moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Czy w licencji tych gier istnieje zapis, że ich po zainstalowaniu pobrane pliki należy usunąć? Jeśli nie, to ściągaj je na partycję, której nie będziesz formatować i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:36, gara12345 napisał:

CO sądzicie o kopiowaniu i przegrywaniu oryginalnych gier ?


To jest po prostu złodziejstwo, ewentualnie kradzież[jak kto woli] ale ciesze sie ze coraz wiecej ale mam nadzieje że ci co ''''kradną'''' gry z neta wkońcu sie opamiętają...


omg komentujesz własnego posta,nie wiesz do czego służy edytuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:36, gara12345 napisał:

CO sądzicie o kopiowaniu i przegrywaniu oryginalnych gier ?


Ludzie mówią, że od lat sprzedaż gier na PC spada i mają racje, bo wiele osób zamiast kupować ściąga je, kopiuje itd.

http://www.gram.pl/news_9APhHe2_Sojusz_w_celu_ratowania_PeCetow_jako_platfor my_do_gier

Przeczytaj ten tekst i dojdź do ostatniej linijki a zobaczysz, co się przez to porobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli kupie sobie np.: Crisisa pogram trochę i nadejdzie dzień formatu, sformatuje dysk będę chciał ponownie wgrać grę i okaże się że brat zjadł mi płytę. I tu pytanie czy mogę przegrać, ściągnąć straconą płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podałes zły argument? Twój brat je plastik? Po drugie jeśli juz stracisz swoja ukochaną płytke z grą musisz kupić nową,niestety nic cie nie upowarznia do sciagania gier z neta.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:52, Ciej napisał:

no dobrze ale za grę już płaciłem więc przegrywając ją od kogoś nie okradam nikogo


ale powiedz czy ta gra ci sie zniszczył bądź zepsuła?Jeśli to drugie to powinna byc na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:52, Ciej napisał:

no dobrze ale za grę już płaciłem więc przegrywając ją od kogoś nie okradam nikogo


Płacisz za jedna kopie gry, a nie za dwie.Druga musisz sobie kupić.Istnieje mozliwoc, ze polski dystrybutor wymieni ci wadliwa płytę na nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do jednej kopii nośnika (w tym wypadku płyty z grą komputerową). Możesz jej używać tylko w przypadku, gdy posiadasz oryginalny nośnik - jednak nie możesz ich używać jednocześnie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to kopia 1:1 czy obraz płyty. Kopii możesz również używać jeśli oryginalny nośnik jest uszkodzony (np.: płyta z grą jest pęknięta) jednak musisz go zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja daje przykład że jednak w pewnych ściśle określonych przypadkach chyba(?) można gre przegrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:56, Ciej napisał:

Nie. Ja daje przykład że jednak w pewnych ściśle określonych przypadkach chyba(?) można
gre przegrać


ludzie jaki ty jesteś uparty, gier nie można przegrywać,przynajmniej tu na gram.pl nie lubiny tych co przegrywają,niestety przykro mi jak ci sie płytka zapsuła to zrób tak jak doradził ci Pawciu45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze podałes zły argument? Twój brat je plastik? Po drugie jeśli juz stracisz
> swoja ukochaną płytke z grą musisz kupić nową,niestety nic cie nie upowarznia do sciagania
> gier z neta.Pozdro
a właśnie że upoważnia choćby system dystrybucji elektronicznej, nie musisz miec nośnika ważne jest tylko to ze masz nabyte prawa do tytułu ot choćby steam, czy nawet masa sklepów internetowych z opcją download. Popatrzcie sobie o ile gry są tańsze od odpowiedników pudełkowych a po każdej reinstalacji grę masz prawo sobie ściągnąć. Po za tym możesz wykonac kopię zapasową płyty ale nie możesz jej sprzedawać przekazywać innym osobom. Ale zapisy w tym kierunku nie są jasne w licencjach, bo tak naprawdę sam nośnik nie jest ważny, ważne jest tylko prawo do używania danych na nim zawartych które nabywasz kupując gre. I teraz CDP stworzyło bardzo fajną sprawę - wieczystą gwarancję na płyty i wtedy moim zdaniem nie powinniśmy robić kopii płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo ściągania pirackich plików wz sieci: jest ono legalne według polskiego prawa. Tylko udostępnianie pirackich plików jest nielegalne. Tyle, że przez P2P (np. torrent, dc++, emule) trzeba udostępniać pliki, ale przez P2M (np. MoorHunt) nie trzeba ich udostępniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie o piractwie to mam takie dylematy, czy jak to nazwać. Bo przecież gdybym ja założył firmę, robił gry, programy, włożył w to dużo czasu pieniędzy i chciałbym coś z tego mieć, zarobić na utrzymanie. A tu sru, wszyscy se ściągną pirackie wersje, a ja wychodzę stratny. Tyle, że takich małe firmy, produkujące oprogramowanie, są najczęściej przejmowane przez większe, a gry, np. EA, czy Ubisoftu na pewno ktoś kupi. Zresztą jak ktoś ma dużo kasy, to grę sobie kupi, jak chce zagrac przez sieć też se kupi, a jak ktoś nie ma kasy to pewnie i tak by nie kupił. A... ja już sam nie wiem co sądzić o piractwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 18:36, gara12345 napisał:

CO sądzicie o kopiowaniu i przegrywaniu oryginalnych gier ?


Niektórzy uważają, że jakaś tam gra np. Wiedźmin kosztuje strasznie drogo a przecież ma się neta, w którym można ją bez problemu i za darmo pobrać. Albo także dostać od kogoś kto takie oprogramowanie przegrał sobie na pustą płytę z oryginalnej.
To czyste złodziejstwo jak rafeks 12 napisał. Kiedy ktoś prosi o przegranie gierki i pożyczenie bo temu sie nie chce kupić to najlepiej mu odpowiedzieć, żeby se poszedł, odchudził troche portfel i miał. Dodatkowym plusem tego jest to, że z orygnialnym nośnikiem jest najmniej problemów technicznych.

Btw. Starajcie się nie pisać postów pod sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaa tylko spróbuj to wbić idiotom do głowy, ręce opadają jak słyszę coś takiego "Nie jestem poj***** jak ty żeby kupować oryginalne gry !!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych co sępią o przegranie gry to osoby które w swoim życiu złotówki nie zarobiły i nie rozumieją na czym polega legalne zarabianie. Jakby nie było to wcale ich nie tłumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się