Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 16:38, Camelowaty napisał:

A gdzie spotkamy Jaskra? Bo widziałem w plikach gry takie, które opatrzone były jego imieniem


Jaskra spotkamy w drugim akcie na imprezie u Shani (quest Przyjaciółka z dawnych lat).

Dnia 31.10.2007 o 16:38, Camelowaty napisał:

BTW Ile już macie serduszek?? ;P


Ja niestety mało :( Mam wszystkie oprócz wieśniaczki i driady, czyli: Shani, Triss Merigold (2 razy), Ubodzy mieszczanie, Kupcy, Mieszczanie, Niebieskooka, Abigail, Półelfy, Prostytutki, Vesna, Wampirzyca, Adda, Kurtyzana. Szkoda, że nie mogę cofnąć czasu i zdobyć "serce" wieśniaczki i driady (jestem w trzecim akcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś mikstur/smarowideł/petard? Magazyn u karczmarza mam cały zapchany setkami różnych składników a na średnim poziomie trudności do połowy III aktu użyłem może pare razy Jaskółkę i smarowidło na upiory w I akcie na Upiornego Psa, a i bez nich by się obyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 16:46, Bartek 93 napisał:

Tja.... może by autorzy najpierw zorientowali się w świecie AS''a:/
Tak to jest jak tłuk z zachodzu myśli że wszystko zna i ocenia bez znajomości korzeni
Bez obrazy


Czemu miałbym się obrażać? :P Zresztą wcześniej już napisałem co sądzę o tej recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:03, _DOOMinik_ napisał:

Używa ktoś mikstur/smarowideł/petard? Magazyn u karczmarza mam cały zapchany setkami różnych
składników a na średnim poziomie trudności do połowy III aktu użyłem może pare razy Jaskółkę
i smarowidło na upiory w I akcie na Upiornego Psa, a i bez nich by się obyło...

oczywiście. ja używam "kota" (gdy ciemno) i zamieć, przede wszystkim poprawia skuteczność walki, a i efekty wizualne znacznie wpływają na miodność walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 14:45, Marko Pele napisał:

Ktoś wię gdzie można sprzedać brosze Salamandry?


SPOILER
zaglądnij na groblę i porozmawiaj z kupcem Leuvardenem
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:21, jaceloth napisał:

> Używa ktoś mikstur/smarowideł/petard? Magazyn u karczmarza mam cały zapchany setkami różnych

> składników a na średnim poziomie trudności do połowy III aktu użyłem może pare razy Jaskółkę

> i smarowidło na upiory w I akcie na Upiornego Psa, a i bez nich by się obyło...
oczywiście. ja używam "kota" (gdy ciemno) i zamieć, przede wszystkim poprawia skuteczność walki,
a i efekty wizualne znacznie wpływają na miodność walki


Ok, troche źle się wyraziłem... Czy używa ktoś często innych mikstur niż Kot/Jaskółka/Zamieć? Chodzi o to że do połowy III aktu w dalszym ciągu nie ma wymagających walk na które warto byłoby ich używać, zazwyczaj jeśli już coś atakuje to ze 3 utopce raptem :/ A takich fest walk to jak na lekarstwo - ze 2 na cały akt :/
A odnośnie wizualnych efektów wpływających na midność walki to polecam znak Aard, do tej pory używałem tylko Igni i zastanawiałem się jak zrobić takie efektowne odcinanie głów albo generalnie zabijanie jednym ciosem, i okazało się że po ogłuszeniu przeciwnika Aard''em można go jednym ciosem wykończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:28, Selv napisał:

Gra jest za łatwa na medium/easy.
Polecam grać na hardzie, jest znacznie ciekawiej i więcej butelek się przydaje ;)


Ehh zazwyczaj na medium gierki były fajnie wyważone, a tutaj :/ Medium jest jak jakieś Ultra Easy czy nie wiem co. Troche za późno żeby zaczynać od początku, ale może jak ktoś to przeczyta to poważnie pomyśli czy nie zagrać na hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:01, Union Pacific napisał:

Serce driady możesz zdobyć i w III Akcie, dasz jej skórę wilka, to ona pokaże, "jak driady
robią dzieci" :D


Nie mogę, w drugim akcie dałem jej skórę wilka i źle poprowadziłem rozmowę i teraz nie mam tej opcji :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:27, _DOOMinik_ napisał:

Ok, troche źle się wyraziłem... Czy używa ktoś często innych mikstur niż Kot/Jaskółka/Zamieć?
Chodzi o to że do połowy III aktu w dalszym ciągu nie ma wymagających walk na które warto byłoby
ich używać, zazwyczaj jeśli już coś atakuje to ze 3 utopce raptem :/ A takich fest walk to
jak na lekarstwo - ze 2 na cały akt :/

Nie no w III akcie już jest trudno. Taka misja "Złoto Dla Zuchwałych" na przykład. Ale do III aktu to masz rację trochę łatwo było,ale poziom trudności rośnie proporcjonalnie do postępow w grze,więc wszystko OK :)

Dnia 31.10.2007 o 17:27, _DOOMinik_ napisał:

A odnośnie wizualnych efektów wpływających na midność walki to polecam znak Aard, do tej pory
używałem tylko Igni i zastanawiałem się jak zrobić takie efektowne odcinanie głów albo generalnie
zabijanie jednym ciosem, i okazało się że po ogłuszeniu przeciwnika Aard''em można go jednym
ciosem wykończyć :)

To szybko się zorientowałeś ;) Ja też używam głównie tych dwóch,czasem tylko Quen do szybkiego odwrotu,albo by coś "łyknąć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:27, _DOOMinik_ napisał:

A odnośnie wizualnych efektów wpływających na midność walki to polecam znak Aard, do tej pory
używałem tylko Igni i zastanawiałem się jak zrobić takie efektowne odcinanie głów albo generalnie
zabijanie jednym ciosem, i okazało się że po ogłuszeniu przeciwnika Aard''em można go jednym
ciosem wykończyć :)


Umykający oku refleks szachisty. ;) A ja polecam ci jeszcze znak Quen, pozwala on zaoszczędzić trochę mikstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie odrzuciło już na starcie, że przeciwnicy bili słabiej niż się życie regenerowało, dopiero na hard zauważyłem spadki życia - czyli tak jak powinno być do początku. Na trudnym ciężko też znowu nie jest - ale trzeba sie nauczyć grać, nie dać się otaczać zbytnio, mieć jakaś taktykę czy miksturki - zwłaszcza, że gram 1szy raz i nie wiem co mi wyskoczy. Czasem bez odpowiedniej umiejętności albo znaku jest naprawdę ciężko.
Ostatnio nawet zastanawiałem się, czy gram na medium czy hard, bo stworki łamały się jak zapałki. Szybko jednak przypomniałem sobie co to za poziom jak 4 zjawy wilków skopały mi 3/4 hp ;)
Czas trwania load game jest wspaniałą motywacją także, naprawdę są świetne wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko otóż to mam problem z przejsciem misji o nazwie Zamek I Klucz jestem w wyzimie handlowej na zakazanej czesci i wchodze do kryjówki salamandry za nic niemoge pokonac maga i innych wojownikow doradzi mi ktoś co mam kupic lub jaki eliksir zrobic? Często w grze wspominaja rózni bohaterowie o 1 eliksirze dla wiedzmina gdzie moge go zdobyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 17:01, Union Pacific napisał:

Serce driady możesz zdobyć i w III Akcie, dasz jej skórę wilka, to ona pokaże, "jak driady
robią dzieci" :D


Mi pokazała już w II akcie. Widać mam większy urok osobisty :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 18:47, lancuch napisał:

najlepszym sposobem jest jaskolka na regenreacje hp + zamiec na silniejszy dmg i chyba szybszy
atak

Postaram sie kupić:P tylko jaskólke i zamieć gdzie można znaleść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauwazyliście, ale nie obyło się bez aluzji co do pewnych wydarzeń politycznych. W pewnej misji, gdzie ktoś prosi nas o eskortę, jedną z możwliości jest odpowiedź: "spieprzaj dziadu" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dostajemy zlecenie na zabicie ghuli, zadania nie można wykonać bez wpisu w bestariuszu, wiecie może kto ma na sprzedaż książkę na ten temat ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować