TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2015 o 23:06, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Tylko, że to ślimaki bez skorupek... Sól działa, ale to załatwia jednostki. Ja potrzebuję
czegoś co załatwi wszystkie na raz. Napalm by sie nadal, ale wtedy mieta by ucierpiala.


Z solą smakują najlepiej, mlask, mlask...ale w sumie nie o tym ja chciał pisać. Spraw sobie zwierzątko, a konkretnie jeża. Sam możesz nie lubić ślimaków, zresztą skoro jest ich dużo to i tak nie idzie samemu ich zjeść. Ale jeż zawsze da radę i będzie bardzo, bardzo skutecznie liczbę śliskich stworków ograniczał.
Względnie możesz też sam wyłapać, potem do słoików w zalewę czosnkową, mniam, mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../hoduję

Dnia 09.03.2015 o 22:35, Alexei_Kaumanavardze napisał:

na swoich 25m2 ogródka.

25m2 to trochę mało. Ja mam 150 i to mieszkając w bloku! Mam jabłonkę i wiśnię. Kiedyś były i porzeczki, ale to było dawno (wino z porzeczek z dębowej beczki było pyszne). Teraz nie da się czegoś uprawiać, drzewka skutecznie zagłuszają resztę upraw. Może uda mi się coś zrobić na wiosnę, ale to jeszcze pieśń przyszłości. Spróbowałbym pomidorów, bo te ze sklepu... sam wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomidory można hodować nawet w częściowo zamkniętym pomieszczeniu, więc o ile masz np duży balkon to wcale ci nie jest potrzebne miejsce w ogródku [btw pomidor sklepowy ma więcej pestycydów niż pomidora].
Jestem tylko ciekaw co zrobisz jak będziesz musiał sobie któreś drzewko wyciąć - bo ja żeby wyciąć drzewo-samosiejke które mi zasłania cale okno w dużym pokoju muszę walić rok rocznie głową w mur. Sąsiadka eko-ułomna dzwoni gdzie się da jak bym jej dziecko mordował przy każdej przycince kiedy przyjeżdżają chłopaki ze straży pożarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 18:19, Pietro87 napisał:

/.../ > Jestem tylko ciekaw co zrobisz jak będziesz musiał sobie któreś drzewko wyciąć - bo ja
żeby wyciąć drzewo-samosiejke /.../

Zaraz, zaraz... Na wycięcie drzew ozdobnych albo owocowych nie potrzeba zezwolenia. Dlatego wszystkie (prawie) krzaki pigwy wyciąłem i nikt mi nic nie zrobi. Na wycięcie wiśni czy jabłonki tez nie będę potrzebował zezwolenia. Co do samosiejek - do 5 lat można wyciąć, jak przegapiłeś termin, no to grzywna pewna. Ale... jak wykażesz skruchę (to znaczy posadzisz inne drzewo) to może gmina wykaże łaskawość i Ci grzywnę umorzy. Ale to już musisz samodzielnie rozeznać temat, jak by nie patrzeć, jest taka możliwość. Co do przycinki - nie jestem pewien, ale chyba jest taka możliwość. A sąsiadce posadź drzewo pod oknem, jak się przez 5 lat nie połapie, to będzie miała przechlapane ;-D Nie daj się ekoterrorystom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 22:06, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Na miętę i grilla starcza. A poza tym to przy kamienicy w centrum miasta, więc darmowy
ogródek piwny zawsze dobry;).

A sąsiadek krew nie zalewa i nie "donoszą uprzejmie" do Straży Miejskiej, że pijesz piwo? W centrum miasta i na widoku? Mnie to chociaż drzewa trochę zasłaniają i ten/a co by donosiła mogłaby zostać uznana za podglądaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 15:34, Alexei_Kaumanavardze napisał:

I to jest najpiękniejsze. Ogródka od ulicy nie widać, jest odgrodzony i jest mój;p. Więc
wolnoć tomku w swoim domku.

Kolejny plus życia na wsi. Na swojej posesji sąsiad widzący mnie z piwem co najwyżej skłonny jest się przyłączyć do degustacji :) Straż gminna? A co mi mogą zabronić na swoim. Wasze zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 12:16, Transylvanian_Hunger napisał:

>/.../ A co mi mogą zabronić na swoim.
Wasze zdrowie.

No cóż. Wprawdzie straciłeś do mnie resztki szacunku, ale i tak "perswaduję do Waćpana" (Królewskim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 16:15, KrzysztofMarek napisał:

No cóż. Wprawdzie straciłeś do mnie resztki szacunku, ale i tak "perswaduję do Waćpana"
(Królewskim)

Gdzie te Królewskie można kupić. ? Kiedyś jeszcze za łekpa pamiętam tego reklamy widziałem. Teraz tego piwa nigdzie nie widzę. Chyba, ze jest w jakiś monopolowych ale to wątpię. Czyżby to było jakieś regionalne piwo ?
Nawet Lubelksa Perła poszła na całą Polskę. Może i by Królewskie tak uczyniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 19:46, Braveheart napisał:

>/.../ > Gdzie te Królewskie można kupić. ?

O ile wiem, to w Warszawie wszędzie.
Daruj, ale po 6 piwie już nie chce mi się wpisywać wszystkich konkretnych adresów sklepów. Możesz poczekać do jutra? Do rana, oczywiście, bo wieczorem pewnie znowu nie będzie mi się chciało. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 20:00, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > Gdzie te Królewskie można kupić. ?
O ile wiem, to w Warszawie wszędzie.

Niestety nie pochodzę z Warszawy. :(

Dnia 12.03.2015 o 20:00, KrzysztofMarek napisał:

Daruj, ale po 6 piwie już nie chce mi się wpisywać wszystkich konkretnych adresów sklepów.
Możesz poczekać do jutra? Do rana, oczywiście, bo wieczorem pewnie znowu nie będzie mi
się chciało. ;-D

Proszę bardzo. Tylko rano z kawą przyjdź :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 21:00, Braveheart napisał:

> /.../ > Proszę bardzo. Tylko rano z kawą przyjdź :-P

Zgodnie z życzeniem. Nikogo nie zastałem, więc wypiłem i drugą kawę. Bo przecież zimna kawa byłaby już niedobra, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 06:46, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Proszę bardzo. Tylko rano z kawą przyjdź :-P
Zgodnie z życzeniem. Nikogo nie zastałem, więc wypiłem i drugą kawę. Bo przecież zimna
kawa byłaby już niedobra, prawda?

Post dodałeś o 6:46. Twardo widzę wstałeś :D Ja się niestety położyłem dziś o 3 rano. Zimną kawę to może i bym wypił. Dla samego smaku :D ale to w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj wyjątkowo szybko złapało zmęczenie, bo zasnąłem tuż po północy, co jest dla mnie nie lada osiągnięciem. :P Co Bravehearcie, bezsenność Cię dopadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 08:55, Prince_Miki napisał:

Mnie wczoraj wyjątkowo szybko złapało zmęczenie, bo zasnąłem tuż po północy, co jest
dla mnie nie lada osiągnięciem.

Ale w Nocnych Markach to czasem masz przebłysk mocy i przed pierwszą skleisz te dwa posty... po czym idziesz grzecznie spać. Lepiej nie klej wcale xD. Chyba, że lubisz nabijać licznik.

Dnia 13.03.2015 o 08:55, Prince_Miki napisał:

Co Bravehearcie, bezsenność Cię dopadła?

Z natury jestem Wąpirzem. Grywam po nocach. Ostatnio wróciłem do klasyka. Baldur''s Gate II. Ahh ta moc, te dialogi i ta przygoda!
A Ty co nie w szkole. Chyba, że w szkole i jesteś tak uzależniony od "szpanfona" i gram.pl że w między czasie wchodzisz na grama posty dodawać. To dopiero chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 09:02, Braveheart napisał:

Chyba, że lubisz nabijać licznik.

Weź już nawet nie zaczynaj z tym... Nie piszę gramie wcale dla rang. Gdyby tak było, to bym skończył na Brygadziście, bo znudziłoby mi się takie nabijanie.

A szkołę podstawową skończyłem kilka dobrych lat temu. Zresztą, szkoda moich nerwów na tę rozmowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 09:08, Prince_Miki napisał:

> Chyba, że lubisz nabijać licznik.
Weź już nawet nie zaczynaj z tym... Nie piszę gramie wcale dla rang. Gdyby tak było,
to bym skończył na Brygadziście, bo znudziłoby mi się takie nabijanie.

Nie wiem dlaczego jestem utwierdzony w przekonaniu, że na WT czekasz niczym na swój ulubiony obiad...
A powiedz mi dlaczego miałeś taką pauzę ? bo tak patrząc jak byś cały czas regularnie pościł WT miałbyś już dawno. Trochę na forum już jesteś. A odstepy między awansami są spore.

Dnia 13.03.2015 o 09:08, Prince_Miki napisał:

A szkołę podstawową skończyłem kilka dobrych lat temu. Zresztą, szkoda moich nerwów na
tę rozmowę...

Tylko na podstawówce się skończyło ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2015 o 09:08, Prince_Miki napisał:

Weź już nawet nie zaczynaj z tym... Nie piszę gramie wcale dla rang. Gdyby tak było,
to bym skończył na Brygadziście, bo znudziłoby mi się takie nabijanie.


Śmiechłem. A wieczne kopiuj-wklej posty po innych userach czy bezczelny spam [chociażby w temacie ze screenami jako przykład 1szy z brzegu] to tak dla jaj xD ?
Paradoksalnie tak można nabić rangę... ale ujemną =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się