Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są nowe wymagania sprzętowe Watch Dogs - jeszcze wyższe niż pierwotnie podawano!

108 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2013 o 08:39, zdenek117 napisał:

I tu pojawia się przewaga konsol - gry może nie będą wyglądać tak jak na mocnych PCtach,
zwłaszcza pod koniec generacji (jak np. BF3 czy BF4 na obecne konsole), ale za 2000 wydane
na sprzęt można pograć spokojnie przez 5-6 lat. Wiadomo, że wrażenia z rozgrywki z gorszą
grafiką będą mniejsze, nie będzie "łał", ale grywalność może być duża.



I tu pojawia się przewaga logicznego myślenia - jeśli tylko gra zaoferuje na PC rozbudowane opcje graficzne [produkt ubi więc pewnie będzie optymalizacyjnym gniotem podobnie jak AC3] to każdy sobie je ustawi i obniży adekwatnie do poziomu wizualnego konsol obecnej generacji i tez zagra na "słabszym" PC.

Aczkolwiek - produkt od Ubi, więc na cuda wianki bym nie liczył, zwłaszcza po ich ostatnich "konwersjach" technologicznie pożałowania godnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F**K!! Ja muszę sobie podarować. Sprzęt mam stary, to prawda, ale jednocześnie w zupełności wystarczający do odpalenia Metra LL na średnich. Czy naprawdę sądzicie, że to Watch_Dogs będzie aż tak wiele nowocześniej wyglądało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak niż w 60fps z geometrią rodem z Lego i teksturami wyrzyganymi przez psa;

@Diabolo20 jak ty chcesz w to grać "na fulla" na takim sprzęcie? :D W full kolorze najwyżej;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 09:45, Henrar napisał:

Anyway, właśnie tego się spodziewałem. i5 do grania w gry z next-genów nie wystarczy

Nie wiem, czy nie starczy. Żeby te i5 mając wszystkie rdzenie na 100% ściągnąć do 30fps to trzeba się albo
postarać, albo położyć lagę na optymalizacji. Jestem ciekaw czym w takim wypadku odpowiedziałoby
AMD skoro nie mają nic :/ No i same konsole mają takiego @FX83X0 sciągniętego do niskich częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo to obchodzi ;P do takich gier są konsole ;P

Principes ludzkiemu oku więcej niż 30 klatek nie jest potrzebne. Jakoś na filmy w kinie nie narzekasz a mają często mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 12:45, Kafar napisał:

Principes ludzkiemu oku więcej niż 30 klatek nie jest potrzebne. Jakoś na filmy w kinie
nie narzekasz a mają często mniej ;)

Matko boska, skończcie w końcu z tymi mitami. Narzekam na filmy inaczej nie daliby hobbita w 48.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 09:45, Henrar napisał:

A gracze będą narzekać na optymalizację, jak zwykle, mimo że od lat chcieli next-genu i go dostali.


No właśnie. Optymalizację. Fajnie, że będę miał gry z next genów. Ale co z tego, skoro każda będzie wymagała i7 9970, 64 GB RAM i Geforca GTX 1290.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 12:45, Kafar napisał:

Kogo to obchodzi ;P do takich gier są konsole ;P


Słyszeliście? Ludzie, pakujcie manatki. Kafar, mityczny znawca rzeczy wszelakich, przemówił. :)

Dnia 08.10.2013 o 12:45, Kafar napisał:

Principes ludzkiemu oku więcej niż 30 klatek nie jest potrzebne. Jakoś na filmy w kinie
nie narzekasz a mają często mniej ;)


Oczywiście.
http://i.minus.com/iuHMClLCinzEh.gif
Różnicy nie widać, prawda? :)

Lepszy przykład:
http://frames-per-second.appspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2013 o 10:29, CDRV napisał:

Latwo wyjasnic wymagania... W tym wypadku nie jakosc grafiki podnosi wymogi gry a jej
ogrom. Duza ilosc mieszkancow, samochodow, oraz animowanych, renderowanych etc rzeczy
na duzym obszarze czyli stworzenie miasta z pelna fizyka obciaza tak proca, ram oraz
pamiec karty graficznej. Wlacz sobie gry takie jak Rome II, Shogun II, Starcraft II,
Mount & Blade oraz Arma 2 z widokiem na 10 kilometrow. Wtedy zrozumiesz czemu gra z 2009
roku zajezdza twojego ci7.

Myślę, że to o to w tym przypadku chodzi: ogromne miasto, przechodnie, samochody, fizyka, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że nie ma różnicy, tylko że ludzkie oko nie potrzebuje więcej. Grałem w gry z mniejszym fpsem jak jeszcze Ciebie na świecie nie było. Teraz grasz często w gry w 30 klatkach chociaż nawet o tym nie wiesz :) i nagle w przypadku Watch Dogs Ci to może przeszkadzać? Bitch please.

Rozumiem że masz syndrom dziecka/młodzieży którzy uważają że im większa liczba klatek tym lepiej ale się mylisz. Zapraszam na zajęcia z operatorki może w Twoim domu kultury ktoś coś takiego organizuje. Oczywiście lepsze od 30 klatek jest 60 w grach.. ale jeżeli myslisz że w grach lepsze od 60 jest np. 120 to już się mylisz :) to że komputer obsługuje Twoje 120 nie oznacz ato że a) gra w tylu chodzi i b) twoje oko tyle obsługuje ;)

Przykładem dobrym jest Call of Duty który zawsze hula w 60 lub jeżeli chodzi o filmy to Hobbit ;) poczytaj co nie co i proszę Cię potem się wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 08:39, zdenek117 napisał:

I tu pojawia się przewaga konsol - gry może nie będą wyglądać tak jak na mocnych PCtach,
zwłaszcza pod koniec generacji (jak np. BF3 czy BF4 na obecne konsole), ale za 2000 wydane
na sprzęt można pograć spokojnie przez 5-6 lat.


Kupiłem kompa w 2007 roku za 2000 zł. Gram we wszystkie wydane do dzisiaj gry bez ścinek, bo mogę sobie ustawić minimalne ustawienia graficzne. Natomiast na konsoli możesz sobie co najwyżej gammę dostosować i cieszyć się 20 FPSami w bardziej dynamicznych cenach w nowszych grahc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś mądry powiedział, ludzie żałośni którzy posiadają tylko PC zazdroszczą konsol i na nie najeżdżają.. ludzie którzy mają konsole mają to gdzieś bo też mają PCety :D i ja się pod tym podpisuje czytając tutaj komentarze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 13:30, Kafar napisał:

Przykładem dobrym jest Call of Duty który zawsze hula w 60 lub jeżeli chodzi o filmy
to Hobbit ;) poczytaj co nie co i proszę Cię potem się wypowiadaj.

Chyba obejrzyj... czytać to mogę oszołoma który twierdzi, że mu się nie podoba bo jakaś magia upłyneła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 13:50, Zgreed66 napisał:

> Przykładem dobrym jest Call of Duty który zawsze hula w 60 lub jeżeli chodzi o filmy

> to Hobbit ;) poczytaj co nie co i proszę Cię potem się wypowiadaj.
Chyba obejrzyj... czytać to mogę oszołoma który twierdzi, że mu się nie podoba bo jakaś
magia upłyneła...


hehe

Chodziło mi o przeczytanie materiałów powiedzmy "magicznej" dla nich wiedzy czyli tak zwanej wiedzy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te kłótnie o fpsy... nawet jeśli faktycznie różnica między 30 a 60 klatkami jest, to w ruchu jest na tyle niewielka że ja przynajmniej nie zwracam na to uwagi. Do komfortowego grania stałe 30 klatek wystarczy w zupełności.

Inna sprawa te wymagania. Pewnie częściowo winna jest treść samej gry (wygenerować miasto to też nie jest byle co) a część to pewnie wina partactwa Ubi, które jak wiadomo robi "świetne" porty swoich gier. Podchodziłbym do nich tak czy siak z rezerwą, bo może się jeszcze okazać że to co nam podali jest zaniżone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować