Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontroler Steama trzecią, znaną już tajemnicą Valve

131 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2013 o 14:14, DonOskar napisał:

> Na klawiaturze jest tak wiele przycisków, że żadna
> gra nie obsłuży wszystkich.
A na padzie mamy dokładnie tyle ile trzeba, w końcu pad powstał z myślą o graniu, a klawiatura
o pisaniu.


Nawet w prostackich FPS-ach na manewr wychylania się z reguły brakuje przycisków na padzie. Może i stworzone zostały do grania, ale nader często kiepsko w tej roli się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 12:28, PolAndRock napisał:

-SteamOS zbudowany na linuksie pozwala jeszcze więcej wyciągnąć z piecetów oferując prostą
w dostosowaniu architekturę.

no no, może być ciekawie - zwłaszcza OpenGL mnie interesuje.

Dnia 28.09.2013 o 12:28, PolAndRock napisał:

-Multum gier poniżej 10$, udzielanie gier znajomym

Mowa o tym samym Steam''ie, który walczy z "użyczaniem" jak tylko się da?

Dnia 28.09.2013 o 12:28, PolAndRock napisał:

-Brak płatnego neta

Darmowe łącze? To ja po proszę. Dwa razy;)

Dnia 28.09.2013 o 12:28, PolAndRock napisał:

-Zamiast darmowych gier co jakiś czas promocje steama -50%,-75%,-80%,-90%.

Oby tylko Steam nie zdominował dystrybucji ...musiał bym olać sporo tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chce mi się tego tłumaczyć po raz enty.
PS4 jest sprzedawane ze stratą za 399$. Xbox One za 499$ i jest słabszy od PS4 (chociaż ma Kinecta). Jak więc dowolny Steam Machine ma być tańszy od konsoli i jednocześnie być mocniejszy? Zwłaszcza wtedy, gdy będzie oparty na zwykłych PCtowych podzespołach dostępnych w sklepie a nie układach wyprodukowanych specjalnie na potrzeby konsol?

Jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 15:07, Henrar napisał:

Bo nie chce mi się tego tłumaczyć po raz enty.
PS4 jest sprzedawane ze stratą za 399$. Xbox One za 499$ i jest słabszy od PS4 (chociaż
ma Kinecta). Jak więc dowolny Steam Machine ma być tańszy od konsoli i jednocześnie być
mocniejszy? Zwłaszcza wtedy, gdy będzie oparty na zwykłych PCtowych podzespołach dostępnych
w sklepie a nie układach wyprodukowanych specjalnie na potrzeby konsol?

Jak?

Normalnie, bo Valve może sobie spokojnie pozwolić na dołożenie do tego interesu. Do nich kasa spływa lawinowo, inkasują z jednego klucza kilka razy jego wartość (odsprzedawanie na Steam Market za prowizją). Dziwię się, że Gaben jeszcze sobie nie wybudował skarbca a la Wujek Sknerus. Podczas gdy inni producenci w pocie czoła robią lawinowo nowe gry i starają się w ten sposób zbierać kasę, Valve dodaje do sklepu nowy przedmiot ze Steam Workshop (czyli nawet nie przez nich zrobiony) i kasuje kolejne dolary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar
Steambox ma być samą skrzynka, już w tym momencie złożysz za 300-350$ PC bez systemu który jeśli chodzi o wydajność będzie lepszy od konsol. Skoro pojawi sie SteamOS nie trzeba bedzie wliczac kolejnych 99$ na system do paczki a system bedzie zbudowany pod gry więc mocny plus konsol zostanie wykradziony.

@Zadymek
Odnośnie płatnego neta miałem na myśli brak jakichkolwiek abonamentów PS plus, Xbox Live Gold czy innych śmieci.
Szczerze to mnie też to zdziwiło ale kilkukrotnie powtarzali, że gry będzie można sobie pożyczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 15:28, PolAndRock napisał:

Steambox ma być samą skrzynka, już w tym momencie złożysz za 300-350$ PC bez systemu
który jeśli chodzi o wydajność będzie lepszy od konsol.

a) źródło
b) poproszę o dokładną rozpiskę hardware''u.

Nie, nie ma fizycznie szans, by Steam Machine kosztowało 399 dolarów i było potężniejsze od PS4. Nie teraz. Nie za rok. Za dwa? To już tak, ale wtedy PS4 też stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 15:35, Henrar napisał:

> Steambox ma być samą skrzynka, już w tym momencie złożysz za 300-350$ PC bez systemu

> który jeśli chodzi o wydajność będzie lepszy od konsol.
a) źródło
b) poproszę o dokładną rozpiskę hardware''u.

Nie, nie ma fizycznie szans, by Steam Machine kosztowało 399 dolarów i było potężniejsze
od PS4. Nie teraz. Nie za rok. Za dwa? To już tak, ale wtedy PS4 też stanieje.


AMD APU A6 X4 3670K BOX
MSI A55M-P33
AAB Cooling Super Silent P1 PWM
Patriot SO-DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9 512x8 1 rank
Radeon 7750 MSI 2GB DVI&HDMI&DP (PCI-E)
Modecom Step 207 czarny (8300B) - bez zasilacza
IBOX ATX 500W APFC 14CM BLACK PANTHER
Seagate 500GB Pipeline HD 5900.2 (8MB, Serial ATA/300)

Równo 300 Eur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gmx
Postaw sobie stolik na klawiaturę i mysz w salonie, podłącz komputer do telewizora zamiast konsoli i lecisz. Zapewniam cię, że znajdziesz pozycję w której bedzie wygdnie. Jeśli już musisz używać pada to pc też je obsługuje.

@TobiAlex
Tyle, że wątpie aby to kółko w ten sposób działało jak ty opisujesz. Raczej tak jak na padach xbox i ps. Odchylenie od położenia początkowego decyduje o prędkości przesuwania kursora. Prędkość ograniczona jest więc krawędzią kółka. W sumie nie wiem czy rozwoązanie które ty napisałeś byłoby lepsze. Jednak jest różnica w wielkości między podkładką pod mysz a takim kółeczkiem.

@DonOskar
1.Grywam w gry wyścigowe na klawiaturze i nie rozumiem o co ci chodzi.
2.Wskazuję całą ręką a dłoń z palcem tylko wyciągam. Do wciskania przycisków nie jest potrzebna precyzja tak samo w klawiaturze jak i w pianinie. Natomiast palce mają inne zalety które powowdują że nadają się do tego lepiej.
3.Przeczytaj odpowiedź do TobiAlex powyżej. Co do tej prędkości światła to radzę się zastanowić.
4."Tyle ile trzeba" do której gry? Czy uważasz, że każda wymaga tyle samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć dlaczego niektórym osobom tak mocno zależy, by wszyscy inni koniecznie przekonali się i korzystali tylko z jednej platformy? Fajnie, że robicie za growych Mesjaszy, ale Wy nawet nie rozdajecie ulotek jak robią to inni dzisiejszy zbawcy.
A ja lubię ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar
Rozwiń w czym dokładnie gorsze od PS4/XBO?
No i co z tego ze Steambox będzie na innym combo? Właśnie Ci udowodniłem, że w 300$ da się złożyć sprzęt technicznie porównywalny jeśli nie lepszy od nowych konsol. Pamiętaj, że Valve nie zrobi zamówień detalicznych a hurtowe i nie będzie się bał do interesu dołożyć. Skrzynkę złożyłem w jednym z droższych Polskich sklepów. Więc nie rozumiem skąd niedowierzanie w możliwość totalnego zdominowania rynku konsol przez Valve które ma na to świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie wyglądał steam os ale tego pada sobie daruje wystarczy mi udręki z padem na xboxie.

P.S. Nie rozumiem jednej rzeczy po co mi steam na TV w postaci steamboxa? Ciekawe który hardkor na padzie zagra w TW albo inną strategię xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 12:28, PolAndRock napisał:

GABEN DOMINATION

Czyżby Valve miało w przyszłości wskoczyć w rolę, jaką obecnie dzierży EA (i po części wciąż też Acitvision)? Jeżeli tak się rozrosną, to jest to bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza, jeśli zaczęliby stosować praktyki monopolistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 18:00, Eternal101 napisał:

P.S. Nie rozumiem jednej rzeczy po co mi steam na TV w postaci steamboxa?
Ciekawe który hardkor na padzie zagra w TW albo inną strategię xD.

Jak ktoś ma dobrego PC-ta oraz dobry TV (plazma, LED itd.) pow. 40 cali, to aż żal nie wypróbować combo: skrzynka od blaszaka + TV + pad (ewentualnie klawiatura + myszka jak ktoś lubi takie tortury na kanapie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mały postęp wśród kontrolerów konsolowych, jednak proszę państwa jest kontroler, który
> funkcjonalnoscią wyprzedza nawet ten o lata świetlne. Jest to... myszka+klawiatura. Oczywiste
> jest, że dłoń jest bardziej precyzyjna od palca. Poza tym myszka ma praktycznie nieograniczoną
> szybkość przesuwania (granica niezauważalna), natomiast szybkość wszelkich kontrolerów
> kończy się na granicy mechanicznej (przesunięcie drążka do oporu, lub w tym przypadku
> dojscie palcem do krawędzi kółka). Na klawiaturze jest tak wiele przycisków, że żadna
> gra nie obsłuży wszystkich. Mamy więc wybór konfiguracji która jest dla nas najwygodniejsza.
> We wszelkich kontrolerach nie mamy tej swobody. Jesteśmy ograniczeni do ciasnego ustawienia
> dłoni i określonych przycisków co nie każdemu może odpowiadać.
po 1 to są one dwa, a nie jeden
po 2 jeżeli mowa o myszce to faktycznie jest ona precyzyjna, niestety klawiatura to najmniej precyzyjny kontroler jaki powstał, jest to prawdziwe badziewie i udręka... i właśnie dlatego ktoś cały czas próbuje zrobić jeden i to porządny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> P.S. Nie rozumiem jednej rzeczy po co mi steam na TV w postaci steamboxa? Ciekawe który
> hardkor na padzie zagra w TW albo inną strategię xD.
Yyy, no przecież jedną z kluczowych cech tego pada jest to że można nim grać w strategie i wszystkie inne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 18:28, RitzierComic napisał:


> P.S. Nie rozumiem jednej rzeczy po co mi steam na TV w postaci steamboxa? Ciekawe
który
> hardkor na padzie zagra w TW albo inną strategię xD.
Yyy, no przecież jedną z kluczowych cech tego pada jest to że można nim grać w strategie
i wszystkie inne gry.


Zobaczymy jak się będzie grało, na dotyku też się lipnie w gry gra próbowałem z MP na andka ;].

Janek_Izdebski Ja jednak sobie odpuszczę ten kontroler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować