Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żaden problem użytkownika Steama nie jest dla Gabe`a Newella zbyt mały

30 postów w tym temacie

Chyba gdybym sam stracił dostęp do konta to też bym napisał do Newell''a. Swoją drogą fajnie że sam twórca platformy odpowiada na maile, i pomaga użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, bardzo dobre ;)

Myślę, że Gabe dobrze wiedział, że historyjka pójdzie w świat, ale i tak nieźle to rozegrał.
Chłopak dostał pomoc od Gabe''a chyba za dociekliwość i za odwagę.

A swoją drogą, gdzie jest Half-Life 3 i Portal 3, ... Gabe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, było mnóstwo dobrych starszych gier ale to właśnie gry tego pana są czczone. Nawet petycje piszą gracze w sprawie HL3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HL3 nie będzie. Za duże ryzyko którego Valve nie potrzebuje ponosić. Kasy nie potrzebują i więcej na Steamie zarabiają niż na grach swoich, a legendę HL i HL2 można zniszczyć więc po co ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 19:08, ozoqq napisał:

Bez przesady, było mnóstwo dobrych starszych gier ale to właśnie gry tego pana są czczone.
Nawet petycje piszą gracze w sprawie HL3.


Też tego nie rozumiem. Gry były dobre może bardzo dobre ale tyle i tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Bez przesady, było mnóstwo dobrych starszych gier ale to właśnie gry tego pana są
> czczone.
> > Nawet petycje piszą gracze w sprawie HL3.
>
> Też tego nie rozumiem. Gry były dobre może bardzo dobre ale tyle i tylko tyle.

"ale tyle i tylko tyle"? Hl1 ZREWOLUCJONIZOWAŁ gatunek gier FPS, w 1998 roku był to przełom w gatunku gier fps ( i ogólnie gier) na miarę kamienia milowego. Z HL2 nie było juz "aż" takiego skoku technologicznego, ale mimo to ciągle wprowadzenie silnka Source wtedy, było fenomenem w 2004 roku. Żadna gra w historii PC nie zrobiła takiego skoku technologicznego jak właśnie Hl1 i HL2. A Crysis powiecie? Ta, skok technologiczny był ale graficzny i nic więcej..

Czemu Valve nie ogłasza/nie robi HL3? Bo zrobienie hmm godnego następcy serii, jest teraz praktycznie nie wykonalny, zbyt duże oczekiwania ludzi są, a rynek gier rozwija sie bardzo szybko. Nawet nie jestem w stanie robie wyobrazić co musiało by valve wpakować do gry, aby mogła być tak jak poprzednie części nowym skokiem technologicznym na rynku gier fps. Więc po co, przypadkiem zabić legendę, wydając ''tylko'' dobrą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Bez przesady, było mnóstwo dobrych starszych gier ale to właśnie gry tego pana są
> czczone.
> > Nawet petycje piszą gracze w sprawie HL3.
>
> Też tego nie rozumiem. Gry były dobre może bardzo dobre ale tyle i tylko tyle.

Już wam odpowiadam. W dobie dzisiejszych czasów gdzie produkuje się tasiemce, gry napakowane akcją, okrajane w fabułę lub robione głównie pod kasę, każda nowa gra formatu AAA przestaje robić jakieś specjalne wrażenie bo po prostu "to już było" i nic w tym produkcie tak naprawdę nowego nie ma. Ciężko o grę która wywoła opad szczeny w każdym jej (tej gry) aspekcie.
A teraz wyobraźcie sobie że wychodzi gra, która kompletnie wyłamuje się ze schematu (nie gatunkowego oczywiście, tylko powiedzmy wrażeniowego, odczuciowego) i nie sądziliście że takie rzeczy które ta gra prezentuje są możliwe.
Takie coś zrobiło właśnie Valve z Half-Life 2, ale możecie zapytać co w tej grze jest takiego "łał" bo graliście i nic tam wyjątkowego nie dostrzegliście.
Otóż ci którzy mieli styczność z Half-Lifem 2 ostatnio, a w najbliższych latach jego premiery, prawdopodobnie nic nadzwyczajnego nie zauważą, a to dlatego że porównują go z produkcjami dzisiejszych czasów a nie tych przed produkcją Valve.
W tamtym czasie gry dostarczały tylko i wyłącznie rozrywki - strzelanie, idź z lokacji A do B, zabij po drodze X przeciwników, drobny dialog po drodze. Jakaś fabula była, ale wciąż wszystko opierało się na prostych mechanizmach i celu "dostarczyć dobrej rozrywki".
Valve zrobiło inaczej, postawili sobie cel "dostarczyć dobrej przygody". Swoim Half-Lifem 2 rozwalili cały system. Zrobili naprawdę next-genową grafikę jak na tamte czasy, była niesamowita, ba jaki to był szok kiedy zobaczyłem w niej fizykę i oświetlenie. Na mojej twarzy pojawił się ogromny uśmiech kiedy mogłem podnieść puszkę z ziemi, albo złapać huśtawkę i nią zabujać. Takich cudów wcześniej nie było. Ale to co było naprawdę przełomowe, to możliwość prawdziwego utożsamienia się z bohaterami, historią, uczucie jak by to była nasza historia. To wszystko było zaprojektowane tak dobrze, że naprawdę miało się wrażenie jakby ten świat żył. Nie wspomnę już o mimice twarzy i gestykulacjach postaci, które ze swoim poziomem były chyba prawdziwą nowością wśród gier. (Wcześniejsze gry ograniczały się tylko do ruszania ustami). Dlatego też ciężko będzie Half-Life''owi 3 przebić poprzedniczkę.

W dzisiejszych czasach taką rewolucję na rynku może wprowadzić Star Citizen, który jak narazie również porządnie łamie schematy dotychczasowych gier. Jeśli im się uda zrealizować swoje plany, to może to być gra dla tych czasów tym, czym był Half-Life 2 dla tamtych.

Oczywiście to są moje własne spostrzeżenia i odczucia, dlatego też nie mówię że każdy tak myśli/mówi.
Mam nadzieję że wytrwaliście do końca mojego wywodu :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, SC2 w sumie cofnął gatunek, a mimo to zdaniem większości graczy udźwignął legendę jedynki i jest uwielbiany na całym świecie. W gatunku fps znowu te zmiany na przełomie lat nie są tak znaczące (w singlu). Myślę że jakby HL3 miał mocną fabułę i po prostu doszlifował dorobek gatunku z ostatnich lat to byłby czczony jak poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valve to firma o płaskiej strukturze. Nie ma szefów, wszyscy są równi z zaznaczeniem że Gabe to właściciel. Mają nieskończone źródło finansowania - Steam - więc mogą sobie pozwolić na robienie gier dla siebie. Nie odpowiadają przed nikim. Mogą spokojnie powiedzieć: "We do what we must because we can" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 21:16, Mati-PL1993 napisał:

Otóż ci którzy mieli styczność z Half-Lifem 2 ostatnio, a w najbliższych latach jego
premiery, prawdopodobnie nic nadzwyczajnego nie zauważą, a to dlatego że porównują go
z produkcjami dzisiejszych czasów a nie tych przed produkcją Valve.


Otóż haela dwa przechodziłem dopiero niedawno i miałem efekt "łał" :D ale to pewnie dlatego, że niedzisiejszy jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale muszę się zgodzić, po części, z Kafarem, ale rację mają również, niestety, Arborr i Mati-PL1993.

Piszę niestety, ponieważ zgadzam się z nimi, że Half-Life 3 nie powstanie.
To całkowicie zbędne i niepotrzebne ryzyko, którego VaLve nie poniesie.
A gdyby spróbowali, to niechybnie by polegli, względem oczekiwań graczy.
Po co zabijać legendę ?

Tak jestem "dziadkiem" pokolenia graczy i uważam gry Half-Life i Half-Life 2 za przełomowe i naprawdę wnoszące powiew świeżości do gier komputerowych.
Zdaję sobie sprawę, że z dzisiejszego punktu widzenia, nie ma w nich żadnych rewelacji, ale podobnie jak napisał Mati-PL1993, to były przełomowe gry dla swojego gatunku, w tamtym czasie.
Historia przedstawiona w Half-Life, była czymś nowym i nie chodzi mi o samą fabułę, ale o sposób przedstawienia. Coś wiązało gracza z bohaterem i to była chyba pierwsza gra o takim działaniu ;)
Half-Life 2 to kontynuacja historii, ale przede wszystkim fizyka otoczenia, która w tamtym czasie nie istniała w innych grach.
Source, Havok i Havok 2 to były zupełnie nowe możliwości, pamiętny most :)
Zabawa Gravity Gan-em ;))

O.K. przepraszam za dalekie odejście od tematu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blach to powinno utwierdzić Gabe''a, że steam i jego pracownicy powinny bardziej się starać w przypadku takich zgłoszeń. W końcu chodzi tutaj o wydane pieniądze i gwarancję sprzedanych gier. Ktoś musi za to brać odpowiedzialność. A nie wywalić dupsko i powiedzieć - "sorry, taka platforma". Oczywiście bardzo ładna postawa szefostwa. Już drugi raz zachował się jak na szefa przystało. Zaczynam odzyskiwać wiarę w Steam''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Gabe''a - brawo, genialny chwyt marketingowy, a przy okazji punkty u graczy :> A co do dyskusji - seira HL była równie, jeśli nie bardziej przełomowa od moich ukochanych perełek Id Software, czyli Quake''a i Wolfenstein''a. Trójka teoretycznie mogłaby powstać, i okazać się kolejnym przełomem, tylko czy mają jeszcze tyle zapału? Niestety wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2015 o 01:48, aTF-KUDLaTY666 napisał:

A co do dyskusji - seira HL była równie, jeśli nie bardziej przełomowa od moich ukochanych
perełek Id Software, czyli Quake''a i Wolfenstein''a. Trójka teoretycznie mogłaby powstać,
i okazać się kolejnym przełomem, tylko czy mają jeszcze tyle zapału? Niestety wątpię.


Wszystkimi kończynami podpisuję się pod tymi słowami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować