Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Jak już, to raczej mówi że to ON jest od Gizmo (niedługo go poznasz, jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś). Czytaj uważnie. Poza tym, jakim cudem cię wszyscy atakują? Przechodziłem tą grę wiele razy, i zawsze atakowany był tylko właśnie ten facet o którym mówisz. Co jest zresztą logiczne i oczywiste, bo przyszedł on tutaj z zadaniem zabicia Killiana Darkwatera. Nie postrzeliłeś przypadkiem w czasie walki jednego ze strażników Killiana? Tylko to by tłumaczyło czemu cię zaatakowali (no... chyba że sam ich świadomie zaatakowałeś, bo pomyślałeś że chcą zabić twoją postać, a nie zamachowca...). A zamachowca trzeba oczywiście zabić, nie ma raczej innego sensownego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kilka razy nic nie robiłem i stałem z bokou, a i tak zaczęli mnie atakować
Udało mi się zabić przed drzwiami zanim wszedł i gram jakoś dalej.

btw jak rozwiązać sprawę z Gizmo? Dostałem pluskwę, ale nie wiem jak z niej skorzystać. Mam potem zanieść ją do "szeryfa", ale też nie wiem gdzie on jest:| Help. Kręcę się w kółko i nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 12:15, In_The_End napisał:

Nie. Kilka razy nic nie robiłem i stałem z bokou, a i tak zaczęli mnie atakować
Udało mi się zabić przed drzwiami zanim wszedł i gram jakoś dalej.


Możliwe też, że przypadkiem cię trafili, bo stałeś na ich linii ognia. Innych opcji naprawdę nie widzę, nie możliwe że od tak sobie strażnicy Killiana zaczęli strzelać prosto do ciebie.

Dnia 10.07.2010 o 12:15, In_The_End napisał:

btw jak rozwiązać sprawę z Gizmo? Dostałem pluskwę, ale nie wiem jak z niej skorzystać.
Mam potem zanieść ją do "szeryfa", ale też nie wiem gdzie on jest:| Help. Kręcę się w
kółko i nie wiem co robić.


Pluskwy używasz w czasie rozmowy z Gizmo. A szeryf (Lars) jest tuż przy wejściu do miasta, to pierwsza osoba z którą tutaj rozmawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 12:15, In_The_End napisał:

btw jak rozwiązać sprawę z Gizmo? Dostałem pluskwę, ale nie wiem jak z niej skorzystać.


Pluskwa zadziała automatycznie, gdy zapytasz Gizmo o powody zabicia Killiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 12:15, In_The_End napisał:

btw jak rozwiązać sprawę z Gizmo? Dostałem pluskwę, ale nie wiem jak z niej skorzystać.
Mam potem zanieść ją do "szeryfa", ale też nie wiem gdzie on jest:| Help. Kręcę się w
kółko i nie wiem co robić.



O ile się nie mylę to pluskwę trzeba włożyć za pomocą kradzieży do ekwipunku Gizma i wtedy przeprowadzić rozmowę że chcesz się do niego dołączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 12:15, In_The_End napisał:

btw jak rozwiązać sprawę z Gizmo? Dostałem pluskwę, ale nie wiem jak z niej skorzystać.
Mam potem zanieść ją do "szeryfa", ale też nie wiem gdzie on jest:| Help. Kręcę się w
kółko i nie wiem co robić.

Nie wiesz gdzie jest szeryf? To przecież od niego dostałeś pluskwę ;-)
Dla przypomnienia jest on w na przodzie miasta w dużym budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 12:47, Fun_g_1_2_3 napisał:

Nie wiesz gdzie jest szeryf? To przecież od niego dostałeś pluskwę ;-)
Dla przypomnienia jest on w na przodzie miasta w dużym budynku.


To nie ta postać. Pluskwę dostaje się od Killiana, który pełni funkcję burmistrza, nie szeryfa. Po zdobyciu dowodów na Gizmo i zwróceniu ich Killianowi, trzeba się następnie zgłosić do szeryfa, którym jest Lars (jak pisałem we wcześniejszym poście, jest on tuż przy wejściu do miasta i jest to pierwsza postać z którą w tymże mieście rozmawiamy).

@Matizk

Racja, tak też to można załatwić. Chociaż ja zawsze wolałem po prostu "użyć" tej pluskwy bezpośrednio podczas rozmowy z Gizmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 09:45, In_The_End napisał:

Co zrobić jeśli zmniejszyły mi się statystyki? Czy trzeba iść do lekarza? Obecnie jestem
w Hub i jeszcze go nie znalazłem:P

Zależy w wyniku czego te statystyki masz obniżone:
- jeśli jesteś uzależniony to muszisz to brać regularnie
- jeśli jesteś ranny to użyj apteczki i spróbuj się uleczyć.
Jeśli to coś innego to napisz od czego jesteś osłabiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. Raz wziąłem jakieś pastylki, które zwiększały statystyki.
O ile dobrze pamiętam to stał się to jak byłem w junktown i wykonywałem questa w tym "hotelu" [jakiś gość wziął sobie zakładniczkę kobietę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 12:10, In_The_End napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem. Raz wziąłem jakieś pastylki, które zwiększały statystyki.
O ile dobrze pamiętam to stał się to jak byłem w junktown i wykonywałem questa w tym
"hotelu" [jakiś gość wziął sobie zakładniczkę kobietę]

No to masz uzależnienie ;-) Teraz jak typowy narkoman musisz brać kolejne dawki.
Istnieją środki usuwające niektóre efekty ale to rzadkość.
Środki uzależniające to:
- rad X
- Rad Avay
- Mentaty
- Jet
- Psycho
- wszystkie alkohole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 09:45, In_The_End napisał:

Co zrobić jeśli zmniejszyły mi się statystyki? Czy trzeba iść do lekarza? Obecnie jestem
w Hub i jeszcze go nie znalazłem:P



Nie sądze żeby to było uzależnienie:) Raczej byś to zauważył bo wtedy pojawia się czerwony napis w prawym dolnym rogu. Myślę że to po prostu efekt uboczny po wzięciu jakiegoś specyfiku, bo większość sprawia że na krótko dostajesz polepszenie skilli a potem przez dłuższy czas te same skille się obniżają. Spróbuj po prostu przespać się dzień lub dwa, powinno przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego, co podali koledzy wyżej, dodam jeszcze jedno - napromieniowanie. Nie napisałeś, które konkretnie statystyki Ci spadły, a to może mieć znaczenie :). W każdym razie - sprawdź, czy na ekranie statystyk nie masz notki o napromieniowaniu czy też jakimś innym uszkodzeniu (bo np. uszkodzenie oka może być przyczyną obniżenia percepcji).

Napromieniowania można się pozbyć korzystając z Rad-Awayów, poziom napromieniowania sprawdzasz licznikiem Geigera - trzeba go włożyć do ręki (tak samo, jak broń), ustawić jako aktywny przedmiot i kliknąć raz na nim (na ekraniku po lewej pojawi się liczba oznaczająca poziom napromieniowania - 0 oznacza brak napromieniowania :)). Po tym kliknij na nim jeszcze raz, by wyłączyć licznik, jak go nie wyłączysz, to po jakimś czasie się rozładuje i zniknie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji fallouta, a właściwie podczas przygotowywania do instalacji, zaraz po kliknięciu "instaluj" zawiesza mi się windows. Kilka "kresek" installshielda przeleci i zwiecha. Nie wiecie jak rozwiązać problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 16:31, CR7 napisał:

Podczas instalacji fallouta, a właściwie podczas przygotowywania do instalacji, zaraz
po kliknięciu "instaluj" zawiesza mi się windows. Kilka "kresek" installshielda przeleci
i zwiecha. Nie wiecie jak rozwiązać problem??

Spróbuj skopiować na dysk i potem zainstalować z tej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2010 o 16:44, kaczek93 napisał:

Spróbuj skopiować na dysk i potem zainstalować z tej kopii.


Dzięki wielkie. Zadziałało! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się założyć towarzyszowi (Ian''owi) pancerz?? I dlaczego zaczął od pewnego momentu uciekać podczas walki? Chciałbym sprzedać trochę sprzętu, ale kupcy nie mają już kapsli, a trochę ważą te giwery. Cóż począć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam w 1 nie było możliwości zmiany pancerza ale mogę sie mylic bo dawno nie grałem :P A co do tego, że Ian ucieka podczas walki , musisz do niego zagadać i w opcjach dialogowych zmienic jego zachowanie podczas walki powinna byc odpowiednia opcja dialogowa.

Najlepszym sposobem na trzymanie niepotrzebnego ekwipunku jest oddanie go NPC z którym podróżujesz a następnie jego okradnięcie :P Nie będzie cie atakował :> A co do sprzedarzy sprzętu na wstepnym etapie rozgrywki będzie to w The HUB w dzielnicy Old Town tam jest handlarz bronią (całkiem konkretny) Zaś najlepszy handlarz bedzie znajdował się w Boneyard za dzielnicą wypełnioną deathclawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:01, CR7 napisał:

Czy da się założyć towarzyszowi (Ian''owi) pancerz?? I dlaczego zaczął od pewnego momentu
uciekać podczas walki? Chciałbym sprzedać trochę sprzętu, ale kupcy nie mają już kapsli,
a trochę ważą te giwery. Cóż począć?


Zbroi kompanom sie nie da zmienić, ale chyba istnieje mod (głowy se uciąć nie dam). Kompan ucieka gdy ma mało punktów życia, podaruj mu kilka stimpacków żeby się leczył, ponadto dbaj o to aby miał pod dostatkiem amunicji do broni której używa. Towarzysz ma nieograniczona pojemność ekwipunku wiec oddaj mu wszystko co jest Tobie niepotrzebne a potem jak trafisz do miast to go okradnij (nie martw się nie obrazi się). Moim zdaniem dużo bardziej opłaca się wymieniać sprzęt na stimpacki a potem na kapsle, warto mieć też zapas radX i RadAway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować