Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE

UWAGA , WAŻNE
Nie możesz nadpisać stanu gry , także masz tylko 10 slotów na zapisy stanu gry , jeśli chcesz zapisać 11 sejw musisz wykasować któryś z poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wyjaśni jak się podróżuje?
Wyszedłem z pierwszej lokacji, wybrałem jakiś punkt na mamie, potem następny i następny i każdy wygląda tak samo. Nie ma mowy o tego typu zwiedzaniu? Trzeba wybierać lokacje z lity po prawej:o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 20:11, In_The_End napisał:

Czy ktoś mi wyjaśni jak się podróżuje?
Wyszedłem z pierwszej lokacji, wybrałem jakiś punkt na mamie, potem następny i następny
i każdy wygląda tak samo. Nie ma mowy o tego typu zwiedzaniu? Trzeba wybierać lokacje
z lity po prawej:o?


Wchódź do miejsc oznaczonych zielonymi kółkami na mapie. Jeżeli nie wiesz gdzie iść to jeżeli od krypty 13 będziesz szedł na wschód dojdziesz do krypty 15, jeżeli na SE powinieneś dojść do pierwszego miasta, a z tamtąd zawsze ktoś ci drogę do następnego poda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 20:11, In_The_End napisał:

Czy ktoś mi wyjaśni jak się podróżuje?
Wyszedłem z pierwszej lokacji, wybrałem jakiś punkt na mamie, potem następny i następny
i każdy wygląda tak samo. Nie ma mowy o tego typu zwiedzaniu? Trzeba wybierać lokacje
z lity po prawej:o?

Po prawej masz listę, ale miejsc które już odwiedziłeś lub ktoś podał lokację podczas rozmowy.
Możesz odwiedzić każde miejsce i o każdej porze. Miasta i wszystkie lokacje oznaczone są w polu jako zielone koło.
Jeśli jeszcze tego nie wiesz to do miejsca wchodzisz klikając na strzałkę wskazującą twoje położenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 19:57, kerkas napisał:

Nie możesz nadpisać stanu gry

Ja mogę. Mam chyba najnowszą wersję gry i takiego ograniczenia nie ma. Zapisałem już tak kilka razy i wszystko działa.
Jeszcze dwa sprawy. Mogę wynająć towarzysza i nie wiem, czy to zrobić. Szczerze mówiąc wole grać sam. Czy daje on jakieś znaczące wsparcie?
W wiosce na wschód od V13, a na zachód od v15 jest domek lekarza. W nim jest jeszcze jakaś kobieta, która gapi się na półkę z książkami i nie mogę jej okraść(a jest tam kilka cennych rzeczy). Nie wiem co zrobić, aby odwrócić jej uwagę:P. Czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Towarzysza wynajmij (chodzi ci pewnie o Iana), bo to świetny... tragarz :)
Postrzelać też potrafi, ale prawdziwą wartość przedstawia jako muł do targania towarów. Nie posiada limitu ciężaru ekwipunku, więc wszystkie zbędne rzeczy przeznaczone na handel możesz przekazać jemu (po prostu zagadujesz do niego, klikasz handel i "dajesz" mu za darmo te rzeczy). Potem "okradasz" go z tego co Ci potrzebne (nie przejmuj się, nie będzie się nigdy o to burzył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 09:17, In_The_End napisał:

Ok, a czy on awansuje razem ze mną? Czy zabiera mi punkty doświadczenia?



Nie, punkty doświadczenia dostajecie oddzielnie. Awans towarzyszy zawsze zostanie dla mnie tajemnicą, wiem że mogą awansować chyba tylko wtedy kiedy ty to robisz ale zazwyczaj z tego przywileju nie korzystają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 11:11, Matizk napisał:

Nie, punkty doświadczenia dostajecie oddzielnie.

Aha, więc za zabicie np. szczura ja dostaje 25 punktów i on też 25 punktów. Nie dzieli się 25 na dwa i każdy z nas dostaje po połowie?
Czy oprócz tragarza mój towarzysz robi coś więcej:>? Czy może zginąć permanentnie? Trzeba go leczyć etc.? Rozumiem, że da się przejść bezproblemowo grę bez niego.
btw w czasie skradania się moja postać porusza się tak samo jakby chodziła. Tak ma być:o?

Czy w krypcie 15 jest tylko jedno pomieszczenie? Jakoś mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 09:17, In_The_End napisał:

Ok, a czy on awansuje razem ze mną? Czy zabiera mi punkty doświadczenia?


Z NPC-ami w F1 jest kilka problemów przed wszystkim , żeby zaczęli korzystać z innych broni musisz im zabrać tę którą mają przy sobie np Ian kiedy mając "pod pachą" Combat Armor, nosi kurtkę skórzaną (Leather Jacket) lub nóż albo .223 Pistol (pistolet 5,56 mm) wybierze nóż.

Koniecznie musisz wziąć perk Friendly Foe (Przyjazny wróg) Wymagania: PE 4, Level 6
KONIECZNIE !!!!!!!

Wygrzebane w sieci

How do I get Ian and Tycho better weapons and armor?

For weapons, you have to barter with them. Ask them which weapons that they are skilled with. Then you can buy or get the weapons off of people you kill and give them to the person of your choice. Even though you are going to lose money for ammunition and such, your life and the life of the vault is a much higher price. Besides, if you''re good at the game, money won''t be a problem. I have already reached $100,000! Plus, this only works with Ian and Tycho, because you can tell them to draw their best weapon. Dogmeat can''t use weapons, Katja won''t use anything but knifes, and you can''t barter with Tandi. This doesn''t work with armor, either. Ian and Tycho will take the armor, but they won''t wear it. Fallout 2 has better feature for this.

NPCs

"I don''t like kids."
--Katja

In Fallout, NPCs pretty much keep their own counsel. You don''t know their stats and can''t tell them what to do. They can carry stuff and provide extra firepower, which is good. They get in the way a lot and must be shepherded through the last two areas of the game, which is bad.

In fact, due to the bartering bug in Fallout you can make them carry any amount of stuff. Just hand it to them in the barter interface and they won''t be checked for weight. Nor will they get slowed down in any way. You can use Steal to move things freely on or off a party member, but this will check for weight. Stealing also works when they''re not currently in your party (with the exception of Tandi, and Ian before you recruit him); in this case they may catch you stealing but not turn hostile.

You can give items to NPCs by using the item on them (except for Stimpaks, First Aid Kits and Doctor''s Bags - using these on an NPC will heal them). If it''s a weapon they''ll decline it if they''re not proficient with it; this corresponds to what animation frames they have available, as listed below (everyone has the unarmed animation, so it''s not included). You can''t use Super Stimpaks or other chems on them, and as far as I know they don''t use them on their own. I recommend giving each NPC about 20 Stimpaks so they have a lasting supply.

a green starKatja is the one exception to the above; she''ll accept grenades if you give them to her even though she cannot use them (none of them can). Note that the 14mm Pistol and .223 Pistol use the SMG animation, so Katja or Tandi can use them but not Tycho.

When you want an NPC to switch weapons, tell them to use their best weapon in the next battle. This way they''ll de-equip any weapon so you can steal or barter it from them (for instance if you want them to use something else). Their latest equipped weapon may not show up in the barter interface, but should be accessible if you use Steal.

NPCs won''t turn on you if you accidentally hit them in combat. However, should ever a party member happen to hit a neutral critter, or should someone that isn''t marked as an ally (which Friendly Foe will indicate) accidentally hit an NPC, you''ll soon have a fight on your hands you might not like. Another reason to save often, folks. If you attack an NPC directly or hurt them with explosives they''ll turn on you, but if you manage to exit to another map they''ll have calmed down. This goes even if they''re not in your party (unless they have some other reason to be angry with you).

NPCs will be on your side no matter what once you recruit them. Which means you can get Ian to kill people in Shady Sands, Tycho to slaughter Junktowners and so on. Ian is the only one who can turn permanently hostile (if you disband him after killing people in Shady Sands). Tandi works a bit differently because she''s not a regular NPC; see the Shady Sands section.

a green starIf you have a bunch of items you want to trade back and forth to an NPC frequently, put them in a Bag. Though at the moment I can''t think of a good reason for doing this.

a green star NPCs never get radiated or poisoned.

a green star If an NPC dies, and you then save and load the game or leave the map and return, the body will be gone and any carried equipment gone with it (unless they had already dropped it as a result of being fried or blown up). This happens even before you recruit them. Also beware that if an NPC dies and you save the game while still in combat mode, loading that save invariably seems to freeze the game badly at end of turn.

a red star In v1.0 one of the more notorious bugs was the NPC multiplication bug, which would have multiple copies of your NPCs appear as a result of saving the game in combat mode. Although it may seem like a good thing to have a few spares, it was likely to crash the game eventually

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 12:23, In_The_End napisał:

> Nie, punkty doświadczenia dostajecie oddzielnie.
Aha, więc za zabicie np. szczura ja dostaje 25 punktów i on też 25 punktów. Nie dzieli
się 25 na dwa i każdy z nas dostaje po połowie?


Tutaj nie jestem pewien, ale wydaje mi się że NPC nie dostają w ogóle doświadczenia. Po prostu jest chyba jakiś procent szansy że przy twoim awansie oni także awansują. Przynajmniej tak kiedyś czytałem o F2, ale nie wydaje mi się żeby pierwsza część się pod tym względem różniła. Ponoć także metoda save/load pomaga uzyskać awans NPCa

Dnia 08.07.2010 o 12:23, In_The_End napisał:

Czy oprócz tragarza mój towarzysz robi coś więcej?


Owszem, walczą, jedni lepiej inni gorzej. IMO najlepszym towarzyszem jest Tycho, Ian jeszcze ujdzie, Ochłapa trzymam bo jest fajny:D Ale Katja jest szczerze mówiąc kiepska z tymi swoimi nożykami, pcha się pod muszkę i przeciwnikom i tobie:)

>Czy może zginąć permanentnie?

Tak, jeżeli twój towarzysz zginie to masz do wyboru jedynie pogodzić się ze stratą lub wczytać grę

Dnia 08.07.2010 o 12:23, In_The_End napisał:

Trzeba go leczyć etc.? Rozumiem, że da się przejść bezproblemowo grę bez niego.


Jeżeli jest ranny to regeneruje życie razem z tobą podczas snu. Owszem, da się, niektórzy nawet preferują taką gre kiedy nikt im się nie kręci i nie przeszkadza. Jednakże IMO warto mieć chociaż jednego towarzysze aby robił za tragarza:)

Dnia 08.07.2010 o 12:23, In_The_End napisał:

btw w czasie skradania się moja postać porusza się tak samo jakby chodziła. Tak ma być:o?


To normalne. Jeżeli masz w prawym dolnym rogu napis "Skradanie" znaczy że działa, skradanie wygląda jak chodzenie, tyle że nie można biegać. No chyba że wybierze się odpowiedniego perka, nie pamiętam nazwy

Dnia 08.07.2010 o 12:23, In_The_End napisał:


Czy w krypcie 15 jest tylko jedno pomieszczenie? Jakoś mało...


Za bardzo po tej krypcie nie chodziłem bo poza expem niewiele jest tam ciekawych rzeczy, ale wydaje mi się że aby wejść na inne poziomy trzeba użyć windy albo spuścić się na linie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 23:49, In_The_End napisał:

...
W wiosce na wschód od V13, a na zachód od v15 jest domek lekarza. W nim jest jeszcze
jakaś kobieta, która gapi się na półkę z książkami i nie mogę jej okraść(a jest tam kilka
cennych rzeczy). Nie wiem co zrobić, aby odwrócić jej uwagę:P. Czy jest to możliwe?


Podejdź do półki skradając się (wcześniej zapisz grę) i użyj na niej kradzieży. Sukces zależy od poziomu rozwinięcia umiejętności skradania się i oczywiście kradzieży :).

NPC może zginąć dokładnie tak samo, jak Twoja postać (tyle, że jego śmierć nie oznacza game over :)). Nie ma żadnej opcji wskrzeszania, więc jak zginie, to "na amen" :). Warto o niego dbać tak samo, jak o swoją postać - przydaje się jako muł :). Ale do przejścia gry nie jest niezbędny :).
Jeśli Twoja postać ma włączone skradanie się, to nie może biegać. By móc biegać i skradać się w tym samym czasie trzeba wybrać perka, o którym wspominałem wcześniej (Silent Runner).
Daj screena, gdzie dokładnie jesteś w tym V15, zakładam, że otwieranie drzwi nie stanowi dla Ciebie problemu :).

Spoiler

By jednak zejść na niższe poziomy będziesz potrzebował liny, a dokładniej - dwóch, każdą należy zamontować w jednym szybie windy.



Matizk
Dopiero w F2 towarzysze awansują, w pierwszej części takiej możliwości nie mają

kerkas
Jak się cytuje, to wypadałoby podać źródło cytatu, nie każdy musi wiedzieć, że ten fragment pochodzi z "The Nearly Ultimate Fallout Guide" autorstwa Pera Jornera :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2010 o 20:06, Blackhand napisał:

Matizk
Dopiero w F2 towarzysze awansują, w pierwszej części takiej możliwości nie mają



Kurde, właśnie nie byłem pewien, ale stwierdziłem że skoro w dwójce było to w jedynce też, w takim razie przepraszam wszystkich, szczególnie In_The_End z wprowadzenie w błąd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany:o Niezły pomysł z wykorzystaniem liny. Początkowo sądziłem, ze oprócz jednego pomieszczenia nic tam więcej nie ma. Czy jest dużo miejsc, gdzie jest potrzebna lina lub inny item? (o ile jeszcze jakiś tego typu jest) Chyba będę musiał się zaopatrzyć w jedną na zapas;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 20:26, In_The_End napisał:

Rany:o Niezły pomysł z wykorzystaniem liny. Początkowo sądziłem, ze oprócz jednego pomieszczenia
nic tam więcej nie ma. Czy jest dużo miejsc, gdzie jest potrzebna lina lub inny item?
(o ile jeszcze jakiś tego typu jest) Chyba będę musiał się zaopatrzyć w jedną na zapas;P

Jeszcze 1 lina będzie potrzebna do zadania z Bractwem Stali o czym dowiesz się duuuuuuuuużo później.
Polecam jeszcze targanie ze sobą 1 ładunku wybuchowego, conajmniej 1 Rad-X i kilku Rad-Avay.
To takie standardowe wyposażenie wystarczające do ukończenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 20:26, In_The_End napisał:

Czy jest dużo miejsc, gdzie jest potrzebna lina lub inny item?
(o ile jeszcze jakiś tego typu jest) Chyba będę musiał się zaopatrzyć w jedną na zapas;P

Jak będziesz się wybierał do Blasku, to weź koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2010 o 20:26, In_The_End napisał:

Rany:o Niezły pomysł z wykorzystaniem liny. Początkowo sądziłem, ze oprócz jednego pomieszczenia
nic tam więcej nie ma. Czy jest dużo miejsc, gdzie jest potrzebna lina lub inny item?


Niespecjalnie :). A jak coś akurat będzie potrzebne, to w większości przypadków będzie się znajdowało gdzieś w pobliżu :). Z tego co pamiętam, to poza linami w już wymienionych miejscach, potrzebny jeszcze jest

Spoiler

złom w Necropolis, do naprawienia pompy

. I chyba w sumie tyle, warto też nie pozbywać się wszelkich nietypowych przedmiotów, np. holodysków, nigdy nie wiadomo, czy akurat się do jakiegoś questa nie przydadzą ;) ("quest items", takich np. jak
Spoiler

książki dla Smitty''ego

też raczej się nie pozbywaj, bo uniemożliwisz sobie wykonanie jakichś zadań pobocznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w Junktown, druga cześć miasta, sklep. W pewnym momencie przychodzi tam jakiś murzyn(gada, ze jestem od Gizmo(?) a nikogo takiego nie znam) i mnie wszyscy atakują. Problem w tym, że widzi on mnie z jakiś 30 metrów nawet jak jestem za sklepem. Nie mogę go nawet wyminąć. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatwić tego gościa co wszedł do sklepu. W ten sposób stajesz po stronie sklepikarza.
Jesteś w momencie, w którym następuje wybór po której stronie stajesz - widocznie ucieczka liczy się jako bycie po stronie Gizmo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować