Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2009 o 20:06, kozikbz napisał:

Mam pytanie: Mogę zainstalować patcha (edycja rozszerzona) na "gołego" Wiedźmina czy
inne też są potrzebne?


Edycje rozszerzoną powinno się instalować na czystą grą bez żadnych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:51, Piotrbov napisał:

Edycje rozszerzoną powinno się instalować na czystą grą bez żadnych patchy.


To akurat jest bez znaczenia czy na czystą czy na "brudną" z zainstalowanymi poprzednimi patchami. ER będzie działała i tak i tak, ale lepiej jednak instalować od razu na "surowej wersji" bo zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu, który przeznaczymy na granie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 01:14, Kraju92 napisał:

> Edycje rozszerzoną powinno się instalować na czystą grą bez żadnych patchy.

To akurat jest bez znaczenia czy na czystą czy na "brudną" z zainstalowanymi poprzednimi
patchami. ER będzie działała i tak i tak, ale lepiej jednak instalować od razu na "surowej
wersji" bo zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu, który przeznaczymy na granie. :]


poza tym po co patchować podstawkę, skoro ER wszystkie z tych patchy zawiera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:01, piotr.kwazi napisał:

poza tym po co patchować podstawkę, skoro ER wszystkie z tych patchy zawiera??

Nie ma po co. Patch do ER, czyli update, był tworzony po to, żeby każdy posiadacz Wiedźmina niezależnie od wersji mógł zaktualizować go do ER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:01, piotr.kwazi napisał:

poza tym po co patchować podstawkę, skoro ER wszystkie z tych patchy zawiera??


Ktoś mógł mieć już spatchowaną wersję a teraz chce zainstalować ER. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, po raz drugi w ciągu ostatnich 30 dni ukończyłem Wieśka. I po raz drugi zadziwia mnie, że Prolog, Rozdiał II i III są super, za to I,IV,V i Epilog są całkowicie wyprane z klimatu.

Spoiler

Wieśmin chasającyw jakiejś wiosce i rtozwiązujący "wieśniackie" utrapienia? Chyba nie taki jest Geralt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 18:03, darth 16 napisał:

Spoiler

Wieśmin chasającyw jakiejś wiosce i rtozwiązujący "wieśniackie" utrapienia?
Chyba nie taki jest Geralt.


Akt I to takie "nie chcem, ale muszem."

Spoiler

Rozwiązanie problemu Bestii jest tylko środkiem do osiągnięcia celu - dostania się do Wyzimy.

W sadze również Geralt znajdował się w sytuacjach, do których sam, z nieprzymuszonej woli nigdy by się nie zbliżał.
Akt IV... nie przesadzaj, według wielu graczy(wliczając również mnie) właśnie ten akt jest najbardziej urokliwy. Fabuła może trochę naciągana(
Spoiler

bo w sumie kto każe nam odczarowywać tą południcę i tłuc tego głupiego Dagona?

), ale nie jest tak źle.
Akt V - gdyby nie akt IV, ten byłby moim ulubionym. Nie wiem, dlaczego twierdzisz, że jest wyprany z klimatu. Jedynym jego minusem jest to, że jest trochę za krótki - wracając do miasta tylko raz
Spoiler

po fabularnym wyjściu na bagna z sojusznikiem

i idąc jeszcze raz przez bagna, można wykonać wszystkie questy i rżnąć na
Spoiler

Stare Dworzyszcze.


Co do epilogu... Pod kątem klimatu wiedźmińskiego, masz rację - dość słaby.

Ale widzę, że mamy dość rozbieżne poglądy, bo według mnie np. akt III jest bardzo nieciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, każdy ma swoje zdanie. :) R. IV może i jest urokliwy, ale nie ma klimatu Wieśka jak dla mnie. Za to Wyzima w Rozdiale III jest super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jest słaby ale musi być jakieś wprowadzenie do II i III:)
IV można było chyba lepiej rozwiązać,

Spoiler

przeciwnicy są nieciekawi a Dagon słaby.


Spoiler

w V akcie świetna jest walka ze strzygą ale mutanty to już jakieś nieporozumienie (chociaż jest to wynikiem fabuły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w drugim akcie, a dokładnie skończyłem przeprowadzać śledztwo. Na koniec oskarzylem Kalksteina, ze współpracuje z Salamandra, a on nie chce ze mną od tego momentu gadac. A z tego co wiem to żeby dostać ostatnia Safire to muszę z nim porozmawiać. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 01:43, kozikbz napisał:

Jaka jest kolejność znaków przy kamieniu drogi w magazynie w Efekcie Ubocznym? Próbowałem już chyba wszystkiego.

Aard-Igni-Aard albo Igni-Aard-Igni. Jeśli nie zadziała, zobacz w dzienniku, czy w notce o tym zadaniu nie masz napisanej kombinacji, ewentualnie pogadaj z tym, który powiedział Ci o magazynie(nie pamiętam już, jak się nazywał) - może powtórzy Ci kombinację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 01:58, Lfdracon napisał:

> Jaka jest kolejność znaków przy kamieniu drogi w magazynie w Efekcie Ubocznym? Próbowałem
już chyba wszystkiego.
Aard-Igni-Aard albo Igni-Aard-Igni. Jeśli nie zadziała, zobacz w dzienniku, czy w notce
o tym zadaniu nie masz napisanej kombinacji, ewentualnie pogadaj z tym, który powiedział
Ci o magazynie(nie pamiętam już, jak się nazywał) - może powtórzy Ci kombinację.


Nie działa jak daje Aard-Igni to kolejny Aard nie działa i na odwrót. Koleś nie ma nic do powiedzenia tak jak i dziennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 03:16, mr chief napisał:

Ponawiam swoje pytanie.Proszę o odpowiedz.

Źle że go oskarżyłeś winny jest Reymont jak poszedł byś na cmentarz to zobaczył byś jego prawdziwe zwłoki
Pomoge ci z sekcją : Kup u antykwariusza Zerikańskie owady i inne paskudztwa i jescze książke ....sądowe (pierwszej części nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba była medycyna sądowa. Można też dac coś do zjedzenia ogrodnikowi i też Ci coś opowie o tych zerrikańskich owadach. A tak z innej beczki: najbardziej ciekawi mnie to jak za granicą przetłumaczono słowo hmm "chędożyc" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 06:06, Paladyn Mick 12 napisał:

To chyba była medycyna sądowa. Można też dac coś do zjedzenia ogrodnikowi i też Ci coś
opowie o tych zerrikańskich owadach. A tak z innej beczki: najbardziej ciekawi mnie to
jak za granicą przetłumaczono słowo hmm "chędożyc" ;D

poszukaj w Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: najbardziej ciekawi mnie to

Dnia 15.03.2009 o 06:06, Paladyn Mick 12 napisał:

jak za granicą przetłumaczono słowo hmm "chędożyc" ;D

Z tego co wiem,to w wersjii angielskiej zrezygnowano z znacznej większości przekleństw,więc rozmowa z Talarem po angielsku nigdy już nie bęzie taka sama ;).A co do "chędożyć" to będzie ono tłumaczone na "Fu*k".

@sebastiano444 Jak się nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować