moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

nie wygaduj bzdur chlopczyku

w swietle prawa nie mozesz korzystac ani nawet posiadac software bez stosownej licencji licencji

mozesz pobierac muzyke i filmy lecz nie mozesz ich udostepniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, pamiętam jak u wujka na wsi pracowałem przez dwa miesiące (wakacje) to mi dał 400 złotych.... I sobie kupiłem gry, a takie tępe argumentację powinni karać. I jeszcze coś co za to za problem kupić gierkę za 50 złotych ?? Przecież można kasę zdobyć prosząc Babcię/dziadka i innych domowników o 20 złotych i zbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:56, Bratek196 napisał:

Taa, pamiętam jak u wujka na wsi pracowałem przez dwa miesiące (wakacje) to mi dał 400
złotych.... I sobie kupiłem gry, a takie tępe argumentację powinni karać. I jeszcze coś
co za to za problem kupić gierkę za 50 złotych ?? Przecież można kasę zdobyć prosząc
Babcię/dziadka i innych domowników o 20 złotych i zbierać...


Dokładnie. Praca nie hańbi. Bez pracy nie ma kołaczy itd. itd......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można całkowicie legalnie po kupieniu jakiejś gry zainstalować ją na kilku komputerach? Chodzi mi o rozwiązanie do np. kafejki internetowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie z tym że dotyczące fimów:
Jeżeli ściagnę film który w polsce nigdy sie nie ukazał i nie jest dostępny drogą kupna, a w przypadku kupowania fimów za granica wiąże się to ze zmianą regionu na komputerze (a tych zmian mamy ograniczoną ilość) lub brakiem takiej mozliwośći w przypadku odtwarzacza stacjonarnego. To czy w takim przypadku śćiągnięcie takiego filmu jest piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 20:03, Ćpunek01 napisał:

Czy można całkowicie legalnie po kupieniu jakiejś gry zainstalować ją na kilku komputerach?
Chodzi mi o rozwiązanie do np. kafejki internetowej...

Na raz? Nie. Licencje zwykle tego zabraniają. Tzn. czasami można wykupić licencje na kilka komputerów, ale to inna bajka. Taka zwykła, sklepowa licencja gry wziętej z półki nie pozwoli Ci na zrobienie czegoś na wzór kafejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:51, morthi napisał:

nie wygaduj bzdur chlopczyku

w swietle prawa nie mozesz korzystac ani nawet posiadac software bez stosownej
licencji licencji

mozesz pobierac muzyke i filmy lecz nie mozesz ich udostepniac

To przecież napisałem "A propo ściągania pirackich plików wz sieci: jest ono legalne według polskiego prawa. Tylko udostępnianie pirackich plików jest nielegalne".
EDIT: chłopczyku. Ale dobra, nie chcę robić awantur o głupie przezwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli otrzymasz na to pozwolenie pisemne dystrybutora oprogramowania. Ewentualnie jeśli zakupisz odpowiednią ilość licencji na dany produkt. Poza tym - często dystrybutorzy mają specjalne oferty dla kawiarenek internetowych... Najczęściej jednak będziesz mógł zakupić licencję na odpowiednią liczbę stanowisk po niższej cenie jednostkowej aplikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 19:51, Bratek196 napisał:

Tjaa tylko spróbuj to wbić idiotom do głowy, ręce opadają jak słyszę coś takiego "Nie
jestem poj***** jak ty żeby kupować oryginalne gry !!!!"


Nom, od kilku osób już to usłyszałem. Nie zamierzałem nic przegrywać więc się postawiłem no i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 20:08, Kamil950 napisał:

> nie wygaduj bzdur chlopczyku
>
> w swietle prawa nie mozesz korzystac ani nawet posiadac software bez stosownej

> licencji licencji
>
> mozesz pobierac muzyke i filmy lecz nie mozesz ich udostepniac
To przecież napisałem "A propo ściągania pirackich plików wz sieci: jest ono legalne
według polskiego prawa. Tylko udostępnianie pirackich plików jest nielegalne".
EDIT: chłopczyku. Ale dobra, nie chcę robić awantur o głupie przezwiska.

Sam napisałeś "pirackich plików" czyli wszystkiego razem - programów, gier, obrazów, muzyki, książek itd., a nasze prawo inaczej traktuje utwory takie jak muzyka, a inaczej programy, czy gry - ich o ile nie zezwala na to licencja, nie możesz, ani pobierać, ani udostępniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było nie dawno kupiłem sobie Wiedźmina, i wiece co ?? Przyszło z pięć osób i żebrało jak nie wiem, mówili coś takiego "No nie bądź taki", "Ja cię zawsze lubiłem", "jesteś moim idolem", "Zapłacę ci", "Pożyczę ci każdą grę". Żenada, piraci zrobią wszystko by zdobyć grę podlizują się, niestety ja też taki byłem, a dokładniej byłem piratem, ale się nawróciłem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 20:08, LordYoghurt napisał:

Tak, jeśli otrzymasz na to pozwolenie pisemne dystrybutora oprogramowania. Ewentualnie
jeśli zakupisz odpowiednią ilość licencji na dany produkt. Poza tym - często dystrybutorzy
mają specjalne oferty dla kawiarenek internetowych... Najczęściej jednak będziesz mógł
zakupić licencję na odpowiednią liczbę stanowisk po niższej cenie jednostkowej aplikacji...

Ja na przykład widziałem w reklamie w CD-Action o Enemy Territory: Quake Wars, że jest specjalna oferta dla kawiarenek. Pewnie dla innych sieciowych shooterów też jest taka oferta.
PS. Proszę o zobaczeniu postu pod adresem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&pid=6283, jeżeli chcecie dowiedzieć się co sądzę o piractwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 20:12, kordzio1 napisał:

> > nie wygaduj bzdur chlopczyku
> >
> > w swietle prawa nie mozesz korzystac ani nawet posiadac software bez
stosownej
>
> > licencji licencji
> >
> > mozesz pobierac muzyke i filmy lecz nie mozesz ich udostepniac
> To przecież napisałem "A propo ściągania pirackich plików wz sieci: jest ono legalne

> według polskiego prawa. Tylko udostępnianie pirackich plików jest nielegalne".
> EDIT: chłopczyku. Ale dobra, nie chcę robić awantur o głupie przezwiska.

Sam napisałeś "pirackich plików" czyli wszystkiego razem - programów, gier, obrazów,
muzyki, książek itd., a nasze prawo inaczej traktuje utwory takie jak muzyka, a inaczej
programy, czy gry - ich o ile nie zezwala na to licencja, nie możesz, ani pobierać, ani
udostępniać.

To czemu przeczytałem w najpopularniejszej polskiej gazecie PC Format nr 1/2008 w artukule "Bezkarne P2M" takie coś: "Samo pobieranie pirackich plików nie jest przestępstwem, natomiast ich rozpowszechnianie już tak"? A zresztą wpisz sobie w Google "P2M legalne" lub coś podobnego, a zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pewną teorię dlaczego ludzie piracą.. Otóż każdemu temu małemu gnojkowi wydaje się że gry wyrastają z drzewa i tyle nawet nie myslą że to ludzie robią.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 20:14, Bratek196 napisał:

To było nie dawno kupiłem sobie Wiedźmina, i wiece co ?? Przyszło z pięć osób i żebrało
jak nie wiem, mówili coś takiego "No nie bądź taki", "Ja cię zawsze lubiłem", "jesteś
moim idolem", "Zapłacę ci", "Pożyczę ci każdą grę". Żenada, piraci zrobią wszystko by
zdobyć grę podlizują się, niestety ja też taki byłem, a dokładniej byłem piratem, ale
się nawróciłem....


Gratuluje nawrócenia. Co do kumpli. Anglicy mówią "nie ilość ale jakość się liczy" więc ja na Twoim miejscu zerwałbym kontakty z takimi ludźmi i miałbym spokój. Na mnie też wiele osób patrzy jak na debila bo nie robie tego co większość. Ja mam to gdzieś i nie zamierzam już robić nic wbrew sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tylko, że niektórzy nie rozumieją co kryje się pod pojęciem dozwolonego użytku... Sam mam obrazy płyt gier, które posiadam. I mam do tego pełne prawo nawet wtedy, gdy licencja mi tego zabrania, gdyż to ona musi być zgodna z obowiązującym polskim prawem. A obrazy płyt wykorzystuje tylko do tego, by nie wkładać do napędu DVD-ROM płyty za każdym razem, gdy chcę zagrać w Diablo II, The Elder Scrolls III: Morrowind czy WarCraft III: Reign of Chaos. Jestem świadomy swoich praw i korzystam z nich w pełni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawa prawna jest ustawa o prawie autorskim i inne ustawy, a nie to co ktos napisal w pisemku komputerowym. google rowniez nie jest wiarygodnym zrodlem - no chyba ze wpisujesz fraze sejm rp i przechodzisz na stronie sejmu do wyszukiwarki aktow prawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się