Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Mam pytanie. Opłaca się kupić grę ? Czytałem dużo dobrych recenzji w gazetach i necie ale prawdę mówiąc dać za jedną grę 140 zeta lub więcej za EK to dość dużo... Za te 140 zeta można kupić dużo dobrych gier...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 00:15, albinskia napisał:

Mam pytanie. Opłaca się kupić grę ? Czytałem dużo dobrych recenzji w gazetach i necie
ale prawdę mówiąc dać za jedną grę 140 zeta lub więcej za EK to dość dużo... Za te 140
zeta można kupić dużo dobrych gier...

Pozdrawiam.



Wiesz, w to można się bawić przez naprawdę długie godziny. Ale to zależy od tego, czy lubisz takie gry. Bo, nie każdy będzie zadowolony z tego tytułu ponieważ oczywiście każdy ma inny gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 06:43, Triggerhappy napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o multiplayerze. Czy jest zaimplementowany, jake wrażenia
ewentualnie, czy warto się w niego bawić (kasa na ratę kredytu albo Spore :P)


Z tego co zauważyłem to multi w tej grze polega jedynie na tym, że możesz udostępnić zaprojektowane przez siebie obiekty w sieci i korzystać ze stworków(budynków itd.) zrobionych przez innych graczy. Po prostu gra zapełniając świat elementami korzysta z bazy obiektów którą tworzą gracze. A kontaktu w sensie rywalizacji z innymi ludźmi nie stwierdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 06:43, Triggerhappy napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o multiplayerze. Czy jest zaimplementowany, jake wrażenia
ewentualnie, czy warto się w niego bawić (kasa na ratę kredytu albo Spore :P)


W grze nie ma multi. Nie ma żadnego kontaktu z żywymi graczami, jedynie możemy spotkać stworki zaprojektowane przez innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 00:15, albinskia napisał:

Mam pytanie. Opłaca się kupić grę ? Czytałem dużo dobrych recenzji w gazetach i necie
ale prawdę mówiąc dać za jedną grę 140 zeta lub więcej za EK to dość dużo... Za te 140
zeta można kupić dużo dobrych gier...

Pozdrawiam.

Trochę zaspałeś. W tej chwili ciężko będzie znaleźć grę taniej niż ta cena. Sam kupiłem w pre-orderze za 130zł z wysyłką w sklepie www.lideria.pl. W tej chwili jednak cena również skoczyła - jak wszędzie indziej - więc już za późno. Pozostaje Ci czekać na okazje z Allegro (zawsze się może zdarzyć ktoś, komu gra nie trafi w gusta i będzie się chciał jej pozbyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie widział to daje to jako ciekawostkę. Oto jak wygląda Spore Creatures w wersji na DS-a http://pl.youtube.com/watch?v=XF00xbZJ8JY . Mocno różni się ta wersja od wersji PeCetowej ? :)
Jeszcze nie grałem w tą grę ani w wersje na DS-a , ani w wersje PC , ale niedługo mam zamiar to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 14:45, Melchah napisał:

> Mam pytanie. Opłaca się kupić grę ? Czytałem dużo dobrych recenzji w gazetach i
necie
> ale prawdę mówiąc dać za jedną grę 140 zeta lub więcej za EK to dość dużo... Za
te 140
> zeta można kupić dużo dobrych gier...
>
> Pozdrawiam.
Trochę zaspałeś. W tej chwili ciężko będzie znaleźć grę taniej niż ta cena. Sam kupiłem
w pre-orderze za 130zł z wysyłką w sklepie www.lideria.pl. W tej chwili jednak cena również
skoczyła - jak wszędzie indziej - więc już za późno. Pozostaje Ci czekać na okazje z
Allegro (zawsze się może zdarzyć ktoś, komu gra nie trafi w gusta i będzie się chciał
jej pozbyć).

ja w Saturnie widziałem za 120 zł ;p ale to było 3 września :O
Sebat1- mi to pokemony przypomina, oj różni się od peceta bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cenie mi nie chodzi ale czy warto wydać tyle kasy na grę ^^ bo tak 140 zł to można kupić 7 bardzo dobrych gier(bez promocji) A z promocjami to wiele wiele więcej. Dlatego czy ty gra jest więcej warta niż kilkanaście, kilka innych gier :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> O cenie mi nie chodzi ale czy warto wydać tyle kasy na grę ^^ bo tak 140 zł to można
> kupić 7 bardzo dobrych gier(bez promocji) A z promocjami to wiele wiele więcej. Dlatego
> czy ty gra jest więcej warta niż kilkanaście, kilka innych gier :)
>
> Pozdrawiam.
Powiem ci tak jeśli lubisz popykać se przy herbatce i spędzić mile długi czas przy komputerze to ta gra jest dla ciebie i powinieneś sobie ją kupić. Poza tym ta gra mnie rozbraja, zajefajnie jest zrobione tworzenie postaci. Nie mogę się jednak wypowiedzieć do końca czy gra jest rewolucjom ponieważ grałem tylko w fabrykę stworów, lecz moim zdaniem gra wnoś coś nowego do gatunku strategii bo chyba można do niego zaliczyć grę spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie tak sobie to wyobrażałem. Faza kosmiczna(czy jakoś tak) to jest tylko latanie statkiem i wykonywanie zadań? To już element strategiczny się kończy i nie można robić pojazdów itp, tylko masakrować innych z samego statku? Bo jeśli tak to reszta gry staje się uber monotonna ;(
MaDix>>>>>>no "rewolucjom" to na pewno nie jest ;) Spox, pograj najpierw w tą grę a potem o niej opowiadaj ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 16:23, albinskia napisał:

O cenie mi nie chodzi ale czy warto wydać tyle kasy na grę ^^ bo tak 140 zł to można
kupić 7 bardzo dobrych gier(bez promocji) A z promocjami to wiele wiele więcej. Dlatego
czy ty gra jest więcej warta niż kilkanaście, kilka innych gier :)

Pozdrawiam.

A to już jest pytanie, na które każdy sam musi sobie odpowiedzieć w zależności od preferencji gatunkowych, a przede wszystkim stanu portfela :)

Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zafundowałem młodemu edycję kosmiczną - "plakat" mnie rozbawił :)))))
nie wiem czemu gra ma 12+
wg mnie jest to gra dla 7-12 latków - i im się bardzo podoba

starsi gracze nie mają czego szukać w spore - gra jest prosta i przeciętna (no i DROGA)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2008 o 14:45, Melchah napisał:

Allegro (zawsze się może zdarzyć ktoś, komu gra nie trafi w gusta i będzie się chciał
jej pozbyć).



Ale takiej gry z reguły juz nie uruchomisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 08:38, moonman napisał:

zafundowałem młodemu edycję kosmiczną - "plakat" mnie rozbawił :)))))
nie wiem czemu gra ma 12+
wg mnie jest to gra dla 7-12 latków - i im się bardzo podoba

starsi gracze nie mają czego szukać w spore - gra jest prosta i przeciętna (no i DROGA)...

Tak łatwa, że do ostatniej fazy w 8h doszedłem i tak sobie micro rozmymlałem, że mnie byle nooby w DoW zabiły ;P
Jak ktoś ma zaczynać to niech sobie od razu najwyższy poziom trudności ustawi, bo i tak jest bardzo prosta ;(.
1 faza- dosyć łatwa, ale troche wnerwia jak największy potworek cię 5 minut i nie puści ;P
2 faza- wystarczy kupić rzeczy na atak/cios na jak najwyższym poziomie i wtedy podchodzić do jakiegoś stadka z podobnym życiem co ty, albo tak 30% większym i ubijać po kolei. Potem jak już można dodać do stada inne potworki to już się bez problemu tłucze wszystkich(no może prócz tych wielkich z 1000 hp;P).
3 faza- zabijać od czasu do czasu potworki koło ciebie i żarcie zbierać. Przeciwnicy są dosyć tępi i całą grupą można się rzucić na jednego i spokojnie ubić(i tak dalej całe plemię). Jak zwiększy się limit wojska to bez najmniejszego problemu wszystkich miażdżymy łącznie ze stworami epickimi.
4 faza- zdecydowanie najłatwiejsza- robisz ciągle pojazdy lądowe, wybijasz osady dookoła. Jak już pojazdy latające można zrobić to robi się ich ile tylko da i niszczy resztę bez problemu.
Tyle z elementów strategicznych. A szkoda, bo myślałem, że trochę mi to sprawi problemu, a nie że jestem IMBA i wszystkich niszczę bez najmniejszego wysiłku ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rankingu najpopularniejszych gier Xfire , Spore jeszcze 4 Września miało zaledwie 2061 rozegranych godzin i z dnia na dzień liczba ta regularnie wzrasta. Wczoraj liczba rozegranych godzin wzrosła do 75898 godzin , co daje tej grze piątą pozycję najpopularniejszej gry (dla porównania The Sims 2 , nigdy nie przekroczyło 14 pozycji). Jak widać gra ta przyciąga jak magnes coraz więcej graczy , ale jeżeli gra rzeczywiście jest wciągająca , powinna utrzymać wysoką pozycję przez kilka tygodni , bo jeżeli gra nie ma wystarczającej grywalności to bardzo szybko spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra przyciąga, bo promowana jest dość mocno, to po pierwsze.
Po drugie przyciąga i sprawia, że ludzie masę czasu jej poświęcając, bo... to jedna z tych gier z rodzaju "jeszcze pięć minut". ;)

Gram już kilkanaście godzin w trybie kosmicznym, stworkiem stworzonym od kijanki i choć wiele rzeczy mnie irytuje i całe mnóstwo wymaga jak najszybszego spatchowania, to jednak nie potrafię odmówić sobie kolejnych "pięciu minut" z grą. :)

Tryb kosmiczny jest bardzo fajny z tym całym terraformowaniem, ale niszczone to jest strasznie głupio gdy prowadzimy wojny, bowiem nasze kolonie potrafią być rozbite w dosłownie kilka minut.
Ataki na nasze systemy są zbyt częste i czasami dochodzi do śmiesznych (a raczej żenujących) sytuacji, gdy nie mogę zająć się jakimś zadaniem czasowym, bo akurat trzeci raz z rzędu coś atakuje mą planetę...

Dziwi mnie te całe "chrumkanie" niezadowolonych z gry, bowiem na serio nie potrafię sobie wyobrazić, czego oni spodziewali się po tej grze...
Spore jest gra bardzo fajną, a tylko ci wszyscy recenzenci od siedmiu boleści, dopiero teraz zaczaili że gra kierowana była "do każdego" i tylko dlatego nie jest połączeniem Cywilizacji z Space Empires...
Ten kto od początku spodziewał się gry przyjemnej i niezbyt skomplikowanej, tak jak ja, ten z pewnością jest zadowolony i jak widać po statystykach nawet z tego XFire, takich ludzi są tysiące. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:46, zamber1 napisał:

Po drugie przyciąga i sprawia, że ludzie masę czasu jej poświęcając, bo... to jedna z
tych gier z rodzaju "jeszcze pięć minut". ;)



Potwierdzam! Potwierdzam na własnym doświadczeniu! Dziś około 14:30 mówiłem sobie:"Dobra, do 15:00 pogram i zajmę się czymś ważniejszym"...dopiero o 20:30 wyłączyłem tą przeklętą grę i teraz mnie kusi by znów ją odpalić i pograć te kilka minut. Niech ten Spore mi się szybko znudzi, bo od piątku przegrałem już 32 godziny : |.

A co do gry...prócz tego, że dobija mnie częsty atak na moje placówki...to jeszcze mam nie fajną akcje. Mam dwóch sojuszników, którzy wzajemnie się nie lubią i wzajemnie się atakują i zawsze kiedy dochodzi do bitwy między nimi to od obydwu dostaje wiadomość, żebym pomógł im przegonić wroga lol. Jak mam pomóc skoro sojusz nie chce z żadnym zrywać? Trochę bezsensu jest to, że nie można się między nimi jakoś dogadać aby się nie atakowali i nie zawracali mi głowy....

W każdym razie...o to jak moja rasa czerwonych osłów, które zwą się Oslowik, wyglądała w fazie plemienia :>. Jestem z niej bardzo dumny ; p.

20080908215735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kto wie w jaki sposób w erze kosmosu przejmować planety, na których nie ma żadnego imperium a są nierozwinięte cywilizacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować