moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2006 o 15:20, Vaxinar napisał:

Otrzymałeś już na to odpowiedź, ale ja Ciebie spytam. Weź to na czystą logikę i chłopski rozum.
Jeżeli by nie można było, to po co nagrywarki byłyby sprzedawane ? :)
Ją możesz tylko do tego wykorzystać, jak masz oryginał to sobie możesz przegrać, ale oryginał
(ew. ta licencja) musi być.


No niby tak. ale nie zgodzę się z drugą częścią Twojego posta. Przecież wiesz jak bardzo kwitnie proceder piractwa, więc przegrywarka służy nie tylko do przegrywania orginałów dla własnego użytku ale także do przegrywania piratów i ich rozpowszechniania, szkoda, że nie ma porządnej instytucji z tym walczącej, naprawdę szkoda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:40, ko?nik napisał:

No niby tak. ale nie zgodzę się z drugą częścią Twojego posta.


Nie zgodzisz się, bo źle się wyraziłem. Powinno być "Prawnie, zgodnie z prawem.... [dalej już tekst ten sam]". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na temat piractwa zrobiło się znowu głośniej. Artykuł w Angorze, Kaczyński przeciw pirackiej Windzie. Nie wiem jak Wy ale ja zaczynam, się troszke bać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat ja nie narzekam swego czasu wydałem kase na oryginalną winde, a teraz i tak mam dostęp do ELMS-a bo studiuje i jest gites :D

PS. Dla nie kumatych co zaraz zaczną mnie o piractwo podejrzewać ELMS = umowa MS z niektórymi uczelniami o darmowy! soft :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do tego czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom że to jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:46, vonxagen napisał:

ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do tego
czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom że to
jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/

Teoretycznie jest na to sposób.
Oto i on:
Gryt nie są potrzebne do życia.Nie musisz grać.Ja mam 16 lat,starzy nie daja mi kasy na gry(wykręcają się tym że nie będą mi krzywić kręgosłupa)ale nie pirace.Od czasu do czasu kupie extra klasyke lub kolekcje klasyki.Nie musisz jechać na piratach.Nie musisz wogule grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:46, vonxagen napisał:

ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do tego
czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom że to
jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/


Hmmm, ciekawe podejście... A gdybyś sobie zamarzył dajmy na to nowe BMW i rodzice powiedzieliby, że Ci nie kupią też byś poszedł na parking i sobie ukradł?? Zasada jest ta sama... Zabrałeś, nie płacileś, jak nazwać co zrobiłeś?? Takie jest życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:46, vonxagen napisał:

ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do tego
czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom że to
jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/



Inny pomysł;] Kupuj cda na przykład i mów że to prasa w końcu a nie gra. Secundo pomysl masz neta wiec gry freeware albo mmorpgi darmowe takie jak tibia badz Mu . Silkroard chyba tez jest darmowy (niezabardzo sie orientuje) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 15:46, vonxagen napisał:

ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do tego
czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom że to
jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/



hehe gdyby w polsce prawo było surowsze dla piratów to gdyby wpadła do ciebie policja i znalazła piraty to pudło by cie nie omineło [teraz tez tak jest tylko prawo jes succc :> i zbyt policja sie nie interesuje tym co kto ma w domu ;] ] i wtedy gdyby policja cie aresztowała to rodzice by wiedzieli ze to był błąd ze nie słuchali cie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 19:02, L33T napisał:

> > /.../. Ja ktoś ci wstawił kit że maskuje ip to widać że masz fajnych kolegów./.../

Wystarczy darmowy serwer proxy. Inna sprawa, że na tym serwerze są nadal dane i właścicie może je wykorzystać, więc to sam musiałbyś być właścicielem serwera proxy i dopiero wtedy zamaskowałbyś skutecznie własny komputer. Najlepiej postawić serwer w innym kraju, wykorzystać i zlikwidować. Jak więc widzisz, zachowanie aninimowości jest możliwe, ale...
Podobnie możliwa jest przemiana ołowiu w złoto. Możliwa, ale kompletnie nieopłacalna, koszt byłby kilkadziesiąt, może nawet sto kilkadziesiąt razy większy, niż zakup złota na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 18:43, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../. Ja ktoś ci wstawił kit że maskuje ip to widać że masz fajnych kolegów./.../
Wystarczy darmowy serwer proxy. Inna sprawa, że na tym serwerze są nadal dane i właścicie może
je wykorzystać, więc to sam musiałbyś być właścicielem serwera proxy i dopiero wtedy zamaskowałbyś
skutecznie własny komputer. Najlepiej postawić serwer w innym kraju, wykorzystać i zlikwidować.
Jak więc widzisz, zachowanie aninimowości jest możliwe, ale...

ale nie osiągalne przez łośki jego pokroju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 18:43, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../. Ja ktoś ci wstawił kit że maskuje ip to widać że masz fajnych kolegów./.../
Wystarczy darmowy serwer proxy. Inna sprawa, że na tym serwerze są nadal dane i właścicie może
je wykorzystać, więc to sam musiałbyś być właścicielem serwera proxy i dopiero wtedy zamaskowałbyś
skutecznie własny komputer. Najlepiej postawić serwer w innym kraju, wykorzystać i zlikwidować.
Jak więc widzisz, zachowanie aninimowości jest możliwe, ale...
Podobnie możliwa jest przemiana ołowiu w złoto. Możliwa, ale kompletnie nieopłacalna, koszt
byłby kilkadziesiąt, może nawet sto kilkadziesiąt razy większy, niż zakup złota na rynku...

Wyśledzenie adresu IP zamaskowanego proxami nie stanowi problemu dla co bardziej wprawionych informatyków.
http://www.ip.kimsia.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 18:52, hans olo napisał:

> > /.../> Wyśledzenie adresu IP zamaskowanego proxami nie stanowi problemu dla co bardziej wprawionych
informatyków.
http://www.ip.kimsia.com/

Tak samo, jak zamaskowanie IP anonimizerem dla jeszcze bardziej wprawionych. To jest tak, jak stały wyścig pocisku i pancerza. Ja mogę co najwyżej skorzystac z płatnego serwisu, ale i one prawdopodobnie nie ochronią mojej anonimowości w internecie przed np. Echelonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 18:52, hans olo napisał:

Wyśledzenie adresu IP zamaskowanego proxami nie stanowi problemu dla co bardziej wprawionych
informatyków.
http://www.ip.kimsia.com/

Zwłaszcza identyfikowanie przegladarki ;-)
Szkoda, że tam mojego OS i typu procka nie wypisuje, bo byście mieli ubaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2006 o 20:00, KrzysztofMarek napisał:

Ja mogę co najwyżej skorzystac z płatnego serwisu, ale i one
prawdopodobnie nie ochronią mojej anonimowości w internecie przed np. Echelonem...

Tor proszę Ciebie, tor, jest za friko. Ino strasznie internet wolno chodzi, te ciągłe zmiany adresu IP bardzo spowalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 18:22, TTBoS napisał:

> ja do 18 roku życia bede musiał kupować te powalone piraty chyba :( przynajmniej aż do
tego
> czasu aż bee zarabiał swoją kase , nie pozwalają mi kupować oryginałów mówie rodzicom
że to
> jest złodziejstwo a oni mnnie nie słuchają ;/;/


hehe gdyby w polsce prawo było surowsze dla piratów to gdyby wpadła do ciebie policja i znalazła
piraty to pudło by cie nie omineło [teraz tez tak jest tylko prawo jes succc :> i zbyt policja
sie nie interesuje tym co kto ma w domu ;] ] i wtedy gdyby policja cie aresztowała to rodzice
by wiedzieli ze to był błąd ze nie słuchali cie ;]



Gdyby w Polsce rzeczywiście walczyli z piractwem, to w więzieniach by miejsca zabrakło bo by nie mieli gdzie ludzi upychać. Polska to biedny kraj, a jak ludzie czują się oszukiwani przez władzę to sami oszukują, prosta zależność.
Inna sprawa, że ludzie nie kupowaliby piratów gdyby ceny gier były adekwatne do ich zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 23:46, spectralheaven napisał:

Gdyby w Polsce rzeczywiście walczyli z piractwem, to w więzieniach by miejsca zabrakło bo by
nie mieli gdzie ludzi upychać. Polska to biedny kraj, a jak ludzie czują się oszukiwani przez
władzę to sami oszukują, prosta zależność.
Inna sprawa, że ludzie nie kupowaliby piratów gdyby ceny gier były adekwatne do ich zarobków.


Gry w polsce wcale nie sa droge bo gra kosztuje od 79-120zł nowa dobra wiec ta cena jest wprostpropocjonalna do zarobków tylko tu jeszcze zalerzy do czyjich :> bo policjant nie rowny kierownikowi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 23:28, AgayKhan napisał:

/.../
Tor proszę Ciebie, tor, jest za friko. Ino strasznie internet wolno chodzi, te ciągłe zmiany
adresu IP bardzo spowalnia.

Gdybym ja potrzebował coś załatwić w internecie tak, żeby mnie nie złapali, to najpierw kupiłbym sobie laptopa za gotówkę. Potem poszukałbym sieci bezprzewodowej, niezabezpieczonej, lub słabo zabezpieczonej i pod nią bym się podłaczył. Potem użyłbym serwera proxy, ewentualnie tora (tylko najpierw musiałbym go ściągnąć), załatwił, co by było do załatwienia, potem laptop kamieniem (młotek może zostawić charakterystyczne ślady) i do głębokiej wody...Raczej ciężko byłoby mnie namierzyć a udowodnić to już raczej by się nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 00:00, TTBoS napisał:

> /.../ ta cena jest wprostpropocjonalna
do zarobków tylko tu jeszcze zalerzy do czyjich :> bo policjant nie rowny kierownikowi :>

Policjant ma 1200 zł miesięcznie, oficerowie oczywiście więcej, a ile ma kierownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się