Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Mam jeden problem. Bo od czasu do czasu wyświetla mi się błąd Stop, który informuje, że plik fastfat.sys jest uszkodzony i jakoś nie mogę znaleźć linku, do ściągnięcia tego pliku. Czy mógłby ktoś ten link podać, jeśli znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 22:11, sig. napisał:

>/.../ jeśli gracze zaczną się masowo przesiadać, /.../

Z tego, co czytam w różnych pismach wynika, że Vistę kupiło mniej osób, niż w takim samym okresie kupiło WinXP, po wejściu WinXP na rynek. Prognozy zakładały, że Vistę kupi więcej. Tak, że w tych porównaniach do Me jest na pewno sporo racji. Ja też zamierzam czekać conajmniej dwa lata a pewnie i dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 22:55, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ jeśli gracze zaczną się masowo przesiadać, /.../
Z tego, co czytam w różnych pismach wynika, że Vistę kupiło mniej osób, niż w takim samym okresie
kupiło WinXP, po wejściu WinXP na rynek. Prognozy zakładały, że Vistę kupi więcej. Tak, że
w tych porównaniach do Me jest na pewno sporo racji. Ja też zamierzam czekać conajmniej dwa
lata a pewnie i dłużej...

Uważam że mniejsza sprzedaż wynika z tego ze xp było dobrym oprogramowaniem i nie chce nikt go zmieniać .
A po za tym wiele film i osób prywatnych zamienia tradycyjne kompy na imacki , które mają własne oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 23:17, Jojti napisał:

> > >/.../ > Uważam że mniejsza sprzedaż wynika z tego ze xp było dobrym oprogramowaniem i nie chce nikt
go zmieniać . /.../

Być może, ale to nie zmienia faktu, że sprzedaż Visty jest mniejsza, niż oczekiwano. Być może to samo będzie z Office 2007. Mnie wystarcza w zupełności Office 2000, Office 2003 (mam też) różni się dla mnie tylko kolorystyką. A całkiem szczerze, to tylko Worda poznałem względnie dobrze, z konieczności, bo chyba około tysiąca różnych pism i pisemek napisałem a resztę programów, to baaardzo pobieżnie. Office 2007 zupełnie mnie nie bawi i nie czuję potrzeby posiadania. Tak samo zresztą z Vistą. Już Windows 2000 Pro był i jest dla mnie zupełnie wystarczający, szkoda, że go już nie wspierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/.../ > Uważam że mniejsza sprzedaż wynika z tego ze xp było dobrym oprogramowaniem
i nie chce nikt
> go zmieniać . /.../
Być może, ale to nie zmienia faktu, że sprzedaż Visty jest mniejsza, niż oczekiwano. Być może
to samo będzie z Office 2007. Mnie wystarcza w zupełności Office 2000, Office 2003 (mam też)
różni się dla mnie tylko kolorystyką. A całkiem szczerze, to tylko Worda poznałem względnie
dobrze, z konieczności, bo chyba około tysiąca różnych pism i pisemek napisałem a resztę programów,
to baaardzo pobieżnie. Office 2007 zupełnie mnie nie bawi i nie czuję potrzeby posiadania.
Tak samo zresztą z Vistą. Już Windows 2000 Pro był i jest dla mnie zupełnie wystarczający,
szkoda, że go już nie wspierają...

Na pewno vista tak jak i poprzednie windowsy byłyby lepsze gdyby tylko Microsoft miał porządnego konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż wczoraj podłączyłem neostradę i wieczorem pobrało mi się uaktualnienie do Windows(mam oryginał, HOME edition) kiedy włączyłem komputer(rano) po zainstalowaniu poprawki(wczoraj wieczorem) wyskoczył taki błąd(obrazek) teraz wyskakuje to okno za każdym uruchomieniem kompa :/ jak to naprawić? i co to w ogóle jest?

20070404170328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić Przywracanie Systemu (szukaj w Menu Start), najlepiej sprzed instalacji poprawki. Jak wiesz, która to poprawka, to być może będziesz w stanie odinstalować ją przez Dodaj/Usuń Programy.
Jakbyś Pana Google spytał o tego rthdcpl.exe, to byś się dowiedział, że:
rthdcpl.exe is a process belonging to the Realtek HD Audio Control Panel and is bundled alongside Realtek sound cards and audio hardware.
Czyli jest to jakiś programik od Twojej kart dźwiękowej. Więc, zanim spróbujesz czegokolwiek innego, przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej (razem z oprogramowaniem) lub zainstaluj je w innej wersji (niekoniecznie najnowszej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to zbytnio napisać ,więc chyba to może być odpowiednim miejscem (lub nim jest;])....Jak robie coś w paincie to wybieram sobie np. niebieski....ale nie mama niebieskiego tylko jakąs inną barwe ! Tak jest z 3/4 barw w paincie...co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 17:57, kuba330 napisał:

Czy w folderze Temp są same śmieci i można je śmiało usunąć czy jednak są tam jakieś ważne
pliki??

te które nie mają aktualnej daty można spokojnie usuwać, mogą tam być pliki używane przez aktualnie uruchomione programy (używane jako składnice wyników obliczeń które do ramu się nie mieszczą, a będą jeszcze potrzebne przy dalszych). generalnie program przy wyłączeniu powinien usunąć swoje pliki z tempa, ale nie zawsze to robią (bo np sie zawiesił podczas pracy albo zakończył ją komunikatem o błędzie), cechują w tym zwłaszcza instalatory wszelakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalnego HE i jak chcę zarejestrować przez Internet, to pisze, że już za dużo razy był rejestrowany i potrzebny jest nowy klucz. Rejestrowałem już sporo razy, ale czemu jest ograniczenie? Jedyną metodą otrzymania nowego klucza jest telefon do MS? Może znacie też inne możliwości? (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 10:07, WIkitory napisał:

Nie wiedziałem gdzie to zbytnio napisać ,więc chyba to może być odpowiednim miejscem (lub nim
jest;])....Jak robie coś w paincie to wybieram sobie np. niebieski....ale nie mama niebieskiego
tylko jakąs inną barwe ! Tak jest z 3/4 barw w paincie...co robić?


Zmienic monitor? :P
PS. Ale jak wybierasz niebieski skoro nie masz niebieskiego tylko inny? Gdzie jaki kolor sie wyswietla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 17:57, kuba330 napisał:

Czy w folderze Temp są same śmieci i można je śmiało usunąć czy jednak są tam jakieś ważne pliki??


Smieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie jest na wersję oem (wersja pudełkowa takowego nie posiada) , i liczy 8 instalacji o ile dobrze pamiętam. czemu jest? tego pewnie nawet microsoft nie wie.....
obawiam się też że telefon do microsoftu jest jedynym legalnym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim:
Rejestruje się tylko przy pierwszej instalacji "świeżego" systemu. Następne instalacje przeprowadza się używając opcji aktywacji systemu. Rejestrować można określoną ilość razy, natomiast aktywować można nieskończoną ilość razy.
Nie chcę Cię martwić, ale kilkukrotne rejestrowanie systemu to tak, jakby kilka osób instalowało system z jednej płyty. Ni zdziw się więc jeśli nie podadzą Ci w MS nowego klucza.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 11:56, sig. napisał:

w wersji oem ilość aktywacji jest ograniczona

>
Nie jest. Jest ograniczona ilość aktywacji przez internet, potem można aktywować telefonicznie. Już to przerabiałem na sobie (aktywacja telefoniczna to 16 minut rozmowy ;-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie o aktywację chodzi. Po prostu mam czas 30 dni od ostatniego wgrywania systemu, a jak nie aktywuję, to mi Windows wygaśnie po upływie tych 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ... Kupiłem se dodatki do NWN, zainstalowałem pod Windowsem, rebootuje se kompa, by odpalić Linuksa i skopiować dodatki z Windowsa ( jak się poda kod dodatków, to można je w wersji linuksowej zassać ze strony producenta, ale jakoś wolę zainstalować pod Windowsem i skopiować niż pobierać kilka tygodni ) , podczas bootowania już cosik mnie zmartwiło, ntfs-3g pluje się, że system plików windy jest zepsuty. No i oczywiście okazało się, że nie mogę skopiować plików. Przy odpalania windy ukazał mi się przepiękny BSOD z pięknym numerkiem błędu i radą, by uruchomić kompa jeszcze raz, co oczywiście nie przynosi rezultatów. Tryb awaryjny też nie daje pozytywnych efektów.
Jeśli ktoś chce napisać, że jeno reinstalka windy pomoże, to niech nic nie pisze, sam wiem, że pewnikiem jest to nieuniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować