Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Tak a ty gadasz z ludzi z gram.pl a ja gadam z osobobami, które znam ich osobiście i mam ich na liście ok 60. I nie będę każdemu po kolei mówił, ze zmieniłem gg na inny komunikator itp;
Co do płatności to się zgadzam twórca GG to jeden z najbogatszych polaków (tak gdzieś wyczytałem) inaczej polski Bill Gates. No, ale to co robią z pieniędzmi i na co je przeznaczają to nie moja sprawa. Co do AQQ robiony przez Wapstera a jak wiemy Wapster ma pełno tych gadżetów do fona i zarabiana na tym fortunę. Więc możliwe, że jakąś tam część przeznacza na stabilność programu.
Ale jedno jest pewnie zmieniałem wiele komunikatorów AQQ albo Tlen albo Stefan itp, ale jedno jest pewne gadu jest i będzie mimo jakiś tam problemów. Ale do GG na wszelki wypadek jako dodatek używam Skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 08:08, Carl92 napisał:

Tak a ty gadasz z ludzi z gram.pl a ja gadam z osobobami, które znam ich osobiście i mam ich na liście ok 60. I nie będę każdemu po kolei mówił, ze zmieniłem gg na inny komunikator itp;


Chodziło mi o przedstawienie ogólne sytuacji. Poza tym, nie zmieniasz numeru gg przecież, ale możesz przekonać innych żeby używali np. AQQ [albo AQQ2.0], bo jak padnie sieć to nie będzie problemu żeby podyskutować. Ja mam kontakty np. z gram.pl zarówno gg, jak i AQQ, jak padnie to pierwsze, co się często zdarza, to masz wolną rękę. Dla mnie jest to o tyle usprawnienie, że mam mniej więcej po równo osób z ICQ, GG, Tlena i AQQ. Jeśli Ty masz tylko znajomych w gg, to nie masz problemu. Póki co. Pójdziesz na studia, to się przekonasz, że nie tylko GG ludzie mają ;)

Dnia 08.11.2007 o 08:08, Carl92 napisał:

Ale jedno jest pewnie zmieniałem wiele komunikatorów AQQ albo Tlen albo Stefan itp, ale jedno jest pewne gadu jest i będzie mimo jakiś tam problemów. Ale do GG na wszelki wypadek jako dodatek używam Skype.


W Twoim wieku również używałem tylko gg, ale na studiach poznałem mnóstwo ludzi z całej Polski i każdy podawał numer czy ID z różnych sieci, więc jedynym sensownym rozwiązaniem było zainstalowanie albo AQQ, albo Mirandy. Byłem testerem AQQ, więc się do niego przyzwyczaiłem, Ty pewnie przywiązałeś się do gg :) Skype jest również dobrym rozwiązaniem, z tymże nie wszyscy znają i mają Skype''a. (Ja mam, ale włączam tylko jak z kimś się ugaduję na rozmowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:33, Tomek1120 napisał:

czy wam tez gg sie teraz popsuło?


Znów serwery siadły i znów tu sie sypnie spamerskich postów "też wam nie działa?" "gupie gg" itp.
Tak jak ktoś tu wspomniał wyżej, sewery GG są darmowe, a obciazenie mają bardzo duże, bo ilość osób używajacych GG (nie programu, tylko serwerów) jest bardzo dużo.
Napiszcie emaila do twórcy moze sie dowiecie co tak naprawde się dzieje. A moze jest jakieś ogłoszenie na stronie GG? NIe wiem, nie patrzyłem.

P.S A na przyszłość www.kadu.net/monitor tam masz czy działa czy nie działą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:36, Bartkula napisał:

> czy wam tez gg sie teraz popsuło?
niestety zas...

no ja już mam tego badziewia dosyć nie dość że się codziennie wyłącza to jeszcze czasem jak jestem niedostępny i przyjdzie wiadomość od kogoś to pisze że mi wysłał o 5 rano. A w szkole z nim gadam "Co ty spać nie możesz że o 5 rano mi na gg piszesz?" "Przecież ja to o 9 wysłałem"

Czy wy też macie takie problemy z godziną w gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problemy z gg to:

1. Nie wszystkie wiadomości dochodzą, bardzo to wkurza nieraz w rozmowach
2. Czas wysłania jest spieprzony zwykle
3. Wiadomości wysłane podczas mojej nieobecności przychodzą z bardzo dużym opóźnieniem
4. Często padają serwery gg więc się nie da rozmawiać

Ogólnie - ostatnio gg cieniuje, gdyby komunikacja odbywała się P2P to takich problemów by nie było :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:48, Robson47 napisał:

1. Nie wszystkie wiadomości dochodzą, bardzo to wkurza nieraz w rozmowach
2. Czas wysłania jest spieprzony zwykle
3. Wiadomości wysłane podczas mojej nieobecności przychodzą z bardzo dużym opóźnieniem
4. Często padają serwery gg więc się nie da rozmawiać


Punkty 1,2,3 to jednak wina programu, a nie serwerów. Proponuje zmienić komunikator (chodziaż na chwilke by sprawdzic) i zobaczyć czy to bedzie sie powtarzać.
Ja uzywam Konnekta i nie mam ani jednak problemu z tych trzech punktów.
A co do problemu no.4 to przesadza, bo te problemy to od niedawna sie zaczęły, wcześniej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:48, Robson47 napisał:

1. Nie wszystkie wiadomości dochodzą, bardzo to wkurza nieraz w rozmowach

Znam to. Często jest tak, że osoba czeka na moją odpowiedź, której po prostu nie dostała.

Dnia 08.11.2007 o 19:48, Robson47 napisał:

2. Czas wysłania jest spieprzony zwykle

Czas wysyłania to mnie nawet nie interesuje choć wiem, że bywa on istotny.

Dnia 08.11.2007 o 19:48, Robson47 napisał:

3. Wiadomości wysłane podczas mojej nieobecności przychodzą z bardzo dużym opóźnieniem

Nieraz tak, ale to też mogę darować (zaraz zobaczysz na końcu)

Dnia 08.11.2007 o 19:48, Robson47 napisał:

4. Często padają serwery gg więc się nie da rozmawiać

Właśnie teraz mi padło. Wszystko działa, tylko oczywiście "najlepszy polski komunikator" nie.

Raz miałam kuriozalną sytuację, gdy w ciągu 3 godzin gg wyłączyło się... równo 40 razy. Liczyłam co do jednego. Oczywiście rozmowa była wtedy niemożliwa i większość przepadła po prostu bo nie dochodziły wiadomości. Nie mówie już o nerwach jakie człowiek traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz gg używam też skype. Jest dużo lepszy. Można dodać własny obrazek. Przesłać pieniądze. Zagrać z kolegą w bilard, kręgle czy coś innego. I jeszcze ani razu nie było tak żeby nie chciało mnie połączyć. I w dodatku mogę rozmawiać z kuzynką z Niemiec a i czasem jakaś azjatka coś do mnie napisze :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecznie niedochodzące wiadomości i ciągle rozłączające się połączenie xD a myślałem że to tylko ja na konnekcie mam coś takiego :D Najgorsze to, że i tlen czasami zaczyna mi siadać :/ ale dorzuciłem jeszcze numer AQQ i jak na razie jest niezawodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:03, Tomek1120 napisał:

Ja oprócz gg używam też skype. Jest dużo lepszy. Można dodać własny obrazek. Przesłać pieniądze.
Zagrać z kolegą w bilard, kręgle czy coś innego. I jeszcze ani razu nie było tak żeby nie chciało
mnie połączyć. I w dodatku mogę rozmawiać z kuzynką z Niemiec a i czasem jakaś azjatka coś
do mnie napisze :) :) :)



O.... jak piszą azjatki to sie chyba przeżuce na skaypa:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:59, Basajew napisał:

O.... jak piszą azjatki to sie chyba przeżuce na skaypa:D:D

no i to jest chyba główna zaleta tego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie działa -_-, ciekawe dlaczego, gdy zawsze nie działa mi gg, sprawdzam na forum, czy temat jest w pierwszej pięćdziesiątce tematów ;), jeśli jest, wiem (nie wchodząc do tematu) że nie tylko ja mam ten problem ^^.

@patrYX93 [post niżej]
Nie ma to jak odpowiedzieć na spamowatego posta ;P.
A czy to na pewno chomik? Wydaje mi się, że świnka morska, chomiki są za szybkie jak na nasze rodzime "padu-padu" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 20:39, milten6 napisał:

Znowu nie działa -_-, ciekawe dlaczego, gdy zawsze nie działa mi gg, sprawdzam na forum, czy
temat jest w pierwszej pięćdziesiątce tematów ;), jeśli jest, wiem (nie wchodząc do tematu)
że nie tylko ja mam ten problem ^^.

Hej hej, panie przewodniczący bez spamu proszę. W niedzielne wieczory to tradycja jak gadu gadu pada, pewnie im chomik ten który odpowiada za serwery idzie spać. A oni i tak mają to głęboko w d... i żerują na popularności komunikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować