Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Nie wiem za bardzo, gdzie zadać to pytanie, więc zadam je tutaj.

Czy otrzymany kod bonusowy do wykorzystania w sklepiku Wiedźmińskim mogę wykorzystać przy zakupie książek o Wiedźminie (chociaż nie ma ich w Wiedźmińskim sklepie), podkładki pod mysz i płyty z muzyką inspirowanej Wiedźminem (dwa ostatnie elementy oczywiście ze sklepiku)? Nie chciałbym na razie składać zamówienia tylko po to, żeby się przekonać (choćby dlatego, że płyty jeszcze nie ma), więc czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na długość wczytywania lokacji.
Więc w tym temacie drobna uwaga.
Chyba już nie pamiętacie ja graliście w BG II.
Nie dość że co najmniej minute czekało sie na załadowanie nowej lokacji to jeszcze trzeba było płytki zmieniać.
Eh co niektórzy chyba krótką pamięć mają - jakoś ta trudność nikomu nie przeszkadzała. I jakoś nie wpłynęło to na fakt że BG stało sie grą kultową w gatunku RPG.
Jeśli chodzi o przycięcia kompa to rzeczywiście podczas wejścia do starej wyzimy robi sie trochę cienko, ale można wytrzymać (nie gram na najlepszym sprzęcie athlonC64 3000+, radeonx1600-524MB, 2gRam) - w porównaniu do gothicka to i tak fajnie.
Poza tym jeszcze jedna uwaga ogólna fani diablo i diablopodobnych gier niech ją omijają z daleka bo rzeczywiście system walki będzie dla nich czymś koszmarnym. Ja natomiast uważam że nareszcie trzeba podczas walki trochę pomyśleć, a nie klikać myszką ile wlezie.
Grę przeszedłem jako neutralny a mam zamiar zrobić to jeszcze co najmniej dwa razy (po stronie zakonu i wiewiórek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kto zainstalował pełną wersję gry, to żadnej żonglerki płytami nie było. Gra również (kiedyś) wczytywała się dość długo, ale i tak nie były to całe minuty, jak dzieje się czasami w Wiedźminie, a według mnie nie powinno być tak, jeśli komputer spełnia wymagania na mniej więcej średnim poziomie. No i w BG było to o tyle mniej irytujące, że więcej akcji działo się na otwartej przestrzeni lub w dość sporych choć zamkniętych wnętrzach. Jak już wszedłem do środka, to nie musiałem od razu wychodzić, bo na ogół było co tam robić.
Ja większych zastrzeżeń poza zbyt długim wczytywaniem nie mam do gry. Na razie nawet wstrzymałem się z wielkim bólem serca od grania, bo primo mam dużo innej pilnej roboty, a secundo wciąż czekam na nowego kompa z nadzieją, że na nim będzie to już lepiej działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ze są tu info z 5 rozdziału!! W Starej Wyzimie w rozdziale 5 nie mogę wejść do szpitala. Zabiłem mutanta i jak chce wrócić do towarzyszy to nie da się wejść do szpitala :/ Drzwi w ogóle nie są podświetlone. Próbowałem wczytywać parę razy 5 rozdziale ale za każdym razem tak samo się dzieje. Czy ktoś tez ma taki problem albo czy ktoś ma pomyśl jak to obejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:13, Petos18 napisał:

Od razu mowie ze są tu info z 5 rozdziału!! /.../

O ile dobrze pamiętam, to główne wejście do szpitala faktycznie jest zamknięte po zabiciu mutanta. Spróbuj wejść do środka tylnym wejściem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:13, Petos18 napisał:

Od razu mowie ze są tu info z 5 rozdziału!! W Starej Wyzimie w rozdziale 5 nie mogę wejść do
szpitala. Zabiłem mutanta i jak chce wrócić do towarzyszy to nie da się wejść do szpitala :/
Drzwi w ogóle nie są podświetlone. Próbowałem wczytywać parę razy 5 rozdziale ale za każdym
razem tak samo się dzieje. Czy ktoś tez ma taki problem albo czy ktoś ma pomyśl jak to obejść



A czy przypadkiem interfejs nie podświetla Ci się na czerwono? Jeśli tak to najpierw wyeliminuj zagrożenie a dopiero potem spróbuj wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:26, Bumber napisał:

Spróbuj wejść do środka tylnym wejściem. :)

No wlasnie tylnie jest ZAMKNIETE a frontowe nie da sie podswietlic. Próbowałem wyeliminowac przeciwników ale pojawiaja sie cały czas i nic to nie daje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:48, Karharot napisał:

Demo ma wyjść w grudniu lub styczniu.


dzięki za informacje,sam jestem bardzo zainteresowany ale chce wiedzieć czy jest jakiś sens w włanczaniu go na moim kompie i nie chodzi o to czy gra fajna bo grałem u kupla ,który już se go kupił tylko wątpię czy mi pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:49, Petos18 napisał:

No wlasnie tylnie jest ZAMKNIETE a frontowe nie da sie podswietlic. Próbowałem wyeliminowac
przeciwników ale pojawiaja sie cały czas i nic to nie daje :/

A może poczekaj do rana? Prześpij się u Kalkstaina, rano nie powinno być już walk na ulicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:49, Petos18 napisał:

> Spróbuj wejść do środka tylnym wejściem. :)
No wlasnie tylnie jest ZAMKNIETE a frontowe nie da sie podswietlic. Próbowałem wyeliminowac
przeciwników ale pojawiaja sie cały czas i nic to nie daje :/

Stań przy samych drzwiach. Jeżeli ktoś będzie blisko to podbiegnie i go wyeliminujesz. Jak już nie będzie żył a będziesz stał przy samych drzwiach to powinieneś być poza zasięgiem przeciwników i drzwi się podświetlą. A jak dalej będą podbiegać to i tak nie wszyscy tylko kilku (bo stoisz przy samych drzwiach). Szybko ich zabijasz i zanim się odrodzą wchodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOJLER***
Gdzie mogę znaleźć alghule w 2 akcie?

Znalazłem na razie jednego w krypcie na cmentarzu a reszta?
***KONIEC SPOJLERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:03, Meykan napisał:

***SPOJLER***
Gdzie mogę znaleźć alghule w 2 akcie?

Znalazłem na razie jednego w krypcie na cmentarzu a reszta?
***KONIEC SPOJLERA***


a dokładniej w okolicach cmentarzyska golemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:52, Xsaw napisał:

> Demo ma wyjść w grudniu lub styczniu.

dzięki za informacje,sam jestem bardzo zainteresowany ale chce wiedzieć czy jest jakiś sens
w włanczaniu go na moim kompie i nie chodzi o to czy gra fajna bo grałem u kupla ,który już
se go kupił tylko wątpię czy mi pójdzie.


Jeżeli to dobry kumpel to pożycz na jedną noc będziesz wiedział wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*** THE BIG HUGE ETC. SPOILER BEGIN ***
Mam pytanie, jak dostać się na cmentarz w 2 Akcie? Grabarz nie pozwala wchodzić, a brama jest zamknięta. Tak samo z bramą do Starej Wyzimy.
*** THE BIG HUGE ETC. SPOILER END ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:17, Budyn napisał:

*** THE BIG HUGE ETC. SPOILER BEGIN ***
Mam pytanie, jak dostać się na cmentarz w 2 Akcie? Grabarz nie pozwala wchodzić, a brama jest
zamknięta. Tak samo z bramą do Starej Wyzimy.
*** THE BIG HUGE ETC. SPOILER END ***


na cmentarz więc musisz dać dla grabarza pozwolenie wejścia od przywódcy strazników. Albo wyświadczyć mu przysługe ale też jest związana z tym przywódcą nie pamietam imienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:17, Budyn napisał:

Mam pytanie, jak dostać się na cmentarz w 2 Akcie? Grabarz nie pozwala wchodzić, a brama jest
zamknięta. Tak samo z bramą do Starej Wyzimy.

Klucz do bramy możesz otrzymać po rozmowie z Talarem i usunięciu długów grabarza, lub w rozmowie z Vincentem. Opcja rozmowy z grabarzem o wejściu na cmentarz jest dostępna dopiero po jakimś czasie gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Po zleceniu Ci zadania "Anatomia Zbrodni" będziesz mógł porozmawiać z grabarzem na temat wejścia na cmentarz,będziesz mu musiał dać wódkę oraz zdobyć pozwolenie od straży miejskiej lub spłacić jego długi u Talara.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować