Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Testerzy SimCity, zgłaszajcie błędy EA, bo inaczej grozi Wam ban

41 postów w tym temacie

Gdyby blokowali dostęp do bety to ok, ale ban na całego origina... Ciekawe czy to zgodne z prawem, żeby blokować (a w praktyce po prostu zabierać) wszystkie gry za jakąś czynność w... TESTACH gry O,,O.
W takiej sytuacji, cieszę się, że nie zgłosiłem się do bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chore. Rozumiem za banowanie za korzystanie z bugów po premierze ale podczas bety? Chyba ich popieprzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 08:31, Fang napisał:

Rozumiem za banowanie za korzystanie z bugów po premierze ale podczas bety? Chyba ich popieprzyło...

Bany za korzystanie z bugów gry też nie byłyby w porządku, zrozumiałbym bany za kody/hacki/jakieś zewnętrzne programy ułatwiające grę, ale nie za pomyłki twórców. Oni powinni je wyłapywać i naprawiać tak, żeby dalej nie mogłyby być użyte przez graczy bez żadnej groźby czy kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Oni powinni je wyłapywać

Dnia 21.01.2013 o 08:48, doflamingo napisał:

i naprawiać tak, żeby dalej nie mogłyby być użyte przez graczy bez żadnej groźby czy
kary.


No przepraszam, ale po to są BETA-TESTY, żeby Ci co grają robili też za darmową siłę roboczą, wyłapującą te błędy. Pewnie stąd też taki zapis w regulaminie. Inna sprawa czy to dobra praktyka blokowanie dostępu do konta, bo ktoś się nieuczciwie zachował (wobec firmy) w wersji testowej gry. Powinni po prostu zablokować dostęp do BETY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie na temat, ale czy mógłbym prosićogłosy w konkursie simcity(zdjęcie z moim nickiem)? z góry dziękuje i przepraszam za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 09:07, SirYarpen napisał:


No przepraszam, ale po to są BETA-TESTY, żeby Ci co grają robili też za darmową siłę
roboczą, wyłapującą te błędy. Pewnie stąd też taki zapis w regulaminie. Inna sprawa czy
to dobra praktyka blokowanie dostępu do konta, bo ktoś się nieuczciwie zachował (wobec
firmy) w wersji testowej gry. Powinni po prostu zablokować dostęp do BETY.


^This. Miałem paru kumpli, którzy regularnie brali udział w różnych betatestach. Z tym, że oni nie traktowali tego jako betatest, tylko darmową grę, w ogóle błędów nie zgłaszali i tyle. Niemal na pewno jest sporo osób, którzy podobnie postępują.

Ale baniak na wszystkie gry to przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam widzę wyraźnie: nie exploit''uj tylko zgłoś taką możliwość -od tego jest beta, żeby zgłaszać a nie wykorzystywać luki- bo dostaniesz bana. Coś kojarzę: czy przypadkiem nie było takie afery w The Old Republic? Tam, zdaje się tylko recydywiści dostali bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek tu czyta ze zrozumieniem?
Zbanują jeżeli wykorzystujesz dany błąd czyli w zasadzie "czitujesz" albo pochwalisz się na ich forum, że znalazłeś taki a taki błąd a go nie zgłosisz.
Poza tym na pewno nie będą sprawdzali każdego, bo jak? Muszą otrzymać raport, że ktoś czituje.
Ponadto ta teoria jest bez sensu. Wyobraźmy sobie, że gra jest baaardzo dobra. Przykładowo ma tylko dziesięć bugów. Te dziesięć bugów zgłoszą dwie osoby (po 5 na łeba) które się na tym skupią i poza tymi 10 bugami już nic nie będzie. I co? Te pozostałe (nie wiem ile osób jest w betatestach) kilkadziesiąt/set osób dostanie bany tylko dlatego, że nie znalazło żadnego buga bo gra jest dobra? śmieszne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka banowania firmy EA to bardzo ciekawe zjawisko. Z jednej strony firma promuje swoje produkty a z drugiej bez pardonu blokuje całe konta klientów, którzy wydali tam często niemałe pieniądze. Osobiście gdy tylko mogę odradzam korzystanie z Origina. Nie podoba mi się ich polityka, tak samo jak i serwis związany z ich grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje (z blokowaniem kont z kupionymi grami) będą się regularnie powtarzać na wielu różnych platformach dystrybucji elektronicznej, póki ustawodawca ich właścicielom nie przykręci śruby. Ta samowolka robi się już po prostu niebezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w taki oto sposób pogłębia się skale piractwa.
Bo jak uczciwy user kiedyś dostanie takiego absurdalnego bana to połozy laskę na danego wydawce i załatwi sobie jego gry z torrentów - co w tym wypadku [choć nie popieram złodziejstwa] nauczyło by może kilku idiotów zdrowego rozsądku [gdyby np ich nowy wielki hit sprzedał się w ilości tysiąca sztuk zamiast np przewidywanego miliona - bo społeczność graczy jednogłośnie zastrajkowała by na torrencie przeciwko takiej chorej polityce]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje EA pomysłu... Strzelili sobie w stopę, jak ja się cieszę, że nie kupuję gier tej firmy. Podejście tej firmy do klienta jest poniżej krytyki... Szkoda kasy, czasu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować