, dać z siebie więcej/mniej na początku walki, inaczej poprowadzić atak, zaskoczyć czymś przeciwnika lub zjeść coś cięzkostrawnego :P Nie patrzcie na to jak na sztywne ramy, mi się tam nawet podoba że czasami Ichigo jest silniejszy, a czasem Zaraki (choć bez przesady...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz zauważcie ile lat Ichigo jest młodszy od innych kapitanów? 100? 200? 500? To Ta różnica to lata treningu. Maska dała mu powera, ale to nic w porównaniu z wielowiekowym treningiem. Ichigo co prawda cały czas walczy, ale poza tym to raczej woli chodzić do szkoły niż uganiać się za Hollowami lub medytować w samotności. Na początku miał masę szczęścia. Wiadomo,to Ichigo musiał uratować Rukię i koniec. Dopiero teraz, kiedy to nie Ichigo jest ich wrogiem, pokazują swoją moc. Wtedy istaniała szansa, że Ichigo zginie, i co wtedy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

"Wy-Shunpowywanie się z ciuchów"
XD

Ja bym chciał zobaczyć takie całkowite wy-shunpowywanie się w wykonaniu Soi Fon, Yoruichi i innych lasek... Jak to sobie wyobrażam to... Idę ochłonąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o wszystkich dobrych i słabych stronach każdego shinigami. Kenpachi ma np. miażdżącą siłę, ale nie umie się porozumieć z zanpaktou. To było przyczyną przegranej z Ichigo (właściwie to było tłumaczone miliony razy...), a teraz walczy z Yammim i jego olbrzymie reiatsu pozwala mu odcinać członki ceroEspady bez wysiłku. Po prostu, jego miecz jest naostrzony reiatsu tak, że hierro mu niestraszne. A u Ichigo tak nie było, on w walkach zmuszony był do korzystania z różnych technik (getsuga, czy później cero z Ulqiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 16:01, orzel286 napisał:

> "Wy-Shunpowywanie się z ciuchów"
> XD
Ja bym chciał zobaczyć takie całkowite wy-shunpowywanie się w wykonaniu Soi Fon, Yoruichi
i innych lasek... Jak to sobie wyobrażam to... Idę ochłonąć :D

O ile dobrze pamiętam, to Byakuya mówił w walce z Zommarim, że to jest technika 2 oddziału, której nie chciał używać bo nauczyła go tego "ta kobieta" czyli Yoruichi. Więc twoje ekhem.. fantazję mogłyby się spełnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery z najnowszego chaptera:

Spoiler

Wygląda na to, że Ichigo ma zdecydowanie większe reiatsu niż się wydawało do tej pory - tak co najmniej dwukrotny poziom kapitana, gdy nie ma maski. Jak to zwykle w Bleachu, nie wiadomo skąd u niego taki power się wziął, ale to szczegóły. Wychodzi na to, że jego reiatsu powinno być porównywalne z Aizenem, który wspominał, że chwilo uaktywnienie Hougyouku wymaga dwukrotnie wyższej mocy niż zwykły kapitan. Czyżbyśmy powolutku zbliżali się do Ostatecznej Bitwy między Kurosakim, a Aizenem? (już sobie wyobrażam Aizena w masce i bankaiem, to będzie rzeź) :P
No i autor mangi bierze przykład z fillerów - Byakuya i Zaraki zamierzają się nawzajem chyba pozabijać, a Espada #0 tylko co chwila traci kolejne kończyny. Aż się zastanawiam, czemu Renji, Ishida, Chad i Rukia nie mogli dać sobie z Yammim rady, skoro z niego w sumie...cienias. Ulquiorra wydawał się o wiele potężniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:58, ziptofaf napisał:

/.../


Fakt. Z tym Yammym coś jest nie tak... Po za tym nic ciekawego w nowym chapie... No, po za przerwą (tygodniową - dwutygodniową?), którą zapowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki. Tak fajnie się zapowiadał filler, a tu klops.

Spoiler

Byakuya nawiał, a liczyłem, że zbierze łomot od Kenpachiego.

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

A więc Ichigo jest potężniejszy niż kapitanowie, to dopiero heca. Widzę Kenpachi lubi się podrażnić z Byakuya. W ogóle w Gotei13 są kapitanowie którzy nie przepadają za sobą a gdyby nie byli Wspólnymi siłami w Gotei13 to pewno już dawno by się pozabijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować